Skocz do zawartości
IGNORED

Topowy sprzęt z lat 90


selphy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wybitna seria Rotel Michi ... RHA 10 , RHB-10 , RHC -10 i phono RHQ -10

 

 

Końcówka z tej serii zbudowana na 2x trafo po 1kW !

 

Do ok. 50W w czystej klasie A. Nie czuła na kable zasilające , kolumnowe. Alternatywa do najlepszych konstrukcji Krell-a ale łykająca go choćby pedantyczną budową Made In Japan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco , pytanie czy Ty na oczy w ogóle widziales ten sprzęt na który chcesz pisać ?

 

Prowadziles krucjate przeciwko mnie kiedy to Cie sekta Sansui zbajerowala , pozniej sam oskarżyłeś Czubsi.

 

Teraz co masz facet do mnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu
wulgaryzm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Mnie sekta Sansui NIGDY nie zbajerowała. Przez telefon słyszałem jaki to hajend jest i że bije wszystko do 30 tyś. Potem od wielkiego guru usłyszałem, że wbijam mu nóż w plecy kiedy napisałem prawdę jak ten jego nadmuchany haj-end grał. Pisałem z otwartą przyłbicą jak naciągał ludzi na swój wiejski tjuning. Powtarzam jeszcze raz: nigdy nie należałem do tej bandy. Zorganizowałem spotkanie w Krakowie na którym jeden tani geszefciarz chciał pobić wszystkich tych co się z nim nie zgodzili. Nie twórz więc insynuacji.

 

Zobacz serwisówkę: 2z200 watt 8 ohmów klasa AB. DF 550. I 550 watt poboru z sieci. Porównywanie tego do Krella to małe nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to, że takich zachwytów nad budżetówką jest na forum cała masa. Zwłaszcza ostatnio. Tudzież domorosłych ekspertów co w życiu słyszeli kilka systemów a resztę oglądają na obrazkach. Potem powstają kwiatki typu "nie masz pojęcia jak gra mój system". Znając sygnaturę wzmacniacza i kolumn bez trudu można określić dźwięk. Zwłaszcza mając doświadczenie.

Podsumowując: cała seria 700/730 i 800/830 ES brzmi bardzo podobnie. Zresztą tunery i decki z tamtego okresu mają podobnie. Ciepło, z wycofaną średnicą i dość "powłóczyście" na basie. Tego zmienić się nie da.

 

I jeszcze określenie "dobrze" lub "źle" zależy od tego co w życiu słyszałeś. Na wczesnym etapie człowiek ekscytuje się byle czym. Cena z drugiej ręki 830ES jest kilkukrotnie przewartościowana. Wiele nowszych, droższych i lepszych konstrukcji można kupić za te pieniądze. Co więcej, w tamtych czasach za 2300-2500 DM była cała masa lepszych wzmacniaczy. To jest najsłabsza seria Sony ES. Wzmacniaczy, magnetofonów i tunerów.

Dlaczego uwazasz ze kazdy kto uwaza inaczej niz Ty musi byc od razu nie osluchany i poczatkujacy? To ze masz doswiadczenie z bardzo drogimi klockami o niczym nie swiadczy, sprzetu za kilkadziesiat tys za klocek to i ja sluchalem, tylko co z tego? moge stwierdzic ze gra super i tyle? oczywiscie kazdy dazy do rozwoju i w pewnym stopniu konfigurujemy swoje systemu tak aby graly w naszym odczuciu coraz lepiej, tylko Ty w tym wszystkim zapominasz ze kazdu slucha swoimi uszami, u siebie w domu.

 

Co z tego ze Twoim zdaniem sa lepsze wzmacniacze za ta cene, to tylko Twoje zdanie, kazdy ma swoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz serwisówkę: 2z200 watt 8 ohmów klasa AB. DF 550. I 550 watt poboru z sieci. Porównywanie tego do Krella to małe nieporozumienie.

Wybrales akurat 2 najmniej istotne parametry, bo mylisz pobór z sieci podany nie wiadomo z jakiej normy z wydajnoscia zasilacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Dlaczego uwazasz ze kazdy kto uwaza inaczej niz Ty musi byc od razu nie osluchany i poczatkujacy? To ze masz doswiadczenie z bardzo drogimi klockami o niczym nie swiadczy, sprzetu za kilkadziesiat tys za klocek to i ja sluchalem, tylko co z tego? moge stwierdzic ze gra super i tyle? oczywiscie kazdy dazy do rozwoju i w pewnym stopniu konfigurujemy swoje systemu tak aby graly w naszym odczuciu coraz lepiej, tylko Ty w tym wszystkim zapominasz ze kazdu slucha swoimi uszami, u siebie w domu.

 

Co z tego ze Twoim zdaniem sa lepsze wzmacniacze za ta cene, to tylko Twoje zdanie, kazdy ma swoje.

 

Przypominasz sobie specyfikę swoich kolumn własnej roboty?

 

Co do lepszych wzmacniaczy... Nazwijmy je innymi. Im więcej się ich porówna tym opinia będzie bardziej wiarygodna. Znasz Luxmana LV-117? Na Minasach zagrał o klasę lepiej od Sony. Cena zakupu jako nowego 2.500 DM.

 

Wybrales akurat 2 najmniej istotne parametry, bo mylisz pobór z sieci podany nie wiadomo z jakiej normy z wydajnoscia zasilacza

 

Niczego nie mylę. Nie kwestionuję wydajności prądowej bo ona jest ogromna w przypadku tego Rotela. Luk77 napisał o 50wattach w klasie A. Nigdzie nie ma takiej informacji. Napisał, że to konkurencja dla Krella więc śmiałem go zapytać czy tego Krella. W odpowiedzi mieliśmy atak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominasz sobie specyfikę swoich kolumn własnej roboty?

Nie rozumiem?

 

Co do lepszych wzmacniaczy... Nazwijmy je innymi. Im więcej się ich porówna tym opinia będzie bardziej wiarygodna. Znasz Luxmana LV-117? Na Minasach zagrał o klasę lepiej od Sony. Cena zakupu jako nowego 2.500 DM.

Porownuje ich duzo, chociaz ostatnio czesciej obracam odtwarzaczami CD niz wzmacniaczami, Luxmana nie znam niestety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Zróbmy tak... Zapraszam posiadacza 830ES do Krakowa. Stworzę optymalne warunki do odsłuchu i załatwię konkurencyjny piecyk z tego samego przedziału cenowego wraz z pasującymi kolumnami. Jeśli Sony zagra lepiej odszczekam to na forum. Ktoś podejmuje rękawicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie mylę. Nie kwestionuję wydajności prądowej bo ona jest ogromna w przypadku tego Rotela. Luk77 napisał o 50wattach w klasie A. Nigdzie nie ma takiej informacji. Napisał, że to konkurencja dla Krella więc śmiałem go zapytać czy tego Krella. W odpowiedzi mieliśmy atak.

Jade do pracy, po 22 sprawdze w serwisówce czy pracuje w A klasie

 

Zróbmy tak... Zapraszam posiadacza 830ES do Krakowa. Stworzę optymalne warunki do odsłuchu i załatwię konkurencyjny piecyk z tego samego przedziału cenowego wraz z pasującymi kolumnami. Jeśli Sony zagra lepiej odszczekam to na forum. Ktoś podejmuje rękawicę?

W okolicy czerwca bede w krakowie, wtedy jak najbardziej sie zgadzam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Jade do pracy, po 22 sprawdze w serwisówce czy pracuje w A klasie

 

 

W okolicy czerwca bede w krakowie, wtedy jak najbardziej sie zgadzam

 

Sprawdzałem ale zrób to jeszcze raz. Każdy może się pomylić.

 

Zapraszam. Zobaczysz, że disco nie jest taki groźny ;-)

Edytowane przez discomaniac71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest tak , że Luxman lepiej się zgrał z Minas'ami. Tutaj musze przyznać, że LV117 to bardzo dobry wzmacniacz. Niestety nie porównywałem 1-1 z 830ES w MOIM systemie.

 

Co do ciągnącego się basu w Sony napisze jeszcze raz. W moim systemie nic takiego się nie dzieje, nie występuje, nie jest obecne.

 

Panie Discomaniac71 kończ Pan wstydu oszczędź i nie wmawiają mi jak gra ten wzmacniacz w Moim systemie. Mowie jak jest.

Być może u Ciebie nie zagrał, ponieważ był zepsuty albo Twoje kolumny były doładowane w dolnych rejestrach.

Jednego nie rozumiem, mianowicie próbujesz na każdym kroku udowodnić; ze 830ES to badziewie. Tylko Twój sposób odbioru jest prawdziwy itp.

Może jest zupełnie odwrotnie i ten Soniaka skopał dupe jakiemuś Krell'owi i dlatego tak go obsmarowujesz hmm?

 

Też chętnie podjadę do Krk , akurat wakacje będą wolne od dymu z pieców węglowych to możemy posłuchać Jazzu. A I jakiś cognac będzie można wypić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

 

 

Przede wszystkim zmień ton. Jak wymagasz szacunku zacznij szanować innych.

 

Poczytaj odnośnie mojej deklaracji co do 830ES.

 

Fashi i jeszcze jedno: swoim wpisem tylko potwierdziłeś moje przypuszczenia o których pisałem na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy Denon pma-1560 to wyższa półka od bardziej współczesnych pma-1500r i 1500ae? Tamten ma ponoć 8 tranzystorow na kanał, te tylko po 2 ale czy to słychać? Te z kolei po 2 trafa i dual mono, tamten jeden ale za to jaki.

 

Panowie czy Denon pma-1560 to wyższa półka od bardziej współczesnych pma-1500r i 1500ae? Tamten ma ponoć 8 tranzystorow na kanał, te tylko po 2 ale czy to słychać? Te z kolei po 2 trafa i dual mono, tamten jeden ale za to jaki.

 

no i wiadomo, tamten to już 25 letni "młodzieniec" :)

 

ale ceny zabijaja :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowalem 707ES, uważany był za najlepszą serię ES, a 830 miał mialno zamulacza, nie wartego tysiąca. Teraz widze 830ES jest najlepszy z ES i kosztuje razy trzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy tak... Zapraszam posiadacza 830ES do Krakowa. Stworzę optymalne warunki do odsłuchu i załatwię konkurencyjny piecyk z tego samego przedziału cenowego wraz z pasującymi kolumnami. Jeśli Sony zagra lepiej odszczekam to na forum. Ktoś podejmuje rękawicę?

 

A może tak?

 

Stereoplay 2004:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i Stereoplay 2010:

post-58524-0-46599600-1487367752_thumb.jpg

 

Koszt trzy razy mniejszy a klasa ta sama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Jak kupowalem 707ES, uważany był za najlepszą serię ES, a 830 miał mialno zamulacza, nie wartego tysiąca. Teraz widze 830ES jest najlepszy z ES i kosztuje razy trzy.

 

Bo on tak właśnie gra. Wycofana średnica. Mało szczegółowa góra. Ten okres 1987/88-1990 to był dla Sony taki okres przejściowy. Takie sobie decki i tunery. Słabe wzmacniacze. Bardzo słabe.

 

A może tak?

 

Stereoplay 2004:

post-58524-0-59222900-1487367721_thumb.jpg

i Stereoplay 2010:

post-58524-0-46599600-1487367752_thumb.jpg

 

Koszt trzy razy mniejszy a klasa ta sama.

 

Nie do końca wierzę w testy Stereoplay'a. Ale z jednym się zgadzam: konkurencji dla 830ES nie trzeba szukać daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowalem 707ES, uważany był za najlepszą serię ES, a 830 miał mialno zamulacza, nie wartego tysiąca. Teraz widze 830ES jest najlepszy z ES i kosztuje razy trzy.

skad ten wniosek? Z moich postow? Polecam przestac czytac miedzy wierszami

 

Osobiście uwazam 870 za lepszy wzmacniacz od 830, kazdy wzmacniacz gra inaczej po to by kazdy wybral cos dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Bumpalump, oba wzmacniacze zarówno 870 jak i 830ES są słabe. W cenie którą trzeba za nie zapłacić jest mnóstwo lepszych konstrukcji, Od wymienionego przeze mnie Luxmana LV-117 (wcale nie najwyższego modelu) też są lepsze piece w tej samej cenie. Kwestia preferencji i systemu. Tutaj jak widzisz zgadzam się z Tobą. Chodzi jednak o to aby nie kreować legendy. Zwłaszcza niezasłużonej. W ogóle kreowanie legend na forum odbija się często czkawką. Ceny 830 ES spadną i będziesz mógł spokojnie nabyć części zamienne lub egzemplarz w lepszym stanie. Nie umniejszy to jego faktycznej wartości a sprawi, że życie stanie się prostsze.

Edytowane przez discomaniac71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michi to fajny piecyk, zaskoczyła mnie w nim nawet nie tyle moc czy możliwości wysterowania relatywnie trudnych kolumn, co przestrzeń, "powietrze", detal.

Dobry kompan do starszych Dynaudio chociażby nawet.

"za trójkę" to fajna końcówka, jeśli w dobrym stanie i oryginał i mamy czym ją odpowiednio wysterować.

Jeśli jednak zestawić z A-klasowymi Krellami z tamtych lat to... No. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad ten wniosek? Z moich postow? Polecam przestac czytac miedzy wierszami

Taka panowała opinia w tedy. Widze że teraz na opak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek chce wyjaśnić, że nie miałem na celu atakowania kogokolwiek czy wprowadzenie kogoś w zły nastrój.

Moj post miał na celu wyrażenie mojej opini co do mojego systemu (830ES gra u mnie inaczej niż powszechnie się uważa) Nie chce o tym dyskutować, ponieważ wiem co słyszę. I tyle.

Panie Discomaniac71, Polaku rodaku. Dosyć wojennek w narodzie, nie potrzeba kolejnych śpięć na forum. Aczkolwiek proszę mi nie wmawiać jak gra mój wzmacniacz u mnie w pokoju.

 

Ciach, zamykamy. Stawiam wirtualne piwko i przejdźmy do meritum.

 

Może ktoś słyszał , ktoś wie, gdzie mogę znaleźć wzmacniacz Luxman Lv 109? Przejrzałem allegro jak i olx, zachaczając o ebay.de i nic. Nawet pokrętła nie ma.

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Panie Discomaniac71, Polaku rodaku. Dosyć wojennek w narodzie, nie potrzeba kolejnych śpięć na forum. Aczkolwiek proszę mi nie wmawiać jak gra mój wzmacniacz u mnie w pokoju.

 

 

Gdybyś posiadł tę trudną sztukę czytania ze zrozumieniem wiedziałbyś, że pisałem o sygnaturze wzmacniacza. Nie o Twoim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Nie rozumiesz, że w moim systemie ten wzmacniacz nie gra tak jak go opisujesz??

 

Wydaje mi się , że nie jest hybrydowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecinne odbijanie piłeczki, nie umiesz czytać ze zrozumieniem, jesteś nie osłuchany itp. Cały Discomaniac71. Śledząc Twoje posty mozna zauwazyc że zawsze musisz bić pianę i z kimś walczyć udowadniając swoje tezy. Odkrywać Amerykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.