Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Szkoda że ludzie na tym forum nie rozumieją że nie każdy ma pieniądze a ja tylko chciałem wybrać "mniejsze zło" bo jeden z tych wzmaków mogę sobie wybrać i dostać za darmo. Aktualnie nie mam ŻADNEGO wzmacniacza|".

Rafał Mintus bierz którykolwiek i po-testuj z dzwiękiem.Żeby wiedzieć czego chcesz najpierw musisz zacząć.A opiniami tzw.Panów Mentorów się nie przejmuj,większość z nich jest samych dal siebie.

Za 300-400 zł czasami można coś jednak trafić,co zagra dobrze,choć zapewne znajdą się opinie osób o odmiennych poglądach (mowa o używanych np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciacho

Rotel rb980bx jest coraz mniej spotykany zwłaszcza w "okolicy".

Mam u siebie 990 i przy metalu, rocku razem z dynaudio jest idealnie.

Poszukaj może trochę dalej.

Myślę, że warto.

 

A masz piwko :-)

 

Nie rozpijaj ludzi;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Croowab

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rafał Mintus bierz którykolwiek i po-testuj z dzwiękiem.

A niby co będzie testował? Czy gra ? Bo chyba o wybrzmieniach, przestrzeni czy bliższych lub dalszych planach gadać nie będziemy. Tak więc po cholerę okłamywać się i wmawiać ludziom na siłę, że tani sprzęt pokaże coś ciekawego.

 

Nie rozpijaj ludzi;)

Ależ oczywiście : ALKOHOL SZKODZI!! MATKO PAMIĘTAJ -DZIECKO TWÓJ SKARB !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek- chyba zapomniałeś że w tytule tego wątku jest "tani wzmacniacz" więc nie pierdziel o wybrzmieniach i przestrzeni. Pisza tu osoby zaczynające swoją przygodę w stereo lub mający skromny budżet i chcą konkretnej porady a nie wypowiedzi w stylu " to ci nie zagra" lub " musisz dołożyć jeszcze 1000 zł".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja.

Ale trzeba pamietać, ze w zdecydowanej większości przypadkowych systemów za kiepskie brzmienie odpowiadaja kolumny oraz zintegrowane wieże/kombajny/ekspresy do kawy/co tam jeszcze.

 

Pierwszym krokiem jest przejście na najprostsze klocki jednofunkcyjne. Wypierxalamy żółtą wieżę z wypaśnym equalizerem, stawiamy odtwarzacz CD i wzmacniacz (i tuner jak potrzeba). Ostrzegam, że już ten moment może być szokiem. Reszta dopiero jak oswoimy sie z nową sytuację. I na spokojnie, czytamy, pytamy, myślimy.

Może wzmacniacz, może CD, zapewne kolumny. Z moich doswiadczeń samo odtrucie uszu po chińskim gównie trwa kilka miesięcy.

Jeszcze raz powtarzam:spokój, spokój, spokój.

Aha - o jakims tam wpływie kabli poniżej systemów w cenie auta zapomnij. Jakieś Prolinki (wrzucam z pamięci) wystarczą. Na tym etapie nejważniejsze żeby do głośników nie dać jakiegoś gówna tylko coś ładnego 1,5mm2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się przypomnę. Proszę o sugestię co mógłbym ciekawego używanego kupić za 1000 pln. Pokój 4,60 x 4,50. Sprzęt ma służyć do odtwarzania muzyki. Na początek wzmacniacz i kolumny, a jeszcze lepiej amplituner i kolumny. Jeśli zmieści się jakiś odtwarzacz CD to byłoby pięknie. Z góry dzięki za pomoc.

 

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Brak odpowiedzi bo to jest mało realne....delikatnie mówiąc.

 

Wcześniej Smog napisał, że za te pieniądze można złożyć cos fajnego stereo, a chodziło o 700 pln. Teraz za tysiąc jest to nierealne, już nie wiem co myśleć :-). Za dużo?

 

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej Smog napisał, że za te pieniądze można złożyć cos fajnego stereo

 

Pewnie, że można. Kilka przykładów.

 

Gotowy zestawik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wystarczy dokupić CD z epoki za 100 zł. IMO bardzo ciekawy zestaw:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Podstawowe modele, ale jak się jest estetą:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Samemu też bez problemu się złoży, przeznaczając około połowę tej kwoty na kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Zestaw aktywny,ciekawa propozycja.

Do zestawu Onkyo np te kolumny.

 

http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-mission-m73i-i3081491319.html

 

lub do tych kolumn wzmacniacz poniżej,sprzedawca raczej pewny

 

http://allegro.pl/sony-ta-f500es-stan-bardzo-dobry-i3072913148.html

 

Dżwięk bardziej uniwersalny.

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

 

Coraz powazniej zaczynam myslec nad dobrym wzmacniaczem ktory zastapi moj ampli Akai 930.

Mam dosc rzadkie kolumny, perelki, Kef reference 103.2 ktore juz niezle graja na tym aplitunerze a podobno rozwijaja skrzydla przy bardzo dobrym jakosciowo zrodle i wzmocnieniu.

Ich efektywnosc to 86dB, impendancja 8ohm, moc chyba 150W. Wedlug producenta zagraja juz z wzmacniaczem 30W, ale pewnie chodzi o 30W czystej muzycznej mocy.

Po przetrzepaniu internetu na temat samych kolumn i wzmacniacza do nich wiem juz ze powinien on byc bardzo wydajnyn pradowo i najlepiej neutralny w swojej barwie, czyli w sumie bez niej.

Same kolumny sa bardzo neutralne i graja przestrzennie, w sumie niczego dla mnie w nich nie brakuje (i z tego co sie o nich pisze) wiec wzmacniacz powinien tez byc "przezroczysty" jesli moge tak to nazwac.

 

Szukam only sprzetu uzywanego do ~2k zl bez zadnych bajerow, poprostu ma wzmacniac i najlepiej nic od siebie nie dodawac ani niczego nie odbierac zrodlu.

 

Czytalem ze Kefy podobno najlepiej graja (gdyz byly podobno (nie wiem czy wszystkie czy tylko starsza seria reference) projektowane by tworzyc synergie ze wzmakami (nie pamietam tylko ktorymi dokladnie, ale juz vintage) Yamahy i Naim... ale za malo jest tych opinii by uznac to za fakt.

 

Lelum polelum, wiadomo o co chodzi. Bardzo bym sie ucieszyl gdyby ktos na forum mial do czynienia z jakimis starszymi Kefami i podzielil sie doswiadczeniem w doborze wzmocnienia, jesli nie to prosze bardziej doswiadczonych o pomoc w wyborzem jestem otwarty na wszystko, zadnych uprzedzen.

 

Dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem w temacie posiadam monitory Tonsil 60-8-594 które są wspomagane subem na STX 22-140-8 SCX. Planuje za jakiś miesiąc kupić wzmak który zasili monitory. Cenowo tak do 300zł. Myślałem nad Yamahą AX-500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek- chyba zapomniałeś że w tytule tego wątku jest "tani wzmacniacz" więc nie pierdziel o wybrzmieniach i przestrzeni. Pisza tu osoby zaczynające swoją przygodę w stereo lub mający skromny budżet i chcą konkretnej porady a nie wypowiedzi w stylu " to ci nie zagra" lub " musisz dołożyć jeszcze 1000 zł".

No właśnie wyraźnie napisałem, że w tym przedziale cenowym nie ma sensu o tym pisać. Zabrakło mocy w zwojach na zrozumienie?

 

Mając niewiele kasy do wydania ja bym raczej skupił się nad stanem technicznym i pochodzeniem sprzętu a nie co zagra lepiej lub gorzej. Powtórzyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1000zł można kupić coś co gra bardzo dobrze.

Ale są to sprzęty sprzed lat wielu, a co za tym idzie nie brane pod uwagę bo są stare, bo są brzydkie...

Ale też ciężko znaleźć dobry sprzęt vintage.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przeczytaj tyle razy aż zrozumiesz bo nawet w tym temacie wielu niezdecydowanych liczy, że tak mała sume znajdzie coś wyjątkowego i niesamowitego, najlepiej za max 300 złotych. Mój wpis był tylko po to aby potencjalni nabywcy nie spodziewali się cudów i jakiś różnic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoze ktos czy te 2k to suma na inny temat? W jakie chociaz marki warto celowac? Czy zawsze wyzszy model np Naim czy Yamahy bedzie lepszy (vintage)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przeczytaj tyle razy aż zrozumiesz bo nawet w tym temacie wielu niezdecydowanych liczy, że tak mała sume znajdzie coś wyjątkowego i niesamowitego, najlepiej za max 300 złotych. Mój wpis był tylko po to aby potencjalni nabywcy nie spodziewali się cudów i jakiś różnic.

Widze, że udziela Ci się nastrój z klubu rotela.

Masz rację, tak to wygląda.

Przeważnie ludzie chcą cudów za 300zl, ale żeby wyglądało jak nowy marantz a grało jak chór kościelny.

Za 300 można kupić niedocenianego duala, który zagra lepiej niż niejeden denon za tysiaka ale to jest dual którym ciężko jest się pochwalić i wygląda jak stare radio u dziadka.

Przyznasz też, że taka jest droga.

Od czegoś trzeba zacząć a nie każdy ma gruby portfel.

Samemu się przeważnie dochodzi do wnisoku, że ten denon taki chwalony gra słabo a dziadka radio mimo swoich lat napędza kolumny lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoze ktos czy te 2k to suma na inny temat? W jakie chociaz marki warto celowac? Czy zawsze wyzszy model np Naim czy Yamahy bedzie lepszy (vintage)?

Jeśli masz możliwość podłącz rotela rc980+rb980.

Jeszcze lepiej rc+rb990.

Mocne neutralne granie.

 

Chcesz więcej power'a, stary nad 317,319.

Tu jest bardziej efekciarsko ale też dobrze.

 

Miałem naima przez dzień i osobiście nie wiem skąd te ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło mocy w zwojach na zrozumienie?

Ty za to masz tej mocy że można zasilić Pekin ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość podłącz rotela rc980+rb980.

Jeszcze lepiej rc+rb990.

Mocne neutralne granie.

 

Elegancki komplecik, to by mi odpowiadalo bo mam tez gramofon ktory musialbym tez podlaczyc...Poczytam o nich i czekam na dalsze (co laska) ciekawe propozycje.

 

P.S. Na ebayu taki komplet stoi za 1000e, w polsce na allegro 1000zl...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez niemand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie namawiam Cię abyś kupił. Namawiam abyś posłuchał jak gra.

Ja mam serię 990 i jest to poważny sprzęt.

Jak będę wymieniał to na serie michi.

Ale kwestia gustu bo nie każdemu ten sam dzwięk pasuje.

Jak wspomniałem, popytaj czy ktoś ma takie coś w pobliżu i postaraj się posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Croowab

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz. Jak się ma dobrze to się chce mieć lepiej.

Przypuszczam, że dzwiękowo nie będzie różnicy, ale zaspokoje swojego gloda.

Rotel z serii 980, 980 to naprawdę dobre sprzęty warte swoich cen.

 

Dziś wymieniłem przedwzmacniacz rc995 na rc990bx, bo mimo, że starszy uważam, że ma to coś co brakuje nowszemu.

W kwestii dziwięku brak różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem przedwzmacniacz rc995 na rc990bx, bo mimo, że starszy uważam, że ma to coś co brakuje nowszemu.

W kwestii dziwięku brak różnicy.

Czy dobrze rozumiem ,że wymieniasz rc-995 na rc-990 ?

Rc-995 to świetny przedwzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Tomaszu. Miałem rc990bx ale był w stanie 3+.

Kupiłem rc995 w dobrej cenie, ale irytowały mnie te diody (zielona i pomarańczowa) aż znalazłem w idealnym stanie rc990bx i już stoi gdzie jego miejsce.

Rc995 zadowoli kogoś innego komu te światełka nie będą przeszkadzać.

Co więcej, nawet żona która patrzy na moje audio krzywym okiem powiedziała, że 990 bardziej pasuje do zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Croowab

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla szukających klasycznego, dobrego i taniego wzmacniacza mam propozycję.

Sprzedaję wzmacniacz mojej dziewczyny - HARMAN KARDON HK650.

 

Wzmacniacz jest w stanie technicznie idealnym - nic nie trzeszczy, nic nie szumi, wszystkie pokrętła i przyciski chodzą wzorcowo, wszystkie diody świecą idealnie. Panel frontowy wykonany z metalu, wielka gałka VOLUME wykonana z metalu. Płyta czołowa bez żadnych skaz, wieko posiada dwa delikatne przetarcia nie większe niż 4 cm.

Pobór mocy to 410 W, zasilacz wielkości cegły. Na pokładzie cztery kondensatory Elna For Audio 10 000 uF każdy - czyli 20 000 uF na kanał. Wszystkie wejścia i wyjścia złocone, kabel sieciowy gruby jak koń i jest zakończony wtyczką z bolcem.

W komplecie pilot Harmana obsługujący wszystkie funkcje.

 

Wzmacniacz gra potężnym i niskim basem. Jest to mięsiste i pełne brzmienie uzupełnione ładną średnicą. Góra łagodna i bez natarczywości. Można spokojnie kręcić gałką VOLUME aż do pełnego wysterowania (na koniec skali). Oczywiście urwie nam wówczas łeb i rozsadzi uszy, ale nie będzie śladów jazgotu i gubienia dźwięku. Im bardziej odkręcamy VOLUME tym swobodniej maszyna gra. Zapas mocy wystarcza do wysterowania potężnych i trudnych kolumn. Gałka VOLUME sterowana z pilota ma bardzo mały, płynny skok co pozwala idealnie dobrać poziom głośności słuchania.

 

Powód sprzedaży to chęć zakupienia używanego wszystkomającego amplitunera do kina domowego.

 

Po weekendzie ogłoszenie pojawi się na naszym forum w stosownym dziale oraz na serwisie aukcyjnym. Dzisiaj (sobota, 9-ty marzec) maszynę można zobaczyć i posłuchać w Tychach. W niedzielę ruszam na objazdówkę po Górnym Śląsku i wezmę wzmacniacz ze sobą.

Po weekendzie ogłoszenie ukaże się ze szczegółowymi zdjęciami - także będą fotki bebechów. Dzisiaj zainteresowanym mogę przesłać fotografie ogólne - obudowa, tył, front itp.

 

Cena to 550 zł

 

Link do poglądowego zdjęcia znalezionego w sieci:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż znalazłem w idealnym stanie rc990bx i już stoi gdzie jego miejsce.

Widziałem w twoim profilu;-) ( + )

 

Według twojej opinii odsłuchowej , jak sądzisz jest różnica w brzmieniu pomiędzy tymi dwoma przedwzmacniaczami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.