Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czego to już nie było "muł bagienny", "uszojebca", teraz dochodzi płaskie granie. Może właśnie to jest naturalne, wyważone a nie napompowane skrajnymi dźwiękami urządzenie, ktore w połączeniu z odpowiednio dobrana resztą toru jest przyjazne dla słuchacza.

Już chyba bardziej pasuje neutralne niż naturale. Dźwięk live jakoś Marantz-owi nie po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem parę dni temu w Hamburgu podłączane naprzemiennie PM7005 i PM8005 . W moim odbiorze lepiej słuchało się PM7005.

 

I chyba Japończycy też nie uznają pozycji PM8005 jako "starszego, lepszego brata).

 

http://www.amazon.co.jp/product-reviews/B00HYOXVII/ref=cm_cr_dp_see_all_summary?ie=UTF8&showViewpoints=1&sortBy=helpful

 

vs

 

 

http://www.amazon.co.jp/gp/product/B00LUCSXIS/ref=s9_simh_bw_p23_d0_i3?pf_rd_m=AN1VRQENFRJN5&pf_rd_s=merchandised-search-10&pf_rd_r=0RWKV91E3Z093BQ728NH&pf_rd_t=101&pf_rd_p=190427049&pf_rd_i=2285128051

 

 

 

 

Dopełnieniem niech będzie ta wypowiedż:

 

http://good-sound-maker.blog.jp/archives/marantz-pm7005-32997145.html

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze jedynie hahaha, dotyczy to ostatniej wypowiedzi.

 

Ach ci Japończycy, co oni mogą wiedzieć o Marantzu? Kupili, połączyli do kupy z Denonem i wymądrzają się.

Według opinii z jednej z największych porównywarek cenowych w Japonii:

 

Kto jest na pierwszym miejscu pod względem jakości dźwięku w Japonii? PM7005 !!!!!. Przed Luxmanem, Macintosh-em

 

HIHIHI!

 

http://kakaku.com/kaden/integrated-amplifier/ranking_2048/rating/sort=3/

Edytowane przez piramidon

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pm8005 na pewno nie dorownuje 2000AE, ani brzmieniowo, ani budową.

Ale ja nie chcę kupować pm8005 bo mam 8003, niedługo będe miał kolumny na tiw 200 i jest to dość wymagający prądowo głośnik i chciałbym go sprawnie zasilić, w sklepie w którym leży pm14s1 gość powiedział że jest to odpowiednik pma 2020ae tylko z większą kulturą. Najgorsze że np. tego pm14s1 to moge nawet wypożyczyć do domu aby posłuchać ale reszta będzie kłopotliwa

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę kupować pm8005 bo mam 8003, niedługo będe miał kolumny na tiw 200 i jest to dość wymagający prądowo głośnik i chciałbym go sprawnie zasilić, w sklepie w którym leży pm14s1 gość powiedział że jest to odpowiednik pma 2020ae tylko z większą kulturą. Najgorsze że np. tego pm14s1 to moge nawet wypożyczyć do domu aby posłuchać ale reszta będzie kłopotliwa

 

W tym sklepie gosc Ci bajki opowiadal.... 14ka napewno nie jest odpowiednikiem 2020 jak juz to 11s3 i ten moze byc z wieksza kultura.

Mialem 15s2le a to jest to samo co ta 14ka i to samo co zwykla 15ka tylko z dopiskiem limited editon. Te wzmacnacze moga byc odpowiednikem 1520 jak juz.

Umow sie na odsluch 14ki i 2020 to sie sam przekonasz.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety dystrybutor na europę nie ma już pma2020 i w tym sklepie juz go nie będzie, to co jest jest pocichu wyprzedawane bez specjalnych obniżek i zostanie zastąpione nowym modelem.

w przyszłym tygodniu może sie wybiorę do innego sklepu i coś tam się uda posłuchać

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety dystrybutor na europę nie ma już pma2020 i w tym sklepie juz go nie będzie, to co jest jest pocichu wyprzedawane bez specjalnych obniżek i zostanie zastąpione nowym modelem.

w przyszłym tygodniu może sie wybiorę do innego sklepu i coś tam się uda posłuchać

 

Wyprzędają po 1500€ bo wszedł nowy model PMA-2500NE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety dystrybutor na europę nie ma już pma2020 i w tym sklepie juz go nie będzie, to co jest jest pocichu wyprzedawane bez specjalnych obniżek i zostanie zastąpione nowym modelem.

w przyszłym tygodniu może sie wybiorę do innego sklepu i coś tam się uda posłuchać

 

 

Wyprzędają po 1500€ bo wszedł nowy model PMA-2500NE

Gdzie?

Edytowane przez sylwek.k

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wstawić piękne zdjęcie ładnego zestawu bo wiem, że każdy miłośnik i wielbiciel marki Marantz lubi patrzeć na zestawy serii premium. A to co jest na google to mizeria i nie ma nawet co ściągnąć. Niestety, wklejenie tu zdjęcia spowodowało jego redukcję i już nie zachwyca tak jak dotychczas.

Jeśli ktoś chciałby kilka fotek sprzętu marantz to proszę pisać na priv z prośba i podaniem adresu e-mail, z przyjemnością prześlę. Proszę oczywiście później o komentarz czy się podobało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darth - widzę, że preferujesz czarny kolor sprzętu. Faktycznie Marantzowi w nim do twarzy. Ki Pearl Lite miałem właśnie w takim kolorze. Jednak w przypadku zestawu 11s3 wybrałem dla odmiany kolor złoty. Prezentuje się świetnie.

 

Powyższe zdjęcie to nie, mój zestaw. Mam kilka ładnych zdjęć i tyle, które cieszą oko mimo, iż sprzęt w czerni jest. Jednak znajdzie się zdjęcie i w złocie :) Tyle, że tu nie wklejam bo wychodzi jak wyżej. A co do moich preferencji kolorystycznych też osobiście wolę jaśniejsze kolory niż czarny co nie oznacza, że czarny mi się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

chciałbym podzielić się pewnym spostrzeżeniem zdobytym podczas odsłuchu. Najnowsze wydanie miesięcznika Audio, a dokładniej artykuł/test poświęcony zestawowi firmowemu Marantz SA/PM 14S1 SE natchnął mnie do własnego ewentualnego przesłuchania tego zestawu. Okazja się zdarzyła w zeszłym tygodniu i to całkiem spontanicznie, kiedy to będąc w Katowickiej G. Silesia odwiedziłem salon DENON, w którym owy zestaw się znajdował. Na żywo prezentuje się bardzo ładnie, wierzę, że może się podobać. Jednak mi chodziło o muzykę. Od razu podpowiem, że puszczane były utwory tylko z jednej płyty: Pink Floryd – The Dark Side of the Moon w wersji SACD. Tak się składa, że posiadam tą płytę i znam ją doskonale. To była jedyna płyta na sklepie, jaka znam. Głośniki podłączone do zestawu to Sonus Faber Olympica II, ich sposób „grania” również doskonale znam. Odsłuch rozpocząłem od utworu nr. 4. Time. Dźwięk bijących zegarów domowych rozpoczynający utwór, ich wybrzmienie, metaliczna barwa potrafi łudząco i realistycznie przywołać wspomnienia zapamiętane jeszcze z dzieciństwie, kiedy taki zegar słyszałem na żywo. Lubię bardzo ten utwór, a szczególnie to delikatne wybrzmienie niższej średnicy, jakie rozpoczyna się wraz z muzyką. Lubię tą barwę i delikatny klimat budujący holografię przekazu muzycznego w tym utworze. Słuchałem też inne utwory, ale ten posłuży za najlepszy przykład. Słuchajcie. Byłem bardzo zaskoczony, kiedy dźwięk zegarów owszem był słyszalny ale nie było wyraźnych konturów, tego przenikliwego, wręcz przeszywającego metalicznego głosu. Wszystko zostało podane, blisko lecz było bardzo złagodzone wręcz takie nienaturalne. Zdziwiłem się jeszcze bardziej, kiedy utwór się rozpoczął i kiedy czekałem na powyżej opisane wybrzmienie, nie było go. Nie sądziłem, że dźwięk, muzyka może być tak płaska, tak bardzo pozbawiona emocji, energii i tej trudnej do określenia namacalności, lepkości barw. Niestety tak było i każdy, kto zna ten utwór podzieliłby moje zdanie. Za ten dźwięk nie zapłaciłbym wżyciu 50 tyś PLN (za CD/Wzm/Głośniki). Myślę, że mocny, dowolny Amplituner w cenie 5 czy 6 tysięcy podłączony do Hi-End-owego zestawu zagrałby słyszalnie znacznie lepiej (to porównanie trochę napisałem specjalnie i ku przestrodze pewnym opinią, o czym za chwile). Kiedy kończyłem słuchanie do salki odsłuchowej wszedł inny Klient. Zamieniłem z nim może dwa słowa. Przyszedł posłuchać zestawu Marantza. I właśnie w tym miejscu nabyłem pewne spostrzeżenie, mianowicie. Jak ten człowiek może być skrzywdzony przez ten sklep, słuchając tego zestawu w tej konfiguracji. Jego opinia na temat dźwięku może być dokładnie taka jak i moja i będzie prawdziwa. Może różnić się (choć nie musi), tylko jednym, że pójdzie fama jak zestaw maranzt jest słaby lub co równie gorsze, jak głośniki SF Olympika II dławią dźwięk.

Dla uważnych ostatnie zostawiłem na koniec. CD Player ze Wzmacniaczem połączony był Monster Cable - MC400i2, a głośnikówka to QED - XT400. Kiedy zapytałem ile kosztuje ten Monster Cable (250PLN), zrozumiałem wszystko, nie musiałem już więcej o nic pytać.

Zastanawiam się tylko, co pomyślał ten klient, kiedy wychodził z odsłuchu jak i wielu, wielu innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.