Skocz do zawartości
IGNORED

Genialnie prosty wzmacniacz słuchawkowy


Luiis

Rekomendowane odpowiedzi

świat o niej zapomniał a chyba jest osiągalna i to za grosze ;-)))

 

Nie zapomniał, tylko w naszej części europy była dość rzadko spotykana. W PRL nie była nawet produkowana, łatwiej jest u nas zdobyć EF98 - Niskonapięciową pentodę (UA=12,5V) zastosowaną w samochodowym odbiorniku "MIKI".

 

ECC86 można kupić za około 78-150zł/szt na E-Bay z zachodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

ECC86 można kupić za około 78-150zł/szt na E-Bay z zachodu.

 

Jest popyt, jest cena - a to są Telefunken'y, Amperex'y, Philips'y i te lampy niestety ale kosztują ;-)

Czy ktoś mówił że skoro schemat jest prosty to elementy będą tanie ?

Ja tak z dobrego serca, bo nie składam tego urządzenia - chciałem jedynie w jakiś sposób pomóc.

Można poszukać coś z miniaturowych, ale nie będę tego robić za Was ;-)

 

Popatrzcie jeszcze tu http://www.welbornelabs.com/cat/catomodule.htm

Schemat prawie identyczny, ale z symetrycznym zasilaniem, więc parę spraw odpada, a skoro kilka firm robi te CATO i to nie może być lipy ;-)))

Kurcze, kiedyś tą lampę widziałem na alle i była tania jak barszcz, dlatego o niej napisałem.

Ale jak zaczęli ją wykorzystywać w takich układach to i cena wzrosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Budując ten układ początkujący może przy okazji podszkolić się w pomiarach parametrów układów Mcz. )

A owszem:) można, i o to chodzi...

Nota nie zupełnie do tej lampy ale co tam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - chodzi o ten nuvistor, ten ma inną transkonduktancję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, kiedyś tą lampę widziałem na alle i była tania jak barszcz, dlatego o niej napisałem.

Ale jak zaczęli ją wykorzystywać w takich układach to i cena wzrosła.

 

Ta lampa sporo kosztuje odkąd pamiętam, na allegro tylko raz czy dwa (Ostatnio w 2008r) widziałem "prawdziwą". Sprzedający często mylą ją z ECC88 z przytartym napisem.

Lampka jest sama w sobie warta zainteresowania jako swojego rodzaju ciekawostka, można na niej zbudować też prosty wzmacniacz dla słuchawek o wysokiej impedancji znamionowej :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) albo superreakcyjny odbiornik AM ;)

 

A owszem:) można, i o to chodzi...

Nota nie zupełnie do tej lampy ale co tam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - chodzi o ten nuvistor, ten ma inną transkonduktancję.

 

Racja strzeliłem gafę z pośpiechu w swoim poprzednim poście, co by nie mówić dla aż tak niskich napięć anodowych jak 12V ta lampa będzie się "marnować"

 

Ps.

Jaki odstęp sygnału od szumu i dynamikę udało Ci się uzyskać w tym układzie?

Masz możliwość pokazania zrzutu ekranu analizy FFT dla 1KHz przy mocy 20mW na różnych obciążeniach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Ta lampa sporo kosztuje odkąd pamiętam, na allegro tylko raz czy dwa (Ostatnio w 2008r) widziałem "prawdziwą".

 

To fakt, ECC86 i 6GM8 sporo kosztują, ale są ich odpowiedniki.

Wysyłałem chcącym - katalog lamp radzieckich, i tam trzeba popatrzeć ;-)

Tu nie będę wpisywał symbolu tej lampy, a na upartego można znaleźć je aż trzy, parametrami nieznacznie się różnią.

Lampy te mają jeden ciekawy dodatkowy element wewnątrz bańki - ekran miedzy triodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałem chcącym - katalog lamp radzieckich, i tam trzeba popatrzeć ;-)

 

Katalogi lamp sowieckich mam na szczęście jeszcze w wersji papierowej :)

Pierwszy z brzegu odpowiednik (Najbliższy ECC86) jest 6N27P - u nas i tak nie do kupienia, zostaje albo e-bay albo wycieczka na Ukrainę itp. (Sam mam kilka 6N27P ze starych zapasów i może coś na nich zrobię)

 

Poza ekranem między triodami mają jeszcze napinaną siatkę, ot taki Hi-Tec jak na tamte czasy.

 

na razie napotykam problem w instalacji RMA6 przez wine na linuxie, może wieczorem zarzucę jakąś windę i tam się uda...

 

W takim razie zostaje nam czekać aż problem się rozwiąże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

I na tej i kolejnych "numerkach" lamp z tej serii na zachodzie robią ciekawe rzeczy.

Jak masz ten katalog to poszukaj w nim pentody (Pa-5,5W) też można powiedzieć że niskonapięciowej i przydatnej do zrealizowania tego projektu 6P30B-R.

Na eBay'u te lampy w porównaniu do ECC86 i 6GM8 maja śmieszne ceny.

Na zbiorowe zamówienie ich i zakup może bym się i pisał, ale ktoś musiałby poprowadzić tą "krucjatę" ;-))

http://www.ebay.com.au/sch/i.html?_trksid=p4340.m570.l1313.TR0.TRC0&_nkw=6P30B&_sacat=0&_from=R40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiacie o stopniu wejsciowym , oczywiście jest to ważny element ale wtórnik emiterowy jako stopień wyjściowy ... działa ... ale także nie przeskoczy pewnego pułapu . w tym momęcie zwróciłbym sie do autora tematu aby jeśli dysponuje słuchawkami z 4 żyłowym połączeniem przetestował układ który różni sie jedynie dodaniem rezystora w obwodzie tranzystora mocy oraz innym włączeniem słuchawek w układ . Może wtedy odkryje coś co jest zarezerwowane dla wąskiej grupy posiadającej sprzęt z wysokiej półki . Jeszcze raz napisze jeśli posiada słuchawki z połączeniem 4 przewodowym .Jakie to niesie różnice ? Durze , bardzo durze , oczywiście dla tych co słuchają muzyki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ten katalog to poszukaj w nim pentody (Pa-5,5W) też można powiedzieć że niskonapięciowej i przydatnej do zrealizowania tego projektu 6P30B-R.

 

Faktycznie, na 6P30B można zbudować nawet stopień końcowy zasilany z około 120V, lampa łatwa do nabycia w naszych warunkach i tania - czyli w sam raz do układu dla początkujących.

Jakoś podświadomie wyłączyłem z kręgu poszukiwań lampy subminiaturowe.

 

ZTCP około roku 2006 na Triodzie jeden z forowiczów zaprezentował wzmacniacz oparty w całości na subminiaturkach, jako stopnie wstępne pracowały tam 6N16B i 6sh1B. Jako stopień końcowy zastosował wspomniane wyżej 6P30B-R -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (Strona już nie istnieje ale można na szczęście zobaczyć projekt dzięki archiwom), Jak widać szlak już jest przetarty :)

 

 

Rozmawiacie o stopniu wejsciowym , oczywiście jest to ważny element ale wtórnik emiterowy jako stopień wyjściowy ... działa ... ale także nie przeskoczy pewnego pułapu . w tym momęcie zwróciłbym sie do autora tematu aby jeśli dysponuje słuchawkami z 4 żyłowym połączeniem przetestował układ który różni sie jedynie dodaniem rezystora w obwodzie tranzystora mocy oraz innym włączeniem słuchawek w układ . Może wtedy odkryje coś co jest zarezerwowane dla wąskiej grupy posiadającej sprzęt z wysokiej półki . Jeszcze raz napisze jeśli posiada słuchawki z połączeniem 4 przewodowym .Jakie to niesie różnice ? Durze , bardzo durze , oczywiście dla tych co słuchają muzyki .

 

Przerabiałem już sterowanie słuchawek w trybie "zbalansowanym" i oczywiście jest to warte rozważenia szczególnie jeśli taki wzmacniacz ma współpracować ze źródłem mogącym dostarczyć sygnału symetrycznego. (Wtedy pozbywamy się inwertera fazy z układu wzmacniacza)

 

Proponujesz nam inwerter z dzielonym obciążeniem jako stopień końcowy, ok a może warto dla zabawy poszukać innej drogi? np. Sterowanie stopni końcowych z inwertera różnicowego na lampach? (Np 6N17B)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się kolejne propozycje modyfikacji układu. Z inżynierskiego punktu widzenia jest to niewątpliwie słuszny kierunek. Ja jednak zamierzam zrobić to "cuś" w pierwotnej wersji. Po pierwsze dlatego, że w szufladzie mam wszystkie elementy. A i odpowiedni zasilacz też się znajdzie. Wystarczy w wolnej chwili wyprasować płytkę. I po drugie, bo chcę się przekonać czy to gra w taki sposób, że warto ten wzmacniacz wykończyć jak na zdjęcach poniżej. Wszytkie fotografie pochądzą z wątku na diyaudioprojects.com, który już podawałem i przedstawiają to ustroistwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21311-0-30230400-1367135339_thumb.jpg

post-21311-0-61470200-1367135345_thumb.jpg

post-21311-0-29086300-1367135352_thumb.jpg

post-21311-0-36956700-1367135358_thumb.jpg

post-21311-0-77770100-1367135366_thumb.jpg

post-21311-0-15358700-1367135373_thumb.jpg

post-21311-0-35876000-1367135383_thumb.jpg

post-21311-0-33992700-1367135391_thumb.jpg

post-21311-0-28849700-1367135396_thumb.jpg

post-21311-0-51421700-1367135401_thumb.jpg

post-21311-0-71607000-1367135410_thumb.jpg

post-21311-0-48021000-1367135420_thumb.jpg

post-21311-0-66271700-1367135428_thumb.jpg

post-21311-0-80568300-1367135434_thumb.jpg

post-21311-0-92810200-1367135441_thumb.jpg

post-21311-0-79779000-1367135445_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kuzyn murzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystkie te konstrukcje mają jedną obrzydliwą wg mnie cechę - sterczącą "dumnie" lampkę - jakby to jej sterczenie wpływało w jakiś sposób na jakość brzmienia ;-(

A mi sie wydaje, ze moze nie zawsze jest to dumne sterczenie, a czasami wygoda, po prostu mniejsza obudowa, nie trzeba lampy chować, mniej roboty i tańsza obudowa :)

Za to dla mnie niezrozumiałe jest podświetlanie lampy LED-em, nie podoba mi sie zupełnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie nie na temat: jak(tzn co wpisać w wyszukiwarkę aby uzyskać oczekiwane wyniki) kupić taką siatkę osłaniającą (lub podobną z okrągłymi oczkami ) jaka jest na szóstym zdjęciu-tym na którym wzmacniacz stoi na kopercie "prioryty mail"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumna lampka to jest wartość ale za nią wtórnik emiterowy to troche szkoda .Ale nie miejcie mi za złe że wspominam o tym .Rozumiem że podstawa układu nie przewiduje przejścia na połączenie 4 przewodowe z słuchawkami . Być może pokutuje tu opinia rozsiewana przez niektórych że 4 przewody nic nie wnoszą (opinia głoszona w innych tematach,zwłaszcza przez producentów wzmacniaczy z klasycznym 3 przewodowym połączeniu ) .

 

PS , nie należy tego mylić z zbalansowanym sygnałem wejściowym , to inna kwestia !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie koledzy na wzmacniacz opisany jako PA-10 na tej stronie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Coś wam przypomina? I piszą, że 12AU7 (ECC82) też podejdzie. Fakt, że zasilanie 24V (zasilacz w zestawie), ale cena 300 dolców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kuzyn murzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh , daleko nie należy szukać przykładów wzmacniaczy sprzedawanych za około 400 dolcow lub nawet więcej .Cena nie robi jakości Niech będzie tu przykładem bardzo dobry wzmacniacz oferowany w grupowym zamówieniu forumowym za około 60 dolców rozkładajcy na plecy dobrze wyreklamowane produkty za setki , albo spore tysiące złotówek .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest PCB od opisywanego wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

$27 - ktoś sobie ładnie policzył...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

.. kontynuując wątek, przedstawię kolejny prototyp nowego "wcielenia" GPW tym razem opartego o SRPP;)

Jak poprzednio, użyłem lamp prod. CCCP 6S51N-W, które jak się okazuje spisują się doskonale w niskonapięciowych aplikacjach.

Stopień końcowy tak jak poprzednio na Mosfecie ze źródłem prądowym na LM338.

Specjalnie dla purystów lampowych dodałem oddzielne złącze zasilania anodowego. Prototyp jest w zasadzie w układzie dual-mono, masy łączą się tylko w zasilaczu. Oczywiście wzmacniczyk jest już osłuchany z użyciem napięć 12,6V żażenie i końcówka i anodowym 36 i 42V oraz oczywiście ...12,6V. Muszę przyznać, że nie bardo czuję różnicę brzmienia podnosząc napięcie anodowe. Na razie kładę to na karb braku odpowiedniego "wygrzania" elementów i raczej krótkich odsłuchów. Mogę jednak już teraz powiedzieć, że uzyskany efekt przechodzi moje oczekiwania.

Poprzedni wzmak pozostawiał jednak wiele do życzenia pod względem sonicznym, ten od razu gra "rasowo" (cokolwiek to znaczy:) po kilku godzinach odsłuchów w zasadzie nie ma się do czego przyczepić. W weekend zacznę testy porównawcze.

Tymczasem kilka fotek..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8644-0-86539400-1379114841_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są jego rzeczywiste wymiary? Mam nadzieję, że możemy liczyć na garść pomiarów tej ciekawostki.

Próbowałeś podłączać się nie na środku, a do katody górnej lampy?

.. wymiary pcb to 91x79mm. co do pomiarów, to nie tak szybko.. ledwo starcza mi czasu na obowiązki, hobby na końcu - niestety;(

Muzg, nie nie włączałem sygnału oinaczej niż na schemacie, ta pbc chyba na to nie pozwoli.. Mam jeszcze kilka nuvistotów i nie wykluczone, że skleję jeden kanał na pająka (tylko stopień wejściowy - jak czas pozwoli) i wtedy porównam. Na razie gra to naprawdę bardzo przyjemnie. Końcówka wyrabia się doskonale, żadnych szumów czy przydźwięków, jak nie ma sygnału to jest kompletna cisza, nawet przy odkręconej gałce na full.

W układzie zastosowałem nieco inne wartości (akurat miałem je w "szufladzie") - mianowicie: R3 - 215R, R4-286R razem daje to 501R czyli tyle co R5.

PCB jest jednostronne, a więc łatwo do wykonania. Dla chętnych mogę zamieścić obrazek do naprasowania:)

 

Testową PCB wykonał metodą CNC kolega DAudio i tą drogą składam mu serdeczne podziękowania:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. coś tam podłączyłem pobieżnie do jakiegoś kompa (niestety w moim linuxie niczego nie pomierzę puko co) i wypluło mi na ekran takie coś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pewnie jest w tym też trochę z "pokładowej" karty muzycznej - czyli jakiegoś Realteka.. oraz plątaniny kabli na biurku ;D

Z racji oszczędności miejsca wykresy są trochę ściśnięte, ale widać co trzeba.

Wszystkie pomiary zrobiono przy napięciu zasilania 12.6V

-jak "złapię" porządniejsze zasilanie powtórzę pomiary, zobaczymy czy wyniki zmieniają się na plus...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.