Skocz do zawartości
IGNORED

Niezależny klub zwolenników firmy ZAGRA


mczaj

Rekomendowane odpowiedzi

Ale swoja drogą trzech facetów leżało na tym łóżku razem w czasie odsłuchów czy na zmianę ?

z tą "aktywnością" to troche HQ przesadza.

"Przesypiali" się z problemem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek, pre jest jednocześnie zwrotnicą aktywną. Dzieli pasmo i wstępnie wzmacnia, prawdopodobnie posiada regulacje. Jakie, nie sposób się od HQ dopytać. Zdjęć ścianki z opisem elementów regulacyjnych pozwalających to odczytać bezczelnie nie publikuje mimo obietnic. O wnętrzu już czytałeś od mistrza (kup se) ale to jego prawo. Moim zdaniem jest tylko regulacja wzmocnienia w pasmach i sumator wzmocnienia wspólny dla wszystkich kanałów. Bajki o regulacji kolumn do akustyki pomieszczenia, a już opóźnień czasowych w miejscu odsłuchu może naiwnym opowiadać:-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale to należałoby chyba precyzyjnie napisać, że system aktywny to to jest, ale z ograniczonymi możliwościami nastawu podziałów, etc. Bo jeśli między końcówką a głośnikiem nic nie ma, ino drut, to jest to zestaw aktywny. Funkcjonalność to inna sprawa, i jej tu nie oceniam.

Swoją drogą niemogę doszukać gdzie, ale zaskoczyło mnie jedno: HQ150 napisał, że miał suba Velodyne DD12 (czy 15?), sprzęt za 20kzł, ale że obecny system na basie gra lepiej (nie pisał, że na basie, ale że ogólnie gra lepiej niż wszystko co miał dotychczas). Nie pisze tego złośliwie - po prostu zaskoczyło mnie to i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagra VI jest lepsza od Zagra V bo ma dwa razy więcej dziurek w obudowie. Ludzie lubią dziurki, dlatego sprzedają za bezcen Zagra V.

widziałeś moją końcówkę zagra II - ma znacznie więcej otworów niż zagra IV, nie o dziurki tu chodzi:)

 

vlado, jak chcesz mogę Ci wysłać moją zagrę IV do odsłuchu, zwrócisz mi tylko koszty wysyłki, posłuchasz i wyrobisz sobie zdanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...................

Swoją drogą niemogę doszukać gdzie, ale zaskoczyło mnie jedno: HQ150 napisał, że miał suba Velodyne DD12 (czy 15?), sprzęt za 20kzł, ale że obecny system na basie gra lepiej (nie pisał, że na basie, ale że ogólnie gra lepiej niż wszystko co miał dotychczas). ..........................

 

Odpowiedź jest chyba tu:

 

.................................

Czytając wpis w którym HQ wymienia, jakich marek, jak drogi sprzęt posiadał i jeszcze posiada, a tenże sprzęt został ROZWALCOWANY przez każdy wyrób Drakula, podejrzewam, że HQ jest snobem który tak boleśnie dał się zrobić Drakulowi w jajo, że musi dowartościować tenże sprzęt i autora, dla ratowania własnego ego i nadziei na odsprzedanie tego cudu bez większej straty.

.................

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, ale chyba tylko moderacja może usuwać posty.

Ja to wiem. Ale Naczelny Kneblowniczy w wątku dziękczynnym dla Darusia, umieszczonym w zakładce "Kluby", napisał:

"...cir dzięki za interwencję.

Ale jak wywaliłeś Darkula to poinformowałeś o tym tutaj na forum.

Skoro teraz wywaliłeś Yula za to samo to też publicznie o tym poinformuj..." - post 894.

 

Wiadomo obecnie tylko, że to nie >cir< wyciął post, lecz kto inny z moderacyji jaśnie oświeconej - może pani Jadzia:))) >Cir< natomiast został o to przez Naczelnego Kneblowniczego posądzony. Powstaje pytanie, czy Naczelny Kneblowniczy rzuca niesłuszne posadzenia robiąc to z premedytacją, czy wynikało to z nierozeznania sytuacji, czyli prościej mówiąc - z jego wrodzonej głupoty. Ja myślę, że fifty/fifty, bo niesłuszne posądzenia w ramach tego forum zdarzało mu się rzucać, a specjalnej mądrości to u niego jednak nikt nie zauważa.

 

 

widziałeś moją końcówkę zagra II - ma znacznie więcej otworów niż zagra IV, nie o dziurki tu chodzi:)

Jak to nie, jak tak? Przecież chęć powiercenia, borowania, rozborowania jest u Darusia przemożna! Każda dziurka więcej - tysionc drożej. Tak, tak, to już w tysiące idzie...Wszak sława El Megakonstruktorre sięga krańców naszej galaktyki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vlado, jak chcesz mogę Ci wysłać moją zagrę IV do odsłuchu, zwrócisz mi tylko koszty wysyłki, posłuchasz i wyrobisz sobie zdanie...

Było by to bardzo ciekawe doświadczenie. Jednak w tej chwili troszkę nie w porę. 04 lipca wracam do U.K. Jak wrócę w połowie września chętnie Cię o to poproszę.

Ja nie twierdzę, że to nie gra. Twierdzę, że jak by tak grało, jak to usiłują nam sprzedać piewcy Drakula, byłby on ikonom w swoim fachu, znanym na wszystkich pokazach audio, również poza granicami. Na razie znamy go z chamstwa, bufonerii i karygodnego podejścia do klienta. Również dzięki forum wiemy i Ty to również potwierdziłeś, że co spłodzi to brumi, nie utrzymuje parametrów i jest awaryjne.

HQ poniżył tyle zacnych firm i ich prawdziwie udanych produktów, wywyższając dzieła swego idola, że darujcie, ja mu nie wierzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Jak pamiętam dobrze pierwsze konstrukcje Sound Project (?) to one miały pełne obudowy.Tendencja w skali makro jest jedna: więcej dziur=lepiej.

Ostanio na 10 urodzinach audiostereo prezentowano wzmacniacz na desce wyłożony. Może ku temu to zmierza?

 

 

Inna przyczyną dla której słabo sie sprzedają Zagry jest brak logo. Nie ma się z czym utożsamiać i czym szpanować. Patrzysz na logo Lexusa i odruchowo ślinka cieknie :) A tu? Nic. Nawet głupiej nazwy do czego pokrętło służy. Zresztą nawet jakby były, to mam się utożsamiać z napisem Volume?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vlado, jak chcesz mogę Ci wysłać moją zagrę IV do odsłuchu, zwrócisz mi tylko koszty wysyłki, posłuchasz i wyrobisz sobie zdanie.

 

ciekawa propozycja, ale jak się coś zepsuje lub zacznie znów brumieć to chyba nikt nie chce odpowiadać

 

Nawet głupiej nazwy do czego pokrętło służy.

 

Może nie ma logo Zagry by szybciej sprzedać ten sprzęt na allegro?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna przyczyną dla której słabo sie sprzedają Zagry jest brak logo. Nie ma się z czym utożsamiać i czym szpanować. Patrzysz na logo Lexusa i odruchowo ślinka cieknie :) A tu? Nic. Nawet głupiej nazwy do czego pokrętło służy. Zresztą nawet jakby były, to mam się utożsamiać z napisem Volume?

Oj tam, właściwe logo ciśnie się samo, słowo lemur i już wiadomo o kogo chodzi :)

9824bf2cc31936a2cc0570d265395310.jpg

Co nie jest szpanersko? Ja tam już widzę jak ładnie się prezentuje na sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto w klubie Velodynea HQ150 przyznał /chyba serio/ że kupił za duży sub do pokoju. Więc można przyjąć że zagra nie rozwalcował velodynea. To velodyne nie pokazał co potrafi bo był żle dobrany do danego pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, po prostu panowie z Velodyne wciąż się mylili i nie wiedzieli, że wystarczy wsadzić chińskiego ping-ponga za 90zł do przypadkowej skrzynki i już walcowanie wszystkiego bez względu na cenę. Myślę, że po dokładnej analizie przypadku hajkju w końcu się przebudzą i zaczną robić swoją robotę jak należy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, po prostu panowie z Velodyne wciąż się mylili i nie wiedzieli, że wystarczy wsadzić chińskiego ping-ponga za 90zł do przypadkowej skrzynki i już walcowanie wszystkiego bez względu na cenę. Myślę, że po dokładnej analizie przypadku hajkju w końcu się przebudzą i zaczną robić swoją robotę jak należy.

 

Trzeba im dać znać bo błądzą...strasznie błądzą

 

Po pojawieniu się tego cudu zagry, klub velodynea /zwalcowanego/ powinien mieć dopisek zamiast "bas nie hałas' - "hałas nie bas" hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to hajkju napisał:

 

"Q....a, chyba mam za dużego:-)"

 

Pytanie, czy do takiej refleksji nie doszedł przypadkiem po tych nocnych odsłuchach w łóżku. Może koledzy z rana dyskomfort odczuwali? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to hajkju napisał:

 

"Q....a, chyba mam za dużego:-)"

 

Pytanie, czy do takiej refleksji nie doszedł przypadkiem po tych nocnych odsłuchach w łóżku. Może koledzy z rana dyskomfort odczuwali? ;)

 

a to inna sprawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

04 lipca wracam do U.K. Jak wrócę w połowie września chętnie Cię o to poproszę.

 

no ładnie zawróciłeś z tym wracaniem...

 

Oj tam, właściwe logo ciśnie się samo, słowo lemur i już wiadomo o kogo chodzi :)

9824bf2cc31936a2cc0570d265395310.jpg

Co nie jest szpanersko? Ja tam już widzę jak ładnie się prezentuje na sprzęcie.

 

© ® ™ - czy co tam jeszcze można zastrzec, bo jak nie, to ta menda to ukradnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą niemogę doszukać gdzie, ale zaskoczyło mnie jedno: HQ150 napisał, że miał suba Velodyne DD12 (czy 15?), sprzęt za 20kzł, ale że obecny system na basie gra lepiej (nie pisał, że na basie, ale że ogólnie gra lepiej niż wszystko co miał dotychczas). Nie pisze tego złośliwie - po prostu zaskoczyło mnie to i tyle.

 

Ja tego nie czytałem, jeśli jednak padło takie stwierdzenie to jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że podobne pier.....lenie słyszę wieczorem na pewnej niby katolickiej stacji radiowej z mojego miasta /niestety/ w pewnym programie "rozmowy niedokończone", które włączam w aucie wieczorem po całym dniu jazdy, jak już kawa nie pomaga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładnie zawróciłeś z tym wracaniem...

Sorry Patryk, wiesz jak to jest jak się żyje w rozkroku z kanałem miedzy nogami:-) Jak jestem tu, to wracam tam. Jak jestem tam, to wracam tu:-)

Pozdrowienia Włodek.

Ps.

Mam w planie Szkocję, więc jak będę to zmówimy się na myszowatą torfówkę? :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie czytałem, jeśli jednak padło takie stwierdzenie to jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że podobne pier.....lenie słyszę wieczorem na pewnej niby katolickiej stacji radiowej z mojego miasta /niestety/ w pewnym programie "rozmowy niedokończone", które włączam w aucie wieczorem po całym dniu jazdy, jak już kawa nie pomaga.

 

Aby nie być gołosłownym:

 

No miałem.

Porządne wzmaki:

HK990

Pioneer Elite M-91,

mam ASR Emittera 1,

słuchałem u siebie Nakamichi PA7+CA7

miałem Acoustic Energy Aelite 3,

Infinity Kappa 8.2i

mam Infinity Reference Series IIIb.

Nawet sub Velodyne DD12 też mam i wiem jaki daje bas sub za 20tzł.

I jak widzisz wolę te wynalazki z sypialni.

 

post 918 w Klubie D. Kuleszy.

 

Ja nie wyśmiewam, po prostu mnie to zaskoczyło. A także fakt, że tak łatwo porównywac brzmienie sprzętów sprzed roku czy kilku miesięcy. Ale być może to moja przypadłość, że czasem mam problemy w wychwyceniu różnic w bezpośrednich odsłuchach i muszę się skupiać, by określić różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja nie wyśmiewam, po prostu mnie to zaskoczyło. A także fakt, że tak łatwo porównywac brzmienie sprzętów sprzed roku czy kilku miesięcy. Ale być może to moja przypadłość, że czasem mam problemy w wychwyceniu różnic w bezpośrednich odsłuchach i muszę się skupiać, by określić różnice.

Widzisz Romku, zapewne sprzęt pana Kuleszy wymaga koneserów aby go docenili. A my szaraczkowie, cóż nam pozostaje? W najlepszym przypadku zamówić, zapłacić i czekać. Ale za to jak nadejdzie TEN DZIEŃ poznamy co to dźwięk:-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my szaraczkowie, cóż nam pozostaje?

Vlado, popraw się: "...A my, szraczkowie i chamy pospolite...".

Bo El Magakonstruktorre wszak robi sprzęt dla elity typu trzech facetów w ... jednej sypialni :) Sam El Megakonstrutorre jest elitarny i ceny też ma elitarne. Do szczególnie elitarnych wyrobów zaliczyłbym "przekładki" bazowych i badziewnych pre gramofonowych Pro-Jecta po 300 zł nufka-sztuka w sklepie (i to z pocałowaniem ręki!), sprzedawanych następnie po elitarnej cenie tysioncpińćset lub wyższej. Ma elitarnych i kulturalnych naganiaczy, szpeców od szeptanego marketingu.

Pozdro.

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie! Składać zamówienia bo spadamy z pierwszej strony.

I tak dziwne, że jeszcze nie spadliśmy w czarną dziurę...

 

ale to pewnie tylko kwestia czasu, bo temat jeszcze zbyt świeży i zaraz powstałby kolejny,

więc lepiej odczekać trochę aż co poniektórym się znudzi, a wtedy po cichutku szast prast i posprzątane.

Pan Darek przez ten czas uzupełni zapasy podzespołów, może jakiś schemat jeszcze znajdzie w Młodym Techniku

i jak przyjdzie odpowiednia pora, to dopiero wszyscy się posrają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od tego wałkonia nic nie chcę. Rury w moim centralnym też brumią ; łachy nie robi. Ewentualnie prosiłbym o jakiś słownik , czycóś. Tej grypsery , którą się posługuje - nijak pojąć nie mogę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.