Skocz do zawartości
IGNORED

Sieciówka do Naim CDX2


Lesław01

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki kabel polecają koledzy do NAIM CDX2. Mam obecnie Shunyatę Python Vx z przejściówką i w porównaniu z innymi sieciówkami dźwięk jest trochę suchy i za ostry. Szukam cieplejszego, bardziej barwnego grania z ładniejszą przestrzenią i powietrzem, choć oczywiście detalicznego, z lekko zaokrąglonym dźwiękiem i nie natarczywą górą. Muzyka to jazz i klasyka. Cena do 3,5 k używka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być przejściówka, bo Python nie powinien być suchy ani ostry - raczej powinien być dokładnie odwrotny...

Jaka reszta systemu?

Kondycjoner czy ze ściany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. może nie jest jakoś bardzo ostry, ale podłączałem kilka innych sieciówek np. bazodrut, KBL Sound i wiem że można dużo lepiej. Sieciówka jest wpięta do gniazdka furutecha w ścianie. Reszta systemu to integra Dynaco na el84 modyfikowana przez rodzimą firmę KBL Sound i tymczasowo Tannoye SRM12X, ale docelowo planuję iść w stronę Harbetha. Do wzmaka podłączony PS-Aduio AC12. Interkonekt Auditorium 23, głośnikowe również KBL Sound

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ale Shunyata, te wysokie modele to najbardziej soczyste kable jakie znam i ciepłe.

Obecna seria Z-Tron jest bardzo soczysta i ciepła a jednocześnie bardzo rozdzielcza.

Poprzednia seria CX niewiele ustępowała i też była po tej samej stronie mocy.

Nie znam jeszcze starszej serii VX i być może one są inne, może też swoje dokłada przejściówka.

 

W tej cenie jedynym który mogę polecić o takich charakterze to MIT Oracle ZIII.

Jest ciepły, ma mocny bas, gra pastelowo, zaokrąglony choć mniej rozdzielczy i mniej soczysty niż np Anaconda Z-tron,

ale może wypaść znacznie lepiej niż ten Python Vx.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to wina przejściówki, one raczej nie służą...

ja poleciłbym Transparenta (najlepiej Reference) lub XL powinien do tego z drugiej ręki taniej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Za ww. efekt obwiniałbym przejściówkę. Podobne objawy miały ściągane z US Shunyaty po wymianie firmowych wtyków na UE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to pożycz i przetestuj oyade tunami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może z tą suchością to przesadziłem. Na innych kolumnach o cieplejszej barwie problem już nie występuje. MIT Oracle ZIII jest chyba trochę za mało szczegółowy do NAIMA, ale za to świetnie sprawdza się w jasnym wzmacniaczu lampowym. Mam ten kabelek aktualnie. Porównuję go z Cardas Golden Reference i PS Audio i chyba MIT jest ciekawszy. Swoją drogą w tej shunyacie zastanawiam się na ile przejściówka degraduje dźwięk. Nie jest to bynajmniej byle jaka przejściówka ale kupiona w Artech-u. Z moich poprzednich doświadczeń wynikało że przejściówka nie wpływa aż tak na dźwięk, jeżeli w ogóle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a może Harmonix SM350?

U mnie zawsze świetnie się sprawdzał z cyfrowymi urządzeniami, teraz jest wpięty w DAC'a i gra.

Acoustic Revive Power Reference?

...oba kabelki bardzo kolorowe.

 

pozdr.

joa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejściówki mocno degradują dźwięk; przekonałem się o tym wyrzucając pzejściówkę "market edition" na markową. Dźwięk nagle stał się bardziej rozdzielczy i obrysowany. Teraz już jestem pewien, iż muszę pozbyć się wtyku US i zamontować schuko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przestrzegam przed kupowaniem kabli AC z wtykami US lub UK.

 

Dlaczego?

Jesli ktoś ma kondycjoner z wyjściem USA-to można powiedzieć tak-Panie Hawranek a mnie to nie wadzi.))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejściówki mocno degradują dźwięk; przekonałem się o tym wyrzucając pzejściówkę "market edition" na markową. Dźwięk nagle stał się bardziej rozdzielczy i obrysowany. Teraz już jestem pewien, iż muszę pozbyć się wtyku US i zamontować schuko.

Lepiej szczelnie owin przejsciowke folia miedziana i podlacz ta folie do ziemi. Nie szkoda Ci kasy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dziwnie składa że z Naimami najlepiej grają kable Naima więc sieciówka Naima za 2300 i sprawa rozwiązana.

 

Cóż, bardzo ciekawa propozycja.

 

Moja sytuacja się nieco odwróciła. Zmieniłem Tannoy-e SRM12X na Harbeth-y Monitor 30, no a one są na maksa przyciemnione i wręcz wołają o kabel bardzo rozdzielczy i jednocześnie nasycony. Zainteresowałem się MIT Oracle ZIII i okazał się strzałem w dziesiątkę lecz do wzmacniacza. Jest to bardzo kolorowy a zarazem bardzo nasycony kabel który dodał masy dźwiękowi.Przy tym nie psuje rozdzielczości. No ale cały czas pozostaje problem NAIM-a. Myślałem o Harmonix SM350. Podoba mi się jego brzmienie - neutralne, kolorowe, homogeniczne, ale czy wystarczająco rozdzielcze ? Może nalażałoby iść krok dalej ? Kable głośnikowe też mam do wymiany, więc może postawić na Harmonix-a a zająć się rozdzielczymi kablami głośnikowymi ? Co o tym myślicie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś kolumny na (niby) lepsze i teraz je poprawiasz mieszając w innych elementach?

 

Dobierz łączówkę z czystego srebra i zostaw te sieciówki w spokoju .

Myślę, że doskonale może się też sprawdzić łączówka firmy Entreq.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuelem , nie powiedziałem że Harbeth-y są lepsze niż Tannoy-e, rzekłbym nawet że gorsze ;). Po prostu ich brzmienie bardziej mi podpasowało. Lubię bardzo ciepłe wręcz przyciemnione granie. A harbeth-y moją to coś w sobie. Problem polega na tym że są naprawdę mało rozdzielcze. Przy nieodpowiedniej elektronice brzmią wręcz jak najgorsza tandeta z bazaru. Mimo tego powalczę z nimi właśnie za pomocą kabli. Co do srebra to mam na nie przysłowiową alergię więc raczej odpada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesław01, ja też nie przepadam za srebrem. Ale odpowiednia sieciówka zazwyczaj poprawia poprzez dodanie objętości, obszerności, uspokaja, uszlachetnia dźwięk. A tobie potrzebna jest zmiana balansu.

Przesunięcie środka ciężkości ku górze. Wydasz dużo na sieciówki, a po 3 dniach znowu różnica będzie nieodczuwalna, będzie znowu za ciemno.

 

Spróbuj pod elektronikę podłożyć Vibrapody - to taka guma, która "rozjaśnia" brzmienie, daje poczucie większej szczegółowości i lekkości. A przy tym ten "patent" jest względnie tani.

 

Jeśli już na sieciówki się upierzasz, to znaleźć powinieneś wykonaną ze zwykłych drutów solid core. Coś jak Reson - nie potrafię niestety podpowiedzieć firmy. A propos, spróbuj głośnikowy przewód Resona, bo też powinien dać oczekiwaną przez ciebie zmianę. Z dobrymi kolumnami Reson jest niezastąpiony, a zakładam, że po Tannoyach, to musiałeś - jednak - kupić dobre kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesław, spróbuj sieciówkę Enerra, słuchałem Violeta i dawał on właśnie taki efekt, minimalnie rozjaśniał i dodawał energii do Harbethów.

Do tego IC Tara Tabs Air i nie poznasz Harbethów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A harbeth-y moją to coś w sobie. Problem polega na tym że są naprawdę mało rozdzielcze. Przy nieodpowiedniej elektronice brzmią wręcz jak najgorsza tandeta z bazaru.

 

hmmmmmm.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.