Skocz do zawartości
IGNORED

synology plus rdac


kociol1978

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej interesuje mnie możliwość słuchania spotify, ewentualnie wimpa, dlatego zamówiłem Bluesound Node - czekam na przyjazd znajomych ze stanów, powinienem mieć go pod koniec października.

 

No i co doszedl? Jakies refleksje? Bylbym wdzieczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej korzystałem głównie z ds audio, synology przez usb połączone z h80, teraz po zakupie Bluesound Node firmowa apka BS na iPada bardziej mi odpowiada. Co ciekawe, po wcześniejszym zachwycie Spotify, słucham teraz głównie Nasa( flac, hires z hdtracks). BS Node mam połączone analogowo z h80 i optykiem z Rega Dac(niestety BS Node ma tylko wyjście optyczne). Porównanie na korzyść daca Regi, dźwięk nabiera przestrzeni, scena się poszerza, poszczególne instrumenty są lepiej separowane...ale uważam, że dac w BS Node też gra dobrze. Niestety rega dac nie czyta plików 192/24 puszczanych z Node, 96/24 idą bez problemu. Jest coś miedzy tymi sprzętami, jakiś brak "kompatybilności "...Te same pliki puszczane bezpośrednio z Node do h80 grają. Problem znany z forum Bluesound. Czy kupiłbym raz jeszcze BS Node ...tak. Zależało mi na odtwarzaczu strumieniowym z obsługą spotify, wimp( BS obsługuje naprawdę większość serwisów dostępnych w Europie i USA, lista jest wciąż uaktualniana), przejrzystą aplikacją do sterowania, niezawieszajacym się , szybkim firmware i takie mam. Czego brakuje... wyjścia coaxial, współpracy z Rega dac dla plików 192/24.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brak "kompatybilnosci" jest chyba zmora calego streaming'u :) raz gra raz nie, to mozesz podlaczycz do tego ale juz nie do tamtego, raz masz app na iphona ale nie na androida lub odwrotnie, na kompie puscisz ale ze streamera juz nie itd itd...

 

Czyli mowisz ze bardziej Ci odpowiada granie BS Node z dac'kiem niz Synology z tym samym Dac'iem?

Ja w tej chwili mam Roomplayer'a + oraz SBT. Do tego Metrum Octave i Hi face 2 oraz komputer. Prosze mnie jednak nie pytac o refleksje bo wena na porownania A/B (czyt. przekladanie pudelek, kabelkow i skakanie od sofy do systemu) juz mnie opuscila :) Oprocz tego czekam na nowy wzmacniacz wiec tym bardziej nie chce mi sie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synology mam połączone kablem USB z dac we wzmacniaczu Hegel h80, nigdy nie łączyłem NASa z Rega dac. Wejście USB w Rega obsługuje "tylko" 16/44/48...firmowa apka BS na ipada działa bez zarzutu. Korzystam tylko z niej. Spotify też śmiga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś może porównywał brzmienie playera z nasa do popularnych playerów typu foobar, jriver z ASIO lub WASAPI?

są jakieś różnice na niekorzyść nasa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

czy ktoś łączył synology z lampucerą - przez usb?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość aqs

(Konto usunięte)

ktoś może porównywał brzmienie playera z nasa do popularnych playerów typu foobar, jriver z ASIO lub WASAPI?

są jakieś różnice na niekorzyść nasa?

właśnie porównywałem odsłuch z synology ds115j podłączony do smsl sanskrit + zasilacz Tomanek do jriver z laptopa połączony z sanskrit wszystko po usb z synology jest ciuteczkę głośniej jakość dźwięku taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super temat :)

Przymierzam sie do zakupu synology. Ktory model polecacie na chwile obecna z dobra pojemnością i back upem?

 

Mam 2 skrętki w pomieszczeniu KD, ktore lecą do głównego routera w domu i dalej sieje po pokojach po kablu lub wifi. Myslalem,aby puszczas muzę pliki i filmy z synology po domu jak i po skretkach do oppo 103d i ampla KD z projektora w tym pomieszczeniu.

Czy skrętka to dobra droga do osiągnięcia dobrej jakosci muzy i streamingu filmów hd?

Czy jest opcja połączenia synology po skrętce z Heglem H100, czy to da jakaś poprawę jakościowa czy po prostu lepiej jak wyżej do oppo lub daca (h11) lub apmli KD??

 

Lamerskie pytani, ale nie jest geek'iem w necie:) Dzieki za odpowiedzi, uwazam ze super pomysł jezeli wszystko gra:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegla nie podłączysz skrętką. Jeżeli chcesz podłączać OPPO lub amplituner do Synology poprzez połączenie sieciowe kablem typu skrętka to wszystko OK, ale wtedy wykorzystujesz SYNOLOGY jak kazdy inny dysk sieciowy, czyli do strumieniowania muzyki po sieci. SYNOLOGY to jednak jedyny popularny dysk sieciowy który mozna podłaczyć bezpośrednio kablem USB do DAC-a, jakiego np. masz w Heglu . I o tym głównie jest ten wątek . Swoją drogą ciekawe czy DAC-e USB Hegla chodzą bez problemu z NAS-ami SYNOLOGY, jakoś nikt do tej pory nic w tym temacie nie zeznał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYNOLOGY to jednak jedyny popularny dysk sieciowy który mozna podłaczyć bezpośrednio kablem USB do DAC-a

 

No nie jedyny. Qnap, Asustor jeszcze sa. Osobiscie uzywam Synology DS112+ i jestem zadowolony. Obecnie jednak ciekawym NASem jest Qnap HS-251- estetycznie wykonany, brak wentylatorow, wyjscie HDMI.

Jednak przy obecnych cenach Maca Mini (ok 450 Euro za podstawowa wersje), chyba zdecdowalbym sie jednak wlasnie na produkt Apple.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No nie jedyny. Qnap, Asustor jeszcze sa. Osobiscie uzywam Synology DS112+ i jestem zadowolony. Obecnie jednak ciekawym NASem jest Qnap HS-251- estetycznie wykonany, brak wentylatorow, wyjscie HDMI.

Jednak przy obecnych cenach Maca Mini (ok 450 Euro za podstawowa wersje), chyba zdecdowalbym sie jednak wlasnie na produkt Apple.

No tak, ale jak ze sterowaniem Qnap-a ? DS-audio to naprawdę udana aplikacja ( używam na Ipadzie), lepsza niż wiekszość "audiofilskich" sterujących odtwarzaczami strumieniowymi .

Przy okazji mam prośbę , oświeć mnie jak się steruje odtwarzaniem z MAC-a mini .Przy pomocy Iphona lub Ipada ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomoca aplikacji remote

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomoca aplikacji remote

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzięki , sprawa jasna. Zdaje sie jednak że biorąc pod uwagę Maca Mini trzeba rozwazyć że NAS-y maja tę przewagę, że mieszczą 2xHDD w układzie RAID .

 

Zainteresował mnie też ten Qnap HS251 . Skąd wiesz, że jego wyjście USB nadaje się do podłączenia wprost do DAC-a ? Byłem na stronie Qnapa i nic tam na ten temat nie znalazłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich

Jako, że zastanawiam się nad docelowym wyborem źródła dla mojego Hegla H80 (pytałem w innym wątku o CD) to chciałbym rozważyć opcje - słuchanie plików z serwera plików.

Proszę o opinie co do współpracy Hehel H80 i NAS-ów Synology. Interesuje mnie szczególnie model 214+, 214 play itd.

1. Jakość transmisji - czy się nie zawiesza, nie skacze...

2. Łatwość obsługi. Gdy odtwarzam pliki z laptopa z Itunes czy Foobara mogę sprawnie wybierać interesujące mnie utwory. jako że NAS-y nie mają monitora to chyba wchodzi w grę jedynie sterowanie przez komórkę, Ipada, laptopa itd.? Ja to jest u was?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, u mnie nie z H-80 ale z innymi peryferiami/wzmakami to pomyka.

Mam ds 214play, zero problemów z transferem po wifi, na 1 piętro, przez strop. Nigdy nie było żadnej zwiechy, czy zacinania się.

 

Obsługa: na synology jest firmowy odtwarzacz i system, więc po prostu logujesz się z telefonu czy ipada czy inne urzadzenie mobilne, odpalasz playera synology i wybierasz co chcesz słuchać. proste. Żadnych głupich itunes nie potrzeba (nie cierpię tej biblioteki).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Może wszyscy juz to wiedzą, ale Synology od pewnego czasu obsługuje standard USB Audio Class 2 . Do tej pory mój DAC ( CA DAC Magic Plus ) był połączony z DS 212j w trybie USB Audio 1 , w trybie USB Audio2 , DAC nie był przez Synology widziany . Dzisiaj zrobiłem po raz pierwszy od dawna próbę zmiany trybu i -działa! domyslam się, że któryś z upgrade wprowadził obsługę USB Audio Class 2.

Być może ulegam austosugestii , ale mam wrażenie że po przejsciu na USB Audio 2 dźwięk jest dużo lepszy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w sumie niedawno wszedłem do domu i chciałem zerknąć gdzie to i nie znalazłem wrrrr. Gdzie to ustawienie jest?

 

krzychu.pl ds audio z synology obslugujesz również przez przeglądarkę w kompoe o czym wszyscy zapominamy bo pewnie ma większość urządzenia przenośne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Dzisiaj w sumie niedawno wszedłem do domu i chciałem zerknąć gdzie to i nie znalazłem wrrrr. Gdzie to ustawienie jest?<br />

 

To pytanie do mojego posta bo nie jestem pewien ?

Jeżeli tak, to tryb USB Audio Class 2 nie wymaga załączania w Synology . Trzeba natomiast zrobić upgrade softu Disk Station do najnowszej wersji , wówczas Synology bedzie potrafić obsłużyć również DAC-e pracujące w takim trybie.

Niektóre DAC-e, np. mój DAC Magic PLUS , umożliwiaja wybór pomiedzy Class 1 a Class 2 , wtedy nalezy przełączyć DAC-a w tryb Class 2. Nie jestem pewien jak to jest w Rdac-u .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Musical Fidelity V-DAc II powinientez dzialac.

NIe bedzie dzialal TEAC-UD H01 - bowiem po USB dziala tylko po zainstalowaniu sterownikow (win i mac os),

 

Teac UD H01 dziala, wiec rowniez mozna dopisac do listy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Aby ożywić wątek i poszerzać listę kompatybilności , informuję że niestety DAC NAD Master M51 nie działa z Synology , przetestowałem dzisiaj na DS 214Play I niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Dawno nikt nie badał komaptybilości DACów z Synology :) więc oto mój mały problem - mam DACa SMSL M8 na Sabre i XMOS - wcześniej podłączałem do mojego Synology DS114 już kilka różnych DACów USB i wszystkie działały niemal bez problemu (tylko Hegel HD25 jakoś nie załapał, ale grał, choć trzeszcząc), czasem trzeba było dokonać restartu NASa. A już na pewno bez problemów działały wszystkie XMOSy! To jeden z najbardziej kompatybilnych interfejsów USB. Niemniej z M8 Synology poległ - generuje tylko nieśmiałe trzaski. Nie pomogły resety, ponowne podłączanie, zmiana kabli (raczej dobrych), zmiana ustawień wyjścia w Audio Station, ani nic innego. Sam DAC jest sprawny, z PCtem działa normalnie.

 

Ktoś to może przerabiał/przewalczał?... Jest jakiś sposób na wgranie do Synology jakiegoś dedykowanego sterownika? Mam najnowszy soft 6.0.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Czy komuś udało się podać po USB pliki DSD? W aplikacji DS Audio (przez przeglądarkę)jest opcja

- Włącz wyjście wysokiej jakości w przypadku głośników USB

- Włącz wyjście DSD przez PCM (DoP) do głośników USB.

 

u mnie przy próbie uruchomienia utwory pojawiają się z czerwonym znakiem ! i nic nie idzie. uzywam DACa z usb Anamero LKS MH003

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synology DS112 mam podłączony po USB z odtwarzaczem CA Stream Magic 6.

Przy odtwarzaniu plików DSD dźwięk pojawia na ok. 1 sek. po czym jest przerwa też ok. 1 sek. i ponownie gra muzyka.

Po kilku próbach odtwarzacz wyłącza się. Problemem jest wydajność procesora Synology.

Podczas próby odtwarzania DSD obciążenie procesora wynosi 99%.

Przy plikach FLAC jest to około 50%.

Czyli teoretycznie Synology może odtwarzać pliki DSD, ale tylko jeśli ma wydajny procesor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

SM6 odtwarza DSD przed PCM (DoP). Mój DAC tego nie potrafi. Przyjmuje tylko natywne DSD, a tego nie obsługuje DS Audio. SM6 z tego co pamiętam może czytać też pliki DSD przez LAN (DLNA) i też ładnie to chodziło.

 

Będę chyba eksperymentował z Dalphie i Maliną bo na forach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) znalazłem, ze ponoć lepiej gra.

 

Osobiście jestem b. zadowolony z grania bezpośrednio z Synology, ale trzeba sprawdzić czy można lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.