Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze doświadczenia z MIT-em


gg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Magnum MA to faktycznie fajny IC, wszystko zależy za ile uda się go kupić i z czym się go połączy. Jeśli za 4500 PLN - 1m to będzie to kabel idealny do wielu systemów tranzystorowych. Ja używam go z Krellem i jestem wyjątkowo zadowolony...bas, artykulacja brzmień oraz stereofonia w tym przedziale cenowym wyborna. Lekkie przyciemnienie lub inaczej mówiąc stłumienie góry, jest z Krellem niemal niezauważalne...i tylko działa na korzyść zapewniając wysokim tonom jedwabistość i wyrafinowanie brzmienia (miłe dla ucha skrzypce lub trąbka). Aby znaleźć coś lepszego trzeba wydać dużo, dużo więcej...używany Oracle MA to min. 10 tyś PLN...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Witam.

 

Jestem na etapie ew. zmiany kabli RCA, XLR i głośnikowych.

Mam kable TaraLabs AIR1 (wszystkie) i myślę o zmianie na MIT-a Oracle 1 lub 2.

Czy ktoś miał do czynienia z tymi kablami , a może z obiema markami i miał okazję porównania?

Proszę o opinie i sugestie.

 

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu poczytasz ogólne opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Witam.

 

Podłączę się niniejszego wątku na temat MIT-ów.

Mam pewien problem od dłuższego czasu. Gram na kablach TaraLabs AIR 1 XLR,RCA, kolumny (oryginalne , nie z Chin).

Niestety od czasu jak zmieniłem Denona na T+A wysokich tonów jest za dużo.

Dzieje się tak jak przełączę na wyższy zakres (WIDE) - grubo pow. 100kHz.

Jak wracam do normalnych ustawień to z wysokimi jest ok ale dżwięk jest wypłaszczony i ogólnie siada dynamika brzmienia.

Dlatego zastanawiam się nad zmianą kabli (wszystkich) na MIT-a Oracle. Podobno tymi kablami można "wysterować" górę żeby bębęnki w uszach przestały dzwonić.

 

Nie wiem czy to dobry pomysł z kablami ale może ktoś już miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Oczywiście że warto, to jest zupełnie inna półka jakościowa. Tara Labs Air 1 to porządne kable, ale powiedzmy umownie wyższa średnia, a wymienione przez Ciebie MITy to absolutny top. Z tym, że to jest absolutnie inna szkoła dźwięku. Pełnię możliwości pokazują w systemie opartym o szybkie i mocne tranzystorowe końcówki mocy, a z lampowych to powiedzmy od Audio Research VT 200 wzwyż:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Mam nową serię V (5 m-cy) D10-2, P10-2 i 2x M10.

Raczej dobry sprzęt i razem B&W 802D (6 m-cy) grało na prawdę nieżle.

Ale od jakiegoś czasu coś się dzieje z wysokimi tonami.

Ponadto jak pogra jakieś 1-2 godziny to zaczyna coś piszczeć w twitterach B&W.

Wymieniłem lampy w przedwzmacniaczu i dupa dalej to samo.

Może to nie problem z kablami tylko z przedwzmacniaczem i cd.Jak słucham na szerokim paśmie (grubo pow.100kHz - WIDE) to może coś się dzieje z przedwzmacniaczem.

Chociaż powinny zagrać ze sobą bez problemów - oba są przystosowane do takich wysokich częstotliwości.

Wiem , że jak się podłączy do takiego CD zwykły wzmacniacz to można go schajcować bo grzeje się ponad normę i nie przenosi takich wysokich Hz.

 

Sprzęt jest na gwarancji i muszę chyba wysłać do fabryki. Wydając kupę kasy na sprzęt i potem mając takie siupki można się po prostu lekko wk....wić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no niestety podobnie jak winyl ma sporo słabości w obsłudze, tak samo lampa generuje komplikacje - musisz sie znać, albo mieć dostepny serwis, na którym możesz polegać, albo powracasz do techniki tranzystorowej i piszesz jak sly :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ABs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Miałem poprzednio tranzystory i zero problemów ale dżwięk dużo gorszy. Wrażenia przy odsłuchu w porównaniu do hybrydy jak byś słuchał na sali operacyjnej w szpitalu albo w kostnicy.

No ale coś za coś . Przy lampach muzykalność bez porównania lepsza od tranzystorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no niestety podobnie jak winyl ma sporo słabości w obsłudze, tak samo lampa generuje komplikacje - musisz sie znać, albo mieć dostepny serwis, na którym możesz polegać, albo powracasz do techniki tranzystorowej i piszesz jak sly :-)))

 

Dokładnie tak.Nie mam żadnych problemów, nic nie gwiżdże, nie świszczy choć mam lampy w 1 preampie i w 1 DAC-u.

Ale tam większych problemów nie ma choć wszystko może się pojawić.

Współczuje człowiekowi że wydał kupę kasy i teraz ma zmartwienia zamiast radości z muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz problem z lampami w moim V10 kupilem wypasione Svetlany i niestety nie chca grac, albo cos trzeszczy co chwile, albo wzmacniacz ustawia nie na trojkacik z wykrzyknikiem i nie da sie ustawic biasu, i wtedy wzmak nie gra ,zamowilem juz JJ takie jak wkladaja fabrycznie jutro bede mial ,ale tez coraz bardziej zastanawiam sie nad powrotem do tranzystora,chociaz V10 gra wybitnie i ciezko bedzie cos wybrac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Amores999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Dostałem 5 lat gwarancji i ...... tu uwaga - również na lampy.

W fabryce nigdy nie spotkali się z takimi problemami jakie mam ze sprzętem.

Ale ja to mam po prostu pecha do elektroniki.

Kupię komórkę - rozpieprzy się za miesiąc. Kupię telewizor kinol się przepali po 6 miesiącach (w fabryce nigdy nie wymieniali tak szybko jak u mnie).Kupię samochód - jak myślicie co się spieprzy , oczywiście elektronika.

 

Już nawet moja narzeczona mówi , że mam chyba jakieś ujemne fluidy czy jak im tam i żle wpływam na elektronikę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz problem z lampami w moim V10 kupilem wypasione Svetlany i niestety nie chca grac, albo cos trzeszczy co chwile, albo wzmacniacz ustawia nie na trojkacik z wykrzyknikiem i nie da sie ustawic biasu, i wtedy wzmak nie gra ,zamowilem juz JJ takie jak wkladaja fabrycznie jutro bede mial ,ale tez coraz bardziej zastanawiam sie nad powrotem do tranzystora,chociaz V10 gra wybitnie i ciezko bedzie cos wybrac

 

T+A serii V to faktycznie zacny sprzęt.Słuchałem, podobało mi się ale są też na rynku inne, świetne tranzystory, które grają ciepłym,gęstym,a jednocześnie szybkim dźwiękiem.

Spróbuj Burmestera, ASR, Lavardin, Ayre MX-R i wiele innych. Zapomnisz o problemach.A dobre lampy NOS są coraz droższe i jak widzisz jeszcze do tego kłopoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie ile sobie licza za wymiane i regulacje lamp w T+A? 480eu

zeby bylo jasne cena dotyczy 4 lamp mocy tylko !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Amores999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Amerykanie odpadają ze wzgledów "politycznych" :)

Chciałem kupić Ayre ale się rozmyśliłem.

Myślałem o Accuphase ale wygląd też ważny . A jak wygląda Accuphase każdy wie :(

 

Na samym początku myślałem o Esoteric-u i już nawet byłem dogadany z dealerem ale ze względu na kiepską odsprzedawalność odpuściłem.

 

No i zawsze chciałem spróbować lamp. I mam co chciałem.

 

a wiecie ile sobie licza za wymiane i regulacje lamp w T+A? 480eu

W nowych modelach bias jest automatyczny i nie ma z tym problemu.

Lampy wymieni nawet przedszkolak.

Sam to robiłem i najtrudniej było zdjąć obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a B.M.C. ktos sluchał? jakos tez wole niemieckie produkty

Lavardina IT mialem i nie przypadl mi do gustu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Amores999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie ile sobie licza za wymiane i regulacje lamp w T+A? 480eu

O ja pierdzielę!! To niezły czadzior!! Co gorsza lampy JJ uchodzą za marne kusi więc człowieka żeby dać coś lepszego.

Ale wtedy nie dość że trzeba się naszukać to jeszcze kłopoty i zmarnowana kasa bo trzeba wracać do kiepskich JJ.

Miałem takie w preampie VTL ale podkusiło mnie na wymianę na Mazdy i Telefunkeny. Jedna Mazda po miesiącu padła ale na szczęście miałem

drugą parę i potem już spokój ale w preampach chyba mniej jest kłopotów z lampami niż w końcówkach czy integrach.

Wiem, że lampa swój urok ma ale jak posłuchasz różnych, dobrych tranzystorów i podejdziesz do tematu bez zatwardziałych, fanatycznych przekonań

to zapomnisz o kłopotach tym bardziej że chyba ludzi wygodę przechodząc na pliki.

 

a B.M.C. ktos sluchał? jakos tez wole niemieckie produkty Lavardina IT mialem i nie przypadl mi do gustu

 

To ASR, też okrutny, germański najeźdźca. I Burmester jest super ale kosztowny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie odpadają ze wzgledów "politycznych" :)

Chciałem kupić Ayre ale się rozmyśliłem.

Myślałem o Accuphase ale wygląd też ważny . A jak wygląda Accuphase każdy wie :(

 

Na samym początku myślałem o Esoteric-u i już nawet byłem dogadany z dealerem ale ze względu na kiepską odsprzedawalność odpuściłem.

 

No i zawsze chciałem spróbować lamp. I mam co chciałem.

 

 

W nowych modelach bias jest automatyczny i nie ma z tym problemu.

Lampy wymieni nawet przedszkolak.

Sam to robiłem i najtrudniej było zdjąć obudowę.

 

to wysle ci te Svetlany i ide o zaklad ze nie dasz rady z ustawieniem biasu, automat tu nic nie pomoze,ja nie mam problemu z wymiana lamp ani z ustawieniem biasu ale urzadzenie poprostu nie reaguje przy prawym kanale jak sa Svetlany i oczywiscie ze wymiana lamp jest dziecinnie prosta ,chcialem tylko nadmienic jak firma naciaga klientow takich co moga miec z tym problem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie odpadają ze wzgledów "politycznych" :)

Chciałem kupić Ayre ale się rozmyśliłem.

Myślałem o Accuphase ale wygląd też ważny . A jak wygląda Accuphase każdy wie :(

 

Na samym początku myślałem o Esoteric-u i już nawet byłem dogadany z dealerem ale ze względu na kiepską odsprzedawalność odpuściłem.

 

No i zawsze chciałem spróbować lamp. I mam co chciałem.

 

 

W nowych modelach bias jest automatyczny i nie ma z tym problemu.

Lampy wymieni nawet przedszkolak.

Sam to robiłem i najtrudniej było zdjąć obudowę.

 

Ciekawe co piszesz. Nie lubisz USA? Co ma do tego polityka? Audio to audio. Trochę ciebie rozumiem bo nie przepadam za żabojadami ale wiele sprzętów mają super i musiałem to przyznać.

Ayre wg mnie świetny sprzęt a Accuphase jedni lubią a inni mniej ale jeszcze nikt nie napisał że fatalnie wygląda.

Nie sądziłem też że Esoteric ma słabą odsprzedawalność! Sądziłem że wręcz przeciwnie.Nie zalega w ogłoszeniach.

Człowiek uczy się całe życie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

to wysle ci te Svetlany i ide o zaklad ze nie dasz rady z ustawieniem biasu, automat tu nic nie pomoze,ja nie mam problemu z wymiana lamp ani z ustawieniem biasu ale urzadzenie poprostu nie reaguje przy prawym kanale jak sa Svetlany i oczywiscie ze wymiana lamp jest dziecinnie prosta ,chcialem tylko nadmienic jak firma naciaga klientow takich co moga miec z tym problem

 

Nie zrozumiałeś mnie. Nie chodzi o wymianę.

W nowum P10-2 NIE MA ustawiania biasu . Masz mikroprocesory i one to za ciebie robią

Po prostu wyciągasz lampę wkładasz nawą i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem doskonale ale mysle ze nawet te mikroprocesory mialy by problem wiem ze nie ma regulacji ale jak jest i sie nie da wyregulowac to i mikroprocesory by tu nie pomogly,albo by ustawily za wysoki prad i lampa po 2 tyg. byla by do wyrzucenia lub odrazu by padla ,udalo mi sie raz ustawic ,ale kreska od biasu szalala ,wzmacniacz gral ale co 15 min w glosnikach bylo slychac trzaski ,a fortepian miejscami byl przesterowany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ciekawe co piszesz. Nie lubisz USA? Co ma do tego polityka? Audio to audio. Trochę ciebie rozumiem bo nie przepadam za żabojadami ale wiele sprzętów mają super i musiałem to przyznać.

Ayre wg mnie świetny sprzęt a Accuphase jedni lubią a inni mniej ale jeszcze nikt nie napisał że fatalnie wygląda.

Nie sądziłem też że Esoteric ma słabą odsprzedawalność! Sądziłem że wręcz przeciwnie.Nie zalega w ogłoszeniach.

Człowiek uczy się całe życie.

Hmmm.... Sprzęt z USA to z nielicznymi wyjątkami marketing.

Ayre MXR są fajne ale jakoś odtwarzacze nie robią na mnie zbyt solidnego wrażenia.

Accuphase oczywiście rzecz gustu. Jakbym miał segment z kolekcji wczesnego Gierka to bym pewnie kupił.

Esoteric - mylisz się w Polsce mało znany a na zachodzie zapomnij o odsprzedaży . No chyba , że za niską cenę.

Nie zalega w ogłoszeniach bo mało ludzi go kupuje. Pogadaj z dealerami , którzy sprzedają Esoterica i inne sprzęty a na pewno polecą ci coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie te stereofoniczne końcówki 911mk3 i do tego preamp chyba 011 albo 088.

Końcówka jest stereo i ma przy 4om coś ok 2x 400W.Jest perfekcyjnie wykonana, mało się grzeje, nic się nie kurzy

bo nie ma wlotów wentylacyjnych tylko użebrowanie jak silnik Harleya.

Brzmieniowo rewelacja. Robiliśmy u mnie testy razem z ekipą poznańskiego Korisa i Burmestery pokonały wszystko łącznie

z topowymi Vitusami, Ayre, Spectralem, Krellem.

Ta moc wystarczy tobie na pewno a gdyby było mało to do każdej końcówki mocy jest w komplecie specjalna

łączówka którą z tyłu wpinasz i mostkujesz otrzymując 1x770W. Czyli możesz dokupić drugą i masz 2 monobloki.

Poza tym masz upgrady na przyszłośc jak wypuszczą np mk5. Dopłata tylko za różnice w cenie nowej mk3 i mk5(mk4 nigdy nie ma ze względu na rynek azjatycki gdzie cyfra 4 jest niby pechowa).

Audiosystem ma demo więc nie ma problemu. Tylko musisz mieć komplet pre i końcówke. Próby z innym pre kończą się źle..np...spaleniem lampy.

 

Hmmm.... Sprzęt z USA to z nielicznymi wyjątkami marketing.

Ayre MXR są fajne ale jakoś odtwarzacze nie robią na mnie zbyt solidnego wrażenia.

Accuphase oczywiście rzecz gustu. Jakbym miał segment z kolekcji wczesnego Gierka to bym pewnie kupił.

Esoteric - mylisz się w Polsce mało znany a na zachodzie zapomnij o odsprzedaży . No chyba , że za niską cenę.

Nie zalega w ogłoszeniach bo mało ludzi go kupuje. Pogadaj z dealerami , którzy sprzedają Esoterica i inne sprzęty a na pewno polecą ci coś innego.

 

Jak patrzę jakie CD grają na Monachium czy CES w Las Vegas to z reguły są to Esoteric-i lub dCSy.

A sprzedawcy polecają to co mają w ofercie, dystrybucji i na co mają większe marże.

W Polsce Esoterica ma masowy EIC który zarabia na Onkyo i nie dają dużych rabatów na Esoteric-i.

Cały czas mówię o CD lub DAC-ach. Jeśli chodzi o wzmacniacze to możliwe że jest tak jak piszesz.

Znam wiele osób które mają Esoteric-i integry lub dzielone a nie znam nikogo kto ma ich wzmacniacz.

A marketing to jest w każdym kraju.Są tacy którzy uważają że germańskie sprzęty to tylko ładne obudowy robione na cyfrowych obrabiarkach.

Wiem że to bzdura ale są tacy którzy tak uważają nawet tu na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jasne . Każdy chwali swoje. Ci co twierdzą , że germański sprzęt to tylko obudowa nie mieli w ręku chyba np. McIntosha :)

Oczywiście zgadzam się z tobą, że Esoteric to przede wszystkim odtwarzacze ( w końcu jako nieliczni nawet napęd mają swojej kostrukcji a i resztę klepią sami).

Trochę już pobiegałem po Europie za sprzętem i upieram się , że Esoteric choć super jest niszowym sprzętem.

DCS fajne odtwarzacze ale ceny z Marsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

082 ma świetną opinię. Tego słuchałem tylko na pokazie ale szkoła grania jest ta sama.

I chyba taniej niż zestaw V firmy T+A.

Weź na próbę do swojego systemu i posłuchaj czy tobie pasuje takie granie.

Bo to jest granie ciepłe z pastelową górą i mocnym basem ale jednocześnie bardzo szczegółowe i szybkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

082 ma świetną opinię. Tego słuchałem tylko na pokazie ale szkoła grania jest ta sama.

I chyba taniej niż zestaw V firmy T+A.

Weź na próbę do swojego systemu i posłuchaj czy tobie pasuje takie granie.

Bo to jest granie ciepłe z pastelową górą i mocnym basem ale jednocześnie bardzo szczegółowe i szybkie.

 

ooo takie lubie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.