Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  517 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

aha myslalem, ze na alle to Twoj.... moze zamiast zmieniac na 11s3 warto zapolowac na jeszcze jeden 11s2 ?

Ja kiedys odsluchiwalem gx300 na dwoch 15s2 i powiem Ci roznica jest wyraznie slyszalna w tej opcji.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superczaro, gdybyś zamienił swój wzmacniacz na 11s3, koniecznie podziel się wrażeniami na temat różnic brzmieniowych. Jako posiadacz 11s3 zawsze byłem bardzo ciekawy jak na jego tle brzmiał poprzednik (11s2). Tymczasem na forum praktycznie chyba nikt nie miał okazji ich porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest. Choc z pewnoscia brzmienie sie zmieni. Wzmaki klasy D graja czysciej, choc troche bardziej technicznie. Na szczescie mozna to skorygowac dokladajac muzykalne, grajace po cieplejszej stronie kolumny.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, funt poleciał ostro w dół przez ten cały Brexit.

 

Nie przez Brexit, przez to ze niemiecka gospodarka ucierpi a rynki finansowe musza pogrozic palcem. Spokojnie, wszystko wroci do normy, a funt znow bedzie dobra waluta. ;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Superczaro faktycznie w weekend miał okazję porównać PM 11s3 vs 11s2 i który okazał się lepszy...

Stawiam na S3. Zdecydowanie. To znaczy S3 jest nieco lepszy. Marantz po kilku latach nie wypuści nic gorszego od poprzednika.

Jeżeli nowa PM10 jest cyfrowa, może być wyłom. Albo zrobili coś dla zwiększenua mocy. Niektórzy narzekali na te marne 100W/8 i 200W/4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
The PM10 follows the original SC7’s pre-amp topology and packs a full balanced analogue pre-amp stage, with the ability to deliver the same amount of power as the MA9 power amp, offering 200W per channel in 8 ohms.

Marantz tells us it also has channel separated amplifier modules and a dual mono configured power supply, with a separate power supply for the pre-amp and processor.

 

 

 

Read more at http://www.whathifi.com/news/marantz-launches-10-series-reference-range#aEuE8vTB1dBsP4Gv.99

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak:

słuchacz -ja(nie meloman lecz osoba lubiąca dobry dzwiek )

wzmacniacz- marantz pm 11s2 kontra 11s3 :)

zródło - marantz na6005

głosniki -monitor audio gs20

kabel RCA - atlas explorer

kabel głosnikowy - atlas hyper 2.0

kabel zasilający - vincent

utwory w formacie flac..takie jak: vaya con dios(grane w kosiele),mike silver,eagles,the high kings,alphaville,sara k.,,,i troche nowoczesnej muzyki :)

marantz 11s2 gra czysto,swobodnie , mocy mu nie brakuje,jednak głębia jest całkiem inna niz w 11s3...było to słychac szczegolnie w utworach vaya con dios gdzie 11s3 pokazalo duuużą głębię, większą niz 11s2..

w 11s2 na pierwszym planie jest wokal a reszte instrumentów jest nieco z tyłu( co mi osobiscie odpowiada),natomiast 11s3 wszystko jest na pierwszym planie..

w obu modelach istrumenty są na swoich miejscach i mozna okreslic ktory gra w którym miejscu..

przy utworach MIKE SILVER lub innych wykonaniach typu wokal i gitara nie słyszałem róznicy ale pewnie dlatego ze tam akurat nie ma zbyt wielkiej sceny..

przy bardzo głośnym graniu mysle ze 11s3 jest bardziej szczegółowy i nie ma tam kotłowania dzwięku np. przy DIRE STRAITS..

co nie znaczy ze 11s2 gra sporo gorzej - gra po prostu inaczej..

nie opisuje tu strony technicznej tych modeli jak ich róznic w wykonaniu czy różnych innych parametrów..

napisałem moje osobiste odczucia :)

czy bym zmienił moj 11s2 na 11s3? naprawde nie wiem......jeszcze nie wiem :)

przy okazji podziekowania za udostępnienie sprzetu przez kolegę z Dublina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superczaro - dzięki za podzielenie się wrażeniami. Dotychczas spotykałem się z opiniami, że PM 11s3 gra masywniej, cieplej niż poprzednicy.

Z Twoich obserwacji wynika, że jednak różnice między 11s2 vs 11s3 nie są duże. Może to i dobrze, nie będzie Cię dręczyć myśl o konieczności zmiany.

 

Hifibloke - a czy można w bi-ampingu połączyć różnie modele? U mnie w instrukcji od PM 11s3 jest napisane, że w bi-ampingu można go połączyć tylko z innym 11s3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprawdzenia jak to wogole dziala mozna. Ja laczylem tak na probe serie 15. 11s2 i 11s3 maja ta sama funkcje opisana zdaje sie na str. 17 w instrukcji.

Co uslyszymy ?? od razu wiekasza dynamike w graniu. Bedzie to slychac najlepiej na bardziej wymagajacych kolumnach. Oczywiscie jezeli ktos chcialby docelowo miec dwa wzmacniacze pracujace w bi-ampie wtedy musza byc dwa takie same, chodzi o to, zeby sygnatura dzwieku byla taka sama.

Moim zdaniem dzis dwie uzywki modelu 15 ma sens, ale dwie uzywki 11 to juz jest spory wydatek i mozna kupic cos lepszego juz o cenie dwoch nowych nie wspomne, bo to kosmos.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli suma sumarum graja troche inaczej i jest to slyszalne przy niektorych gatunkach muzyki.

A czemu nie zapioles ich w bi-ampie ?? wnioskuje, ze nie zrobiles tego inaczej cos bys napisal.

masz racje ,,nie zrobiłem bi-ampingu :(

moze next time?

ale słyszałem dwie 15s1 w bi ampingu w pokoju 35m2 i powiem szczerze ze wow! daje rade ...

fakt jest to inne granie niz 11s2 ale czuć moc i dynamike...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

masz racje ,,nie zrobiłem bi-ampingu :(

moze next time?

ale słyszałem dwie 15s1 w bi ampingu w pokoju 35m2 i powiem szczerze ze wow! daje rade ...

fakt jest to inne granie niz 11s2 ale czuć moc i dynamike...

 

czaro moze to i dobrze....jeszcze bys zachorowal na dwie sztuki :)

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.