Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęciu jest jeszcze rc995.

Odsłuch? Po zdjęciu można wywnioskować, że ustawione to ... Bo na razie musi tak być.

Mam ucho słonia. Wielkie ale nic nie słysze.

W brzmieniu nie zauważyłem żadnej różnicy.

Ale też nie miałem czasu aby sie przysłuchać.

Za to bardzo cieszy oko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się przywitać z Wami gdyż to mój pierwszy post na tym zacnym forum.

 

Problem mam taki, otóż od niedawna posiadam kolumny Mission M34i oraz wzmacniacz Rotel 931.Wszystko jest pięknie poza ilością basu zejściem na niskie rejestry.Poszukuję wzmacniacza do ok. 500-600pln który zastąpiłby ww Rotela ale w taki sposób aby zbytnio nie wyeliminować cech jakie rotel posiada.Bardzo podoba mi się średnica oraz góra, dynamiczność, scena itd. Proszę o podpowiedzi wokół jakiej marki/firmy powinienem skupić swoje poszukiwania. Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Kamil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu jest jeszcze rc995.

Aż tak się nie przyglądałem ;-)

Pozdrawiam

Tomasz

 

PS.zmień fotkę bo nie jest zgodna z opisem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się przywitać z Wami gdyż to mój pierwszy post na tym zacnym forum.

 

Problem mam taki, otóż od niedawna posiadam kolumny Mission M34i oraz wzmacniacz Rotel 931.Wszystko jest pięknie poza ilością basu zejściem na niskie rejestry.Poszukuję wzmacniacza do ok. 500-600pln który zastąpiłby ww Rotela ale w taki sposób aby zbytnio nie wyeliminować cech jakie rotel posiada.Bardzo podoba mi się średnica oraz góra, dynamiczność, scena itd. Proszę o podpowiedzi wokół jakiej marki/firmy powinienem skupić swoje poszukiwania. Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Kamil.

Podlącz inne klumny pod tego rotela.

Szczerze to w tej cenie nie widzę nic co by radykalnie zmieniło dzwięk/bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Trafił w moje ręce, na razie na test, amplituner Yamaha RX-V1500. Prosze o opinię na temat tego sprzętu i sugestię co do polecanych do niego głośników (z naciskiem na jak najlepsze stereo). Na razie podłączone mam do niego kolumny Kenwood LS-E8 (jako fronty of course). Na razie najbardziej zależy mi na dobrej jakości stereo, później będę się zastanawiał nad rozbudową zestawu do 5.1 bądź 7.1. Całość brzmni, w porównaniu do poprzedniego mojego zestawu (wstyd się przyznać co to było) kolosalnie lepiej ale nie jestem pewien czy to jest właśnie "to coś".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wpadły mi w ręce szwedzkie Prosony HFC10SAH, na razie są pod Harman/Kardon AVR1550 ale chce dla nich skompletować coś co je opanuje :) Jaki wzmak byłby w stanie je spokojnie napędzać, a może lepszym rozwiązaniem byłaby końcówka mocy+wzmak? Zastanawiałem się nad taką końcówką:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy mógłby ktoś polecić ewentualnie coś lepszego? Oraz czy będę w stanie się zmieścić w 1k pln? Słucham głównie gitarowego brzmienia, od bluesa do hard rocka, z dużym naciskiem na Pink Floyd, Santana i AC/DC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
połączenie tematów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czego szukać do Altus 140? Czy może DIY?

Kwota 300zł na start, mogę dołożyć do czegoś lepszego jeśli warto.

Nie potrzebuję kilowatów mocy, szukam czegoś na start, choć miło by mieć minimum te 50w na kanał.

Nie wyciskam z Altusów całych potów.. Altusy po regeneracji.

Macie jakieś sprawdzone konstrukcje?

 

Moja obecna Yamaha A420 ma problem delikatny w różnicy dźwięku między kanałami, a nikt się nie chciał podjąć naprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż szkoda że skutecznie mnie zniechęciliście do tego forum już na samym starcie pokazując że jak się tu chce pisać to tylko o sprzętach z górnej półki a jak kogoś nie stać to niech nic nie kupuje i nic nie słucha..

Widzisz ... im wyższe wykształcenie, im więcej języków... Im więcej krajów zaliczone... Złote kable mają i złote kolce - i tak szukają...

Zadałeś konkretne pytanie i pojechali z Tobą nieomal jak ze " szmatą "...... Przepraszam Ciebie za to co tu zastałeś, mimo to nie rezygnuj z tego forum. Można tu znaleźć sporo fantastycznych ludzi dla których pasja i chęć dzielenia się nią z innymi jest tym co zbliża, uczy a może nawet miło zaskakuje. Sytuacja mnie na tyle ruszyła że musiałem na to odpowiedzieć.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Trafił w moje ręce, na razie na test, amplituner Yamaha RX-V1500. Prosze o opinię na temat tego sprzętu i sugestię co do polecanych do niego głośników (z naciskiem na jak najlepsze stereo). Na razie podłączone mam do niego kolumny Kenwood LS-E8 (jako fronty of course). Na razie najbardziej zależy mi na dobrej jakości stereo, później będę się zastanawiał nad rozbudową zestawu do 5.1 bądź 7.1. Całość brzmni, w porównaniu do poprzedniego mojego zestawu (wstyd się przyznać co to było) kolosalnie lepiej ale nie jestem pewien czy to jest właśnie "to coś".

 

W stereo z amplitunerem nie będzie dobrze . To jeszcze nie jest " to coś "

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

, a tu poglądowe rysuneczki .

 

post-35801-0-11828200-1362950771_thumb.jpg

 

post-35801-0-20477800-1362950784_thumb.jpg

 

 

 

Edytuję , a ta Yamaha w kinie jest OK , mam RXV 750 i dobrze gra , moja zamykała najtańszą serię " półkę " , a 1500 zaczynała średnią .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się przywitać z Wami gdyż to mój pierwszy post na tym zacnym forum.

 

Problem mam taki, otóż od niedawna posiadam kolumny Mission M34i oraz wzmacniacz Rotel 931.Wszystko jest pięknie poza ilością basu zejściem na niskie rejestry.Poszukuję wzmacniacza do ok. 500-600pln który zastąpiłby ww Rotela ale w taki sposób aby zbytnio nie wyeliminować cech jakie rotel posiada.Bardzo podoba mi się średnica oraz góra, dynamiczność, scena itd. Proszę o podpowiedzi wokół jakiej marki/firmy powinienem skupić swoje poszukiwania. Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Kamil.

 

Hmmm...

to może z kolumnami cos nie tak?

Polecam lekturę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zadałeś konkretne pytanie i pojechali z Tobą nieomal jak ze " szmatą "...... Przepraszam Ciebie za to co tu zastałeś, mimo to nie rezygnuj z tego forum. Można tu znaleźć sporo fantastycznych ludzi dla których pasja i chęć dzielenia się nią z innymi jest tym co zbliża, uczy a może nawet miło zaskakuje. Sytuacja mnie na tyle ruszyła że musiałem na to odpowiedzieć.

Pozdrawiam

Kolega zaczął się ciskać to i parę słów prawdy otrzymał. Mnie ten post też poruszył. No właśnie my często staramy się tu rzetelnie doradzić, nawet jeśli nie jest to miłe. Opowiadanie bajek ma miejsce w innych tematach, ale skoro są tacy którzy czują się dotknięci i brak jest im tych bajek, to możemy też je opowiadać,na przykład, że w cenie do 500 złotych za cały komplet można zbliżyć się do hi endu, a dokupując do niego kable za drugie tyle osiągniemy nirwanę audio. Tylko będzie to już towarzystwo wzajemnej adoracji a nie konkretne doradztwo.

 

Poza tym ci którzy tak serdecznie i miło "doradzają" nierzadko mają tak naprawdę inny cel. Sprzedać złom za jak największą cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przestańcie się kłócić tylko pomagajcie nieobeznanym w temacie. Podbijam swoją prośbę czego szukać w cenie 300 zł, ew ile dołożyć, ale w granicach rozsądku?

Wierzę, że są gorsze i lepsze konstrukcje w tym budżecie. Doradźcie coś. Nie mówcie, że jak nie mam minimum 1500 zł na ampa to nie mogę słuchać muzyki.

Patrzcie zdroworozsądkowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Dominik,wejdż w temat zestaw stereo do 1500zł,tam na stronie 42 post nr 1048 i 1050 znajdziesz zestaw który kompletowałem dla zainteresowanego,a zainteresowany piszę że za flachę kupi Ampli kina domowego?:(

To ja się zastanawiam czy sobie zawracać głowę tymi poradami.

Jak zerkniesz tam,będziesz wiedział co może zagrać,i tyle minimum mamony trzeba posiadać,by w miarę przyjemnie słuchać muzyki.

Pozdrawiam.

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jak w temacie szukam wzmacniacza do moich Mission M33i, wzmacniacz do około 1500pln lepiej nowy, ale może być też używany. Słucham głównie rapu, funku, trochę elektroniki, czasem jak żonę napadnie jakieś akustyczne brzmienia. Kolumny teraz mam podłączone do amplitunera kina domowego Yamaha - RX-V663, a słucham muzyki i tak tylko w stereo, więc chcę pozbyć się wysłużonej Yamahy i kupić coś nowego. Co polecacie doświadczeni(osłuchani) koledzy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
połączenie tematów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie coś. Nie mówcie, że jak nie mam minimum 1500 zł na ampa to nie mogę słuchać muzyki.

Patrzcie zdroworozsądkowo.

Zwykła demagogia.

 

W cenie 300 złotych będzie to po prostu grać( jak długo?), różnica w jakości dźwięku pomiędzy innym sprzętem za 300 złotych będzie taka sama jak dźwięk pomiędzy różnymi radyjkami tranzystorowymi stojącymi u naszych babć na półkach.

 

I to jest zdrowy rozsądek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Panowie, przestańcie się kłócić tylko pomagajcie nieobeznanym w temacie. Podbijam swoją prośbę czego szukać w cenie 300 zł"

 

Poszukaj na Allegro lub Ebay Cambridge Audio np. Azur 540 lub jakiegoś Rotel-a, tylko za model w dobrym stanie 300 może być za mało ale do 400 powinieneś się zmieścić.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko za model w dobrym stanie 300 może być za mało ale do 400 powinieneś się zmieścić.

Miało być 300 złotych, nie winduj cen, bo do ceny trzeba jeszcze doliczyć przesyłkę i robi się już 500 ......... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... kupiłem kiedyś gramofon w stanie idealnym za tak śmieszną sumę że igła do niego jest warta tyle co moje prawie całe audio...

Czasem można nabyć sprzęt wysokiej klasy bardzo tanio lub inaczej, zakupić w miarę dobry zestaw za grubą sumkę, potem zostaje taki szczęśliwy nabywca o chlebie i wodzie.... Ale ma to o czym marzył.

To nie kwestia ceny ale szukania ! No może jeszcze znalezienie się w odpowiednim czasie i miejscu sprawia cuda ;)

Jeżeli chodzi o mnie do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze porządnych kolumn.

Co można kupić za 300zł. ... Czasem nic, ale szukając już w innym miejscu może to wystarczyć na bardzo dużo...

Czasem można kupić całość za 20 zł. z nieomal nową igłą która kosztuje 800 -900zł. Ja wydałem około 20 zł. ;)

Te trzysta złotych to wbrew pozorom bardzo dużo pieni€dzy ;)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat stary, ale i ja jestem stary,proszę o radę w zakupie wzmacniacza stereo cena do 2000zł mam kolumny tonsil siesta front co z nimi najlepiej w tej cenie zagra,obecnie grają z technics su-810,ale chciałbym coś nowego.proszę o pomoc,pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym prosić o pomoc w dobraniu sprzętu stereo do domu.

Pokój aktualnie 15.5m2 ale może się zmienić coś w granicy (13-20), chiciałbym kupić wzmacniacz w granicach 400 zł max 450zł.

Muzyka jaką preferuje to reggae, rap, czasami rock..

Kolumn jeszcze nie mam, ale myślałem nad polarisami 120 i później je trochę zmodyfikować lub midltony? To dobry wybór? Kolumny też do 400zł.

Znalazłem coś takiego:

hk pm650 vxi za 350

hk pm655 vxi za 400

hk 6250 za 380

denon pma380 za 280

denon pma 860 za 450

denon pma 655r za 400

yamaha ax 570 za 400

yamaha ax 700 za 400

 

Nie znam się na tych modelach na forach też nie zawsze można uzyskać odpowiedź np podobno yamaha 700 jest lepsza niż 750...

 

Z góry dzięki za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne,juz spotykam sie z druga taka opinia o tych Topping (moze to ta sama osoba ;))...sprzedawane tez pod nazwa/marka Muse... przydaloby sie jakies rzetelne porownanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o Rotel rc1070? Znalazlem w komisie za smieszna cene. Jak wypada w porownaniu do rc980?

A co do niego? Sam przedwzmacniacz nie zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze, ale zastanawiam sie czy wziac teraz ze wzgledu na cene i pozniej kupic dobra koncowke... czy olac ,zbierac i kupic keidys komplet od razu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze, ale zastanawiam sie czy wziac teraz ze wzgledu na cene i pozniej kupic dobra koncowke... czy olac ,zbierac i kupic keidys komplet od razu.

Są osoby które mieszają różne firmy pre z km, jednakże w przypadku Rotela najlepiej parować je razem. Z tego co widzę rzadko kto miesza starą serię z tą nowszą, chodzi o wygląd, funkcjonalność, pilota i funkcję trigger. Dlatego najlepiej od razu kupić komplet i przekonać się na własne uszy. A który będzie ciekawszy? Jesli bezpośrednio nie posłuchasz to i tak się nie dowiesz, a opinie innych ? Sa tak subiektywne, że aż nierealne :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)
<br />Witam, chciałbym prosić o pomoc w dobraniu sprzętu stereo do domu.<br />Pokój aktualnie 15.5m2 ale może się zmienić coś w granicy (13-20), chiciałbym kupić wzmacniacz w granicach 400 zł max 450zł.<br />Muzyka jaką preferuje to reggae, rap, czasami rock..<br />Kolumn jeszcze nie mam, ale myślałem nad polarisami 120 i później je trochę zmodyfikować lub midltony? To dobry wybór? Kolumny też do 400zł.<br />Znalazłem coś takiego:<br />hk pm650 vxi za 350<br />hk pm655 vxi za 400<br />hk 6250 za 380<br />denon pma380 za 280<br />denon pma 860 za 450<br />denon pma 655r za 400<br />yamaha ax 570 za 400<br />yamaha ax 700 za 400<br /><br />Nie znam się na tych modelach na forach też nie zawsze można uzyskać odpowiedź np podobno yamaha 700 jest lepsza niż 750...<br /><br />Z góry dzięki za pomoc! <br />

 

Jeżeli wybrałeś kilka modeli z allegro,to lepiej wkleić cały link do aukcji,na tej podstawie można choćby wzrokowo ocenić dany egzemplarz,przeczytać opis i kto sprzedaje,to ważne.

Co do kolumn Polarisy 120 posiadają niezłe ARN ale kopułki plastikowe do wymiany,sypią piachem.

Zerknij też do tematu (Zestaw stereo do 1500 zł strona 42 post 1048)wkleiłem tam kilka linków np wzmacniacz czy kolumny Mission.

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.