Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zauważyliście, że generalnie na tym forum Marantz nie jest specjalnie ceniony? Zastanawiałem się z czego to wynika? Przecież potrafi tworzyć naprawdę świetne produkty, często będące w czołówce swojej klasy cenowej. Zajrzałem na różne fora zagraniczne i tam ta marka jest naprawdę doceniana, tym bardziej nie wiem dlaczego tutaj jest odwrotnie.

 

Być może winna temu jest wieloletnia zależność od Philipsa, a ta akurat firma za bardzo się w świecie audio nie liczy :-)

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może winna temu jest wieloletnia zależność od Philipsa, a ta akurat firma za bardzo się w świecie audio nie liczy :-)

 

Były czasy, że Philips robił nieprawdopodobny sprzęt. I komponenty. Weźmy TDA 1541.

Ja bardzo długo miałem multiformatowy player Filipka i to był zacny sprzęt.

A SACD 1000? W ogóle kosmos... Philips miał swoje okresy wzlotów w audio. Przecież to twórcy formatu CD.

 

1148879159.jpg

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były czasy, że Philips robił nieprawdopodobny sprzęt. I komponenty. Weźmy TDA 1541.

Ja bardzo długo miałem multiformatowy player Filipka i to był zacny sprzęt.

A SACD 1000? W ogóle kosmos... Philips miał swoje okresy wzlotów w audio. Przecież to twórcy formatu CD.

 

1148879159.jpg

 

Zgadzam się ! Tyle, że te "złote czasy" Philipsa to już na tyle duża prehistoria, że współczesny "image" tej firmy jest w stanie skutecznie zamazać to, co było kiedyś świetne. Miałem "przyjemność" w tej firmie, a raczej w jej polskim "czymś" pracować w latach 90-tych....Piszę "czymś" bo ciężko polskie firmy z dopiskiem sp. z o.o. nazwać przedstawicielami...przez gardło mi to słowo jakos przejśc nie może..coś w środku się burzy ;-)

 

Za to jest Sansui. Na tym forum To jest wzorzec wzmacniacza amen.

 

chick słuchałeś kiedyś jakiegoś topowego Sansuia ? :-) Ja nie, a chciałbym i dlatego jestem ciekaw, czy wyśmiewasz Sansui-a podstawnie, czy też raczej bezpodstawnie :-))

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

chick słuchałeś kiedyś jakiegoś topowego Sansuia ? :-) Ja nie, a chciałbym i dlatego jestem ciekaw, czy wyśmiewasz Sansui-a podstawnie, czy też raczej bezpodstawnie :-))

 

 

Zbyt wiele nie tracisz ... Jeszcze o zgrozo byś raczył się z "mistrzem" nie zgodzić , skrobnął coś w klubie Sanasuja i dostał "karę" w postaci bana :)

 

Zły to sprzęt oczywiście nie jest , na pewno solidnie zbudowany ... Lecz gdy się czyta te bzdury , podkolorowane opisy ,niezliczone możliwości upgrade w przeciętnie brzmiących wzm. to każdy rozsądny człowiek domyśli się o co tu chodzi.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada Marantza UD9004 ??? A może zna kolegę który posiada UD9004?? Wysyłam dla właściciela lub dawcy informacji dwie fajne płyty. Jedną z filmem, a drugą z muzyką. Bardzo mi zależy-ważna sprawa !!!

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To i ja dołączę do klubu.

Od jakiegoś czasu posiadam PM 75, dla mnie rewelacja, potwierdzam wszystkie "ochy i achy" jakie można znaleźć na tym forum.

Po nabyciu PM 75 pogoniłem szybko Yamahę AX 900 (nie jest to zły wzmak, ale wysiadał w bezpośrednim porównaniu z wieloma zestawieniami, z którymi Marantz grał dla mnie bardzo przyjemnie. Wysiadł np. przy Infinity Kappa 8.2).

Obecnie PM 75 pędzi owe Kappy i to połączenie jest moim zdaniem bdb, a próbowałem też równolegle zestawienia z Nakamichi PA 7

Kappy uważane są za bardzo wymagające kolumny, Marantz napędza je ze sporą swobodą, choć to tylko integra o dość przeciętnej mocy i poborze z sieci.

 

Swoją drogą, na pewnym portalu aukcyjnym pojawił się PM 94, gdyby był w rozsądniejszej cenie, wziąłbym bez wahania.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym piecem? Może go porównać do jakiejś współczesnej konstrukcji (charakterem brzmienia i mocą)?

Albo do innego wzmaka/końcówki Marantza z późniejszych lat?

W sieci jest trochę opinii, może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moim wpisie pojawiły się 2 sztuki PM 75 na allegro :)

 

rafal735r przyglądałem się też tej dzielonej konstrukcji swego czasu.

Czy ktoś w Krakowie bądź okolicach ma coś z konstrukcji typu PM 84/94/95?

PM 84 występował w 2 wersjach (MK II to mos-fety), oprócz porównania, o które pytałem, porównywał ktoś te 2 konstrukcje ze sobą? (rzecz jasna obydwu seryjnych, niegrzebanych)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam !!!

Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada Marantza UD9004 ??? A może zna kolegę który posiada UD9004?? Wysyłam dla właściciela lub dawcy informacji dwie fajne płyty. Jedną z filmem, a drugą z muzyką. Bardzo mi zależy-ważna sprawa !!!

Witam i ponawiam pytanie dotyczące posiadania Marantza UD9004. Za info "nagroda" aktualna.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu rozterkach, na6005 vs na8005 vs hd-dac1, dzis zamówilem dac1, za kilka dni wpadne tutaj z czyms wiecej na ten temat,

Pozdrawiam

 

Dzisiaj odebralem wreszcie Marantza NA6005, jestem bardzo zadowolony.

 

ładnie się prezentuje, ino balans ci się chyba nieco rozjechał, rozumiem, chwila na która czekałeś :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem w weekend NA 8005. Dźwięk laptop+Foobar poprzez asynchroniczne USB jest świetny.Po sieci RJ45 do bani.Z pendrajwa na wejściu przednim nie testowałem, bo nie czyta plików .dsf. Puszczałem tylko obrazy płyt SACD i tylko przy pomocy laptopa dźwięk jest zadowalający. Porównywałem do dźwięku z płyt SACD granych na UD7006.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dojechał mój HD-Dac1.

Jest dobrze, nawet nieprzyzwoicie dobrze.

Puki co odsłuchy na słuchawkach, AKG7xx, docelowo HD800, które wypożyczyłem forumowemu koledze, jak wrócą dam znać jak wzmacniacz daje sobie z nimi rade, do tego czasu wszystko się ładnie wygrzeje i ułoży, w głowie tez :-)

Jak znajdę chwile zestawie go z PM11S1 i zobaczę jak radzi sobie zarówno w roli dac'a jako i "cyfrowe" pre.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie jest bardzo dobre, Nie jest to super hi-end, ale tez nie takie stawiałem sobie założenia przed kupnem, mam swój referencyjny system słuchawkowy i nie ukrywam ze hd1 troszeczkę brakuje do tego poziomu. (aczkolwiek nie miałem jeszcze okazji podpiąć Sennheiser HD800, a ponoć ładnie się zgrywają, wiec wrócę do tematu jak tylko moje osiem-setki wrócą z wycieczki)

Jest bardzo muzykalny, muzyka nabiera wymiaru, jest jakby bliżej ciebie, naprawdę bardzo przyjemnie się tego słucha.

Za te cenę nie znalazłem nic ciekawego i godnego uwagi, jestem w pełni zadowolony dac będzie napędzał PM11S1.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.