Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  517 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ta cena była dla mnie.już kupiłem.dogadałem się ze sprzedającym i .... zawaliłem bo byłem u kumpla sprzedawać pm-a 7000,dobrze że nikt nie kliknął:)myślę że dobra cena na pewno dla sprzedającego a jak dla mnie okaże się po odsłuchu..rysy mam gdzieś ..ma grać!

Edytowane przez Kazuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta cena była dla mnie.już kupiłem.dogadałem się ze sprzedającym i .... zawaliłem bo byłem u kumpla sprzedawać pm-a 7000,dobrze że nikt nie kliknął:)myślę że dobra cena na pewno dla sprzedającego a jak dla mnie okaże się po odsłuchu..rysy mam gdzieś ..ma grać!

 

a..że Twój ma rys...?ten też pewnie ideał nie jest...

 

:) niby było kilku za 1,8 ale ja twardo że 1,75 wysłałem maila bez czekania na odp.byłem kumplowi zestawić pm 7000 którego odsprzedałem a tu odp. że się zgadza i zmienia cenę... no to słowo sie rzekło...a że nikt nie wziął to niech żałują..mam nadzieję żę ja nie bedę..

 

co do playerów to muszę powiedzieć że dużo słucham z winyla...dual cs 750..i tu naprawdę pm 75 gra świetnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mialem sc80 i sm80 nawet nie zastanawialem sie nad wyborem 707es. Sprzedalem go dalej bez zalu. Jak masz troche wiecej kasy bierz 2000R to inna liga i ma zapas mocy pomimo tylko 80W na papierze.

Wzmacniacz dojechał,pierwsze odsłuchy:tak mocy jest duuuży zapas,bas nie tak sprężysty i zwarty jak w PM-75 ale głęboki i dość potężny,średnica szczegółowa,ale najbardziej jestem zadowolony z dynamiki.Knopfler jak szarpnie struną grając na akustycznej to słychać że szarpnął i ciary po plecach gwarantowane :)..Natomiast drażni mały stosunek sygnału do szumu,jak się podkręci mocniej to szumi,szumi,trochę to irytuje,jeśli chodzi o to to marantz jest naprawde cichy w szumy.Ot to tak na szybko,a jeszcze selektor źródeł szaleje nieraz,mam nadzieje że to tylko jakiś niestyk...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maks model to jest 1550AR, ale on zasluguje na cos lepszego. Wyzsze sa juz w innej stylistyce.

a może zerknij na to:http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-denon-dcd1550ar-uszkodzony-i5133862638.html jeśli to laser to naprawa około 300zł ale będzie nowy tylko czy ta operacja warta zachodu?..jeśli bym się zdecydował to od razu z tym laserem podesłałbym komuś do tuningu.wtedy do tego 2000r by pasował..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób obeznanych w temacie Marantza PM-75. Niedawno nabyłem sztukę w ładnym stanie, ale w środku coś było majstrowane. Na fotce widać dwa niebiskie kondesatory Philipsa, inny przekaźnik (Finder 40.52), inne dwa rezystory (po prawej stronie, spore fioletowe) oraz jak mi się wydaje brakuje dwóch malutkich kondesatorów przy tych trzech dużych ELNA (widać okrągłe miejsca dla nich). Być może coś jeszcze jest zmienione, ale trudno mi to ocenić. Ogólnie wzmacniacz gra, ale czy gra tak jak powinien, tego już nie wiem. Prosze o info co z tym fantem zrobić? Może jakiś fachowy przegląd i modyfikacja? Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby pokazać zdjęcie płyty PCB swojego Marantza? Dziękuję z góry.

 

Tutaj Foto (kliknij)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witamy Witek. Jeśli możesz, opisz swoje wrażenia z użytkowania PM8005 i z czym u Ciebie gra. Pzdr.

 

Mam kolumny Bowers & Wilkins CM6S2, kolumny te maja swietna gore, ktora ze zle dobranym wzmacniaczem potrafi dac mocno po uszach. Wyprobowalem Onkyo 9050 - masakra, dzwiek jak z wiadra. Potem byl Naim UnitiQute2, tu juz bylo duuuuzo lepiej, ale mz. troche za slaby wzmacniacz i dzwiek za malo wypelniony, taki suchy. Nastepnie Marantz PM7005, calkiem fajny i pewnie by zostal, gdybym nie przyniosl do domu PM8005 ;) Oprocz tego uczynilem probe z SR7009, nie przemowil do mnie wcale, dziwne, bo wiele osob pisze, ze w stereo jest bardzo dobry. 8005, to swietny wzmacniacz o dosyc duzej mocy, u mnie gra na 1/4-1/3, dzwiek jest soczysty i skrupulatnie wypelnia przestrzen. Bas gleboki, ale potrafi szybko zaatakowac, srodek miesisty a tony wysokie przejrzyste, ale nigdy nie szeleszczace lub klujace. Instrumenty i glosy precyzyjnie umieszczone na scenie. Tylko sluchac.... a slucham glownie jazzu, R&B, Soul, blues i troche rocka, czasem klasyke wszystko na flacach z serwera Qnap. Ogolnie polecam, zarowno kolumny jak i wzmacniacz. Teraz pozostaje mi czekac na NA6005 do kompletu, ma byc w przyszlym tygodniu. :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba zapłacić teraz za taką sztukę,jeśli mogę spytać..?Znajdę chwilę to zrobie to zdjęcie i podrzucę,a zapytam jeszcze czy w Twoim działa wejście opti.?

 

Zapłaciłem rozsądną sumę :) Pilot w zestawie. Opti działa.

Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam akces do Klubu z posiadanym slim ampli NR 1605 z którego jestm bardzo zadowolony.

Przy okazji mam pytanie dotyczące integry PM 15 S1 - czy ktoś słuchał?

Jaki to wzmacniacz? Mocny? Wydajny? Jak gra?

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zauważyliście, że generalnie na tym forum Marantz nie jest specjalnie ceniony? Zastanawiałem się z czego to wynika? Przecież potrafi tworzyć naprawdę świetne produkty, często będące w czołówce swojej klasy cenowej. Zajrzałem na różne fora zagraniczne i tam ta marka jest naprawdę doceniana, tym bardziej nie wiem dlaczego tutaj jest odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.