Jump to content
IGNORED

Sieciówka do Naim CDX2


Lesław01

Recommended Posts

Jaki kabel polecają koledzy do NAIM CDX2. Mam obecnie Shunyatę Python Vx z przejściówką i w porównaniu z innymi sieciówkami dźwięk jest trochę suchy i za ostry. Szukam cieplejszego, bardziej barwnego grania z ładniejszą przestrzenią i powietrzem, choć oczywiście detalicznego, z lekko zaokrąglonym dźwiękiem i nie natarczywą górą. Muzyka to jazz i klasyka. Cena do 3,5 k używka

Link to comment
Share on other sites

Tzn. może nie jest jakoś bardzo ostry, ale podłączałem kilka innych sieciówek np. bazodrut, KBL Sound i wiem że można dużo lepiej. Sieciówka jest wpięta do gniazdka furutecha w ścianie. Reszta systemu to integra Dynaco na el84 modyfikowana przez rodzimą firmę KBL Sound i tymczasowo Tannoye SRM12X, ale docelowo planuję iść w stronę Harbetha. Do wzmaka podłączony PS-Aduio AC12. Interkonekt Auditorium 23, głośnikowe również KBL Sound

Link to comment
Share on other sites

Dziwne ale Shunyata, te wysokie modele to najbardziej soczyste kable jakie znam i ciepłe.

Obecna seria Z-Tron jest bardzo soczysta i ciepła a jednocześnie bardzo rozdzielcza.

Poprzednia seria CX niewiele ustępowała i też była po tej samej stronie mocy.

Nie znam jeszcze starszej serii VX i być może one są inne, może też swoje dokłada przejściówka.

 

W tej cenie jedynym który mogę polecić o takich charakterze to MIT Oracle ZIII.

Jest ciepły, ma mocny bas, gra pastelowo, zaokrąglony choć mniej rozdzielczy i mniej soczysty niż np Anaconda Z-tron,

ale może wypaść znacznie lepiej niż ten Python Vx.

Link to comment
Share on other sites

No może z tą suchością to przesadziłem. Na innych kolumnach o cieplejszej barwie problem już nie występuje. MIT Oracle ZIII jest chyba trochę za mało szczegółowy do NAIMA, ale za to świetnie sprawdza się w jasnym wzmacniaczu lampowym. Mam ten kabelek aktualnie. Porównuję go z Cardas Golden Reference i PS Audio i chyba MIT jest ciekawszy. Swoją drogą w tej shunyacie zastanawiam się na ile przejściówka degraduje dźwięk. Nie jest to bynajmniej byle jaka przejściówka ale kupiona w Artech-u. Z moich poprzednich doświadczeń wynikało że przejściówka nie wpływa aż tak na dźwięk, jeżeli w ogóle.

Link to comment
Share on other sites

przejściówki mocno degradują dźwięk; przekonałem się o tym wyrzucając pzejściówkę "market edition" na markową. Dźwięk nagle stał się bardziej rozdzielczy i obrysowany. Teraz już jestem pewien, iż muszę pozbyć się wtyku US i zamontować schuko.

Link to comment
Share on other sites

przejściówki mocno degradują dźwięk; przekonałem się o tym wyrzucając pzejściówkę "market edition" na markową. Dźwięk nagle stał się bardziej rozdzielczy i obrysowany. Teraz już jestem pewien, iż muszę pozbyć się wtyku US i zamontować schuko.

Lepiej szczelnie owin przejsciowke folia miedziana i podlacz ta folie do ziemi. Nie szkoda Ci kasy?

Link to comment
Share on other sites

Tak się dziwnie składa że z Naimami najlepiej grają kable Naima więc sieciówka Naima za 2300 i sprawa rozwiązana.

 

Cóż, bardzo ciekawa propozycja.

 

Moja sytuacja się nieco odwróciła. Zmieniłem Tannoy-e SRM12X na Harbeth-y Monitor 30, no a one są na maksa przyciemnione i wręcz wołają o kabel bardzo rozdzielczy i jednocześnie nasycony. Zainteresowałem się MIT Oracle ZIII i okazał się strzałem w dziesiątkę lecz do wzmacniacza. Jest to bardzo kolorowy a zarazem bardzo nasycony kabel który dodał masy dźwiękowi.Przy tym nie psuje rozdzielczości. No ale cały czas pozostaje problem NAIM-a. Myślałem o Harmonix SM350. Podoba mi się jego brzmienie - neutralne, kolorowe, homogeniczne, ale czy wystarczająco rozdzielcze ? Może nalażałoby iść krok dalej ? Kable głośnikowe też mam do wymiany, więc może postawić na Harmonix-a a zająć się rozdzielczymi kablami głośnikowymi ? Co o tym myślicie ?

Link to comment
Share on other sites

Zmieniłeś kolumny na (niby) lepsze i teraz je poprawiasz mieszając w innych elementach?

 

Dobierz łączówkę z czystego srebra i zostaw te sieciówki w spokoju .

Myślę, że doskonale może się też sprawdzić łączówka firmy Entreq.

Link to comment
Share on other sites

Wuelem , nie powiedziałem że Harbeth-y są lepsze niż Tannoy-e, rzekłbym nawet że gorsze ;). Po prostu ich brzmienie bardziej mi podpasowało. Lubię bardzo ciepłe wręcz przyciemnione granie. A harbeth-y moją to coś w sobie. Problem polega na tym że są naprawdę mało rozdzielcze. Przy nieodpowiedniej elektronice brzmią wręcz jak najgorsza tandeta z bazaru. Mimo tego powalczę z nimi właśnie za pomocą kabli. Co do srebra to mam na nie przysłowiową alergię więc raczej odpada.

Link to comment
Share on other sites

Lesław01, ja też nie przepadam za srebrem. Ale odpowiednia sieciówka zazwyczaj poprawia poprzez dodanie objętości, obszerności, uspokaja, uszlachetnia dźwięk. A tobie potrzebna jest zmiana balansu.

Przesunięcie środka ciężkości ku górze. Wydasz dużo na sieciówki, a po 3 dniach znowu różnica będzie nieodczuwalna, będzie znowu za ciemno.

 

Spróbuj pod elektronikę podłożyć Vibrapody - to taka guma, która "rozjaśnia" brzmienie, daje poczucie większej szczegółowości i lekkości. A przy tym ten "patent" jest względnie tani.

 

Jeśli już na sieciówki się upierzasz, to znaleźć powinieneś wykonaną ze zwykłych drutów solid core. Coś jak Reson - nie potrafię niestety podpowiedzieć firmy. A propos, spróbuj głośnikowy przewód Resona, bo też powinien dać oczekiwaną przez ciebie zmianę. Z dobrymi kolumnami Reson jest niezastąpiony, a zakładam, że po Tannoyach, to musiałeś - jednak - kupić dobre kolumny.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.