Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poza nowymi BD Playerami odtwarzacze DVD mają swoje DAC'e czasem bardzo dobre,

jak kilka modeli Panasonica czy Sony. Nawet bywały z odczytem SACD.

Ale mają też zwykle wyjścia cyfrowe - fakt, że albo OPT albo COAX, rzadko oba,

ale do połączeń wystarcza zwykły kabel RCA - RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takowy. Opt i coax. Biedronkowy. Laser Sony. Na ES6698 Vibratto II cpu. 
Czyli CD już nie szukam, usług sieciowych nie szukam, DAB nie szukam. 
W takim razie amplituner i glosniki na 25m2, BR lepiej z przodu, podstawkowy/półkowy. Budżet 4000pln. +/-0,5-1tys
Dalej tx8220+CX60? Czy może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Dzięki 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meekowai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2022 o 16:55, demios napisał:

A testowałeś może bluetooth?   Chcę synowi na 18-tkę złożyć pierwszy zestaw stereo i szukam raczej budżetowych rozwiązań. Przyznam, że to co napisałeś mocno mnie zaintrygowało, zwłaszcza, że użytkownicy tego typu mini wzmacniaczy (np. Topping) raczej narzekali na deficyt mocy, a nawet odcinanie na wyższych poziomach głośności.      

Popatrz na Loxje A30 lub SMSL DA 9. Mam ten ostatni a miałem też Loxje. 

SMSL bardziej mi się podobał dlatego został. Jest trochę droższy. Oba mają bluetooth 5.0 Aptx. Oba maja dac 192 (nie pamietam jaka kość). Napędzą bez problemu podłogówki. Oba maja piloty, equalizery (jakbyś chciał) i inne ustawienia. Loxje ma tylko wejścia cyfrowe: usb, optyczne, coaxial a SMSL tylko RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada Rotel RA-840BX3 do Denona PMA-915R? Cena ich jest taka sama, kolumny mam 4 ohm, co do muzyki, słucham w zasadzie głównie rocka, elektroniczną, filmową, pop z lat 80. Niestety nie mam możliwości ich odsłuchu, budżet jaki mam to koło 800zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też mocny CA AXR 100 z BT i DAC a z kolumn Elac Debut, Elac Reference,

Polk Audio TSX 220 jednak trzeba już uważać na budżet ...

ew. poszukać używanych lokalnie, bo można trafić naprawdę niezłe oferty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze. Dlaczego nie czytacie innych wątków. Na przykład tego:

zdobyte doświadczenie na dogodnych warunkach - nieocenione 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2022 o 22:35, xyz4691 napisał:

Popatrz na Loxje A30 lub SMSL DA 9. Mam ten ostatni a miałem też Loxje. 

SMSL bardziej mi się podobał dlatego został. Jest trochę droższy. Oba mają bluetooth 5.0 Aptx. Oba maja dac 192 (nie pamietam jaka kość). Napędzą bez problemu podłogówki. Oba maja piloty, equalizery (jakbyś chciał) i inne ustawienia. Loxje ma tylko wejścia cyfrowe: usb, optyczne, coaxial a SMSL tylko RCA.

Dzięki za propozycje. Na chwilę obecną czekam na opinie z testów Toppinga MX5. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kw202 napisał:

Już do mnie jedzie 😉

Mam nadzieję, że skrobniesz co nieco... Będziesz testował z podłogówkami? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kw202 napisał:

Tak. Z Dali Opticon 6, trochę wątpię żeby sobie z nimi poradził😉

Stawiam piwo, że poradzi 🙂 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kw202 napisał:

Tak. Z Dali Opticon 6, trochę wątpię żeby sobie z nimi poradził😉

Żebyś się nie zdziwił. Też jestem na liście. Mam SMSL DA 9 i z BMN S3II upgrade Beszele Pro to maleństwo sobie poradziło. Podejrzewam, że Topping MX5 też poradzi. Ale ja powinienem mieć go na testy pod koniec miesiąca. Ty będziesz miał na dniach. Czekam na Twoje spostrzeżenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Poszukuję alternatywy dla Harmana HK980 w budżecie około 2 tys. za używane. Gra on u mnie z Dali Concept 6, dźwięk leci z peceta z Asusem Xonar Essence ST i ogólnie jest ok ale ostatnio wpadł mi w ręce Pioneer A301 i pomyślałem sobie, że gdyby Harman miał taką jaśniejszą i żywszą średnicę jak ten Pioneer to byłoby super. A301 nie ma tak wyrafinowanego dołu i wysokich tonów jak HK980 ale za to nadrabia średnimi i sceną, która jest bliżej słuchacza. Muzyka to głównie melodyjna i rytmiczna elektronika, czasem rnb, jazz, chilout, lounge, dnb, jungle, techno (sentyment do Love Parade) itp. Nie wiem za bardzo czego szukać i liczę na podpowiedzi z waszej strony jakie znacie wzmacniacze o brzmieniu podobnym do HK980 z bardziej wyrazistą średnicą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomikin napisał:

Witam wszystkich. Poszukuję alternatywy dla Harmana HK980 w budżecie około 2 tys. za używane. Gra on u mnie z Dali Concept 6, dźwięk leci z peceta z Asusem Xonar Essence ST i ogólnie jest ok ale ostatnio wpadł mi w ręce Pioneer A301 i pomyślałem sobie, że gdyby Harman miał taką jaśniejszą i żywszą średnicę jak ten Pioneer to byłoby super. A301 nie ma tak wyrafinowanego dołu i wysokich tonów jak HK980 ale za to nadrabia średnimi i sceną, która jest bliżej słuchacza. Muzyka to głównie melodyjna i rytmiczna elektronika, czasem rnb, jazz, chilout, lounge, dnb, jungle, techno (sentyment do Love Parade) itp. Nie wiem za bardzo czego szukać i liczę na podpowiedzi z waszej strony jakie znacie wzmacniacze o brzmieniu podobnym do HK980 z bardziej wyrazistą średnicą?

Ten HK ma dobry dół i umiarkowana lub łagodna średnice? Z jakimi kolumnami gra? 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Kw202 napisał:

Dyskotekowe granie 😉

W połączeniu z kolumnami o janej i szybkiej gorze, może nie być tak dyskotekowo 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Arkadiusz_50002 napisał:

Ten HK ma dobry dół i umiarkowana lub łagodna średnice? Z jakimi kolumnami gra?

Tak, dolne pasmo jest mocną stroną tego wzmacniacza, niskie zejścia i basowe pomruki naprawdę robią wrażenie a średnica jest właśnie delikatnie złagodzona, spokojnie ale i przyjemnie dla ucha zaznacza swoją obecność przez co czasami trzeba jej poświęcić nieco więcej uwagi i skupienia aby wyłapać wszystkie detale. Kolumny to Dali Concept 6.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2021 o 12:25, Kw202 napisał:

Używany kupisz w założonym budżecie, z tańszych onkyo a 9050 ale lepiej dołożyć do NAD' a

Z pewnością nie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Atoll in100, ciekawy design z zielonymi akcentami jak lubię, mniejszy i lżejszy jak HK980 ale za 2 tys. ciężko znaleźć poza tym nie ma regulacji barwy dźwięku, która może okazać się potrzebna. Onkyo nigdy nie znajdowało się w kręgu moich zainteresowań, prędzej Marantz albo nawet Rotel ale Onkyo? Poczytam o tym modelu 9050, może i warto. Na temat Nad-ów jest mnóstwo pozytywnych opinii odnośnie dobrego brzmienia ale ze względu na wygląd wolałbym jednak coś ładniejszego, jedyny Nad jaki mi się podoba to Viso Three ☺️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
4 minuty temu, tomikin napisał:

Fajny ten Atoll in100, ciekawy design z zielonymi akcentami jak lubię, mniejszy i lżejszy jak HK980 ale za 2 tys. ciężko znaleźć poza tym nie ma regulacji barwy dźwięku, która może okazać się potrzebna. Onkyo nigdy nie znajdowało się w kręgu moich zainteresowań, prędzej Marantz albo nawet Rotel ale Onkyo? Poczytam o tym modelu 9050, może i warto. Na temat Nad-ów jest mnóstwo pozytywnych opinii odnośnie dobrego brzmienia ale ze względu na wygląd wolałbym jednak coś ładniejszego, jedyny Nad jaki mi się podoba to Viso Three ☺️

Rozumiem obawy z brakiem regulacji, sam długo też się przed tym broniłem 😉

Prawda jest jednak taka że i tak najczęściej masz ustawione na zero, prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam +1 bass i +2 treble ale w sumie spróbuje jak będzie na 0. Jakiś czas temu spodobał mi się Audiolab 6000a i szukałem nawet ofert sprzedaży używanych do czasu aż nie wyczytałem że w nim też nie ma opcji regulacji ☹️   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomikin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Poszukuję wzmacniacza  w budżecie do 400-500zł 
Wzmacniacz będzie grał z gramofonem Unitra fryderyk G620 (na tym zależy mi najbardziej) oraz mam zamiar spiąć go jakimś DACem (AUX). Posiadam już kolumny HECO Victa 300 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Czy ktoś jest w stanie doradzić, patrząc na olx albo allegro, jaki wzmacniacz mógłbym kupić w tym budżecie? Myślałem osobiście o jakimś wzmaku z Yamahy z serii AX albo A np AX 550 albo A520... ale nie wiem na ile to będzie dobry wybór.

Pomieszczenie, w którym będzie odsłuch to pokój 16m2, na karniszach ciężkie zasłony, na ścianach planuję w przyszłości niedalekiej zawiesić obrazy, stoi dość spory narożnik. (Jeżeli to ma znaczenie).

Byłoby ekstra, gdyby wzmacniacz miał obsługę pilota, ale... bardziej zależy mi na zadowoleniu z dźwięku, wysterowaniu kolumn niż dodatkowym bajerze w postaci pilota. 🙂 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc! Pozdrawiam, Miłosz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre PHONO miały wzmacniacze Sony i jest kilka starszych modeli

jednak bez pilota np: TA F411, TA F319, F519 czy np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo już ze zdalnym np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@przerywnik

 

Najpierw napisz czego oczekujesz, jakiej muzyki słuchasz... co Cię kręci, itp, itd.

Ostatnio na Allegro Lokalnie Musical Fidelity E-11 poszło za coś w ok. 750 PLN, płakałem kiedy przeoczyłem tę aukcję.... choć mój Rotel to także b. dobry, budżetowy wzmacniacz. Jednak E-11 to IMO wybitne granie i to nie tylko wtedy kiedy pustki w kieszeniach i nie stać Cię na coś droższego. W tej klasie cenowej mają niewielką konkurencję... choć ja nadal nie wiem jakie są Twoje preferencje.😉 Do gramofonu możnaby również dobrać jakiegoś Marantza. Sorry ale tak niewiele...wiemy. A może jakiś chiński (co nie oznacza że zły) kieszonkowy, sprytny wzmacniacz z dobrymi opiniami, w  rodzaju Toppinga czy SMSL? Ceny używek na Allegro wyraźnie spadają, zapewne da się coś znaleźć.

Nie wybierzemy za Ciebie, musisz nam dać jakieś sensowne namiary... o czym pisałem już na samym początku.

 

 

D.C.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cichy71

POZNACIE MNIE PO ŻÓŁTYM GARNITURZE - D.C.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Cichy71 napisał:

 

@przerywnik

 

Najpierw napisz czego oczekujesz, jakiej muzyki słuchasz... co Cię kręci, itp, itd.

Ostatnio na Allegro Lokalnie Musical Fidelity E-11 poszło za coś w ok. 750 PLN, płakałem kiedy przeoczyłem tę aukcję.... choć mój Rotel to także b. dobry, budżetowy wzmacniacz. Jednak E-11 to IMO wybitne granie i to nie tylko wtedy kiedy pustki w kieszeniach i nie stać Cię na coś droższego. W tej klasie cenowej mają niewielką konkurencję... choć ja nadal nie wiem jakie są Twoje preferencje.😉 Do gramofonu możnaby również dobrać jakiegoś Marantza. Sorry ale tak niewiele...wiemy. A może jakiś chiński (co nie oznacza że zły) kieszonkowy, sprytny wzmacniacz z dobrymi opiniami, w  rodzaju Toppinga czy SMSL? Ceny używek na Allegro wyraźnie spadają, zapewne da się coś znaleźć.

Nie wybierzemy za Ciebie, musisz nam dać jakieś sensowne namiary... o czym pisałem już na samym początku.

 

 

D.C.

Hej, dzięki za super wiadomość!  Słucham głównie funk / soul / post-rock / glam-rock / hard-rock / muzyki filmowej, oldschool rapu (ten w większości samplowany z czarnych płyt, pozbawiony dźwięków elektronicznych), najmniej muzyki "elektronicznej" i "rozrywkowej".

Nie słyszałem o tym Fidelity. Zaznajomę się z tą marką, dzięki za wskazówkę. Nie mam zupełnie uprzedzeń do chińskich sprzętów, jeżeli taki topping (o tym też, nie słyszałem dotychczas!) jest sprawdzoną konstrukcją w porównaniu do takiego staromodnego mainstreamowego technicsa / pionieera, a w dodatku zajmuje mniej miejsca na półce to jak najbardziej chętnie się temu przyglądnę! 😄 

Ostatnia sprawa, możę jesteś w stanie mi poradzić, czy do takich kolumn podstawkowych jak HECO victa 300, jest sens zakładac bi-wiring (tam jest tylko piszczałka 20mm + 170mm głośnik), czy kompletnie zlać temat na etapie "początków" z Hifi, i np eksperymentować później? 🙂 Nie mam żadnego doświadczenia w praktyce z odsłuchem itp, wszystkie pytnia kieruję na bazie teorii, która udąło mi się wyszperać w internecie. Dlatego, będę wdzięczny za porady od praktyków właśnie, których tutaj nie brakuje jak widzę!

Pozdrawiam, Miłosz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.