Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  517 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dobrze kojarzę, że zamierzasz kupić zestaw 11s3?

 

tak, tak mialem zamiar do czasu jak odsluchalem denona 2020 prawdziwa bestia szczena mi opadla zreszta koledze z brazy tez :) ta 15s2LE, ktora mialem denek rozwalil, nawet nie trzeba bylo sie wsluchiwac :)) vincent 237 tez polegl z 11s3 bezposrednio nie porownywalem no, ale przyznam na koncu cena tu tez odegrala swoja role... polowa 11s3, wiec mam zamiar zakupic denona.

 

 

Czyli rozumiem ze konstrukcje te same(w teorii),ale Pearl mocniejszy?

 

z tego co ja wyczytalem na forach zagranicznych to konstrukcja w teorii ta sama, ale z uzyciem (niektorych) lepszych komponentow w tym tez zasilania to przeklada sie wlasnie czesciowo na ta wage 20kg i zwiekszona moc W. mysle sobie, ze to moze grac jak dwie 15ki zapiete w bi-ampie takie zestawienie odsluchiwalem i poprawa dynamiki byla znaczna.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifibloke, rozumiem. Ja jednak zbieram na tego szczytowego Marantza, który wg wielu opinii (np: Pacuły) jest najlepszym sprzętem jaki Marantz od wielu lat wypuścił. Na dodatek ostatnimi czasy stałem się miłośnikiem słuchawek, a podobno 11s3 ma wręcz znakomity wzmacniacz słuchawkowy (Pacuła pisał, że na poziomie zewnętrznych przedwzmacniaczy za kilka tysięcy). Znam na forum jednego użytkownika, posiadającego zestaw 11s3 i jest nim zachwycony. Ciekawy jestem tylko, czy w porównaniu do Ki Pearl Lite to będzie naprawdę duża różnica w jakości dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie. Pragnę dopisać się do klubu z moimi klockami Marantz PM 17 oraz CD 16 podpięte obecnie do Kef Reference Three Two. I na starcie mam pytanie. Czy warto wymienić Mojego CD 16 na CD 14? Czytałem opinie na temat pierwszego i drugiego, jednak chcę poznać opinię kogoś kto miał i jednego i drugiego na testach. Chodzi mi szczególnie o jakość gry na basie i jego głębi.

 

Dziękuję i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Właśnie testuję sobie UD7007, gra to bardzo fajnie, funkcjonalność cacy, ale, ekhm: wygoda obsługi do dupy :/ Aplikacja na tablet nie chce go znaleźć, a sterowanie pilotem to dramat, nawet nie mogę po ludzku przełączać utworów, muszę wyjść do menu i od nowa w katalog. To ja jestem jakiś głupi, czy po prostu czegoś nie załapałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszla u mnie pora na zabawę z kabelkami. Jako kabelek usb wpadl - Black Cat Silverstar! USB, i analogiczny Silverstar 75 pomiedzy UD-7007 a NA11s1.

Chciał bym zabrać się za kabelki głośnikowe i interkonekt - obecnie sa : VdH d352 jako glosnikowy oraz XLR - Ultralink Ultima mk2. Glosniki jak w sygnaturze

Macie jakieś sugestie? wiem ze Ken Ishiwata używał kabelków audioquesta na wystawach.

Z moich typow to black cat lectraline badz tmr ramzes lub tez krajowy Sound Art

 

Poniewaz glosniki Mordaunt-Short Performance 6 maja potrójny terminal zalezy mi na tym by od jednych zacisków wzmacniacza puscic 1 przewód na bas a od drugich kabelek biwire na górę pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może kogoś zainteresuje bezpośrednie porównanie Marantz 11 S2 z Ayon Spirit (na KT88). Tranzystor vs. lampa. Wszedłem dość przypadkowo w posiadanie tej lampy. Tak z ciekawości. Nie mam przesadnego doświadczenia w lampach. Niestety w wyniku tego doświadczenia muszę teraz trzymać oba wzmaki...:-) Przy cichych odsłuchach ta lampa gra bardziej dynamicznie. Mimo, że podobno Ayon nie jest typowym "słodkogrającym" lampowcem, to jednak przewagę w średnicy i w górze słychać tu wyraźnie. Bas jest też niezwykle mocny i - co podkreślam - przy niskich poziomach dźwięku - bardzo wyraźnie artykułowany. No i rytm. Rytm jest niesamowity. Czy lampa jest lepsza w tym zestawieniu? Łel, niezupełnie. I odpowiedź taka nie przez wzgląd, gdzie właśnie piszę ten post. Po pierwsze, przy słabiej zrealizowanych nagraniach Marantz jest lepszy (to chyba zaskoczenie). Ponadto przy głośniejszym słuchaniu jest swobodniejszy, brak jakijkolwiek kompresji (głosniej tj. w granicach rozsądku) i przez to jest bardziej selektywny. Góra w Marantzu jest nieco mniej dźwięczna ale przecież też super. A bas? Jest bardziej "techniczny", mniej kosmaty niż w Ayonie. To są takie fajne pomruki, które kiedy trzeba zaskakują swoją skalą i zejsciem. W Ayonie bas jest zawsze I wszędzie. Ale nie tak niski. W Maranztu jest tylko wtedy, gdy trzeba przyłoić. Ale jak przyłoić! Ot, takie sobie obserwacje. W moim systemie i w moim pomieszczeniu. Zatem na pewno nie uniwersalne. Ale jak ktoś - podobnie jak ja - chciałby spróbować mocnej (no, średnio mocnej) lampy - to przestrzegam :-) Musiałem kupić drugą parę kabli głośnikowych... I zrobić więcej miejsca na stoliku.

Edytowane przez Hernandes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Marantz ogólnie, nie tylko ten model, ma fantastyczny niższy bas. Nie podbija niepotrzebnie wyższego basu. Stąd wrażenie, że w Ayonie bas jest wszędzie, a w Marantzu tam gdzie trzeba czyli tam gdzie jest na płycie. Dla mnie to jest właśnie bardziej naturalne i neutralne, w pozytywnym sensie, granie.

 

A tak w ogóle fajnie, że mamy kolejny głos, który w sumie zaprzecza mitom, że Marantz musi grać jasno i niemuzykalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemuzykalnie? No way! Jak chodzi o wzmacniacze tranzystorowe, to miałem ich sporo. I na stałe i w przelocie. I dlatego mogę sie podpisać uczciwie: to JEST muzykalny sprzęt. Bez dwóch zdań. Jeżeli dany system z tym wzmacniaczem gra innaczej, to przyczyna jest w innym elemencie toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jak i czy wogole różni sie znacząco dźwiękowo. Podejrzewam, ze jest różnica w pre gramofonowym. Czytałem gdzieś entuzjastyczną opinię odnośnie tego elementu w s3. U mnie w s2 niestety nie rzuca na kolana. Zewnętrzny stopień gramofonowy za niewiele ponad tysiaka radzi sobie wyraźnie lepiej. Nie ma przesterow, jest gładziej, więcej powietrza. Zatem wnioskuje - chociaż nie poprzez bezpośrednie porównanie- że tu chyba jest różnica na duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany techniczne były zymboliczne więc różnica w brzmieniu na poziomie autosugesti.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD 5003 gra tak samo jak 5004 czy są jakieś różnice?

Około 2 lata temu porównywałem obydwa i według mnie 5003 zagrał zdecydowanie lepiej...

Bardziej dynamiczny, muzykalny i generalnie lepiej brzmiący CD-ek.

W mojej opinii taka "wpadka" na plus marantza.

Gości u mnie w sypialni do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Przez chwilę grał u mnie 5003 z wzmacniaczem 8003 i było idealnie. Potem zamieniłem 5003 na 6005 i.. było nadal fajnie, przestrzeń była lepsza, ale magia gdzieś zniknęła. Albo inaczej, do mojego systemu 5003 lepiej pasował niż 6005, bo oczywiście 6005 w innym systemie może okazać się o klasę lepszy.

 

Tak czy inaczej robię zamianę powrotną. Oczywiście mógłbym zostawić 6005 i zacząć bawić się w DACi, ale trochę mi się nie chce, zwłaszcza, że wolę zbierać na streamera.Tak więc jeśli znajomy się nie zdecyduje, to 6005 będzie wkrótce na sprzedaż. Ma niespełna miesiąc, jak nowy, srebrny, z oficjalnej dystrybucji. Jak by co to proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Proszę o odpowidż użytkowników HD-DAC1 czy przy odtwarzaniu pliku-5645kbs/44100Hz na wyświetlaczu nie powinno się świecić DSD 5.6M.Tak to wygląda na zdjęciach reklamowych.U mnie pokazuje 44.1k .Może trzeba coś zmienić w ustawieniach Foobar 2000 takiego programu używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD-DAC1 po USB gra znakomicie. Nawet na zwykłym PC z zainstalowanym DAPHILE gra lepiej niż dostając sygnał z transportu CD po SPDIF a z moim Ariesem jest wybitny w relacji do ceny. Wyjście słuchawkowe ze szczytowymi Denonami bardzo dobre ale z moimi Audiotechnikami AD900 trochę za lekko zagrało. Zabrakło mi trochę basu natomiast szczegółowość i przestrzenność wyjścia słuchawkowego wybitna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.