Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oceniacie wbudowany wzmacniacz słuchawkowy w Marantz SA 14s1, np. z moim obecnym Marantz SA 7003? Czy jakość brzmieniowa to przepaść?

Miałem okazję posłuchać tego Marantza, ale z słuchawkami AKG K 701. Bardzo dobry wzmacniacz słuchawkowy i dobrze się zgrał z tym AKG. A różnica między 7003 a 14s1, to na duży plus dla 14s1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to mój pierwszy post w tym klubie, więc witam wszystkich serdecznie.

Mam kilka pytań o różnice w budowie trzech konkretnych modeli odtwarzaczy, a mianowicie CD 42, 52 i 72. Napęd to zdaje się ten sam CDM4/19 a jak z przetwornikami? I jeszcze jakie różnice w wersjach mk2 tych urządzeń, oraz tych z dopiskiem SE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na targach w Monachium Marantz przedstawił swój najnowszy flagowy sprzęt, zestaw Premium PM-10 i SA-10. Nie wiem czy to będzie oficjalny następca serii 11s3, gdyż podobno cena ma być prawie dwukrotnie wyższa...

Co ciekawe, na holenderskim forum Marantza pewien użytkownik twierdzi, że w przyszłości wyjdzie seria 11s4. To by znaczyło, że najnowsza "dziesiątka" to zupełnie osobny produkt. Czekam z niecierpliwością na dalsze informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ruch był do przewidzenia, oferta serii premium zmienia się co, około 4 lata, zatem ten rok przypada na kolejną zmianę.

Co do samego oznaczenia, seria 10. faktycznie wyceniana jest na drugie tyle co obecna seria 11. Myślę, że około 35 tyś PLN za integrę to sporo - konkurencja jest przeogromna. Z odtwarzaczem może być lepiej ponieważ posiada wewnętrzny przetwornik dekodujący sygnał DSD256 oraz 32/384 PCM. Wraz z wbudowanym wejściem USB może być ciekawą alternatywą dla konstrukcji dzielonych w tym rodzimego odtwarzacza sieciowego jakim jest NA 11S1.

Pytanie tylko czy seria 10. to twór zastępujący 11. analogicznie do ruchu z zamianą serii 15. na 14. czy to nowa seria, a wraz z nią ujrzymy nową odsłonę serii 11. z oznaczeniem S4.

 

Z tego co wyczytałem:

- Odtwarzacz SA-10 Ma nowy transport Ponadto SACD-M3, ma USB-B, port Hi-res audio PCM /

format DXD 32bit/384 kHz i DSD do 11,2 mHz.

- Wzmacniacz PM-10 ma być dual mono z osobnym zasilaniem dla przedwzmacniacza i pozostałych

sekcji wzmacniających. Zastosowano również wzmacniacz symetryczny i w pełni analogowy układ

z HDAM, zapożyczony z serii SC7. Na obudowie widać też podwójne wejście XLR.

 

http://www.computeraudiophile.com/f6-dac-digital-analog-conversion/sa-10-digital-analogue-converter-disc-player-new-premium-series-marantz-28504/

Edytowane przez Darth Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich

Prośba o doradzenie.

Posiadam Marantz PM6005, CD 5004. Kolumny to Klipsch Synergy F10 (po przeróbce, wymiana kabli, wytłumienie)

Przewody głośnikowe Antycables i do niedawna IC Antycables Level 1.

Cały czas borykałem się ze zbyt dużą ilością basów i lekko "przydymioną" górą (jakby jej za mało było).

Jakiś czas temu zakupiłem gramofon Sony PS-T25, który jest podłączony zwykłym IC zamontowanym na stałe.

Po podłączeniu gramofonu do wzmacniacza dźwięk ładny bez lejącego się, wszechobecnego basu.

Wymieniłem IC między CD a wzmacniaczem na zwykły dostarczany przez Marantza i BINGO. Bas się nie leje po pomieszczeniu. Testowałem wiele różnych IC i zawsze było dużo basu, a tu zwykły sznurek bez porządnych wtyków i cieszy choć brakuje mi góry.

Myślę też o wymianie głośnikowego - testowałem Kimber 4PR ma więcej góry ale scena znika w głąb, wokale i instrumenty idą mocno na pierwszy plan.

Jakie kable byście doradzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam do sprzedania integrę PM14 w stanie bdb, kolor złoty wszystko posprawdzane, pomierzone przez fachowca, z całą dokumentacją(instrukcja, dowód zakupu).

Do posłuchania w Krakowie.

Propozycje cen proszę na priv, zainteresowanym wyśle fotki.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Marantza 510 (nowszy model to 511, jest to typ klocka - wzmacniacz + streaming) ktory jest na wzmacniaczu typu D + ma najkrotsza sciezke dekodowania sygnalu (track-PWM conversion-amplification) i brzmi lepiej niz niektore pelnowymiarowe klocki tej firmy, ot taki paradoks. Jedna osoba z forum moze juz potwierdzic (a przyjechala z Linn'em) ze w swojej cenie wysmienity, a jako ze mozna go kupic w duzo nizszej cenie, to relacja cena/jakosc jest nieslychana. Choc wzmak klasy D gra inaczej, czysciej, troche bardziej klinicznie niz te "analogowe". Trzeba umiejetnie dobrac kolumny, i juz wiem, ze dzieki zainteresowaniu mnie marka Elac (dzieki za ta wskazowke kennijczyk), pojde w tym kierunku. Tylko B5 czy UB5. Tych drugich nie slyszalem, a wydaja sie kolejna rewelacja jak modele z niszej polki. :)

 

 

 

Hi everyone

I was "the one", LOL, who was crazy/stupid/dumb/insane enough to connect the M-CR510 to TAD Evolution I speakers, and then start to scratch my head about High End Audio technologies and prices.

 

The story is quite simple. Back to November 2014, associated with Magnat Quantum Edelstein speakers, the M-CR510 was the christmas and birthday gift for my younger 27 years old son.

 

I tested this setup in my smaller audio room, and got the feeling that the speakers were the limiting factor of this association. So I connected my Klinger Favre D56 speakers to the M-CR510, to discover both a very high level of precision AND fluidity AND "natural". The Klinger Favre D56 are high end monitoring speakers that have no mercy with any source and amplifier slightest defaults.

 

So I took the Marantz under my arm to go down to my larger audio room and connect it to my TAD speakers… These TAD are the same kind of "no mercy" speakers as the KF, in big format.

 

I start talking about it to my closest audio friends, and they definitively thought I was joking. But it was not april fools' day.

When they visited me, they made the same finding as me…

And they started to buy M-CR510 as basis for a second or third audio system.

The findings were also quite disappointing to those, as me, who already spent fortunes on their audio systems.

 

I made my public "coming out" about this Marantz, because of a guy on the french forum who was again and again and again saying that audio reviewers were all dishonest, got backsheesh from manufacturers, etc, etc. The M-CR510 was the opportunity to shut his mouth.

 

Some other guys on the french forum were enough curious to give the Marantz a try.

"MrLocoLuciano" opened a thread on the forum, and this thread is now about 250 pages.

I wrote a mini review here last december:

AUDIOPHILE MAGAZINE - Marantz M-CR510

 

What makes me quite merry is that people who could never afford 1000(0)(0)$ electronics have discovered High Quality Audio though this M-CR510, with a very easy to setup, and can focus the main part of their budget on speakers.

 

For those who wants to "try" to understand why this Marantz is so good, here are some elements:

- no computer audio, no USB impedance and electric issues, no OS issues: tracks arrive from UPNP server

- no usual DAC, the tracks are directly converted from PCM to PWM which is the digital format used by Class D amplifier.

 

So the audio path is: track-PWM conversion-amplification. Hard to design a shortest path.

 

Of course there are limitations: distortion when the volume gets "too high" (more than about 50-60%), limited power and current.

So speakers with an impedance curve that goes below 4 Ohms, or too low efficiency speakers for the room size, are not recommended.

 

 

Kind regards

 

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś takiego miało miejsce. Z pewnością kratki wentylacyjne nie były w całości zasłonięte a nawet jeśli tak to urządzenia za taką kasę powinny być zabezpieczone przed usterkami przynajmniej kilkukrotnym przegrzaniem. Dla mnie to normalny sabotaż na poziomie fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.