Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wyglądają wzmacniacze Rotel do 500zł na tle mojego Duala? Widzę na Allegro w tym zakresie cenowym modele typu RA-940BX, RA-930AX, RA-931, RA-921, RA-01. Słabo się znam ale czy Rotel zagra dobrze też przy spokojniejszych utworach?

Ostatecznie jeżeli taka zmiana nie powoduje jakieś poprawy, tak jak wspomniał yayacek, to zostanę przy Dualu i go odnowie, jednak chciałem jeszcze zapytać się o Rotela.

I jedno dodatkowe pytanie przy okazji, czy te wymienione zestawy głośnikowe zagrają z Dualem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który wzmacniacz POLECACIE do kolumn Triangle Comete EX .

 

Marantz PM 80 czy Denon PMA 920 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kapibara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Aktualnie posiadam od 7 lat wzmacniacz Dual CV 1260 i jakieś beznadziejne kolumny których zaraz nie będzie. Moje pytanie: czy opłaca się zmieniać ten wzmacniacz na jakiś w cenie 400-500 zł ?

Początkowo myślałem o zestawie w stylu:

SONY TA-F500ES lub SONY TA-F530 ES i Mission 702e bądź Mission M73i

bądź:

DENON PMA-725R

MARANTZ PM-40 bądź PM-30

YAMAHA AX-470 RS

 

Na kolumny będę wydawał do 1000zł, prawdopodobnie będzie to Mission 702e lub TAGA HARMONY TAV-606 (zależy mi na niskich tonach stąd ta druga opcja). Nie musi być rewelacji ale żeby jakoś grało. Słucham rock, jazz, trance z laptopa przez DAC Audinst HUD-mx1 (jest dla słuchawek), zatem ma to być raczej uniwersalny zestaw. Dual działa, przepala się mu jedna lampka (czasem nie świeci), źle działa przełącznik głośników na opcji 1+2 (wtedy 1 sekcja nie działa) ale nie korzystam z tego ustawienia, balans na wejściu tuner nie jest idealny ale korzystam z tape 1. Zatem czy jest sens zmieniać, usłyszę różnicę? Mam ochotę go zmienić ale nie mam odniesienia, czy różnica będzie duża czy brak dlatego pytam. W Dualu nigdy nic nie było robione.

 

mam denona pma 725r gra z missionami mx4 i jest bardzo dobrze, w cenie ok 400 zl to bardzo dobry wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez waldi007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają wzmacniacze Rotel do 500zł na tle mojego Duala?

 

W tym zakresie cenowym (do 500zł) to wiele nie zyskasz, jeśli w ogóle cokolwiek, na wymianie na Rotel'a. Rotel jest bardzo drogi i w cenie do 500zł to szału nie ma. W cenie do 500zł musiałbyś szukać wzmacniacza mniej "chodliwego" tzn. mniej znanej marki, mało rozreklamowanego, mniej powszechnie znanego. Rotel jedzie na opinii wypracowanej przez takie modele jak 980BX.

 

Dual CV 1260 to klasyczny wzmacniacz tranzystorowy, nie jest specjalnie mocny, w końcówce raptem jedna para tranzystorów 2sa1104/2sc2579 (nominalnie 80W) - wzmacniacz ma według spec. 60W przy 8ohm. Jeśli kupisz kolumny 8ohm o przyzwoitej skuteczności to będzie grał przyzwoicie.

 

Przy kolumnach za 1000zł wymiana twojego wzmacniacza na jakikolwiek inny będzie całkowicie bez sensu - brzmienia kolumn wzmacniaczem wiele nie zmienisz, lepiej kup lepsze/droższe kolumny - każda zainwestowana złotówka do pułapu przynajmniej ok. 2000zł włożona w kolumny zamiast we wzmacniacz przyniesie więcej korzyści. Zarówno Mission 702e jak i TAGA TA-606 to kiepskie kolumny do kina domowego, ten dual to już do nich za wysokie progi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel jedzie na opinii wypracowanej przez takie modele jak 980BX.

Trochę przesada. Model RA-980BX jak dla mnie jest trochę przereklamowany, a Rotel wypuścił wiele innych zacnych modeli. Współcześnie produkowanym też nic nie brakuje i pomimo tego, że wprowadził troche zmian ( na lepsze i gorsze) to jest to solidna marka. Problemem dla niektórych może być charakter dźwięku a nie solidność budowy.

 

Co do symbolicznych zmian wprowadzanych przez wymianę wzmacniacza przy budżetowych kolumnach to pełna zgoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kolumnach za 1000zł wymiana twojego wzmacniacza na jakikolwiek inny będzie całkowicie bez sensu - brzmienia kolumn wzmacniaczem wiele nie zmienisz, lepiej kup lepsze/droższe kolumny - każda zainwestowana złotówka do pułapu przynajmniej ok. 2000zł włożona w kolumny zamiast we wzmacniacz przyniesie więcej korzyści. Zarówno Mission 702e jak i TAGA TA-606 to kiepskie kolumny do kina domowego, ten dual to już do nich za wysokie progi.

 

Po ostatnim poście przemyślałem sprawę i doszedłem do podobnego wniosku, postanowiłem na razie zostawić wzmacniacz i wydać na kolumny tak około 1500-2000. Ostatecznie jestem za kupnem STX FS-250, zorientuje się jeszcze gdzie mógłbym we Wrocławiu je posłuchać, może mają w jakimś sklepie a jak nie to może wezmę w ciemno. Na celownik trafiły jeszcze:

- Pylon Audio Topaz 15

- Monitor Audio MR4

- WHARFEDALE DIAMOND 10.6

- Indiana Line Nota 550

- i STX FX-200 lub FX-300 ale tych drugich cena za duża bo już nie ma taniej wersji diy

 

A za rok wrócę do tematu wzmacniacza z większą kwotą. Chyba że uda mi się upolować Dual CV-441 bo ostatnio mam chęć go kupić jeśli pojawi się w przyzwoitej cenie albo jeśli z tym będzie ładnie grało a przyda się więcej mocy to zamienię go na CV-1460. Sprawa do przemyślenia. Wiem, że lepiej byłoby od razu dopasować głośniki ze wzmacniaczem, ale nie pasuje mi to teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Witam Wszystkich serdecznie ! chciałbym kupić wzmacniacz używany, ale mam problem bo sam jestem RACZEJ średnio zorientowany, te dwa wzmacniacze głównie wpadły mi w oko z tego co sam szperałem aczkolwiek Wy na forum raczej nie poświęcacie zbyt dużo miejsca PM7k co innego jeżeli chodzi o CA500, tu opini jest dużo, narazie tylko stać mnie na wzmacniacz kolumny dopiero będę dobierał z czasem :) i kasą :) jeżeli chodzi o moje preferencje t rock,klasyka,wokal,dynamiczny bas i wyraźne roprany jeżeli taki opis Wam cokolwiek pomoże :) z góry WIELKIE dzięki !!!

 

Miałem Marantza pm-17 do Paradigmów......i coś nie grało, czegoś brakowało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim poście przemyślałem sprawę i doszedłem do podobnego wniosku, postanowiłem na razie zostawić wzmacniacz i wydać na kolumny tak około 1500-2000. Ostatecznie jestem za kupnem STX FS-250, zorientuje się jeszcze gdzie mógłbym we Wrocławiu je posłuchać, może mają w jakimś sklepie a jak nie to może wezmę w ciemno. Na celownik trafiły jeszcze:

- Pylon Audio Topaz 15

- Monitor Audio MR4

- WHARFEDALE DIAMOND 10.6

- Indiana Line Nota 550

- i STX FX-200 lub FX-300 ale tych drugich cena za duża bo już nie ma taniej wersji diy

 

A za rok wrócę do tematu wzmacniacza z większą kwotą. Chyba że uda mi się upolować Dual CV-441 bo ostatnio mam chęć go kupić jeśli pojawi się w przyzwoitej cenie albo jeśli z tym będzie ładnie grało a przyda się więcej mocy to zamienię go na CV-1460. Sprawa do przemyślenia. Wiem, że lepiej byłoby od razu dopasować głośniki ze wzmacniaczem, ale nie pasuje mi to teraz.

Nie kupił bym żadnego ze znalezionych przez Ciebie sprzętów. Za nic ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupił bym żadnego ze znalezionych przez Ciebie sprzętów. Za nic ...

 

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl? Czemu albo jaki sprzęt Ty byś brał? Może są ciekawsze opcje w tej cenie o których nie wiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem ostatnio zestaw:

Advance Acoustic Map-101

Tonsil Fenix 2 (tzw. fronty)

i nie jestem do końca zadowolony z tego jak gra, a konkretnie chodzi o bas. W niektórych utworach brzmi on naprawdę dobrze i można słuchać dość głośno bez "charczenia" (np. Selah Sue - This World, pierwszy raz usłyszałem, że bas w tym utworze pochodzi z instrumentu a nie elektroniki :).

Natomiast niektóre utwory wypadają fatalnie, bas trzeszczy nawet przy cichym słuchaniu (praktycznie cału house, electro jaki mam).

Na chwilę obecną sygnał idzie z komputera (SoundBlaster Audigy) a pliki są różnej jakości. Myślę o jakimś odtwarzaczu strumieniowym typy Pioneer N-50, tylko, że najpierw chciałbym aby zaczęło to "jakoś" grać. Pomieszczenie ma około 20m2.

Ostatnio słuchałem taniego zestawu 5.0 (SONY STR-DH510 + AMTECH SS-AT5000) i bas był nieporównywalnie głębszy, a złożyć coś takiego można za grosze.

Dodam jeszcze, że zarówno wzmacniacz jak i kolumny kupiłem używane, ale obaj właściciele twierdzą, że nie mieli takich problemów (wzmacniacz grał z jakimiś mniejszymi kolumnami wyglądającymi na satelity, natomiast kolumny z lampowym Technicsem).

 

Uda się coś uzyskać z mojego zestawu czy należy powoli rozglądać się za czymś innym? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. Posiadam kolumny magnat quantum 657 i ostatnio kupiłem troche w ciemno 2 wzmacniacze. yamahe ax-470 i marantza pm-66 se-ki. I zaden z nich to nie jest do końca to czego chce. Marantz zdecydowanie wygrywa w gitarkowych brzmieniach i ogólnej szczegółowości. Brakuje mu jednak zdecydowanie basu (i regulacji jego właśnie). Słuchając elektroniki z łupnięciem yamaha jest górą. I tak sobie myślę że chyba sprzedam oba i kupie jeszcze jakiś inny. I tu pytanie do Was: co byście polecili? Chciałbym coś co będzie posiadało zalety obu wyżej wymienionych. Tzn łupnięcie jeśli zechce i piękną czyśtość ogólnie. Max fundusz to tyle ile wyciągne ze sprzedaży wyżej wymienionych razem. A może amplituner(czy nei bardzo?)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla PM66KI brakuje mocy. Mogles nabyc PM68, 78, 7000, 7200 lub 8000.

A bo ja wiem... Mocy nie jest jakoś mało. Przy wyższych głośnościach wszystko jest super. Tylko gdy ciszej słucham dźwięk jest taki niepełny i ma mało basu. A jakieś modele innych firm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze o rade w kwestii wzmacniacza. W tej chwili z kolmanami Pylon Pearl gra Nuforce Dia. Jestem bardzo zadowolony z tego brzmienia jednak wzmaniacz ma mala moc a kolumny sa dosc pradozerne i w mocnych rockowych utworach brakuje mocy i dynamiki. gram tylko z plikow w 14m2 niezbyt glosno bo mieszkam w bloku. Zalezy mi na ocieplonej gorze uwypuklonej srednicy i niskim basie. Mam do wydania ok 1500zl przy czym za te kwote chcialbym kupic tez dac. Mozecie cos doradzic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie pierwszy raz na forum.

Planuję zakup wzmacniacza stereo. Sam nie wiem na co mam się zdecydować. Słucham głównie jazzu i rocka. Docelowo chciałbym podłączyć do wzmacniacza gramofon. Zainteresowałem się serią SA Pioneera. Czytałem, że często jest chwalona na forum. Sprzęt składam od zera. Nie mma żadnych kolumn. Na wzmacniacz mam jakieś 500-700 zł. Fajnie byłoby, gdyby miał wygląd vintage, ale oczywiście brzmienie jest dla mnie najważniejsze. Sprzęt będzie stał w pokoju 25m2.

Póki co wpadło mi w oko coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (nie wiem czy ten komplet wart jest tych pieniędzy i czy to jnie za duże ryzyko kupować coś bez oglądania na żywo za tę kwotę. Mieszkam w Toruniu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie upieram się na tego pioneera, może coś moglibyście doradzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo ja wiem... Mocy nie jest jakoś mało. Przy wyższych głośnościach wszystko jest super. Tylko gdy ciszej słucham dźwięk jest taki niepełny i ma mało basu. A jakieś modele innych firm?

 

Miałem te kolumny z Marantz-em pm 7000 i basu było sporo nawet przy cichym słuchaniu. W nich jest moc tylko trzeba dać im się rozwinąć.

Dobrze jest dać im kabel 4 mm2 jeśli jest dłuższy niż 2,5 m a nilepsza opcja to bi wire ja uzywałem audionowy moonwalk biwire .Jak słuchasz dużo muzyki gitarowej to będziesz zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze o rade w kwestii wzmacniacza. W tej chwili z kolmanami Pylon Pearl gra Nuforce Dia. Jestem bardzo zadowolony z tego brzmienia jednak wzmaniacz ma mala moc a kolumny sa dosc pradozerne i w mocnych rockowych utworach brakuje mocy i dynamiki. gram tylko z plikow w 14m2 niezbyt glosno bo mieszkam w bloku. Zalezy mi na ocieplonej gorze uwypuklonej srednicy i niskim basie. Mam do wydania ok 1500zl przy czym za te kwote chcialbym kupic tez dac. Mozecie cos doradzic?

 

Witaj,

 

Nie ma czegos takiego jak ''pradozerne kolumny''. Poprostu kolumny moga stanowic wieksze badz mniejsze ''obciazenie'' na koncowke mocy. Czyli im mniej omow tym ciezej ma wzmacniacz. Prosze nie mylic omow z efektywnoscia. Teoretycznie im mniej omow tym glosniej, lecz w praktyce nie do konca. Bo im mniej omow tym wiecej strat, a niektore wzmacniacze nawet nie radza sobie z glosnikami o niskiej impedancji nalezycie. Kupujac kolumny patrzmy bardziej na zysk (db). Im wiecej tym glosniej przy dostarczeniu takich samych pradow. Osobiscie zalecam kolumny 8 Omowe gdyz wedlug mnie lepiej sie wpasowuja i sa bardziej uniwersalne pod wzgledem doboru wzmacniaczy. 4 omowki wymagaja wiekszej troski ze strony ''napedu'' i ciezko jest uzyskac piekny dzwiek niskim kosztem. Poprostu im wieksze prady w kablach tym wieksze znieksztalcenia i tyle..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Dla twojego wzmacniacza im wyższa skuteczność kolumn/im łatwiejsze obciążenie tym lepiej.

Najbardziej przyjaznym obciążeniem będzie 8ohm,czym niżej tym większy wysiłek dla twojego wzmacniacza,oczywiście są wzmacniacze dla których spadek kolumn do 2ohm nie sprawi większego problemu.

Tak więc im wyższa skuteczność kolumn w decybelach"tym głośniej zagra kolumna ",im wyższe obciążenie w ohm tym mniej problemów dla wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzieki za info sprobuje wiec inne kolumny moze problem z dynamika troche sie zmniejszy. Czy mozna go jakos minimalnie zredukowac jeszcze kablami? Teraz mam 1,5mm czy zastosowanie 4mm moze wplynac pozytywnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te kolumny z Marantz-em pm 7000 i basu było sporo nawet przy cichym słuchaniu. W nich jest moc tylko trzeba dać im się rozwinąć.

Dobrze jest dać im kabel 4 mm2 jeśli jest dłuższy niż 2,5 m a nilepsza opcja to bi wire ja uzywałem audionowy moonwalk biwire .Jak słuchasz dużo muzyki gitarowej to będziesz zadowolony.

 

A z tym biwire, to nie jest tak, że trzeba jakiś specjalny wzmacniacz, albo 2? Bo w tym maratzie mam tylko po jednym wyjsciu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym biwire, to nie jest tak, że trzeba jakiś specjalny wzmacniacz, albo 2? Bo w tym maratzie mam tylko po jednym wyjsciu.

 

Tak potrzeba ''specjalny wzmacniacz'', by wykorzystac te funkcje kolumn. Natomiast jak masz ''zwykly wzmacniacz'' to mostkujesz glosniki i zasilasz jedna para przewodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak potrzeba ''specjalny wzmacniacz'', by wykorzystac te funkcje kolumn. Natomiast jak masz ''zwykly wzmacniacz'' to mostkujesz glosniki i zasilasz jedna para przewodu.

 

Koledze chyba coś się pomyliło!!! Po pierwsze nie potrzeba żadnego specjalnego wzmacniacza to przy BI Amplingu jest potrzebny "specjalny wzmacniacz" lub dwa .

Na kolumnach odwrotnie jak napisałeś mostki ZDEJMUJE SIĘ z kolumn !!!!! Wtedy środek i góra chodzi na jednym kablu a basy na drugim.

 

tak dla przypomnienia to tak wygląda kabel bi wire

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wystarczy zwykły wzmacniacz z jedną parą wyjść !!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba coś się pomyliło!!!

 

Nic sie nie pomylilo.. Zeby wykorzystac kolumny bi-wire czyli dwudrozny typ zasilania trzeba je zasilac para 2 przewodow (czyli 4 kabelki na sztuke), wiec potrzebny ''specjalny wzmacniacz'', gdyz zwykly amp przenosi cale pasmo akustyczne tylko na jednej parze przewodow (wiec mostek na kolumnach pozostaje!!). Prosze czytac ze zrozumieniem!

 

Takie typy i rozwiazania sa stasowane juz od wielu lat w miniwiezach panasonia czy technicsa. Co wazne nie mozna zamienic przewodow przesylajacych niskie i wyskokie pasmo akustyczne , bo kolumny nam nie beda poprawnie pracowac.

 

Oczywiscie mozna uzyc 2 roznych niezaleznych wzmacniaczy, ale to wtedy wiecej roboty jest i brak wygody w obsludze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, ja w temacie jestem całkiem świerzy. a ten "specjalny wzmacniacz" ciągle pozostaje w cudzysłowiu. może dacie jakiś przykład?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, ja w temacie jestem całkiem świerzy. a ten "specjalny wzmacniacz" ciągle pozostaje w cudzysłowiu. może dacie jakiś przykład?

 

Na przyklad ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Osobiscie nie polecam stosowania BI, gdyz do zastosowan domowych to raczej gazet, anizeli jakis naprawde paraktyczny sprzet. Oczywiscie zaraz zwolennicy systemu bi-wire sie pewnie na mnie rzuca lecz stapajac twardo po ziemii jakosci w dziwieku naprawde ciezko uslyszec. Mysle, ze to raczej ta roznica tkwi bardziej w naszej podswiadomosci niz w naszych uszach :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Patrząc na schemat połączenia przedstawiony powyżej, to się zastanawiam jaki ma to w ogóle sens. Równie dobrze można by było pociągnąć kable do jednej pary zacisków, a na drugą parę podłączyć po przez mastek zrobiony np. z tych kabelków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.