Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  517 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wie ktoś może, jak PM11s3 dogada się z Dali Opticon 8 lub SF Olympica III ?

A może to już nie jego liga?

 

Pozwól, że zapytam chodzi o Dali Epicon 8 czy jednak wymienione przez Ciebie Opticon 8?

Pytam ponieważ Opticon 8 to powiedzmy głośnikowa "budżetówka" i nie jak porównywałbym je do SF Olympiki III - nawet w ujęciu oceny wzmacniacza.

 

Poniżej przesyłam linka do opisu (dodam, ze SF Olympica III też, doskonale wiem jak grają).

 

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-marantza_102397.html/page__st__1590

Edytowane przez Darth Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbi9.

 

Odpowiadając na twoje pytanie. Wyjaśniam na wstępie, że Dali Epicon 8 nie słuchałem, a jedynie Epicon 6. Zakładam jednak, że to ta sama szkoła brzmienia, powiększona o większą skalę niskich rejestrów, lepszą ich kontrole i ogólnie rozumianą swobodę grania. Co do Sonus Faber Olympica znam model II oraz III.

Odpowiadając w prost, czy PM-11s3 podoła tym głośnikom, myślę, że możesz o to być spokojny. Nie będą one stanowiły, żadnego trudnego obciążenia dla tego wzmacniacza co oczywiście przełoży się na dobrze zróżnicowany dźwięk w całej skali pasma. Wzmacniacz tej klasy dobrze współpracuje z takimi głośnikami i potrafi w łatwy sposób "zmuszać" je do ukazania swoich walorów sonicznych. Oczywiście można lepiej, podłączając wzmacniacz droższy. Wraz z wzrostem ceny (choć to nie reguła ale jednak w większości przypadków prawda), jakoś odtwarzania wzrośnie wraz z rozdzielczością przepuszczaną na linii CD Player/Kolumny - nie wiem gdzie jest górna granica tych kolumn, ale spokojnie możesz podpinać do tych głośników wzmacniacze 2-krotnie droższe, a nawet 3-krotnie od Marantza.

Co do różnić między samymi głośnikami we współpracy z PM-11s3. Dali będą bardziej dźwięczne, otwarte, a nawet jaśniejsze w górnych rejestrach. Zwróć na to uwagę bo z niektórymi, jasno grającymi przewodami może być już za ostro. Jeśli się uprzesz na ten wzmacniacz, to powinieneś z uwagą dobrać odpowiednie przewody głośnikowe, różne dla obydwóch głośników - łagodniejsze w reprodukcji wyższej średnicy i góry w przypadku Dalii. Zwrócić też uwagę, iż SF będą bardziej skręcone do środka celem uzyskania lepszej rozdzielczości i precyzji sceny. Dali wręcz przeciwnie, będą lepiej grały przy braku skręcenia do środka.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Darth Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !

 

Nie upieram się przy PM 11S3 - mam go od prawie roku i wypadałoby żeby jeszcze trochę został.

Zastanawiam się natomiast nad zmianą jego towarzystwa (aktualnie GX300 i GX200 w 2. strefie), która choć w części odzwieciedlałaby różnicę w cenie.

Zastanawiam się, a wiadomo czym to grozi, jak się facet zaczyna zastanawiać... :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz Monitor Audio GX300 to bliżej dźwiękowo będzie Ci do Sonus Faber niż do Dali. A co do zmiany wzmacniacza, wybór na rynku jest ogromny. Skoro jesteś przy Marantzu, warto będzie przemyśleć bi-amping z dołożonym PM-11s3. Taka konfiguracja może przynieść satysfakcję. Ewentualnie szukałbym na rynku niemieckim używanego Accuphase E-460 w cenie 20-22 tyś PLN - dostaniesz większą moc, lepsza kontrolę, wyższe nasycenie i rozdzielczość. Z Dali lepszym połączeniem może się okazać McIntosh.

Edytowane przez Darth Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

drogie grono doradzi - poszukując nowego systemu odsłuchałem pm8005 i super ale.. sprytny sprzedawca podłączył jako źródło cd model 14s1 dlaczego sprytny ? bo na drugi dzień odsłuchałem cały zestaw 8005 i już tak pięknie nie było - gdybym miał wybierać to ze źródeł bardziej selektywny był cd natomiast n8005 miał lepszą scenę i barwę gubiąc szczegóły - wniosek wzmacniacz potencjał ma i w zestawie jest gwiazdą - tak to wysłuchałem dlatego mam pytanie czy warto zaszaleć z całym zestawem 14 ? czy wzmacniacz 14 nie zmieni sygnatury względem pm8005 ? pytam bo wizualnie pasują do siebie średnio ( pm8005 i cd 14) oraz który z tych zestawów będzie bardziej uniwersalny ( cd 8005 faktycznie tak jak opisali w AV ale z usb nie słuchałem ) molestowane były : opticon 6 (odłączone po pierwszym utworze na moją prośbę - sf toy tower oraz q acustics c 40 )

Edytowane przez Marcepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieśmiało powiem że to wcale nie musi wyglądać jak las Vegas ale co ja poradzę że ostatnio podobała mi się kuchenka mikrofalowa (roksan kandy k2) to co wyglądało po męsku grało po żołniersku (exposure 2010) a tak poważnie to nie szukam neutralności tylko magii słucham jazz a wokale damskie muszą być spontaniczne rzewne expresyjne najlepiej w dobrej przestrzeni nie koniecznie przy nosie absolutnego grania bokami- to chyba nie wymagam zbyt wiele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbi9.

 

Odpowiadając na twoje pytanie. Wyjaśniam na wstępie, że Dali Epicon 8 nie słuchałem, a jedynie Epicon 6. Zakładam jednak, że to ta sama szkoła brzmienia, powiększona o większą skalę niskich rejestrów, lepszą ich kontrole i ogólnie rozumianą swobodę grania. Co do Sonus Faber Olympica znam model II oraz III.

Odpowiadając w prost, czy PM-11s3 podoła tym głośnikom, myślę, że możesz o to być spokojny. Nie będą one stanowiły, żadnego trudnego obciążenia dla tego wzmacniacza co oczywiście przełoży się na dobrze zróżnicowany dźwięk w całej skali pasma. Wzmacniacz tej klasy dobrze współpracuje z takimi głośnikami i potrafi w łatwy sposób "zmuszać" je do ukazania swoich walorów sonicznych. Oczywiście można lepiej, podłączając wzmacniacz droższy. Wraz z wzrostem ceny (choć to nie reguła ale jednak w większości przypadków prawda), jakoś odtwarzania wzrośnie wraz z rozdzielczością przepuszczaną na linii CD Player/Kolumny - nie wiem gdzie jest górna granica tych kolumn, ale spokojnie możesz podpinać do tych głośników wzmacniacze 2-krotnie droższe, a nawet 3-krotnie od Marantza.

Co do różnić między samymi głośnikami we współpracy z PM-11s3. Dali będą bardziej dźwięczne, otwarte, a nawet jaśniejsze w górnych rejestrach. Zwróć na to uwagę bo z niektórymi, jasno grającymi przewodami może być już za ostro. Jeśli się uprzesz na ten wzmacniacz, to powinieneś z uwagą dobrać odpowiednie przewody głośnikowe, różne dla obydwóch głośników - łagodniejsze w reprodukcji wyższej średnicy i góry w przypadku Dalii. Zwrócić też uwagę, iż SF będą bardziej skręcone do środka celem uzyskania lepszej rozdzielczości i precyzji sceny. Dali wręcz przeciwnie, będą lepiej grały przy braku skręcenia do środka.

Pozdrawiam :)

 

Ogolnie z wiekszoscia sie zgadzam, ale co do tego czy s11 dobrze napedzi te epicony to nie jestem o tym przekonany...raczej watpie, zeby im podolal by wydobyc z nich wiecej niz 75% potencjalu...

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie z wiekszoscia sie zgadzam, ale co do tego czy s11 dobrze napedzi te epicony to nie jestem o tym przekonany...raczej watpie, zeby im podolal by wydobyc z nich wiecej niz 75% potencjalu...

 

W woli ścisłości dodam. Moja interpretacja zapytania odnosiła się do samej kwestii, czy PMA -11s3 poradzi sobie z napędzeniem w/w głośników. I zdania nie zmienię bo jak wspomniałem słuchałem PMA-11s3 z Olympiki III oraz Epicon 6. Połączenie wzmacniacza z tymi głośnikami w żaden sposób nie wpędzało mnie w przekonanie, że wzmacniacz niedomaga, że brakuje wszystkiego na każdym poziomie pasma. Dźwięk był otwarty i jak na wzmacniacz tranzystorowy tej klasy wnosił pewną dozę wypełnienie, szczegółowości, a nawet dynamiki. Zaznaczam to ponieważ, sposób w jaki piszesz swoją wypowiedz może dla mniej wyrobionego czytelnika oznaczać, że PMA-11s3 nie radzi sobie w odpowiedni sposób z napędzeniem głośników tej klasy cenowej. Twoja wypowiedz nawet, może/choć nie musi potęgować stwierdzenie, że każdy inny wzmacniacz w podobnym przedziale cenowym lub nieznacznie niższym zrobi to znacznie lepiej, a szczególnie w kwestii kontroli dynamiki, skali dźwięku czy różnicowania w niższych rejestrach.

Zauważ, dodałem w wypowiedzi, że można lepiej. Że śmiało można podłączyć "piece" dwu bądź trzykrotnie droższy od Marantza. Przykład: Nie może być tak, że porównujesz kontrolę, sposób grania, rozdzielczość, nasycenie, potęgę dźwięku itp. Marantza PMA-11s3 do powiedzmy Pass Lab NT-250. To oczywiste, że z tym drugiem w/w głośniki zagrają nieporównywalnie lepiej w całej skali dźwięku, włącznie z zwalającą z nóg dynamiką i kontrolą niższych rejestrów. Ze dźwięk się otworzy, a słuchacz jednoznacznie wskaże kto jest zwycięzcą testu.

Czy takie porównanie i stwierdzenie, że trzy razy droższy wzmacniacz jest jedynym słusznym i ostatecznym wyborem do tego typu głośników ? moim zdaniem nie. Marant daje im radę, a jak chce się dużo lepiej to kupuje się coś jeszcze lepszego i jeszcze lepszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam..jako uzytkownik 11s3 zrobiłem ostatnio maly test i porownałem go z musical fodelity M6SI i ....troche mi namieszał w głowie..ja wiem ze to forum marantza ale jako ciekawostka powiem ze MF zagrał dzwiękiem pełniejszym i sporo cieplejszym przy takiej samej szczegółowosci jak marantz..bas był miesisty ale trzymany w ryzach..powiedziałbymbym ze dzwięk prawie lampowy...

polubiłem to.... :)

a chyba i cenowo są porównywalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaro podobne mam zdanie jak Twoje na temat tych dwóch wzmakow... a jak chce się mieć jescze lepiej to trzeba dołożyć kilka tys i kupic mocniejszego brata MF... Aczkolwiek olympic III z lepszymi wzmakami dadzą z siebie jeszcze więcej...

 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaro, pytanie ile godzin na liczniku ma Twój PM 11s3. U mnie dopiero po kilku miesiącach zagrał optymalnie. Przez pierwsze tygodnie brzmiał sucho i chudo, wręcz dźwięk mi się nie podobał. Teraz natomiast gra ciepło,z fajnym wypełnieniem, ale pomagają mu w tym także wysokie modele kabli Harmonixa, które posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaro podobne mam zdanie jak Twoje na temat tych dwóch wzmakow... a jak chce się mieć jescze lepiej to trzeba dołożyć kilka tys i kupic mocniejszego brata MF... Aczkolwiek olympic III z lepszymi wzmakami dadzą z siebie jeszcze więcej...

myslisz o MF M6 500i?

 

Czaro, pytanie ile godzin na liczniku ma Twój PM 11s3. U mnie dopiero po kilku miesiącach zagrał optymalnie. Przez pierwsze tygodnie brzmiał sucho i chudo, wręcz dźwięk mi się nie podobał. Teraz natomiast gra ciepło,z fajnym wypełnieniem, ale pomagają mu w tym także wysokie modele kabli Harmonixa, które posiadam.

juz wczesniej słuchałem 11s3 nim kupiłem swoją i moim zdaniem MF gra ....inaczej,spoooooro cieplej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dorzucić swoje trzy grosze do tematu Sonus Faber plus Marantz.Ostatnio miałem przyjemność słuchania Olympica II co prawda z Esoteric od tamtej pory nic już nie było takie same.Jako że musiałem czasowo zrezygnować z Olympica II na pocieszenie wziąłem Grand Piano Domus .Na razie szukam optymalnego ustawienia .Największa zmiana to twardy wręcz żylasty potężny bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Czaro ten model miałem na myśli, to jest mała elektrownia :-) MF bez dwóch zdań gra dużo cieplej niż Marantz i pod względem mocy choćby model sluchany przez Ciebie jest mocniejszym od 11s3, nie wspomnę o modelu wyższym...

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Czaro ten model miałem na myśli, to jest mała elektrownia :-) MF bez dwóch zdań gra dużo cieplej niż Marantz i pod względem mocy choćby model sluchany przez Ciebie jest mocniejszym od 11s3, nie wspomnę o modelu wyższym...

i znowy zmiana na MF?hahaha...moj system ciągle ewouluje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu nie musisz zmieniać, naciesz się tym co masz :-) masz fajny wzmak tylko to inna szkoła niż MF.. ale mówiąc szczerze marantz to nie jest MF - mam na myśli doświadczenie w stereo..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Od kilku lat jadę na plikach z NA7004 ,ostatnio kolega dostarczył mi kilka fajnych CD i ze względu że nie posiadam odtwarzacza CD wpiąłem w tor BR Phillipsa BDP9600 sygnał po coaxialu do Dacka w NA 7004 i co? a no cholera dźwięk jest bardziej przyjemny w odbiorze niż ze strumieniowca i mam takie pytanie do ludzi którzy mają bądź też porównywali NA7004 z CD 6005, 6006 Marantza chodzi oczywiście o jakość dźwięku tychże grajków, warto by było nabyć takiego cdeka czy to taki sam poziom dźwięku jak prezentuje NA 7004 i nie warto sobie głowy zawracać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ostatnio kolega dostarczył mi kilka fajnych CD i ze względu że nie posiadam odtwarzacza CD wpiąłem w tor BR Phillipsa BDP9600 sygnał po coaxialu do Dacka w NA 7004 i co? a no cholera dźwięk jest bardziej przyjemny w odbiorze niż ze strumieniowca

 

Zripuj te płyty i dopiero wtedy porównaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet CD-R czasem wypalę.

Nie lepiej jakieś dobre, lecznicze zioło ?;-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu nie musisz zmieniać, naciesz się tym co masz :-) masz fajny wzmak tylko to inna szkoła niż MF.. ale mówiąc szczerze marantz to nie jest MF - mam na myśli doświadczenie w stereo..

stało sie :)

marantz polecial do polski a z anglii juz leci musical fidelity M6si :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.