Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na 7004 ma ten sam kolor co Pm paltinum (wg nomenklatury w prospekcie)?

Ciekawi mnie, czy będzie lepiej od mojego q-daca.A ten gość z tablicy ma sporo gratów od Hegla na allegro- chciałem h70, ale nie chciał opuścić 5%;)

 

Jeśli ten qdac gra ostro to na7004 zagra tak samo do tego ten streamer wedlug mnie ma slaby bas wiec bedziesz podkrecal zeby usłyszeć dolu I wyjdzie znowu ostro. Transport też jest waznym elementem ale ten audiolab jest na sabre a to cholernie detaliczna kosc I dużo tu transportem nie zrobisz.

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stała sie taka oto rzecz:

podłączyłem jakieś stare audioquest jade o dł 50 cm zamiast 200 cm furutechow fu-220 i dźwięk kompletnie sie zmienił, pojawiło sie więcej detali i wokal przesunął sie w przód i nie jest taki techniczny.

Do tej pory byłem przekonany, ze kable nie grają aż w takim stopniu, a różnica jest subiektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darth Vader - ciekawy opis, brawo. Posiadam PM/SA 11s3 od ponad 3 miesięcy i w pełni się z Twoją opinią zgadzam. Ciekawi mnie natomiast jedno. Czy miałeś okazję słyszeć wcześniejsze wersje serii 11, tj. S1 i S2? Czym różnią się od S3?

Ja mam PM 11S1, bylem na odsłuchach 11S3, gdzie bezpośrednio porównywaliśmy z S1, (ten sam tor, te same kolumny)

Różnice są na tyle subiektywne, bo mnie nie odpowiadało jedno w s1 lub s3, innym słuchaczom jeszcze coś innego, często są na granicy percepcji, i trudno było nam wskazać na zdecydowanego faworyta w porównaniu.

Ja zostaje przy 11S1, moim zdaniem producent zastosował dość zrozumiałą koncepcje "ewolucji" jedenastki, lecz dźwiękowo jeśli chodzi o zmiany na lepsze to jest bez szaleństw, i należy się mocno zastanowić czy jest sens pakowania się w "upgrade" ze starszych modeli w nowsze, które jak wiemy nie zawsze są lepsze.

Ja obecnie nowego wzmacniacza nie poszukuje, jest mi dość dobrze z 11S1, a jeśli ktoś pisze muł bagienny, to chyba musi zrewidować pozostałe elementy toru, z dobrym źródłem ten wzmacniacz naprawdę brzmi dobrze.

Pozdrawiam, wszystkich zakręconych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis. Po ktorej stronie mocy one sa, bardziej koherentne czy analityczne brzmienie?

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny klocków audio nie maja czasami żadnej logiki... można kupić tanio i można dobrze przepłacić za ten sam produkt. W 1999/2000 r. natknąłem się na artykuł, w którym zarzucano jakiemuś dystrybutorowi zawyżone ceny... że to tyle taka technologia, obudowa , ect. nie kosztuje, więc on udzielił odpowiedzi, że "cena artykułu na półce jest mnożona x3-x4 od ceny produkcyjnej i że jeżeli kogoś to razi to niech sam zostanie sprzedawcą i zobaczy". Na własnym przykładzie podam tylko jeden wybrany mój zakup, lipiec 2010 - SACD Marantz SA7003 srebrny, nowy, 3 lat gw, - cena sklepowa/dystrybutora wynosiła wszędzie 2560 zł - bez kosztów transportu, przedłużenia gwarancji, itd. Kupiłem ten sam SACD w Koninie z w/w parametrami, nowy, srebrny za ... 1750 zł (68,3% wartości dystrybutora). Najgorsze jednak w tym, że jak go chciałem sprzedać w stanie niemal sklepowym w 2012r (bo zakupiłem w 2011r. NA7004) to nie było chętnych za 50% wartości dytrybutora! Tak sprzedałem kiedyś zadbanego Technicsa za 29 % ceny sklepowej i więcej takich błędów nie popełnię, więc SA7003 dalej jest u mnie (i dalej w satnie b. dobym, bo włączam od 4 lat płytę raz w miesiącu aby mechanika trochę popracowała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów Marantza chyba jedne z ostatnich mocnych graczy- końcówki ery gigantów w temacie Hi-end , Marantz Pm15 tylko 500 szt na Świat około 27kg. oraz SACD S1 flagówka porównana z Linn CD12 około 77000zł a to pierwsza Światowa 5 w swoich latach. Stan Top inf na priv

Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedac, kupic 510/511, Ew. 610/611. Nie bedziesz mial z tym problemu.

 

Jesli nie chcesz sprzedawac, potrzebujesz kabel optyczny, ktorym laczysz "pudelko" z komputerem.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę zmienić mojego pm8003 na coś lepszego. Mogę kupić w sklepie z gwarancją pm14s1 za około 1400€. Lub jechać 500km w jedną stronę po pm11s3 za około 2000€. Czy różnica pomiędzy nimi jest tak duża że warto zaryzykować i jechać te 1000km.

Jako CD mam CDA 2010ae i myślałem o PMA 2010/20ae ale trochę myślę że będzie za duża podstawa basowa.

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę zmienić mojego pm8003 na coś lepszego. Mogę kupić w sklepie z gwarancją pm14s1 za około 1400€. Lub jechać 500km w jedną stronę po pm11s3 za około 2000€. Czy różnica pomiędzy nimi jest tak duża że warto zaryzykować i jechać te 1000km.

Jako CD mam CDA 2010ae i myślałem o PMA 2010/20ae ale trochę myślę że będzie za duża podstawa basowa.

Nie będzie. Niedawno z czystej ciekawości przyniosłem od kolegi komplet Marantz 8005 i porównałem z moim Denonem 2000AE, wszystkie konfiguracje. Każdy element Marantza to niższa klasa, dość płaskie granie. Jeśli już Marantz, to zdecydowanie 11S3, duży krok w górę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Czego to już nie było "muł bagienny", "uszojebca", teraz dochodzi płaskie granie. Może właśnie to jest naturalne, wyważone a nie napompowane skrajnymi dźwiękami urządzenie, ktore w połączeniu z odpowiednio dobrana resztą toru jest przyjazne dla słuchacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.