Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale taki pre rc995 czy rc990bx to nie jest coś co się kupuje od ręki.

Pojawiają się na allegro i jesli jest w idealnym stanie to warto się zastanowić.

Czy to Ty sprzedajesz tego RC-995?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doszedł ten GRUNDIG A-903, a właściwie jest u mnie od 2 dni bo kuzyn szuka kolumn... Pierwsze wrażenie, ale to ciężkie :) brak oznak plastiku dominuje aluminium wszystkie funkcje działają, zero trzeszczenia potencjometrów(kiedyś to robili sprzęt...) Brzmienie testowałem z moimi USHERAMI V-601 i już mogę napisać, że jest niezwykle delikatne,ciepłe nadaje muzyce kolorów pierwszy raz słyszę tak wyraźny charakter wzmacniacza, przestrzenność dość dobra, ale nie tak dobra jak w moim modyfikowanym NADzie, bas też raczej łagodny, dynamika umiarkowana sam już nie wiem czy słucham tranzystora czy lampy :) Bardzo ładnie wypadają wokale jeszcze lepiej brzmienie fortepianu niezwykle gładko bez ostrości przesłuchałem całą płytę ost "marzyciela" z dużą przyjemnością.Można słuchać godzinami bez zmęczenia to brzmienie relaksuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze właśnie w zwiazku z tą przywołaną powyżej aukcją z "Alledrogo". Smuci mnie jedynie fakt że nie można go zobaczyć (podobno jest poza granicami Polski stad też wysokie koszty przesyłki. Oczywiście będę celował w przyszłości w odpowiednia końcówke mocy i może wymienię też RCD971 na RCD991. Problemem jest tylko ich mała dostepność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nabyłem niedawon kolumny ATL Hans Deutsch 308i: 80w, 6ohm, efektywnośc 91dB, pasmo przenoszenia 26 - 20000 Hz. Jest to sprzęt ponad 20 letni, ale cieszy sie dobrą opinią. Szukam wzmiacniacza który dobrze wspołgrałby z tymi kolumnami. Nie musi miec wiecej niż 60w na wyjście. Cena jaką moge zainwestowac we wzmak to 300-350zł max, tańsze propozycje mile widziane. Potrzebuje także kabli, i w przyszłości zewnętrznej karty dźwiękowej, aby wszystko podpiąc pod laptopa, także propozycje w tym temacie też mile widziane. Dodam, że muzyki słucham wszelakiej, od szeroko pojętego rocka, przez cięższe metalowe brzemienia, elektronike, trance, jazz, world music, ambient, chill out. Chciałbym aby brzmienie było szczegółowe i dynamiczne, a jednoczesnie spójne i tworzące dobrą scene. Ze względu na rock, wzmacniacz powinien też potrafic pokazac pazur, i dobry nisko schodzący bas. Pokój ma jakies 18-20 m^2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Hans Deutsch nie cieszy się dobrą opinią - trudno znaleźć gorzej grające kolumny. Połącz je z czymkolwiek ciepło grającym - Luxman, Kenwood. Kable - najtańsze jakie będą. Po brzmieniu nic sobie nie obiecuj.

 

No i doszedł ten GRUNDIG A-903, a właściwie jest u mnie od 2 dni bo kuzyn szuka kolumn... Pierwsze wrażenie, ale to ciężkie :) brak oznak plastiku dominuje aluminium wszystkie funkcje działają, zero trzeszczenia potencjometrów(kiedyś to robili sprzęt...) Brzmienie testowałem z moimi USHERAMI V-601 i już mogę napisać, że jest niezwykle delikatne,ciepłe nadaje muzyce kolorów pierwszy raz słyszę tak wyraźny charakter wzmacniacza, przestrzenność dość dobra, ale nie tak dobra jak w moim modyfikowanym NADzie, bas też raczej łagodny, dynamika umiarkowana sam już nie wiem czy słucham tranzystora czy lampy :) Bardzo ładnie wypadają wokale jeszcze lepiej brzmienie fortepianu niezwykle gładko bez ostrości przesłuchałem całą płytę ost "marzyciela" z dużą przyjemnością.Można słuchać godzinami bez zmęczenia to brzmienie relaksuje.

Szkoda tych kolumn do tego taniego wzmacniacza. Są na allegro lepsze wzmacniacze w podobnej cenie - chociażby Grundig FA A-9000 lub A-909, Luxman 410 - 430...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze skrajne opinie. Tyle, że opinie dobre były poparte konkretnymi argumentami, a tutaj żadnych konkretów. Niemniej Luxman to juz jakiś trop..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na allegro lepsze wzmacniacze w podobnej cenie - chociażby Grundig FA A-9000 lub A-909, Luxman 410 - 430...

 

O ile wiem to nie ma wzmacniacza Grundig A-909.

 

Grundig A-9000 to nic specjalnego. Brak pilota przede wszystkim. W środku ładniej wygląda Grundig FineArts V3 - nowsza konstrukcja.

Jak już to warto szukać Grundig A-9009. Najwyższy, stary model ale zbudowany o wiele masywniej i lepiej niż A-9000. 9009 posiada pilota i wejścia cyfrowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłośników lampy zachęcam do zajrzenia do działu ogłoszeń:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Znakomita okazja, żeby małym kosztem pobawić się triodą SE, z możliwością łatwego modyfikowania układu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Hans Deutsch nie cieszy się dobrą opinią - trudno znaleźć gorzej grające kolumny. Połącz je z czymkolwiek ciepło grającym - Luxman, Kenwood. Kable - najtańsze jakie będą. Po brzmieniu nic sobie nie obiecuj.

 

 

Szkoda tych kolumn do tego taniego wzmacniacza. Są na allegro lepsze wzmacniacze w podobnej cenie - chociażby Grundig FA A-9000 lub A-909, Luxman 410 - 430...

 

Ten wzmacniacz nie należy do mnie ;) ja gram na czym innym, a że kuzyn ma do mnie blisko to trzeba było przetestować bo on nie ma jeszcze na czym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat , potrzebuje 2go wzmacniacza do kolumn B&W 601 lub Rogersow LS7 ,moj Audiolab 8000a cos zaczyna szwankowac i strzela na jednej stronie co jakies 25s a znajomy chce go odkupic za pieniadze ktore uwazam za sensowne.

 

wpadl mi w oko Pioneer A400 z paroma modyfikacjami:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

zastanawiam sie tez nad Arcam Alpha 8R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio Tonsil Fenix 2 (fronty) i szukam wzmacniacza/amplitunera. Co byście polecali w cenie do 600-700 PLN ?

Zastosowaniem będzie tylko stereo, ale zarówno muzyka jak i filmy. Logika wskazuje, że jakość dźwięku będzie lepsza we wzmacniaczu, ale amplitunery mają więcej funkcji (pytanie tylko które z nich są warte uwagi). Pomieszczenie ok 20m2, na wielkiej mocy mi nie zależy (nie planuje organizować dyskotek :).

To podjeżdża troszk€ pod humor ale można wziąć ten fenomen pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tu coś ekstra :D ... tak na boku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do tego amplitunera 5102 to średnio drożeją w tempie 100 - 200 zł. rocznie. Budżet masz skromny, gdybyś jednak wyskrobał więcej na ten amplituner, satysfakcja byłaby gwarantowana. Takie 40 letnie leżaki bez profesjonalnego serwisu odradzam ... trzeba się na tym znać no i to troszkę lubić. Ten pan z linku z reguły daje 3 - 5 latanią gwarancję na to co sprzedaje czy serwisuje. Wiem i nawet mam kontakty z właścicielami w Szwecji, Czechach, Szwajcarii, Norwegi - NIE POLACY... są zadowoleni i za żadne skarby nie chcą mieć nic innego. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że uzyskałem żadnej konkretnej odpowiedzi na moje pytanie postanowiłem poszukac czegoś w odpowiadającym mi przedziale cenowym. Oto co znalazłem:

-DENON PMA-900V - troche za drogi ale ostatecznie mógłbym sie szarpnąc.

-NAD 3020i

-NAD 3155 (nad tym szczerze mówiąc mocno się zastanawiam)

-NAD C 315BEE

-NAD 3150

-NAD 310 (aukcja konczy sie za dwie godziny)

-LUXMAN L-210

-Luxman L-215

-LUXMAN L-2

-Luxman L-4

-ROTEL RA-810A

O moich kolumnach i preferencjach jest napisane szczegółowo kilka postów wcześniej. Wszystkie sugestie co do wyboru wzmaka mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kisielmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że uzyskałem żadnej konkretnej odpowiedzi na moje pytanie postanowiłem poszukac czegoś w odpowiadającym mi przedziale cenowym. Oto co znalazłem:

-DENON PMA-900V - troche za drogi ale ostatecznie mógłbym sie szarpnąc.

-NAD 3020i

-NAD 3155 (nad tym szczerze mówiąc mocno się zastanawiam)

-NAD C 315BEE

-NAD 3150

-NAD 310 (aukcja konczy sie za dwie godziny)

-LUXMAN L-210

-Luxman L-215

-LUXMAN L-2

-Luxman L-4

-ROTEL RA-810A

O moich kolumnach i preferencjach jest napisane szczegółowo kilka postów wcześniej. Wszystkie sugestie co do wyboru wzmaka mile widziane.

 

NAD C320BEE +

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zagra lepiej od tych wszystkich NADów i Roteli które tam wypisałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc może, ale nie widze na allegro tego modelu w atrakcyjnej dla mnie cenie. Czytałem za to sporo dobrego o seri 31xx. Pozatym ciekaw jestem jak porównalibyście wymienione tu luxmany do nadów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Potrzebuję (poszukuję) pomocy w doborze odpowiedniego wzmacniacza do kolumn Epos es11, jestem w trakcje komponowania swojego pierwszego stero i narazie te kolumny graja pod Yamaha rx-v630 (amplituner kina domowego:P), jednak podczas odsłuchów przed zakupem słyszałem je z Rotelem i wiem ile są w stanie zaoferować te kolumny. Kwota jaką chciał bym przeznaczyć na wzmacniacz to 1500zł max. Dodam tylko że w dużej mierze słucham szeroko pojętej elektroniki oraz rapu, ale obsolutnie się do nich nie ograniczam wiec można powiedzieć że szukam "uniwersalnego" wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje 2go wzmacniacza do kolumn B&W 601 lub Rogersow LS7 ,moj Audiolab 8000a cos zaczyna szwankowac i strzela na jednej stronie co jakies 25s a znajomy chce go odkupic za pieniadze ktore uwazam za sensowne.

 

wpadl mi w oko Pioneer A400 z paroma modyfikacjami:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

zastanawiam sie tez nad Arcam Alpha 8R.

 

Ktos moglby sie odniesc to tego postu:)? dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A400 to znany i lubiany wzmak (nigdy go nie słyszałem tak a propos;-) )

Podchodząc pragmatycznie do zakupów to jednak chyba warto kupić oryginał, w razie odsprzedaży to zdecydowany plus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam A400 i Arcamy różne.

 

Z Arcamem będziesz miał więcej średnicy, cieplejsze brzmienie, bardziej muzykalne.

 

Pioneer ma więcej dynamiki, gra ostrzej, twardziej, ale w zrównoważony sposób bez wycofania środka czy rozjaśnienia. Są podatne na modyfikacje, ale o tym nie mam pojęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to skutkuje to też bym prosił aby ktoś pomógł mi w wyborze. Lista moich potencjalnych wzmacniaczy jest w kilka postów wyżej. Z góry dziękuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam stałych bywalców!

Jako pierwszy post chciałbym zasięgnąć opinii wprawionych w temat. Rok temu w poszukiwaniu kolumn zasięgnołem rad z forum i jednocześnie rozpocząłem przygodę z tematem audio. W ten czas miałem do dyspozycji 400 złotych i postawiłem na Quadral All-craft 3000 w bardzo dobrym stanie, nienaprawiane. Wybór był również uzasadniony wysokością kolumn. W niedługim czasie chciałbym nabyć ampli(tuner)/kd. Górnej granicy cenowej bezpośrednio nie postawiłem ze względu na swoją niewiedzę odnośnie możliwości posiadanych kolumn, chociaż pewne założenie rozwinąłem w treści poniżej. Na chwilę obecną posiadam amplituner (choć bardziej odpowiednie określenie tego to namiastka KD) Philips FR751, CD CDC751 (zmieniarka na 5CD) oraz kaseciak FC731 (ma problem ze stałym odczytem kasety - w różnych odstępach czasu wybija samoczynnie STOP, być może jest uszkodzony, chociaż może wymaga czyszczenia). Z racji że sprzęt pochodzi z drugiej połowy lat 90 i niestety na sieci jest mało informacji nt tego, a w szczególności odnośnie amplitunera, prosiłbym o pomoc w określeniu jego wartości w sensie możliwości oraz poprostu wyceny tego zestawu. Otrzymałem kilka lat temu tenże w prezencie, ale przyszła pora na rozstanie tyle tylko, że mam problem ze diagnozowaniem pewnego zjawiska. Otóż sprzęt wydaje z siebie przyzwoite brzmienie pod warunkiem, że słucham wolnienszego grania jak ambient, psybient, psychill, progressive house, progressive trance. Natomiast w momencie, gdy zapodam coś szybszego jak psytrance (w szczególności goa trance), gdzie dynamika jest znacznie większa, góry w momencie gdy zwiększa się intensywność środków zaczynają się rozsypywać i gdzieś giną, stopniowo się kurczą - można to tak określić. Źródło dźwięku to najczęściej DVD Philips DVP632 (również, a co! ;-) ) z MP3@320kbps, czasem CDDA, a ostatnio wypuszczam też dźwięk z telewizora przez wyjście słuchawkowe (zresztą, strasznie ciche). Do powyższych gatunków elektroniki jakiej słucham mogę dodać jeszcze d'n'b, poza tym progresywny rock, trip hop, klasyków, czyli Pink Floyd. Bywa też że coś mocniejszego poleci jak nowofalowy hard rock, czy jakieś twory bazujące na black/trash metalu. Często oglądam filmy, jednak mniej zależy mi na dźwięku przestrzennym, a bardziej na wiernej scenie.

Cenie sobie również możliwość podłączenia słuchawek, a posiadanie pilota byłoby dodatkowym atutem, złączem optycznym również nie pogardzę, chociaż z mojego krótkiego rekonesansu wynika, że raczej jest to sprzęt stereo klasy powyżej 700pln, których nie chce przekroczyć (wiem jednak, że sprawdzi się tu wynalazek pokroju konwertera FiiO D3). Gdybym miał przystanąć przy KD, myślę że byłby to Cambrige Audio 540R ze względu na panujące opinie o nienajgorszych możliwościach stereo o czym ewentualnie chciałbym się przekonać na własnej skórze. Póki co jednak jeszcze jest pewna droga do przebycia, a na dobrym stereo mi zależy najbardziej, jednak jak widać nie mam jeszcze swojego typu, gdyż brak mi punktu odniesienia.

Zalegają mi także dwie satelity i centrala Tonsil Voyager, na temat których z chęcią bym się czegoś dowiedział w kategorii możliwości oraz obecnej wartości.

Więc podsumuję:

- czy jest sens, żeby się przesiadać na sprzęt bardziej "wydajny"?

- jeżeli sens istnieje, chciałbym zaopatrzyć się o ile będzie taka możliwość w sprzęt z "marginesem", gdybym w przyszłości zmieniał kolumny na lepsze, chciałbym móc wykorzystać "zapasowy" potencjał amplitunera

- kwotę uzyskaną ze sprzedaży powyższego sprzętu (bądź jego części) oraz zalegających Voyagerów przeznacze na amplituner/kd

- obecnie będę chciał dołożyć do 300 pln, jeżeli odłoże zakup na jakiś czas to będę w stanie przeznaczyć na ten cel do 500 - 700 pln

- sprzęt oczywiście chcę nabyć używany

 

To tyle, poproszę o wszelkie możliwe sugestie, propozycje rozwiązań sprzętowych. Jeszcze jedna mała rzecz - nie nastawiam się na konkretną barwę brzmienia, porostu jeszcze nie znalazłem swojego typu, ale lubię szczegółową, wyraźną scenę i wierne, niekoloryzowane, dynamiczne doły (wynikające z preferencji muzycznych).

 

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam Wszystkich!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na szybko do Was, budżet się zmienił, szukam wzmacniacza za około 500 zł.

Czy najlepszym wyborem będzie sony 690es? Co innego byście polecili?

Czy ten sony jest tyle warty czy szukać w tej cenie czegoś innego?

Inni producenci? Yamaha, Onkyo, Pioneer itd?

 

Czy zaoszczędzić i kupić tańszego sony es z serii 570/590?

 

Proszę o odpowiedzi i rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam stałych bywalców!

[...]

Dziękuję za pomoc...

 

Napisz ten tekst jeszcze raz z zachowaniem zasad druku.

Takie zblokowane pismo jest całkowicie nieczytelne! Zastosuj akapity oraz podział linii.

Weź do ręki jakąkolwiek gazetę i zobacz jak się drukuje obszerne artykuły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napisz ten tekst jeszcze raz z zachowaniem zasad druku.

Takie zblokowane pismo jest całkowicie nieczytelne! Zastosuj akapity oraz podział linii.

Weź do ręki jakąkolwiek gazetę i zobacz jak się drukuje obszerne artykuły.

 

Z wielką chęcią, jednak mam do dyspozycji jedynie Operę Mini, która w ten sposób formatuje formularze. Jest to poza moim zasięgiem. Poza tym napisałem jedynie 4,25 kb tekstu co raczej nie pretenduje do "bycia" obszernym artykułem. Jeżeli przeczytanie tego kawałka tekstu jest rzeczywiście tak problematyczne to proszę zignorować moją prośbę zawartą w treści poprzedniego posta.

Zainteresowanych proszę jedynie o trochę wyrozumiałości, jeżeli rzeczywiście poprzednia wypowiedź w "oko kole". Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na szybko do Was, budżet się zmienił, szukam wzmacniacza za około 500 zł.

Czy najlepszym wyborem będzie sony 690es? Co innego byście polecili?

Czy ten sony jest tyle warty czy szukać w tej cenie czegoś innego?

Inni producenci? Yamaha, Onkyo, Pioneer itd?

 

Czy zaoszczędzić i kupić tańszego sony es z serii 570/590?

 

Proszę o odpowiedzi i rady.

Sony 690ES jest OK.

Ale tak się nie kupuje wzmacniacza. Z jakimi kolumnami ma grać ? Jaki efekt dźwiękowy chce się uzyskać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, chwilowo z altusami 140, wiem, szroty.

Później pewnie z jakimiś monitorkami diy na stx awx lub fountek.

 

Mam jeszcze ofertę na sony f500es za 450 zł z tunerem.

Tamta 690 z allegro, niebawem kończy się aukcja.

 

Czy można jeszcze lepiej te 500 zł wydać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupić jakiegoś Rotela lub starszego CA A500, może też jakiegoś leciwego NADa czy Marantza np. PM-86 lub 8000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po zakupie Marantz PM8000. Pierwsze wrażenie po podłączeniu do 602.5 duża detaliczność odtwarzanego dźwięku, tzw. scena średnia, ale to chyba kwestia pomieszczenia plus rozmieszczenia siebie jako słuchacza oraz samych głośników. Drażni mnie jakby mała ilość basu w brzmieniach elektronicznych ktore mialem sposobność słuchać, choć możliwe że on po prostu wiernie oddaje klimat kawalku tzn nie dodaje nic w tym zakresie od Siebie nie podbija sztucznie tego pasma. Moja ocena może być też mało wiarygodna ponieważ:

jako źródło dźwięku mialem podłączony telewizor przez wyjście słuchawkowe, bądź komputer z wbudowana kartą dzwiękową a większość utworów to skompresowane pliki mp3. Kable glosnikowe to najtansze badziewie jakie mialem pod ręką a kablem spinający źródło sygnału ze wzmacniaczem to kabel pochodzący od aparatu fotograficznego z filtem ferrytowym:/. Może ktoś jest w stanie polecić dobry i tani DAC z wej optycznym oraz USB oraz najtanszy a jakis rozsadny kabel glosnikowy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki wzmacniacz polecicie do kolumn Tannoy m2, cena tak do 400zł. Niekoniecznie musi być na allegro. Muzyka to głównie rock i pochodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.