Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do jazzu! (max. do 7000zł)


bach80

Rekomendowane odpowiedzi

O tych Harpiach przecenionych z 75tysiakow na 14 kafli i teraz w promocji na 7patykow z kawalkiem, takie padlo zdanie:

 

Kolumny Harpii grając Cassandrę pokazały po prostu jak źle ta płyta jest nagrana. Wiedziałem o tym wcześniej, ale wiedziony chyba sympatią do muzyki nieco zawyżałem jej ocenę. Jeślibym teraz ją recenzował, to trzeba by odjąć przynajmniej jeden punkt z oceny dźwięku. Wciąż muzyka jest dla mnie bardzo OK., jednak dźwięk stał się nieakceptowalny. I to jest największa zaleta i największa wada Marcusów.

 

Mowiac w prost, przesieja one chlopakowi wiekszosc plytoteki i pozostanie z 3 plytami audiofilskimi od ktorych go glowa na Harpiach nie rozboli. Ja bym sie nie pchal w takie specyficzne glosniki bez mega zaplecza finansowego i dostepu do magazynu ze sprzetem audio, cos czuje ze dobrac do nich elektronike tak, by uzyskac dobra muzykalnosc, musi byc dosc czasochlonnym i kosztownym procesem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Tak,tak.

Ponieważ to "fatalne" kolumny dlatego zostały KOLUMNAMI ROKU opatrzone podsumowaniem:

 

 

 

>>>Polskie kolumny, które gdyby były sygnowane przez Wilson Audio lub innego światowego tuza, kosztowałyby pięć razy więcej. Hi-end w najlepszym stylu,<<<

 

:)

 

http://www.highfidelity.pl/!ev/artykuly/10_12_2006/nr/34.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mistrzowi Niemenowi też wielu złorzeczyło, twierdziło, że nie umie śpiewać, że krzyczy itp. Podkładano mu kłody pod nogi. Nie ugiał się. Prawdziwa sztuka obroni się sama. A ci, którzy krytykowali, dzisiaj wstydzą się - o ile mają wstyd.

 

Ciekawi mnie czy osoby krytykujące sprzęt Harpii zrobiłyby to samo w realu. Uważam, że siedziały by cicho jak mysz pod miotłą. Internet to niezła przykrywka do wylewania własnych gorzkich żali i kompleksów. Ale tylko do pierwszego spojrzenia prosto w oczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ogólnie to się chyba zapędziliście, bo założyciel wątku chce kolumny do Marantza serii 7004, a już poleca mu się kolumny przecenione z 75 tys na 7 tys bo taki sobie limit założył (chociaż nie wiem skąd te 75 tys pojawiło się w poście kolegi "pastwa" bo w teście w Highfidelity stoi 13.900). Nie wygłupiajmy się. Co do wartości tych kolumn to przecież nikt nie zaprzecza, ale nie do takiego sprzętu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

kolumny przecenione z 75 tys na 7 tys bo taki sobie limit założył:)

 

Tak się rodzi plotka:)

 

Te kolumny nigdy nie kosztowały 75K.

 

Żartobliwie zacytowałem recenzenta który porównał ich jakość z droższymi kolumnami.

Nowy Marcus najtaniej kosztował 13 900,-

Obecna,nieco zmieniona wersja kosztuje 14 900,-

 

Czy nadaje się do "takiego sprzętu" ?

Z lepszym pokaże więcej ale pamiętam sytuację z jednego ze sklepów.

Po podłączeniu Marcusa do wzmacniacza Marantz wśród sprzedawców..........konsternacja.

Nie przypuszczali, że to aż taki dobry wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się rodzi plotka:)

 

Dlatego tez edytowałem swój post, bo też mi cos się nie zgadzało:)

 

Po podłączeniu Marcusa do wzmacniacza Marantz wśród sprzedawców..........konsternacja.

Nie przypuszczali, że to aż taki dobry wzmacniacz.

 

A do którego wzmacniacza podłączyli? Wiadomo, że Marantz ma kilka modeli. Seria 7003, którą kiedyś miałem nie cieszyła się wielkim uznaniem. Lepiej było z 8003.

Natomiast prawdą też jest, że czasami "mezalians" jakby mogło się komuś wydawać (spore różnice w cenie poszczególnych komponentów), wcale nie musi zaistnieć. Dlatego zawsze warto posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś czarno widzę takie kolumny z tanim Marantzem do ``dżazu``.Jak mają być kolumny z Witowej to już lepiej Soundecco-przynajmniej wyglądają.A tak poważnie to szukałbym starych Castli Howards lub Harlech-nie umęczą i wzmacniacz sobie poradzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchałbym jeszcze tych Loganów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .a nóż zauroczą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przedstawionych propozycji kolumn najbardziej godny uwagi wydaje się Marcus Harpii Acoustics ,ten używany z ogłoszenia,

za te pieniądze to best buy.

Bardzo dobrze sprawdzi się w jazzie jak i w każdym innym repertuarze co wśród konkurencji nie zdarza się często.

Wiem co piszę bo sam od kilku lat mam tego Marcusa ,rewelacyjnie grał z tranzystorami ,które kiedyś miałem /Rotel,

Xindak,Primare,Luxman/ oraz o dziwo lampami po przejściu przeze mnie na "lampową stronę mocy" :-) .

Ostatnio miałem okazję podłączyć pod te kolumny tanią ,budżetową końcówkę mocy NAD C245BEE ,kolega kupił okazyjnie

"nówkę sztukę" za niewiele ponad 2kzł .Podłączyliśmy to w bi-ampingu bo to czterokanałowa końcówka ,sygnał z kompa

poprzez w sumie budżetowego M-DAC-a Audiolaba /posiada pre/ i .... zaskakująco dobre brzmienie .

Bardzo dobra kontrola basu,świetna średnica i nic z zamulenia typowego dla taniego NAD-a ale to chyba też zasługa tego Audiolaba.

Pisze o tym dlatego bo widzę wpisy malkontentów twierdzących ,że tania elektronika nie napędzi tych Harpii .

Nie musi być droga lecz "dobrana z głową" ,zestawienie j.w lub coś z używanych wzmaków NAIM-a.

Kilkukrotnie podchodziłem już do zmiany Marcusów bo moje wzmaki lampowe nie grzeszą mocą ale nie znalazłem

nic godnego co mogło by zastąpić Harpie dlatego Marcusy zostają u mnie ,pójdą pod ampli Arcama a ja jak tylko ogarnę się "lokalowo" przymierzam się do zakupu od Pana Jurka kolumn 300B Grand.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za podobne pieniądze do jazzu to np. Audio Physic, Esa neo2 czy Marcus Harpii. O ile bowiem polecane niektóre Castle dadzą radę z reggae, to już Marcus Miller czy Return to Forever będzie kisielem, bo o Police nawet nie wspomnę. O pasażach basu w akustycznych składach Evansa czy kontrabasie Hadena czy Mraza już lepiej nie mówić.

Nie mogą to być wynalazki z TL i już

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o kolumnach Audio Physic Sitara? Czy nadają się do jazzu, i kluczowe - czy mój Marantz PM 7004 sobie z nimi poradzi? :)

 

Posłuchaj i sam oceń. Każdy ma inny gust i nikt tu Ci w niczym nie pomoże. Ja potrafiłem pojechać 500 km aby posłuchać kolumn, albo prościej wypożycz za kaucją. Kup to co Tobie się podoba a nie wydaje innym, że będzie dobrze. Jeszcze tego nie zauważyłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ja zaproponuję Ci w tej cenie, moim zdaniem okazja, Focal Electra 1008 -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i temat będziesz miał zamknięty na długo, a i przypuszczam, że nie problem byłoby posłuchać z Twoim setupem, bo marantz powinien być tam u nich dostępny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeśli zamierzasz wydać 7k i masz możliwość posłuchania Harpii w tej cenie zrób to najpierw, a potem AudioPhysiki. AP według mnie zaczynają się jednak znacznie wyżej. Tempo co najmniej. Poza tym są dosyć wymagające dla wzmacniacza. Focal electra jak najbardziej, ale według mnie raczej do lampy. Zacząłbym zdecydowanie od Marcusów, te kłótnie tutaj są bezprzedmiotowe bo WLM chyba nie słuchał tych kolumn a jak chodzi o teorię dźwięku to każdy jest mądry a nikt nie wymyślił wzoru na doskonałe kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...
Gość Junior_AudioMix_Konin

(Konto usunięte)

W niedużych pieniądzach są świetne głośniki, które można kupić i będą dobrze grały jazz.

Mogą to być monitory Castle Knight 2 albo podłogówka Knight 5.

Mogą być również Chario Constellation Cygnus, akurat mamy w dobrej cenie http://www.audio-mix.pl/pl/katalog/kolumny-glosnikowe/glosniki-podlogowe/chario-constellation-cygnus.html

Mogą być również polskie Pylon Audio Diamond 28 lub mniejsze 25.

Albo, do czego bym się skłaniał, Dynaudio Emit 20 (cena budżetowa, dźwięk o klasy wyżej) lub Excite 34... Albo dorzucić trochę i kupić Focus 260, którego mamy jedną z ostatnich (jeśli nie ostatnią) par w Polsce... http://www.audio-mix.pl/pl/katalog/kolumny-glosnikowe/14348-dynaudio-focus-260-bialy-hg.html

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam Definitive Technology Monitor Studio 65. Może nie są piękne, ale grają zaskakująco kompletnie nawet w większych pomieszczeniach. Energetyczne ale nieostre granie ze wspaniałą sceną i głębokim, nie dudniącym basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że ktoś na początku przytomnie zapytał o wielkość pomieszczenia i nie uzyskał odpowiedzi.

Zacznijmy od tego, że pozwoliłem sobie zapytać, jak KEF Q700 sprawdzają się w jazzie. Akustycznym, instrumentalnym. I z jaką elektroniką? Audiolab 8200A, Atoll IN100....?

Z założycielem wątku łączy mnie tylko tytuł.

Przytomnie można się domyślić, że wielkość pomieszczenia odpowiada Q700.

 

edit:

OK, pokój ok. 25m2, 3,5x7m, kolumny na dłuższej ścianie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bach 80

A ja polecę monitory, bo do jazzu to fajne kolumny, sporo tego jest.

Na przykład świetne nowe Xaviany - grają o niebo lepiej niż ich starsze kolumny, są bardziej przejrzyste i cieplejsze, przez co grają o niebo muzykalniej.

 

Kolejny fit to polskie RKS Nereida II. Tu test:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Znakomite, neutralne głośniki

 

Z kolei nieco droższe, ale może nieco do potargowania są Diapasony Karisy - ciepłe, muzykalne, aż ociekają soczkiem z fenomelnalną przestrzenią. I jesli takie g ranie lubisz to może jeszcze Dynaudio albo Chario?

 

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.