Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  517 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,fanów Marantza,

24 lata słuchałem Sonego , wzmacniacz f570 es,tuner st-se520 ,cd padł ,modelu nie pamiętam na ta miejsce zostało zakupione dvd które sobie radziło z płytami cd,było ok , do momentu jak zmieniłem telewizor ,stary sony nie ma połączenia optycznego,czyli brak komunikacji na linii TV - WZACNIACZ.

wybór padł na wzmacniacz Marantza pm 6005,dokupiłem tuner st-50 ,mam zamiar dokupić cd 6005 ,czy to dobra myśl ,czy kupić coś używanego ?

proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych klubowiczów po dłuższej przerwie dopisuje się do klubu z kolejnym nabytkiem Marantz HD Dac-1.

Zastanawiam się na założeniem osobnego wątku dla tego urządzenie ponieważ wydaje mi się godne uwagi.

 

Witam, a mógłbyś opisać jego brzmienie? Myślałem o tym DAC ale mało jest o nim bo chyba niezbyt wiele osób go ma. Co do założenia osobnego wątku byłoby fajnie jak z audio gd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem Marantz sa 7003, Marantz pm 7004 plus kolumny Tannoy Revolution DC6 T. Mam pytanie, czy ktoś z WAS odsłuchiwał wersję Marantz 15s2? Moje pytanie dotyczy odtwarzacza sacd oraz wzmacniacza? Na ile w/w zestaw zagra lepiej od mojego budżetowego 7003/7004? No i na ile wersja 15s2 będzie w stanie "wycisnąć" więcej z tych Tannoy?

 

No i w jakiej kwestii 15s2 zagra lepiej niż 7003/7004? Lepsza przestrzeń, więcej barwy, dynamiki??

Edytowane przez szakalx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem nowy klub dla użytkowników tego Dac-a zobaczymy ile osób odezwie się pewnie jak zwykle najwięcej będzie tych co go nigdy nie słyszeli ale mają najwięcej do powiedzenia. U mnie zastąpi on rdac-a Arcama do którego jest podobny pod względem brzmienia gra lekko w miarę szybko ale wszystkiego jest więcej czy scena szersza i głębsza .Więcej detali instrumenty są bardziej naturalne, dokładniej zaznaczone więcej przestrzeni, powietrza pomiędzy nimi. Dobra kontrola basu i jest go więcej niż arcamie ale nie jest tak napompowany czy potężny jak np. Asus essence one. Tak jak piszą w testach warto potestować z programami przy odtwarzaniu z komputera .pomiędzy fubarem a JP River jest słyszalna różnica. Tak samo nawet na niedrogich kablach już można wyłapać różnicę. Przed zakupem miałem go na testach już dobrze wygrzaną sztukę mój na razie jeszcze "dochodzi do siebie"

Słuchawki na nim też dostały swoje drugie życie jest duża różnica pomiędzy wyjściem słuchawkowym wzmacniacza (Marantz 17 MKII) a dziurką z dac-a. Jak dla mnie jest OK swojej ceny zwłaszcza że kupiłem go taniej niż proponowana cena rynkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mogę się tu podpiąć...obecnie na stanie 2xPM 7000 z cd 6000 i teraz świeży nabytek PM 75.Doszukiwałem się różnic w brzmieniu 7000 i 75 i przy odsłuchu ze CD ciężko się doszukać ale kiedy wpiąłem gramofon no to 75 wzmacnia hmm...aż miło.analogowe brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie mam mozliwosc wymiany UD5007 na UD7007 z niewielka doplata i chcialem zapytac czy moge podlaczyc ud 7007 przez XLR do MM7025 a z SR7007 pre-out do MM7025 przez RCA? Z tylu MM7025 jest przelacznik unbalanced / balanced czy bede musial za kazdym razem przelaczac go gdy bede chcial sluchac muzy z UD7007 na balanced a gdy bede chcial obejrzec film 5.1 przelaczyc na unbalanced?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wzmacniacz MARANTZ PM75 po podłączeniu przez kabel cyfrowy, nie gra. Kontrolka DIGITAL na panelu przednim świeci. Świeci również jedna z trzech kontrolek 32kHz, 44kHz, 48kHz. Gdy włączę odtwarzacz cd, to w kolumnach słychać szum. Natomiast w przypadku wejść analogowych, kolumny grają.

 

Z góry dziękuję i liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie mam mozliwosc wymiany UD5007 na UD7007 z niewielka doplata i chcialem zapytac czy moge podlaczyc ud 7007 przez XLR do MM7025 a z SR7007 pre-out do MM7025 przez RCA? Z tylu MM7025 jest przelacznik unbalanced / balanced czy bede musial za kazdym razem przelaczac go gdy bede chcial sluchac muzy z UD7007 na balanced a gdy bede chcial obejrzec film 5.1 przelaczyc na unbalanced?

MM7025 to końcówka mocy więc podpinasz do niej sygnał o regulowanej głośności, a z tego co wiem to wyjście XLR w UD7007 ma stałą głośność, więc takie podłączenie raczej odpada.

 

btw, jak MM7025 sprawdza się przy muzyce w stereo ? gra tak neutralnie jak końcówki do muzyki czy ma "kinowe naleciałości" (podbity bas i wysokie tony) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wzmacniacz MARANTZ PM75 po podłączeniu przez kabel cyfrowy, nie gra. Kontrolka DIGITAL na panelu przednim świeci. Świeci również jedna z trzech kontrolek 32kHz, 44kHz, 48kHz. Gdy włączę odtwarzacz cd, to w kolumnach słychać szum. Natomiast w przypadku wejść analogowych, kolumny grają.

 

Z góry dziękuję i liczę na pomoc.

To wrozenie z fusów. Kiedys tez tak mialem. Musisz oddac do jakiej naprawy - u mnie okazalo sie ze brak zasilania na DACu.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wrozenie z fusów. Kiedys tez tak mialem. Musisz oddac do jakiej naprawy - u mnie okazalo sie ze brak zasilania na DACu.

Pytanie czy warto?jaki w nim jest DAC?teraz gra z 63 SE.Wogóle to szukam odpowiedniego wzmaka pod moje słuchanie i testuje teraz NAD-a 319.Owszem ma kopyto ale bas się rozlewa i nie jest taki szybki i sprężysty jak 75.Narazie wygrywa Marantz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM7025 to końcówka mocy więc podpinasz do niej sygnał o regulowanej głośności, a z tego co wiem to wyjście XLR w UD7007 ma stałą głośność, więc takie podłączenie raczej odpada.

 

btw, jak MM7025 sprawdza się przy muzyce w stereo ? gra tak neutralnie jak końcówki do muzyki czy ma "kinowe naleciałości" (podbity bas i wysokie tony) ?

Wedlug mnie gra bardzo dobrze w stereo.Bas i wysokie ok nawet bardzo dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

kilka lat temu zasadzałem się na MM 7025 ale jakiś nadęty "spec" od marketingu ustalił kolor na czarny.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik rafal735r dnia 30.01.2015 - 23:35 napisał

To wrozenie z fusów. Kiedys tez tak mialem. Musisz oddac do jakiej naprawy - u mnie okazalo sie ze brak zasilania na DACu.

Pytanie czy warto?jaki w nim jest DAC?teraz gra z 63 SE.Wogóle to szukam odpowiedniego wzmaka pod moje słuchanie i testuje teraz NAD-a 319.Owszem ma kopyto ale bas się rozlewa i nie jest taki szybki i sprężysty jak 75.

Przerzuciłem już kilka wzmacniaczy takich do 1200zł i narazie zostaje pm 75.Chcąc wskoczyc odczuwalnie wyżej co byście polecili?czy np.sm 80+sc80 coś da?czy lepiej poczekać i dołożyć do lepszego wzm.myślę tu o kwocie ok.4000zł.a jęśli to czego szukać?z tego co widzę to rafal735r może coś doradzić... Edytowane przez Kazuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to małe kroczki,na wielki skok mnie jeszcze nie stać a z kolei robić komis z domu żeby się dosłuchać lub nie małych kroczków to bez sensu.Brzmienie jakie lubię to właśnie coś takiego jak 75-tka.Nie umiem ubrać tego w słowa,ale dość szybki bas,energiczny nie rozlewający się,dobra stereofonia i szczególki w postaci talerzy,przeszkadzajek, ale nie kłujące po uszach.. nie wiem jak te denony o ,których piszesz ale miałem 1560 to poza mocą mnie nie oczarował,mam NAD-a 319 i też jest suchy taki ostry ale już lepszy od 1560.75-tka zastąpiła pm 7000 z ,którego też byłem zadowolony,posłucham jeszcze sonego 555 bo będzie niedługo...ale to wszystko jest +-na tym samym poziomie,chcę to wszystko sprzedać i nabyć coś co już zostanie na dłużej.tylko co?...

P.s a pod jakim względem sm 80 wyprzedza tymi małymi kroczkami pm 75?

Edytowane przez Kazuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nadal te same granie tylko troche lepsze. Lepszy bas, głębszy ciut, wiecej srednicy.

PMA-1500R w porownaniu do nich jest przedewszysktim bardziej szczegolowy na srednicy i ma jaj wiecej jak i gory i wlasnie tej gory w Marantzach troche brakuje. Po załączeniu PMA-1500R jakby ktos odkrył po części wysokie.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzuciłem już kilka wzmacniaczy takich do 1200zł i narazie zostaje pm 75.Chcąc wskoczyc odczuwalnie wyżej co byście polecili?czy np.sm 80+sc80 coś da?czy lepiej poczekać i dołożyć do lepszego wzm.myślę tu o kwocie ok.4000zł.a jęśli to czego szukać?z tego co widzę to rafal735r może coś doradzić...

SC i SM80 bedzie krokiem wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zestaw SC i SM jest wyzej od PM-75 i 80mk2 w porównaniu do 670ES to jest mniej wiecej ta sama klasa sprzetu, dzwiekowo ciezko byloby odroznic w slepym tescie, z tym ze Sony wykazuje lepsza jakosc wykonania elektroniki.

 

W SC80 i SM80 wymienilem prawie wszystkie male pojemnosci bo byly suche jak pieprz, w Sony takiego masowego wysychania nie zauwazylem, generalnie nie ma co brac tego zbyt do siebie bo to ogolnie zalezy od tego w jakich warunkach byl uzytkowany konkretny egzemplarz, ale zawsze trzeba sie liczyc z koniecznoscia serwisu bez wzgledu na marke.

 

Jeszcze co do dzwieku, to dosc neutralnie grajacy zestaw, ma sporego kopa, niezla dynamike, swietnie kontroluje glosniki, z dobrymi kolumnami ladnie rysuje dalsze plany. Sama koncowka z ominieciem pre zagrala jeszcze lepiej, ciekawie byloby zestawic ten koniec z jakims dobrym pre ale to juz koszty znaczaco w gore ida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mialem sc80 i sm80 nawet nie zastanawialem sie nad wyborem 707es. Sprzedalem go dalej bez zalu. Jak masz troche wiecej kasy bierz 2000R to inna liga i ma zapas mocy pomimo tylko 80W na papierze.

Tak też myślałem,patrząc na budowę wygląda solidniej niż na papierze.sprzedam trochę klocków i poszukam tego Denka. 1500+ trzeba położyć.do przeżycia,a co z CD czy będzie tolerował 63se czy raczej jest wybredny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.