Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  517 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda ze model 6010 niema następcy.

Może i dobrze :-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM-66 poprzednikiem 6010. Chodzi mi o dobrze zbalansowany sonicznie purystyczne wzmacniacz to minimalistycznego zestawu vinyl plus źródło cyfrowe .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM-66 poprzednikiem 6010. Chodzi mi o dobrze zbalansowany sonicznie purystyczne wzmacniacz to minimalistycznego zestawu vinyl plus źródło cyfrowe .

 

Może bardziej po polsku :-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie podłogówki napędzają ta końcówka to Ty nie powinieneś mieć problemu ze swoim centralnym .. tylko na występuję tylko w kolorze czarnym ... wiec jak kolor pasuje można brać jeśli chcesz marantza.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie podłogówki napędzają ta końcówka to Ty nie powinieneś mieć problemu ze swoim centralnym .. tylko na występuję tylko w kolorze czarnym ... wiec jak kolor pasuje można brać jeśli chcesz marantza.

 

Ludzie (zaczynam jak TY), czy nie możecie sprawdzić swojego posta po tym jak już go napiszecie? Tego się czasami nie da czytać.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie (zaczynam jak TY), czy nie możecie sprawdzić swojego posta po tym jak już go napiszecie? Tego się czasami nie da czytać.

 

To może inaczej mam dwóch kumpli którzy taką końcówką napędzają swoje kolumny podłogowe więc głośnik centralny tym bardziej powinna dać sobie radę ta końcówka - lepiej Kolego ?? Bardziej zrozumiałe ?? Nie napisałbym w ciemno gdybym nie widział jej w akcji, że tak powiem..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej Kolego, lepiej :-)

Powrót do czteroletnich liceów powinien przynieść poprawę (sam w to zresztą nie wierzę ) ;-)

A wracając do tematu, ile towarzystwo by dało za używkę KI Pearl Lite? Po ile to "cudo" teraz "chodzi"?

Mowa o wzmacniaczu.

Edytowane przez jarex

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Ki Pearl Lite to uzywke wyceniam na max 2k.

Dźwiękowo to by się może nawet zgadzało ;-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny Kolego jesteś że po pierwsze zazdrości CI tego zestawu Kolega, a po drugie że go nie stać na coś podobnego ? :-) Napisał swoje zdanie z którym osobiście również się zgadzam... czyli wzmak ma za mało miejsca i obyś kiedyś tego nie żałował.. Co nie zmienia faktu że sam zestaw prezentuje się ładnie...:-)

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Mam już pieniążki na SA 11s3. Mam sporo płyt SACD. Naczytałem się, że jest to wspaniały odtwarzacz. Więc taki wybór a nie inny. Hmm moim wzmacniaczem jest Marantz PM7000 z czasem chcę wymienić na Jadisa I-35.

Teraz tak w sprawie kabli RCA jestem zielony. Czy możecie mi polecić jakieś dobre kable RCA? Kolor to będzie raczej szampan bo czarny nijak mi się nie podoba. W sumie to płyty SACD kupowałem jeszcze wtedy kiedy odtwarzacza SACD nie miałem. Już nie mogę się doczekać, na początek poleci Miles "Sketches of Spain" oraz "Autumn in Seattle".

Edytowane przez Tibor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tibor.

A gdzie się tak naczytales?

Kupujesz nową czy używaną 11s3?

Co do przewodów. Jak zawsze, nie wiadomo o co chodzi. Brak budżetu, skłonności śonicznych itp. Możnaby wiele pisać. Nie dajesz wyboru. Zatem dobrze, nie czas na narzekanie. Przewodów jest cała masa do wyboru. Poszukaj używanego Acoustic Zen Absolutne Silver lub Kimber Kable KS 1130, możesz nawet podłączyć Harmonixa 101 GP. To wszystko przewody najwyższej klasy, żaden z nich Nie rozczaruje Ciebie. Co do wzmacniacza, wymień czympredzej. A co do SACD.jesli masz odpowiednie głośniki, przewody głośnikowe to tak będzie, zakochasz się w DSD.

Edytowane przez Darth Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! czytałem parę recenzji, jedną z nich na audio.com.pl

A co odradzasz SA 11s3? :) Budżet na kable to tak do 600 funtów. Jeżeli chodzi o muzykę to lubię szeroko rozumianą muzykę świata w zasadzie wszystko co jest prezentowane w Sieście Pana Marcina Kydryńskiego. Patrzę, że Harmonix jest w dobrej cenie.

Może powinienem zaczekać z kupnem? Bo w zasadzie mam kasę także na PM 11s3 ale jakbym kupił to i to zostałbym goły bez kasy. :) Kolumny to Monitor Audio R352. :) Myślałem żeby tym razem zainwestować w lampę Jadisa. Co do DSD, nigdy nie miałem przyjemności. :)

 

 

 

"Kupujesz nową czy używaną 11s3?" - nową.

 

Podsyłam link do wspaniałego albumu. http://www.ebay.co.uk/itm/Tsuyoshi-Yamamoto-Trio-Autumn-in-Seattle-FIM-SACD-040-Neu-OVP-/351926734473?hash=item51f077ce89:g:AXoAAOSwj85YRqat

Okazja żeby nabyć ten album w dobrej cenie, nie wiem za ile zejdzie ale warto spróbować licytować. Album pojawia się na aukcji bardzo rzadko, tym bardziej jako nowy.

Edytowane przez Tibor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tibor.ę

Oczywiście, że nie odradzam. Sam, wiele chwil muzycznych spędziłem z SA-11S3. A pytałem ponieważ, w najbliższym czasie będę nosił się ze sprzedażą swojego SA-11S3. Chcę wymienić na coś lepszego, i jak na szpilkach czekam na rynkowy debiut, recenzje i własny odsłuch SA-10S1. Mam duże oczekiwania co do tego CD Palayera. Jak na odtwarzacz za 30 tyś PLN, mam nadzieję, że pokaże sonicznie odpowiednią jakość, szczególnie konwertując PCM do DSD256. Jeśli nie, będę zmuszony poszukać coś innego, pewnie Ayon 35, może nowy Accuphase 560 (o ile znasz te modele), lub używany Lucman 08.

Wracając jednak do twoich zamiarów. Co do przewodów, na Harmonixie skup się na samym końcu. Myślę, że Acoustic Zen Absolute Silwer oraz Kimber Kable KS 1130/1030 możesz brać w ciemno, to rewelacyjne przewody, będziesz zadowolony.

Co do wzmacniacza, kupiłbym już dziś. Wymieniony przez Ciebie Jadis ma wielu zwolenników, jeśli dostaniesz w dobrej cenie to czemu miałbyś się ograniczać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchal ktoś wersji Marantz 14s1,chodzi o wzmak i sacd? Myślałem nad połączeniem tego z kolumnami Tannoy precision 6.2 lub Tannoy Revolution dc6t. Sluchalem nizszego modelu 8005 i odpowiada mi dźwięk Marantz, w tym jego muzykalnosc :)

 

P. S. Ewentualnie seria 11s...ale to juz wyzszy wydatek, duzo wyższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

 

Uprzejmie informuję, że mój tuner Marantz 2110 z lampą oscyloskopu wystawiłem w giełdzie na sprzedaż.

Scope tuner Marantza oddam za 1600 zł.

Sprawny 100 %. Zadbany i nie grzebany.

Redukcja kolekcji po i przed przeprowadzką.

 

Pozdrawiam i zapraszam.

WaszSnaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe segmenty stereofoniczne Marantz bardzo dobrze zgrywają się z kolumnami Tannoy. Jeśli podobało Ci się brzmienie serii 8005, to seria 14 tym bardziej miło Cię zaskoczy. To podobny charakter brzmienia tylko praktycznie w każdym aspekcie lepszy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba dobrać odpowiednie kolumny, ja słuchałem 14 z dalii i niestety lipa na maksa.. a wystarczyło podłączyć 2020 Denona i kolumny zaczęły grać.. Ciekawy jestem PM 10 która w lutym będzie - zobaczymy jaka jest mocna w stosunku do tego co piszą..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.