Skocz do zawartości
IGNORED

synology plus rdac


kociol1978

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

bardzo mi pomogłeś bo właśnie szukam takiego rozwiązania, które pominie komputer. Do pełni szczęścia brakuje wsparcia dla spotify etc. Faktycznie nie ma żadnej możliwości żeby po odpaleniu spotify na tablecie muzyka grała poprzez system bazujący na synology, rdacu i reszcie toru?

 

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

bardzo mi pomogłeś bo właśnie szukam takiego rozwiązania, które pominie komputer. Do pełni szczęścia brakuje wsparcia dla spotify etc. Faktycznie nie ma żadnej możliwości żeby po odpaleniu spotify na tablecie muzyka grała poprzez system bazujący na synology, rdacu i reszcie toru?

pozdrawiam.

 

Jeżeli działałbyś na urządzeniach Apple'a to jest taka możliwość. Ale wtedy Synology nie jest potrzebne, lecz Airport Express lub Apple TV. Oba urządzenia mają optyczne wyjścia audio, które podpinasz do DAC'a. Wtedy za pomocą airplay łączysz się iPadem z Aiport Express lub Apple TV i muzyka jest wysyłana do Dac'a i dalej do wzmacniacza.

 

Lepiej do tego użyć Apple TV, który ma wyjście zwykłe toslink na toslink. Airport Express ma jack optyczny - toslink, co daje niższą częstotliwość próbkowania. Najlepszą jakość jednak uzyska się podłączając źródło do DAC'a kablem USB lub coaxialnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam ...

 

Czy próbował ktoś podłączać do Synology konwerter WaveIO ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję obecnie konfigurację Synology ds213air ->USB 3.0 -> DAC Asus Essence One-> Atoll IN 200 w trybie końcówki mocy, korzystam z tabletu z aplikacji DS audio , generalnie muzyka gra, i to bardzo przyzwoicie,

 

problem jest kiedy kolejny grany plik ma inną rozdzielczość, wtedy głośniki generują nieprzyjemne trzaski,

 

pomaga wyjście z aplikacji DS audio i ponowne jej uruchomienie (skuteczność ok. 70%),

 

wszystko będzie grać do chwili kiedy ponownie decydujemy się na zmianę rozdzielczości plików. Może ktoś te problemy doświadczył i skutecznie się z tym się uporał? Może pomagają odpowiednie ustawienia aplikacji DS audio? pozdrowienia gothi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku pomoglo wejscie Audio Station>ustawienia>opcje>Wlacz wyjscie wysokiej jakosci w przypadku USB po odchaczeniu nie trzeszczy, przy czym nie zauwazylem degradacji dzwieku, ani innej znaczacej zmainy.

 

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie, który z 2 dyskowych Synology da radę przepuścić FLAC 24/192 do Yamahy RN-500 ?

Połączenie kablem ethernet.

Czy jest sens konwertować pliki FLAC do WAV ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie, który z 2 dyskowych Synology da radę przepuścić FLAC 24/192 do Yamahy RN-500 ?

Połączenie kablem ethernet.

Czy jest sens konwertować pliki FLAC do WAV ?

Po ethernecie wydajność synology nie ma znaczenia, przecież wtedy nic nie dekoduje tylko działa jako magazyn. Każdy model jest w stanie to zrobić. Ta Yamaha może się łączyć po Sambie czy tylko DLNA?

Tak czy tak każdy model sobie poradzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku pomoglo wejscie Audio Station>ustawienia>opcje>Wlacz wyjscie wysokiej jakosci w przypadku USB po odchaczeniu nie trzeszczy, przy czym nie zauwazylem degradacji dzwieku, ani innej znaczacej zmainy.

 

 

Pozdr.

wyłączyłem tę opcję, i nadal występują te problemy, co ciekawe mam dostęp do tej z poziomu stacjonarnego PC, ale nie z tabletu z androidem. Jakieś inne sugestie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim ukledzie pozostaje sprawdzenie innego DACa USB wzglednie konwertera USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

 

Czy próbował ktoś podłączać do Synology konwerter WaveIO ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pozdrawiam

 

A więc w ciemno zakupiłem Synology DS214+

Po oczekiwaniu na odpowiedź ...sam sobie jej udzielę :-)

 

Synology 214+ i WaveIO ...działa świetnie

 

Dostajemy zatem możliwość podłączenia obojętnie jakiego DACa poprzez SPDIF

 

Sterowanie DS Audio ze smartfona ...miód malina

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ethernecie wydajność synology nie ma znaczenia, przecież wtedy nic nie dekoduje tylko działa jako magazyn. Każdy model jest w stanie to zrobić. Ta Yamaha może się łączyć po Sambie czy tylko DLNA?

Tak czy tak każdy model sobie poradzi.

Nie chodzi mi tu do końca o wydajność, tylko o SOFT.

Teraz ze zwykłego dysku zew. puszczonego przez komputer>ethernet do Yamahay nie dość, że na kompie do FLAC muszę używać PS3Media Server to jeszcze i tak "gęstych" FLAC tenże MS nie przepuszcza .

Dlatego pytam na którym z Synology jest oprogramowanie odpowiednie do FLAC.

Co dziwne (dla mnie) pliki typu WAV idą bez problemu !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak yamaha pobiera to z kompa? DLNA? Czy jakiś dedykowany soft musi być na kompie? Generalnie każdy model synology przy odtwarzaniu z niego muzyki, poradzi sobie tak samo. Tylko przy wykorzystaniu serwera dla squeezeboxa i przy dużej bibliotece modele z "j" w nazwie mogą klękać wydajnościowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak yamaha pobiera to z kompa? DLNA? Czy jakiś dedykowany soft musi być na kompie? Generalnie każdy model synology przy odtwarzaniu z niego muzyki, poradzi sobie tak samo. Tylko przy wykorzystaniu serwera dla squeezeboxa i przy dużej bibliotece modele z "j" w nazwie mogą klękać wydajnościowo.

 

Tak DLNA.

Też przyjmuje na klatę 24/192 ;).

Dodam, że odtwarzane z USB działają bez zająknięcia.

Więc aktualnie problem leży po stronie kompa (jeszcze nie mam żadnego dysku sieciowego) czyli jak się domyślam softu w kompie.

Dlatego pytam o S, bo ma działać BEZ kompa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie doświadczenia ci niestety nie pomogę, bo po DLNA z Synology odtwarzam tylko filmy. Ale Synology ma dopracowane oprogramowanie serwera DLNA i nie powinno sprawiać kłopotów, jest możliwość nawet transkodowania muzyki we flac w locie do mniejszego bitrate, ale to nie dla ciebie skoro ta yamaha wszystko łyka. Może odezwie się ktoś kto słucha muzy z synka po DLNA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dorobiłem się NAS'a, ale stoi on zamknięty w szafie w przedpokoju.

Chciałbym podłączyć DAC'a z obsługą 192k/24, ale jak to zrobić by dobrze działało - przejściówki, coś po WiFi?

Znalazłem coś takiego: Unitek Y-2507

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale czy DAC zadziała z takim ustrojstwem?

Dodam, że aktualnie jeszcze nie wybrałem żadnego DAC'a i do tej pory używam starego laptopa z MPD,

ale jak mam przejść tylko na pliki to wolałbym jakieś "porządne rozwiązanie", które wyeliminuję

jeden niepotrzebny element (laptop) z toru audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podłączyć DAC'a z obsługą 192k/24, ale jak to zrobić by dobrze działało - przejściówki, coś po WiFi?

Znalazłem coś takiego: Unitek Y-2507

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale czy DAC zadziała z takim ustrojstwem?

Synology po USB wypuszcza z tego co wiem max 96k/24.

Co masz doprowadzone do tej szafy? Skrętkę? Masz możliwość puścić tam USB? Jak długi będzie ten kabel łączący NAS z DAC?

Myślę że zadziała z takim ustrojstwem, tylko czy jest ono potrzebne, oraz zależy jaki DAC. Optymalnie byłoby mieć coś asynchronicznego z własnym zasilaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synology po USB wypuszcza z tego co wiem max 96k/24.

Co masz doprowadzone do tej szafy? Skrętkę? Masz możliwość puścić tam USB? Jak długi będzie ten kabel łączący NAS z DAC?

Myślę że zadziała z takim ustrojstwem, tylko czy jest ono potrzebne, oraz zależy jaki DAC. Optymalnie byłoby mieć coś asynchronicznego z własnym zasilaniem.

Mam dwie skrętki z tego punktu - długość ok. 10m, jedna aktualnie pod LAN do laptopa, druga wolna.

Oczywiście szukam DAC'a asynchronicznego z obsługą 192/24.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie skrętki z tego punktu - długość ok. 10m, jedna aktualnie pod LAN do laptopa, druga wolna.

Oczywiście szukam DAC'a asynchronicznego z obsługą 192/24.

Na 10m powinno działać, zamiast kupować takie ustrojstwo to kup porządny kabelek USB, od razu z taką końcówką jak do DAC. Czyli pewnie będzie to kabel USB AB, jak do drukarki. Rozetnij go i polutuj do skrętki jak na schemacie z piątego postu tego wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeszcze raz ci mówię że synology nie wypuszcza sygnału 192/24 tylko 96/24. Oczywiście pliki 192/24 odtwarza tyle że je konwertuje do 96/24.

Mi takie lutowane połączenie działa na 7m. Będzie pewnie działało w standardzie USB 1.1, ale do DAC wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeszcze raz ci mówię że synology nie wypuszcza sygnału 192/24 tylko 96/24. Oczywiście pliki 192/24 odtwarza tyle że je konwertuje do 96/24."

 

Witam,

Używam z powodzeniem Synology 710+ dwa dyski WD RED po 2TB każdy ,Raid1, nad bezpieczeństwem zasilania czuwa UPS APC 350 , część audio stanowi DAC Audiolab Q-DAC ,tablet Lenovo sterowanie i bez problemu odtwarzane są pliki 192 kHz (hi-res). Mam kilkanaście tytułów z różnych wytwórni i Audiolab rozpoznaje je bez problemu , na wyświetlaczu 192kHz.Różnica dość znaczna nie tylko w jakości ale i w objętości plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zwracam honor. Sam mam rDaca który przyjmuje tylko 96 więc nie mogłem tego sprawdzić, a w sieci informacje jakie znalazłem sugerowały że 96/24 to max co wypuszcza synology.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam, mam synology 213 podłączone usb z Hegel h80, wszystko działa ok, sterowanie z ds audio, mam pytanie odnośnie optymalnych ustawień, czy słyszycie jakąś różnicę przy zaznaczeniu w opcjach"wyjście wysokiej jakości w przypadku głośników USB", czy macie jakieś własne ustawienia w programie, które ułatwiają/poprawiają ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

A ja chciałem też zapytać o Synology + M2Tech Yound DSD. Czy Ktoś z szanownych forumowiczów testował, lub słyszał,że ten DAC odczyta pliki bezpośrednio z NAS'a.

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Muszę się poprawić mam DS 413. Nie mam jednak w ustawieniach DS Audio opcji "wyjście wysokiej jakości" o której piszecie.

rDac nie działa mi na USB 2.0 natomiast na USB 3.0 bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość ustawienia "wyjścia wysokiej jakości" dotyczy audio station z panelu synology pod windowsem (ustawienia/opcje/Włącz wyjście wysokiej jakości w przypadku głośników USB), nie zrobisz tego z ds audio. Ja u siebie nie słyszę różnicy. Bardziej interesuje mnie możliwość słuchania spotify, ewentualnie wimpa, dlatego zamówiłem Bluesound Node - czekam na przyjazd znajomych ze stanów, powinienem mieć go pod koniec października. W stanach cena 450 dol. w Europie 450 euro.( można kupić online ale wtedy + 30 euro przesyłka np., .hifi-im-hinterhof.de ). Odtwarza:

Deezer (Limited access with Discovery account, full access with Premium account)

JUKE (Requires JUKE account with subscription)

Qobuz (via Qobuz Premium account)

Rdio (Unlimited account needed for full-song playback)

Spotify (Requires a Spotify Premium account)

WiMP/WiMP HiFi (Requires WiMP Premium account)

W końcu wykorzystam swoje konto premium w spotify....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest różnica po włączeniu opcji Wysoka jakość... .U mnie słychać. Stereo i przestrzeń lepsza. Jeszcze potestuję. Może złudzenie. Ale szczególnie słychać żeby coś się z wokalem dzieje i z basem.

Jeszcze raz napisze jak w spokoju posłucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

ktoś się orientuje czy NAS synology obsluży DACa z modułem XMOS?

 

 

Nie wiem, czy obsłuży każdego, ale ja spiąłem DS114 z Matrixem Mini Pro, który ma na wejściu właśnie XMOS i działa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.