Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

 

od niedawna jestem posiadaczem NA6005 (gra z PM6005) i mam pytanie co do odtwarzania plików FLAC przez USB. Do tych co korzystali - u Was też tak długo wczytuje strukturę katalogów? Mam na pendrajwie (karta microSD 64GB w adapterze USB) około 120 albumów i pierwsze kilka wczytuje natychmiast, a pozostałe doczytuje dosyć długo (minutę-dwie) i zanim doczyta jest raczej nieresponsywny (reaguje z dużym opóźnieniem).

 

Karty-pendrajwa raczej nie winię, bo podłączony do PC działa szybciej niż jakikolwiek inny pendrajw który posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadam, tadam, koledzy, pochwalę się, a co! Właśnie przed chwilą przywiozłem do domu szczytowy zestaw Marantza PM/SA 11s3! W kolorze złotym prezentuje się przepięknie. Na dodatek o mało nie zerwałem sobie krzyża, tak ciężki jest wzmacniacz (27 kg!). Teraz tylko podłączyć, wygrzewać kilka dni, a następnie słuchać! Pewnie niedługo będę też sprzedawał obecny zestaw PM/SA Ki Pearl Lite. Będę go ciepło wspominał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Heh kupiłem sobie przejściowo marantza pm-78 czarnucha podobno w stanie igła gabinetowym nie grzebanym od pierwszego własciciela.Jak okaże się choć odrobinę lepszy od mojego pm- 66 KIS to zostanie na dłużej.A wtedy Kis pójdzie w dobre ręce.Po drobnych modyfikacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh kupiłem sobie przejściowo marantza pm-78 czarnucha podobno w stanie igła gabinetowym nie grzebanym od pierwszego własciciela.Jak okaże się choć odrobinę lepszy od mojego pm- 66 KIS to zostanie na dłużej.A wtedy Kis pójdzie w dobre ręce.Po drobnych modyfikacjach.

Jest lepszy na pewno, ile za niego dales? Dla mnie on wart 800zl jest.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepłaciłem.Tylko mnie nie linczować.Podobno gabinetowy nie od handlarza,Tylko pierwszego właściciela.Za te pieniądze szłoby już kupić Pm-8000.Ale mam wszystko z jednej serii.I tak musi zostać jeszcze jakiś czas.Dałem za niego 1400zł.Nie jest z allegro.Mało ich już jest albo ludzie się ich nie pozbywają.Dałem tylko dlatego więcej bo ze wzgledu na stan wizualny.Pewno są tańsze ale wyglądają tragicznie.Ja na to też się patrze.Nie tylko słucham. Technicznie i tak go posprawdzam i podreguluje.Mam serwisówkę.Ewentualnie nowe elny mu dam wszystkie.Nie bedę go raczej tuningował.Tylko dam nowe gniazdo iec.Wyczyszcze i wymyję płytki i tyle.Ciekaw jestem przeskoku z 66Ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys PM-78, sprzedalem kumplowi, ma go do dziś. Ostatnio posłałem PM-68 z org pilotem za 700zł. W sumie to cały zestaw PM-68, CD-67MKII OSE i ST-57 za 1300. Stan idealny z prywatnych rąk, nie dał bym 1400 za PM-78. A PM-8000 to w sumie to samo.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys PM-78, sprzedalem kumplowi, ma go do dziś. Ostatnio posłałem PM-68 z org pilotem za 700zł. W sumie to cały zestaw PM-68, CD-67MKII OSE i ST-57 za 1300. Stan idealny z prywatnych rąk, nie dał bym 1400 za PM-78. A PM-8000 to w sumie to samo.

 

 

Ja wiem znam wszystkie modele.Wiem co i jak w nich siedzi.Pm jest nowszy to i droższy.Osobiście rozwalaja mnie te teksty typu kupiłem wszystko za czterysta itd.Jak trzeba kupić coś fajnego to trzeba zapłacić .Ludzie polują na okazję i może za "czysta"maja igłę wartą 2000zł .Ale ja tak nie mam.Nie mam czasu na megapolowania. Chętnie kupię Pm-14mkII KI ,ST-17mkII M i CD-17mkII KI czarne ,bez rysek -stan igła nie grzebane ,od pierwszego właściciela z papierami w kartonach za max 4000zł.Bez urazy.Jestem po 6 paku...Poza tym prezes klubu może co nie?

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tym 6 paku dałeś 1400 ? :)

A tak poważnie może i przeplaciles ale fakt, jak ktoś kupuje dla siebie na długie lata, a nie żeby zaraz po przetestowaniu odsprzedawac, to czasem warto przeplacic.

Ktoś kiedyś pisał że ten starszy pm78 jest lepszy od pm8000, podobnie jak pm68 lepszy od pm7000, chodziło o jakość użytych komponentów, nie wiem ile w tym prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś pisał że ten starszy pm78 jest lepszy od pm8000, podobnie jak pm68 lepszy od pm7000, chodziło o jakość użytych komponentów, nie wiem ile w tym prawdy.

 

Jak kupiłeś nowszy model, to jasne że zachwalasz starszy... przynajmniej dopóty dopóki go nie pogonisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś pisał że ten starszy pm78 jest lepszy od pm8000, podobnie jak pm68 lepszy od pm7000, chodziło o jakość użytych komponentów, nie wiem ile w tym prawdy.

One maja identyczne bebechy, takie same komponenty. Faciata tylko inna. Pewnie nie ktore rzeczy sie zmieniały, wiadomo jak to przy dlugo letniej produkcji. Zmieniają się dostawcy i w ogole, czasem można spaśc na jakości. Normalka.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Pm-78 na stanie.Zmieniłem kabel sieciowy na gniazdo IEC z ferrytami.Wyczyściłem płytki ,poprawiłem luty i 2 dni kontrolowałem i ustawiałem prąd spoczynkowy oraz DC offset na wyjściu.W stosunku do Pm-66KIS to jest ogromny postęp.Nie wiem po co miałem tego poprzedniego tyle lat.Na razie odsłuchuję....

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.