Skocz do zawartości
IGNORED

Komputerki do audio


ayran

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym złożyć taki komputer na płycie itx. Moje pytanie czy dla windowsa 7 lub 8 jest jakieś oprogramowanie do odtwarzania muzyki aby dało się nim sterować przez telefon ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy myślę żeby już coś złożyć takiego żeby pliki DSD płynie leciały a także żeby od święta obejrzeć video w 1080p.

Myślę także żeby było wyjście SPDIF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPIDIF w komputerze nie jest koszerne ;-) Już prędzej TOSLINK.

Jak chcesz mieć pasywne chłodzenie procesora to musisz znaleźć kompromis pomiędzy TDP a wydajnością.

A masz DAC co łyknie DSD ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie daca też planuje kupić i myślałem z czymś o DSD. A szukam źródła i początkowo chciałem NASa synology bo one też obsługują 24 bit ale wolę chyba jednak złożyć mini komputer tylko chciałbym aby był bezszelestny.

Moje pytanie Czy jak płyta główna itx bęzie pasywna to obudowa też może być pasywna ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPIDIF w komputerze nie jest koszerne ;-) Już prędzej TOSLINK.

 

Czas najwyższy aby zapamiętać, że SPDIF jest standardem przesyłu

realizowanym zarówno poprzez COAX jak i TOSLINK !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może pomożecie z wyborem bo nie orientuje się za bardzo w tych płytach , ale myślę że obstawiłbym na płyty z AMD Dual-Core Zacate E350

 

moje typy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i najdroższa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ten Asus zapewne jest najlepszy i najcichszy lecz cena od asrocka dużo wyższa.

Czy te karty z tym procesorem pociągną materiał filmowy 1080p ?

 

Czy praca tych kart z wentylatorem będzie słyszalna ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam acer revo małe czarne budełko z xbmc , ma wyjscie optyczne, robi jako serwer audio video sterowane z ipoda , obsługuje air , czego chcieć więcej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wybrałem sprzęt z którego złoże htpc na płytę główną wybrałem Matx ASUS E35M1-M PRO z tego powodu, że ma pasywne chłodzenie a kosztowała mnie 250 zł, na zasilacz pójdzie też zasilacz bez wiatraka mały PICO PSU 150 W (130 zł z ebay.com) plus do tego zasilanie laptopowe coś 12 v 8,5 A. Aby nie mieć prawie żadnych szumów zdecyduje się na dysk Toshiby 2,5 cala 1TB który w najgłośniejszym momencie generuje hałas o natężeniu 19 decybeli , cenowo wychodzi za nowy 230 zł. Reszta to ddr3 2gb kingstona za 50 zł nie wiem czy potrzeba więcej, najwyżej dołożę. Na koniec obudowa , cały czas wybieram ale myślę że z ebay.com coś kupię np to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Chyba, że ktoś wie gdzie dostane fajne obudowy do Matx ale pasujące do sprzętu rtv a nie typowo kompuiterowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw system na usb/dysku ssd, dane trzymaj na NAS. Każdy dysk twardy hałasuje. Miałem niebieskiego wd -- udawał suszone kwiaty dotknięte ręką, głowica też musi się przesuwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wiadomość nadejdzie z opóźnieniem bo jestem moderowany za zabranie głosu, który jest na bocznicy.

 

Jeśli masz jeden pokój to pech. Ja trzymam NAS w pawlaczu na przedpokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw system na usb/dysku ssd, dane trzymaj na NAS. Każdy dysk twardy hałasuje. Miałem niebieskiego wd -- udawał suszone kwiaty dotknięte ręką, głowica też musi się przesuwać.

już wybrałem sprzęt z którego złoże htpc na płytę główną wybrałem Matx ASUS E35M1-M PRO z tego powodu, że ma pasywne chłodzenie a kosztowała mnie 250 zł, na zasilacz pójdzie też zasilacz bez wiatraka mały PICO PSU 150 W (130 zł z ebay.com) plus do tego zasilanie laptopowe coś 12 v 8,5 A. Aby nie mieć prawie żadnych szumów zdecyduje się na dysk Toshiby 2,5 cala 1TB który w najgłośniejszym momencie generuje hałas o natężeniu 19 decybeli , cenowo wychodzi za nowy 230 zł. Reszta to ddr3 2gb kingstona za 50 zł nie wiem czy potrzeba więcej, najwyżej dołożę. Na koniec obudowa , cały czas wybieram ale myślę że z ebay.com coś kupię np to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Chyba, że ktoś wie gdzie dostane fajne obudowy do Matx ale pasujące do sprzętu rtv a nie typowo kompuiterowego

 

piotrek_poz powiedz mi prosze czy do filmów MKV również będziesz chciał użytwać tego ? Bo ja również szukam czegoś takiego + oglądanie filmów, a obwaiam się o jakość wideo, obecnie mam popcorn a110 i ps3 i chcialbym aby jakos video była na tym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj sam nie wiem :) ale myślę że z tymi parametrami powinno być OK. Ja filmy oglądam sporadycznie jeden na dwa miesiące. Ale pewnie chciałbym jakiś koncert puścić sobie. Ale słyszałem że ludzie na słabszych komputerach nie mają problemu z MKV dobrej jakości.

 

Postaw system na usb/dysku ssd, dane trzymaj na NAS. Każdy dysk twardy hałasuje. Miałem niebieskiego wd -- udawał suszone kwiaty dotknięte ręką, głowica też musi się przesuwać.

A gdy dam System operacyjny na dysk SSD o pojemności 32 GB a multimedia na ten zwykły dysk 2,5 cala , to ogolnie praca powinna być cichsza gdy nie będę otwierał nic z dysku twardego z głowicą ?

 

czy wielkość 32 gb będzie dobra na win 7 lub 8 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj sam nie wiem :) ale myślę że z tymi parametrami powinno być OK. Ja filmy oglądam sporadycznie jeden na dwa miesiące. Ale pewnie chciałbym jakiś koncert puścić sobie. Ale słyszałem że ludzie na słabszych komputerach nie mają problemu z MKV dobrej jakości.

 

 

A gdy dam System operacyjny na dysk SSD o pojemności 32 GB a multimedia na ten zwykły dysk 2,5 cala , to ogolnie praca powinna być cichsza gdy nie będę otwierał nic z dysku twardego z głowicą ?

 

czy wielkość 32 gb będzie dobra na win 7 lub 8 ?

 

Na system 32bit wystarczy dysk 32Gb, teoretycznie nawet mniejszy,jednak dołożyłem 60 zł i kupiłem dysk kingstona 60 Gbza 210, zawsze to trochę zapasu i miejsca na pliki. Resztę można archiwizować na kilku pendrive - za 70 zł kupiłem szybkie miniaturowe 32Gb. Są bezgłośne:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie Cubieboard - jest w sprzedarzy takie cuś:http://g2labs.org/2013/10/17/cubienos-for-cubieboard-2/

Pasuje chyba tez to CB1 tylko kurde 300$ ???!!! Moze DIY?:)

Ja w tej chwili dopieszczam CB1. System mam na nand a home i multimedia na twardzielu SATA. Aktualnie testuje dystrybucje Cubieez, bo ma jaderko ma dobra obsluge grafiki. Przebudowalem XBMC pod CB wg instrukcji nahttp://linux-sunxi.org/XBMC i odtwarza 720p az milo. Innych na razie nie probowalem, bo nie jestem kinomanem. Niestety jadro w tej dystrybucji nie obsluguje nfs, a nie podejmuje sie na razie kompilacji swojego. Probowalem jadra z serwerowej dystrybucji romanrm, ale znowu obsluga gpu gorsza i tnie. Na razie pozostaje samba.

Aktualnie serwer plikow i muzyki mam na Wyse V50L z dolozonym dyskiem PATA na tasmie zamiast wbudowanej pamieci flash. Wszystko miesci sie w srodku. Ma wyjscie DVI ale nie radzi sobie ze zdjeciami, a tym bardziej wideo, stad przesiadka na Cubie. Ale jako serwer smb, nfs i mpd sprawdza sie rewelacyjnie. Tyle, ze nie ma s/pdif. Debian Wheezy smiga az milo i bez problemow, bo to x86.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy dam System operacyjny na dysk SSD o pojemności 32 GB a multimedia na ten zwykły dysk 2,5 cala , to ogolnie praca powinna być cichsza gdy nie będę otwierał nic z dysku twardego z głowicą ?

 

czy wielkość 32 gb będzie dobra na win 7 lub 8 ?

 

Dokup sobie do zywkłego dysku obudowę wyciszającą, najlepiej od Scythe. To zrezukuje hałas dysku prawie do zera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygrałem ostatni komponent do komputera dysk WD 1 TB WD10JUCT nowy za 220 zł .

A mam pytanie jaki system będzie lepszy do odtwarzania muzyki windows 7 czy może windows 8 ? który jest bardziej funkcjonalny jeśli chodzi o multimedia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

no więc jest! leży i działa niemal bezszelestnie!

 

Akasa euler - muszę polecić to wszystkim którzy chcą pasywny komputer do audio. do tego wsadziłem gigabyte ga-b75tn (są w 100% kompatybilne do tej obudowy, o czym cholerny producent już nie raczył napisać, a co da się wywnioskować z czyjegoś linku z poprzednich stron tego wątku) i wszystko działa bardzo dobrze. dyski zewnętrzne o pojemności prawie 2,3TB już kręcą "flac kolekcję". Jedyny słyszalny element to dysk wewnętrzny - seagate momentus thin 5400rpm - z braku odpowiednich funduszy i zaufania do ssd postanowiłem wsadzić tam właśnie ten model i niestety się zawiodłem. na zewnątrz pracują dwa urządzenia z wieloma talerzami, a ten cholerny dziad który jest w puszcze jest wyraźnie słyszalny i zagłusza pozostałe... oczywiście nie jest to znaczący wyraźny dźwięk, może nawet trzeba wiedzieć gdzie nasłuchiwać... ale jednak... (sugerowałem się recenzjami z internetu... widocznie niewiele kto zdawał sobie sprawę że np taki WD robi podobne dyski, w podobnych cenach, a jednak o połowę cichsze).

 

ayran, jeśli reflektujesz, to odezwę się do Ciebie niedługo z prośbą o pomoc"konsultację" odnośnie konfiguracji audio na linuksie (wybór padł na manjaro)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - potrzebuję pomocy/porady.

Chciałbym określić moc, zasilacza 12 V do mojego zestawu: płyta główna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) do tego mam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 160W (moc nieco na wyrost), dysk SSD Kingston V300, może dodatkowy dysk w przyszłości, jakiś pendriv'e

Chcę to zasilić zasilaczem liniowym DIY i do wyboru projektu muszę znać apetyt zasilanego zestawu.

Będę wdzięczny za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

5A styknie

 

Dzięki:)

Uruchomiłem mini PC na płycie ASRock 2550 (Atom). Po wstępnej konfiguracji foobara gra MUZYKA:)

Pobór prądu przez taki PC jest znikomy - normalnie (słuchanie muzyki z SSD, pena ) 1-1,3 A. Nagrywarka usb, do tego film z YT, ze 2 pendrive - nie przekracza 2A. Rewelacja:)

W takim przypadku zasilacz 12V jest bardzo prostą aplikacją np. LM1084. Przy poborze powyżej 5A zaczynają się problemy z tranzystorami mocy, temperaturą itepe.

 

Temperatura mierzona wewnątrz radiatora procesora - standard 42C, przy większym obciażeniu 49C, puki co bez obudowy (i wentylatora:)

 

Kolejne pytanie. Koledzy - spotkaliście się z rozwiązaniem umożliwiającym zbudowanie mini klawiatury podłączonej do USB (mam tego dużo na MB) ?

Powszechnie znane jest rozwiązanie z klawiszami pod portem COM, jednak takowego nie mam. Chcę mieć możliwość włączenia foo, nawigacji po folderach, oczywiście play, stop i zamknięcia systemu, tak by nie włączać zewnętrznego monitora (plazmy)... Do tego będzie wyświetlacz LCD 4x20 (ta aplikacja nie stanowi problemu). Wszystko na panelu czołowym, ma funkcjonalnością przypominać np. CD player.

Nie piszcie mi proszę o smyrfonie/tablecie bo takowego nie posiadam, ponadto mini pc ma być dostępne dla każdego domownika...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie jestem w stanie pomóc, jednak bardzo interesuje mnie Twój projekt. podziel się jakimiś zdjęciami kiedy wszystko już złożysz. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to skróty klawiatury - przykładowo ctrl+spacja = pauza... jednak to tylko półśrodek i z pewnością nie satysfakcjonujący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to bardzo prosty komputerek, konfigurację podałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , każdy go złoży bez problemu, ja robiłem to pierwszy raz:) Obudowy jeszcze nie mam, ale na pewno się pochwalę, będzie w stylu mojego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , ale to dopiero początkiem przyszłego roku, wówczas pokażę zdjęcia, na razie jest na desce (czyli desktop:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ayran, jeśli reflektujesz, to odezwę się do Ciebie niedługo z prośbą o pomoc"konsultację" odnośnie konfiguracji audio na linuksie (wybór padł na manjaro)

 

Jeśli dam radę to na nowy rok upublicznię mój system linux bazujący na buildroot. Mieści się to to w 32MB flash, ma ncmpcpp z polskimi znakami i cyrylicą,

mpd wspiera wszystko co obsługuje ffmpeg a resampling jest zrobiony przy pomocy libsoxr. Samo to to montuje dyski twarde i w ogóle jest super.

Muszę tylko napisać instalator. Szczegół a ważny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś napisać coś więcej na temat tego systemu?

Już wiemy, że sam montuje dyski. Funkcjonalność jak Voyage mpd?

Można zainstalować minidlna? Uda się obsługiwać to zdalnie przy pomocy CPutty i Winscp?

Jest możliwośc obsługiwania pilota inp wyświetlacza. Te 2 ostatnie rzeczy to taki szczegół ... ale bajera ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.