Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

postaw wzmacniacz na góre, żeby chlodzenie lepsze zapewnić.

 

Wzmak to 6005, czy 8005?

 

 

Chciałbym się rownież dopisać do klubu z 8005

 

Witaj w klubie, moj wzmak to PM8005 i nawet nie jest lekko cieply ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jest. Kiedys zmienilem z ki perl lite na 15s2le, wiec bardzo podobny schemat. Roznica byla slyszalna nawet zona bez problemu slyszala, ze 15ka gra inaczej. Tak najprosciej napisac dzwiek jest bardziej energiczny czysty juz nie taki matowy zmulony. Oczywiscie kolumny i akustyka tez odgrywaja wazna role. Podlaczenie 2x15s2 poprawi dzwiek jeszcze bardziej tyle, ze wyraznie slyszalne jest to na kolumnach podlogowych.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz może warto poczekać i nie kupować 15s2. W sierpniu będzie dostępny nowy, podrasowany model 14s1 - Special Edition. Może to być ciekawy sprzęt...

 

bedzie tak samo ciekawy jak 15s2 a 15s2le zamknij oczy i sprobuj trafic ktory jest ktory ... szanse 50/50 powodzenia

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15s2 jest uzywany w necie,

Kolumny mam tannoy precision 6.2. Generalnie chcialbym poprawic glebokosc sceny, rozdzielczosc, efekty przestrzenne, gradacja planow - wsluchujac sie w te rzeczy w dobrze zrealizowanej muzyce osiagam najwieksza przyjemnosc ze sluchania.

 

 

Ten 14s1 bedzie nowy i drogi, ja poluje na uzywke.

 

Na pm8005 bylby ktos chetny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może różnice będą faktycznie niewielkie, trudno na sto procent wyrokować. W każdym razie, ja zbieram na wymarzony zestaw PM 11s3 + SA 11s3. Mam nadzieję kupić go jesienią. Różnica powinna być bardzo wyraźna w stosunku do Ki Pearl Lite, który obecnie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15s2 jest uzywany w necie,

Kolumny mam tannoy precision 6.2. Generalnie chcialbym poprawic glebokosc sceny, rozdzielczosc, efekty przestrzenne, gradacja planow - wsluchujac sie w te rzeczy w dobrze zrealizowanej muzyce osiagam najwieksza przyjemnosc ze sluchania.

 

 

Ten 14s1 bedzie nowy i drogi, ja poluje na uzywke.

 

Na pm8005 bylby ktos chetny?

Najpierw kup tego pm15s2 i posłuchaj łeb w łeb - bo może to być to czego szukasz, ale nie musi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam monitory Xavian XN 250. Ki Pearl Lite dobrze sobie z nimi radzi, ale przypuszczam, że 11 S3 wniesie wyraźną poprawę.

 

Ja co prawda mam kolumny podlogowki, ale mialem ki pearl lite potem 15s2le i potem napalalem sie wlasnie na 11s3 a skonczylem na Denonie 2020 i bardzo sie ciesze z tego wyboru. Maranze bardzo mi sie podobaja wizualnie funkcje etc, ale jak przychodzi do gry to hmm takie muly bagienne ratuje je ta opcja zapiecia dwoch sztuk pod jedne kolumny chyba tez po to ona jest. Za pare lat dwie takie uzywki to bedzie wypas, ale dzis cena za nowa sztuke powala a co dopiero za dwie.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Marantzowiczów,chciałbym uszlachetnić brzmienie mojego zestawu poprzez zmianę CD.Zapinałem kilka CD do moich wzmacniaczy(Marantz PM 75 i Denon PMA 2000R)i najbardziej mi odpowiada Marantz 63 SE.Na co by go zamienić by udoskonalić system a zachować charakter brzmienia jaki generuje 63 SE tzn.miękki,przytulny bas,nie kłujący wokal..myślę oczywiście o używce do 1.200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych "mułów bagiennych", to z tego co pamiętam takiego sformułowania pierwszy użył Parantulla, mając na myśli jednak sposób prezentacji dźwęku, sugerując łączenie pm 15s1 z żywo grającymi kolumnami. Piętnastka nie jest może elektrownią, ale powinna sobie poradzić z większością normalnych głośników.

 

Witam Marantzowiczów,chciałbym uszlachetnić brzmienie mojego zestawu poprzez zmianę CD.Zapinałem kilka CD do moich wzmacniaczy(Marantz PM 75 i Denon PMA 2000R)i najbardziej mi odpowiada Marantz 63 SE.Na co by go zamienić by udoskonalić system a zachować charakter brzmienia jaki generuje 63 SE tzn.miękki,przytulny bas,nie kłujący wokal..myślę oczywiście o używce do 1.200zł

Pomyśl nad SA7001KI, spokojnie zmieścisz się w tej kwocie.

Edytowane przez elessar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jakas roznica pewnie jest, ale ja jej nie slyszalem. Jedyna roznica, ktora widze, to minimalnie inny odcien plyty przedniej w porownaniu do PM8005. Widac go tylko przy mocnych promieniach slonecznych, w sztucznym swietle nie rzuca sie w oczy. Mowie o srebrno-zlotej wersji.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.