Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników sprzętu Marantz.

Chciałbym się zapisać do klubu z cd marantza CD94, którego kupiłem przez przypadek i jestem jeszcze cały czas w szoku że prawie trzydziestoletnie cd potrafi tak zagrać. Fakt ze jest w prawie idealnym stanie, poza tym że muszę oddać do dobrego stolarzo - lakiernika boczki aby je odświeżyć, bo jest obity trochę lakier. Znajomy namawia mnie do lekkiego tuningu i chyba się skuszę, bo sam posiada CD80 i trochę je z tuningował. Czy ktoś z Kolegów mógłby mi doradzić jaki pilot mógłby zastąpić oryginalny

 

Chyba przez przypadek nacisnąłem jakiś i klawisz i poszło bez zakończenia. Chodzi o pilota, bo go nie mam, a słyszałem że inne stare piloty marantza i philipsa współpracują ze starszymi CD. Tak tylko jakiego szukać ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

chciałbym podzielić się pewnym spostrzeżeniem zdobytym podczas odsłuchu. Najnowsze wydanie miesięcznika Audio, a dokładniej artykuł/test poświęcony zestawowi firmowemu Marantz SA/PM 14S1 SE natchnął mnie do własnego ewentualnego przesłuchania tego zestawu. Okazja się zdarzyła w zeszłym tygodniu i to całkiem spontanicznie, kiedy to będąc w Katowickiej G. Silesia odwiedziłem salon DENON, w którym owy zestaw się znajdował. Na żywo prezentuje się bardzo ładnie, wierzę, że może się podobać. Jednak mi chodziło o muzykę. Od razu podpowiem, że puszczane były utwory tylko z jednej płyty: Pink Floryd – The Dark Side of the Moon w wersji SACD. Tak się składa, że posiadam tą płytę i znam ją doskonale. To była jedyna płyta na sklepie, jaka znam. Głośniki podłączone do zestawu to Sonus Faber Olympica II, ich sposób „grania” również doskonale znam. Odsłuch rozpocząłem od utworu nr. 4. Time. Dźwięk bijących zegarów domowych rozpoczynający utwór, ich wybrzmienie, metaliczna barwa potrafi łudząco i realistycznie przywołać wspomnienia zapamiętane jeszcze z dzieciństwie, kiedy taki zegar słyszałem na żywo. Lubię bardzo ten utwór, a szczególnie to delikatne wybrzmienie niższej średnicy, jakie rozpoczyna się wraz z muzyką. Lubię tą barwę i delikatny klimat budujący holografię przekazu muzycznego w tym utworze. Słuchałem też inne utwory, ale ten posłuży za najlepszy przykład. Słuchajcie. Byłem bardzo zaskoczony, kiedy dźwięk zegarów owszem był słyszalny ale nie było wyraźnych konturów, tego przenikliwego, wręcz przeszywającego metalicznego głosu. Wszystko zostało podane, blisko lecz było bardzo złagodzone wręcz takie nienaturalne. Zdziwiłem się jeszcze bardziej, kiedy utwór się rozpoczął i kiedy czekałem na powyżej opisane wybrzmienie, nie było go. Nie sądziłem, że dźwięk, muzyka może być tak płaska, tak bardzo pozbawiona emocji, energii i tej trudnej do określenia namacalności, lepkości barw. Niestety tak było i każdy, kto zna ten utwór podzieliłby moje zdanie. Za ten dźwięk nie zapłaciłbym wżyciu 50 tyś PLN (za CD/Wzm/Głośniki). Myślę, że mocny, dowolny Amplituner w cenie 5 czy 6 tysięcy podłączony do Hi-End-owego zestawu zagrałby słyszalnie znacznie lepiej (to porównanie trochę napisałem specjalnie i ku przestrodze pewnym opinią, o czym za chwile). Kiedy kończyłem słuchanie do salki odsłuchowej wszedł inny Klient. Zamieniłem z nim może dwa słowa. Przyszedł posłuchać zestawu Marantza. I właśnie w tym miejscu nabyłem pewne spostrzeżenie, mianowicie. Jak ten człowiek może być skrzywdzony przez ten sklep, słuchając tego zestawu w tej konfiguracji. Jego opinia na temat dźwięku może być dokładnie taka jak i moja i będzie prawdziwa. Może różnić się (choć nie musi), tylko jednym, że pójdzie fama jak zestaw maranzt jest słaby lub co równie gorsze, jak głośniki SF Olympika II dławią dźwięk.

Dla uważnych ostatnie zostawiłem na koniec. CD Player ze Wzmacniaczem połączony był Monster Cable - MC400i2, a głośnikówka to QED - XT400. Kiedy zapytałem ile kosztuje ten Monster Cable (250PLN), zrozumiałem wszystko, nie musiałem już więcej o nic pytać.

Zastanawiam się tylko, co pomyślał ten klient, kiedy wychodził z odsłuchu jak i wielu, wielu innych.

To wprawdzie forum tematyczne,ale Twoj wpis wywolal u mnie wspomnienie sprzed jakiegos czasu.Rzecz miala miejsce w bardzo znanym trojmiejskim salonie audio do ktorego udalem sie specjalnie aby posluchac set 100 Anniversary Denona.Na koncu toru dzialal ,choc powinienem napisac powinien z SF Olympica III.Jako plyta demo-Brothers In Arms (tak na marginesie,chyba innych nie maja) -o watpliwej realizacji tego swietnego jednak materialu nie wspomne,a calosc "spieta" : zestaw qed o lacznej wartosci kilku stowek.Efekt koncowy do przewidzenia.I tak sobie mysle,ze obsluga sklepu to moze jakas rodzina tych z Katowic ? ahoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników sprzętu Marantz.

Chciałbym się zapisać do klubu z cd marantza CD94, którego kupiłem przez przypadek i jestem jeszcze cały czas w szoku że prawie trzydziestoletnie cd potrafi tak zagrać. Fakt ze jest w prawie idealnym stanie, poza tym że muszę oddać do dobrego stolarzo - lakiernika boczki aby je odświeżyć, bo jest obity trochę lakier. Znajomy namawia mnie do lekkiego tuningu i chyba się skuszę, bo sam posiada CD80 i trochę je z tuningował. Czy ktoś z Kolegów mógłby mi doradzić jaki pilot mógłby zastąpić oryginalny

 

Chyba przez przypadek nacisnąłem jakiś i klawisz i poszło bez zakończenia. Chodzi o pilota, bo go nie mam, a słyszałem że inne stare piloty marantza i philipsa współpracują ze starszymi CD. Tak tylko jakiego szukać ?

Pozdrawiam.

Miałem Marantza CD 94 i po tuningu zyskał na szybkości i detaliczności,ale stracił cały swój urok.Ze swego doświadczenia odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za przestrogę co do tuningu i tak na razie nic nie będę robił. Na razie słucham muzyki i się cieszę bo dźwięk jest wciągający. Ale ponawiam pytanie może ktoś z forumowiczów doradzi jaki pilot podpasuję do tego CD z marantzów albo philipsów, tylko tyle wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam co do bardziej doswiadczonych Marantz-uzytkownikow.

 

Funkcja "Speaker Response"/„test głośnika”. Ta funkcja to rozumiem jest w rzeczywistosci filtr gornoprzepustowy. Natomiast tu rodzi sie watpliwosc. Oczywiscie uzywam S-Direct. Jednak w tej funkcji - "Speaker Response"/„test głośnika” - jesli ja wl. na "flat" to dzwiek mimo to jakby nabiera lepszego wypelnienia. Druga sprawa ze za kazdym razem jak wyl/wl sprzet to i tak musze ta funkcje wl. samodzielnie. Gdzie to jest sens i logika?! Ktos moze mi to wyjasnic.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów firmy MARANTZ. Czy ktoś z klubowiczów miał okazję słuchać SA-1 ?

Chodzi mi głownie jak odtwarza płyty CD

 

Witam,

To piękny odtwarzacz – bryła, detale obudowy, pięknie wygląda wyeksponowany w domowym zestawie. Moim skromnym zdaniem to jeden z piękniejszych odtwarzaczy.

Parę dni temu widziałem taki odtwarzacz wystawiony na Allegro – nie wiem czy twoje zapytanie jest związane z tą ofertą sprzedaży. Wracając jednak do twojego zapytania. Nie słuchałem go osobiście – kiedy był na topie nie interesowałem się HiEndem. Skoro rozważasz zakup tego odtwarzacza musisz zwrócić szczególną uwagę na dwie kwestie.

1. Stan techniczny, szczególnie laser – czy jest dostępny i jaki generuje koszt wymiany. O ile się nie mylę urządzenie ujrzało światło dzienne 19 lat temu.

2. Brzmienie. Zakładając, że odtwarzacz kupowany przez Ciebie nie posiada wad i jakościowo nadal trzyma poziom z pierwszych dni swojej młodości to jego dzisiejsza jakość nie jest równa jakości dobrego odtwarzacza z przedziału 20 tyś PLN. Największą różnicę odczujesz w selektywności urządzenia. Nowa elektronika robi dziś to znacznie lepiej.

Jeśli jednak chcesz używać tego cacka jako transport i posiadasz wysokiej klasy DAC to, może być ten zakup strzałem w dziesiątkę, pięknie grać i cieszyć oko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To piękny odtwarzacz – bryła, detale obudowy, pięknie wygląda wyeksponowany w domowym zestawie. Moim skromnym zdaniem to jeden z piękniejszych odtwarzaczy.

Parę dni temu widziałem taki odtwarzacz wystawiony na Allegro – nie wiem czy twoje zapytanie jest związane z tą ofertą sprzedaży. Wracając jednak do twojego zapytania. Nie słuchałem go osobiście – kiedy był na topie nie interesowałem się HiEndem. Skoro rozważasz zakup tego odtwarzacza musisz zwrócić szczególną uwagę na dwie kwestie.

1. Stan techniczny, szczególnie laser – czy jest dostępny i jaki generuje koszt wymiany. O ile się nie mylę urządzenie ujrzało światło dzienne 19 lat temu.

2. Brzmienie. Zakładając, że odtwarzacz kupowany przez Ciebie nie posiada wad i jakościowo nadal trzyma poziom z pierwszych dni swojej młodości to jego dzisiejsza jakość nie jest równa jakości dobrego odtwarzacza z przedziału 20 tyś PLN. Największą różnicę odczujesz w selektywności urządzenia. Nowa elektronika robi dziś to znacznie lepiej.

Jeśli jednak chcesz używać tego cacka jako transport i posiadasz wysokiej klasy DAC to, może być ten zakup strzałem w dziesiątkę, pięknie grać i cieszyć oko :)

 

Mam zamiar go kupić, właściwie go już zarezerwowałem w sklepie w Japonii. Dają rok gwarancji. Lasery dostępne na ebay'u. Jeśli go nabędę ( czekam na odpowiedź ile będzie kosztowało sprowadzenie tych prawie 18kg ) to od razu kupuję i laser.

Chcę go używać jako transport. Bardziej mi się podoba Marantz CD-23, ale jest starszy i mechanika w nim się sypie, chociaż tych kółek zębatych jest zatrzęsienie.

Dziękuję za odpowiedź.

SC-5, BB-5, 2 x SM-5, SA-1, SA-14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was słuchał wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego w Marantz SA 11s2/11s3, czy są warte uwagi? No i jak oceniacie jakość brzmienia w w/w modelach? Czy jako źródło w swojej cenie jest wart uwagi? Właśnie szukam źródła, najlepiej z dobrym wzmacniaczem słuchawkowym i zastanawiam się nad Marantz SA 11s2/11s3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was słuchał wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego w Marantz SA 11s2/11s3, czy są warte uwagi? No i jak oceniacie jakość brzmienia w w/w modelach? Czy jako źródło w swojej cenie jest wart uwagi? Właśnie szukam źródła, najlepiej z dobrym wzmacniaczem słuchawkowym i zastanawiam się nad Marantz SA 11s2/11s3.

 

Witam.

Pomijając kwestie ceny rozglądałbym się za modelem 11s3 z uwagi na: wyjście słuchawkowe z regulacją, model 11s2 nie posiada tej opcji. Kolejną sprawą jest możliwość podłączenia przez złącze USB (i wejścia cyfrowe), urządzenia peryferyjnego - pliki z PC, masz wtedy typowy przetwornik cyfrowy i możesz korzystać z jego dobrodziejstwa, brak w 11s2.

Co do jakości dźwięku z wyjścia słuchawkowego - ogólnie jego jakość jest wysoce oceniana. Ja widzę to tak. Jeśli posiadasz słuchawki powiedzmy z przedziału do 2 tyś PLN to powinna Ciebie ta funkcjonalność zadowolić. Jeśli jednak masz słuchawki lepsze (droższe), i szukasz dźwięku bez kompromisu lepszym rozwiązaniem będzie wzmacniacz słuchawkowy. W mojej ocenie dobry wzmacniacz słuchawkowy daje lepsza jakość dźwięku niż wzmacniacz wbudowany w odtwarzaczu (ale jak pisałem musisz spełnić dwa opisywane warunki).

Co do reprodukcji dźwięku z płyt i jego jakości sprawa nie jest już tak oczywista, ponieważ wszystko zależy od pozostałych elementów jakie posiadasz włącznie z przewodami i głośnikami. Pomijając jednak powyższe. Odtwarzacz ten w swoim przedziale cenowym (obecna cena katalogowa), jest powiedzmy takim średniakiem jeśli chodzi o nasycenie i rozdzielczość (nie pisze o SACD), szybkość czy bas są dobre i powyżej przeciętnej. np. w mojej ocenie i tylko w odsłuchu w torze audio jaki słuchałem jest to lepszy odtwarzacz niż McIntosch MCD 30. Dodatkowo w odtwarzaczu tym dostajesz powiedzmy gratis (w porównaniu do innych firm), możliwość odtwarzania SACD. Jeśli porównywalibyśmy ten odtwarzacz np do playerów droższych np. 30, 40, 50 tyś PN, to w tej skali bezwzględnej odtwarzacz ten jest słabo rozdzielczy - mowa o mikrodetalach, oddechu, planktonie (nie o wysokich tonach), oraz zbyt słabo nasycony średnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

planuję zakup kolumn Pylon Audio Pearl 25 - mają dobre opinie i się zastanawiam czy dobrze zagrają z marantz pm5003 lub pm6003. Tego pierwszego posiadam, a za parę dni będę miał pm6003. Salon mam 30m2 z małą ilością mebli - rewelacyjna akustyka.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

SA-1 dotarł. Wygląda super i super stan techniczny.

Następny w kolejce był zakup preampa. Chciałem kupić złotego SC-7s2.

post-32130-0-72364200-1461124744_thumb.jpg

Jednak rozmawiałem z dwoma osobami, które go posiadały i stwierdziły, że to nie gra i żebym poszukał czegoś starszego.

Kupiłem w ciemno BB-5/SC-5.

post-32130-0-47184200-1461124690_thumb.jpg

 

Czy ktoś z forum miał z tym doczynienia ?

SC-5, BB-5, 2 x SM-5, SA-1, SA-14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny ten SA-1. Nigdy nie miałem okazji słuchac - nie licząc na wystawach.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do kupna MCR-510 i mam pytanko, jakie kolumny podstawkowe by się dobrze z tym zgrywaly? Muzyka jakiej głównie słucham to rock, metal, gothic. Szukam kolumn grających bardziej uniwersalnie, lekko ciepło, nie chcę żeby dudnily, albo tylko pizczaly. Na same kolumny mogę maks przeznaczyć ok 1400zł, mogą być używane.

 

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wyboru. Jako jej posiadacz, witam w klubie. ;)

 

Nie wiem jak duze masz pomieszczenie, prosze opisz troche gdzie to ma grac.

 

Sama skrzyneczka wybitna w swojej cenie. Gra jak sporo drozsze urzadzenia. Po dobrym zespoleniu kolumn, jesli ktos nie chce wydawac ponad 5-6K na sprzet, to nie musi. Ma tu wszystko czego mu potrzeba.

 

 

http://www.audiophile-magazine.com/autour-des-1000-et-moins/marantz-m-cr510/

 

 

It also includes a "DAC" 24/192 (this is not a DAC in the classical sense, decoding tracks PWM size directly used by the Class D amplification). It's better.

 

The MCR-510 offers a very nice return, with good stamps, ventilation, some precision, and an unusual image on the products of this price range. In fact all aspects of the restoration are unusual for this device.The Class D amplifier and 60W driver for the average yield of speakers or low if the room is not too large, with excellent musicality and fluidity.

 

Finally, and this is a revolution in my opinion, I suspect that this statement will not please everyone, it works as well as (very good) drive systems / DAC / amp costing ... 50 times its price.

 

Naturally, this MCR-510 has limitations that seem to be:

a curve of speaker impedance drops too low: below 4 ohms, distrust the current available may be insufficient

 

the size of the room based on the performance of the speakers. Beyond a 50-60% volume setting, it comes into distortion

 

average pregnant, not fast enough, or a little "garish", or too little balanced, with small UFO that will highlight all the flaws and we will have more interest to be coupled to a source / amps less "rights" and a little more "round" but probably also much more expensive.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie ok 21m2, o akustyce czytałem, więc jak już nabędę sprzęt to wtedy będę kombinować jak je ustawić żeby efekt był jak najlepszy. Z początku myślałem o Dali Zensor 3, ale ciężko trafić używane, a nowe wykraczają poza budżet.

 

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie ok 21m2, o akustyce czytałem, więc jak już nabędę sprzęt to wtedy będę kombinować jak je ustawić żeby efekt był jak najlepszy. Z początku myślałem o Dali Zensor 3, ale ciężko trafić używane, a nowe wykraczają poza budżet.

 

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

 

Na poczatek poszedl bym w to:

 

http://allegro.pl/wharfedale-diamond-9-2-swietny-stan-i-dzwiek-i6133606246.html#thumb/3

 

do tego jakies standy.

 

Idealne polaczenie na poczatek, ja mam model 9.1. Z czasem zobaczysz w ktorym kierunku bedziesz chcial pojsc w brzmieniu.

 

Ewentualnie zainteresuj sie tym:

 

http://allegro.pl/tannoy-dc4t-para-i6120237767.html

 

http://allegro.pl/kolumny-tannoy-dc6t-cena-za-komplet-wroclaw-i6126651323.html#thumb/2

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.