Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość partick

(Konto usunięte)

Nie wiem wlasnie. patrick nosi spodnice od kilku lat i mysli ze wszystkie rozumy pozjadal. Bo ma Marantza PM5004.

 

obawiam się, że jak ja miałem swoje własne, pierwsze Hi-Fi, to Ciebie jeszcze w planach nie było - tak że daruj sobie oceny moich wyborów, pls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to zmienia? Juz jednego tutaj mamy, co rzekomo 20lat doswiadczenia ma, ale jak widac nic z tego nie wyniklo jeszcze. Jak byl ograniczony, tak pozostalo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

A co ma moc do metrazu znaFco.

 

 

(...)

 

Zainteresowało mnie to duże eF w środku wyrazu. Mógłbyś wyjaśnić sens podkreślenia. Bo chciałbym coś podkreślić w opiniach takie znawcy przedmiotu, jak ty. Nikt tak dokładnie nie badał brzmienia najtańszych klocków tego samego modelu w warunkach gładkiej i porysowanej obudowy - jednocześnie uciekając w banowanie rozmówcy - miast podzielenie się niewątpliwie odkrywczymi wnioskami z odsłuchów. Świadczy o tym 100 procent pozytywów na Allegro - jak sam ripostowałeś. Opiniotwórco!

 

 

(...)

Chcesz miec kontrole, jakas spojnosc itp itd to trzeba miec moc. Czy ktos glosno gra, czy nie akurat niema decydujacego znaczenia. Im wiecej mocy tym lepiej, ja mam obecnie ze 150W przy 8ohm na kanal, a nie slucham dalej jak na godz 10.

Jakis czas temu mialem piec 2 x 60W, chyba najslabszy jaki mialem i gral slabiutko, zero dyscypliny na basie nawet przy cichym graniu, brak kopa przy malych glosnosciach, slaba dynamika itp. Wiadomo ze zwalanie wszystkiego na mala moc to duzy blad, ale czesto ma ona duze znaczenie akurat w takich aspektach jakie wymienilem.

 

Poważnie, a ja miałem piecyk o mocy ledwie 2 x 50 W. Kontrola basu wręcz wzorcowa i pozostałe chehy też. Jest jakaś uniwersalna recepta? Opiniotwórco.

Edytowane przez dziadekwłodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

miałem piecyk o mocy ledwie 2 x 50 W. Kontrola basu wręcz wzorcowa i pozostałe cechy też.

 

chłopaki ze Stereophile też się pewnie nie znają ;-)

 

But, you say, how well can a 40Wpc integrated produce high-level dynamic slam with such revealing speakers as the Monitor Audio Silver RS6 and the Epos M5? At one point I was playing the Marantz for an audiophile friend, Andy Slusar, who eyed it with suspicion: "How much is this thing? How many watts? I won't be convinced until you put on some loud rock music that dynamically stresses the unit." So I cranked up "Vrooom," from King Crimson's Thrak (CD, Discipline KCCDX01), at a level exceeding 95dB. After the thundering dynamic opening had almost knocked me off my seat, I was able to follow the individual lines of Trey Gunn's bass and Tony Levin's Chapman stick clearly and separately, with nary a trace of compression or congestion in the fortissimo passages. Mr. Slusar: "Okay, you convinced me. The amp is remarkable."

http://www.stereophile.com/content/marantz-pm5003-integrated-amplifier-page-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony medycznej człowiek słyszy 16-20000HZ jako ciekawostka to pies słyszy 15-30000hz.

 

Skoro tak to sciagnij sobie to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oczywiscie uzyj jakiejs dobrej karty muzycznej i pochawl sie od ilu i do ilu slyszysz i ile masz lat (sluch sie zaweza wraz z wiekiem).. Dane ktore podajesz byc moze dotycza noworodkow i malych dzieci, gdyz dorosly czlowiek powiedzmy 30+ nie ma szans by uslyszal cos ponizej 20 HZ czy powyzej 19 KHZ, chyba , ze mamy cos nie halo ze sluchem.

 

PS. 16-17 khz to juz bardziej pod szum podchodzi niz pod pisk, dlatego 19 KHZ i powyzej jest juz praktycznie nieslyszalne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowało mnie to duże eF w środku wyrazu. Mógłbyś wyjaśnić sens podkreślenia. Bo chciałbym coś podkreślić w opiniach takie znawcy przedmiotu, jak ty. Nikt tak dokładnie nie badał brzmienia najtańszych klocków tego samego modelu w warunkach gładkiej i porysowanej obudowy - jednocześnie uciekając w banowanie rozmówcy - miast podzielenie się niewątpliwie odkrywczymi wnioskami z odsłuchów. Świadczy o tym 100 procent pozytywów na Allegro - jak sam ripostowałeś. Opiniotwórco!

 

Nastepny zbanowany frustrat? :) Nie pograzaj sie czlowkieku juz. Poklep lepiej kolege patricka po pleckach. Popiszcie sobie na PW, lepiej wam sie zrobi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Nastepny zbanowany frustrat? :) Nie pograzaj sie czlowkieku juz. Poklep lepiej kolege patricka po pleckach. Popiszcie sobie na PW, lepiej wam sie zrobi.

 

Dobre rady tego rodzaju zachowaj dla siebie. Napisz coś o stereo. Zgodnie z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze, nawet czesto. Natomiast ty zmiataj na Bocznice i do ulubionego watku Polityka. Tam mozesz pobiadolic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Ja pisze, nawet czesto. Natomiast ty zmiataj na Bocznice i do ulubionego watku Polityka. Tam mozesz pobiadolic.

 

Pięknie handlarzyno. Tylko, że ty ostatnio na Bocznicy gościsz. Najczęściej. I w niemal każdym temacie. Także miej umiar. W krytyce innych. I w zachwalaniu. Własnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos lopatologicznie wyjasnic zaleznosc mocy wzmacniacza i efektywnosci kolumn? Sa jakies zlote srodki jak sie powinno parowac klpcki ze soba? Czy to prawda ze do cichego sluchania lepiej wzmacniacz o mniejszej mocy i kolumny o wyzszej czulosci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos lopatologicznie wyjasnic zaleznosc mocy wzmacniacza i efektywnosci kolumn? Sa jakies zlote srodki jak sie powinno parowac klpcki ze soba? Czy to prawda ze do cichego sluchania lepiej wzmacniacz o mniejszej mocy i kolumny o wyzszej czulosci?

 

1.Im bardziej efektywne kolumny tym graja poprostu glosniej, wiec mozna podpinac mniejszej mocy wzmacniacze.

2.Najlepszym zlotym srodkiem ''parowania klockow'' ze soba sa nasze uszy :P

3.Do cichego sluchania lepiej miec kolumny o niskiej czulosci, gdyz jesli sluchasz w nocy naprawde bardzo cicho to mozesz uslyszec szumy wlasne wzmacniacza na kolumnach o wysokiej czulosci. No ale to roznie bywa.. Jesli sie ma drogi, porzadnej klasy wzmacniacz to sa tam odpowiednie obwody przelaczajace ''klocek'' w rozne tryby pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz a jaki bedzie efekt dobrania wzmacniacza o niskiej mocy (20-30w) i kolumn o niskiej skutecznosci (85-86db) moze dzwiek byc zupelnie pozbawiony dynamiki lub ubytkow w ktoryms pasmie? Te roznice beda bardziej slyszalne na wiekszych glosnosciach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz a jaki bedzie efekt dobrania wzmacniacza o niskiej mocy (20-30w) i kolumn o niskiej skutecznosci (85-86db) moze dzwiek byc zupelnie pozbawiony dynamiki lub ubytkow w ktoryms pasmie? Te roznice beda bardziej slyszalne na wiekszych glosnosciach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz a jaki bedzie efekt dobrania wzmacniacza o niskiej mocy (20-30w) i kolumn o niskiej skutecznosci (85-86db) moze dzwiek byc zupelnie pozbawiony dynamiki lub ubytkow w ktoryms pasmie? Te roznice beda bardziej slyszalne na wiekszych glosnosciach?

 

Oczywiscie, ze moze, ale tak jak juz wyzej napisalem. regoly nie ma. Jak nie posluchasz to sie nie dowiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi i witam ponownie. Mówicie, że kineskop piszczy i oczywiście macie racje. Nie sam kineskop a dokładnie jedna z części zaliczana do jego budowy. Jest to dokładnie częstotliwość 18670 hz. Zauważcie że ten dźwięk wam się nie podoba; a muzyka zgodnie z wasza definicja ma sprawiać przyjemność. Czym większa sprawność tym większa ilość błędów w generowanym dźwięku (sprawność w uproszczonej definicji - nadania energii i jej równości w późniejszym odbiorze). Sami mówicie że warto mięć mocniejszy wzmacniacz do słabszego głośnika, dlatego jest prawdziwe to co napisałem wcześniej. Oczywiście widząc układ elektroniczny można w 99 % przewidzieć jak zagra. Czym większa jego pojemność tym większą scenę uzyskacie przy zapewnieniu odpowiedniej energii bez względu na tłumienie wyjściowe. Jakość dźwięku nie powinna być wartościowana średnią. Wahania są generatorem błędów w torze a nie jego średnia całość. Sygnał cyfrowy jest częścią dźwięku a nie jego całością. Sygnał analogowy może posiadać system kontroli błędów nie będąc sygnałem cyfrowym. Dziękuje i liczę na kolejne, Wasze wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie handlarzyno. Tylko, że ty ostatnio na Bocznicy gościsz. Najczęściej. I w niemal każdym temacie. Także miej umiar. W krytyce innych. I w zachwalaniu. Własnym.

Bla Bla Bla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się wydajnośc prądowa bardziej od samej mocy, dlatego dobre stare wzmacniacze nada o mocach 30-40W tak świetnie kontroluja kolumny i żaden pioneer czy technics o mocy rzedu 120w nie ma podjazdu do niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ściślej chodzi o to, że jak wzmacniacz przy 8 ohmach dajmy na to ma 60W, to jesli jest dobry, to przy 4 będzie miał 120W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się wydajnośc prądowa bardziej od samej mocy, dlatego dobre stare wzmacniacze nada o mocach 30-40W tak świetnie kontroluja kolumny i żaden pioneer czy technics o mocy rzedu 120w nie ma podjazdu do niego.

Synu ! Święte słowa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzisiaj dla tych co lubią słuchać muzyki a nie mają zbyt dużo pieniędzy na drogie dobre klocki. Cofnijcie się w czasie, może kupcie sobie coś starszego...

Te starocie są często prądo-żernee, za to bardzo wydajne. W latach 70 - 80 i nieco później też, znane światowe marki produkowały bardzo ciekawe i solidne konstrukcje. Kiedyś Sony to było SONY . Dzisiejsze masówki oferują duuużo funkcji, niestety brzmienia w nich nie znajdziesz. Brzmienie musi kosztować a na to wielu z nas po prostu nie stać. Starsze konstrukcje oferują kompromis i można jeszcze coś tanio kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość romekxxx

(Konto usunięte)

Szanowna moderacjo i grupo krakowska - cir - proszę zamknąć i zlikwidować moje konto na tym forum, wszystkie jego dane na serwerach, dane plików cookie i wszystkie inne zbiory danych identyfikujące moje konto na waszych serwerach. od wielu lat wasze "recenzje" ,"moderacja" i "inne działania" to taki nawet już nie śmieszny marketing - bujajcie się zatem we własnym gronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ściślej chodzi o to, że jak wzmacniacz przy 8 ohmach dajmy na to ma 60W, to jesli jest dobry, to przy 4 będzie miał 120W

 

Bzdura... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. robsonic; dlatego ponieważ, jeśli opór, zrównoważy się dwukrotnie, w najlepszym wypadku energia nie zostanie wytracona dwukrotnie. Rozumiem, że ktoś tu kogoś podpuszcza a szkoda bo widziałem tu mądre wypowiedzi na forum. Więc jeszcze raz zapraszam do rozmowy. Dziękuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Kupilem dosc przypadkowo i w dobrej cenie fajne kolumny - dunskie Eltaxy linear 8.

Testowalem tylko przez chwile na yamaha ax 4xx(nie pamietam) i bardzo mi odpowiadaja.

Potrzebuje teraz kupic wzmacniacz. Pokoj okolo 25m2 (moze nawet ciut wiecej)

Muzyka glownie rock/blues/pop troche elektronicznej

Chce wydac okolo 500zl

przegladam popularne portale aukcyjne i mam m.in

YAMAHA AX - 592

AMPLITUNER STEREO YAMAHA RX-730 RS

Harman Kardon HK 3470

Denon PMa-920

JVC a x 900

DENON PMA-915R

Marantz PM-72

Technics SU V 650

 

Co byscie wybrali do tych kolumn ? :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon PMA-920 to dobry wzmak, ciepło grający, podobno bardzo dobry jest JVC AX-900 (miałem niższy AX 700 - tez dobry).

Pozwolę sobie rozszerzyć listę, do tych Eltaxów proponuję Rotela RA-930AX - najlepszy z nich wszystkich - dynamika, szybkość - za 400 zł best buy - do rocka jak znalazł!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi

co do pilota zapomnialem napisac ze to wazne kryterium.

czy 930ax nie bedzie ciut za slaby do tych eltaxow ? pod uwage bralem wzmacniacze ktore maja min okolo 100w rms przy 8ohm. jesli spokojnie wystarczy 80 lista troche sie rozszerza.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o AKAI AM-69 do tych kolumn ?

Dla mnie plus oprocz pilota plus za wejscia cyfrowe - przydaloby sie do podlaczenie tunera z ncplus itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez panadol79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumujac - biorac pod uwage ze ma byc obsluga pilotem pozostaje :

- denon pma880

- yamaha ax 590 lub 592

- akai am-69

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.