Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze doświadczenia z MIT-em


gg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No ale jakie to ma znaczenie kiedy kolega Mirek zaczął obcować z MIT-ami? Czy w tym czy w zeszłym wieku?

Jeśli nawet przyjmiemy że ktoś zna je 10 lat a ktoś inny 20 lat to z tego wynika?

Wcale nie wskazuje to kto ma większa wiedzę a nawet doświadczenie. Osoba krócej słuchająca mogła robić to intensywniej, albo na lepszych zestawach i może mieć nawet większe doświadzczenie.

Mogła mieć też dostęp do wyższych modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj widać jak SA wielbiciel dźwięku gramofonowego podpina w ubiegłym wieku swojego pierwszego MIT-a

 

no i co Wy na to leszcze ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przerzuciło w swoim systemie większość znanych i uznanych marek i się zostało z Mitem to też coś z tego wynika.

Ja także słucham na Mit-ach i ta szkoła jest najbliższa mojemu sercu:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukując zasoby netu natrafiłem na stronę jakiejś firmy zajmującej się sprzedażą najdroższych komponentów w tym wzmacniaczy za ponad 100 000$.

Mają tam w ofercie same wypasy! Aż miło popatrzeć.

Jest też zakładka 1000 000$ stereo gdzie pokazują najlepsze i najdroższe systemy w cenie do prawie 1400 000$ to u nas z cłem, vat i transportem byłoby to 6 000 000 zł!!!

Są tam 4 zestawy i jest dokładny wykaz co wchodzi w ich skład.

Przy każdym z nich jest opisane okablowanie i...każdy z nich jest okablowany...MIT-em Oracle. Nic dodać,nić ująć!

 

a tu link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sly30

 

kij ma dwa końce. Nie mam nic do MITów, bo to świetne kable, jednak do systemu za 6mln zł nie wypada chyba nie zaoferować jednych z najdroższych [a moze i najdroższych] kabli na świecie [MIT ORACLE]? Nie poważnie wygladaloby ogłoszenie np. system za 5mln + kable za marne..np. 20tyś zł. ;)

 

Oczywiście że masz racje ale okazuje się że MIT Oracle nawet te topowe i tak są tańsze niż topowy Transparent Opus MM2

a więc gdyby patrzono na cenę a nie na brzmienie to systemy te byłby okablowane Transparentem a nie MIT-em!!

 

A jednak do każdego z tych tak różnych systemów za każdym razem wybrano MIT-a! To dlaczego? No właśnie ze względu na walory brzmieniowe!!

To tyle w kwestii dyskusji o wyższości MITa nad Transparentem lub odwrotnie.

 

A to o czym mówisz że głupio byłoby do tak drogich systemów dawać okablowanie za 20000 zł to masz tu racje!!

Ale bardzo drogich systemów okablowania jest kilka. To MIT Oracle MA-X rev.2 , Transparent Opus MM2, Tara Labs The Zero + Onyx Gold, a najdroższy to chyba komplet Synergistic Research Galileo Strings Active Shieldings. Najdroższy MIT jest z tej grupy o dziwo najtańszy, w sumie na równi z Tara Labs a taniej niż Transparent i Synergisti Research!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Nordost Odin)

Wrazenie szybkosci tych kabli jak najbardziej prawdziwe;) Wielka scena i wzorowa neutralnosc. Ciepelka brak, ale tez gral z tranzystorami. Bas umiarkowanie niski, gora wybitna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Nordost Odin)

Wrazenie szybkosci tych kabli jak najbardziej prawdziwe;) Wielka scena i wzorowa neutralnosc. Ciepelka brak, ale tez gral z tranzystorami. Bas umiarkowanie niski, gora wybitna.

 

Faktycznie zapomniałem o Nordoście, o firmie którą cenię i lubię jej szybkie i detaliczne brzmienie choć muszę przyznać że w miarę lat, chyba na starość skłaniam się w stronę brzmienia cieplejszego ale z zachowaniem wybitnej i szybkiej góry.

Właśnie takie są wysokie MITy ale i Synergistic Research Tesla Apex, który jest z monokrystalicznego srebra oraz z monokrystalicznej miedzi, to jest zaplecione ze sobą niby oddzielnie ale w jednej otulinie w tzw Tricon i do tego jest aktywne ekranowanie tzn od każdego kabla odchodzi port gdzie wchodzi kabel z zasilacza. Przez takiego Apexa cały czas biegnie prąd 30 volt który zapewnia najlepsze możliwe ekranowanie(ponoć).

 

Kabel łączy w sobie najlepsze cechy np Tara Labs The 0.8 jak ciepło, barwy, piękny bas itd i takiego Nordost Valhalla jak szybkość, detaliczność, piękna góra i do tego wszystkiego wielka głęboka trójwymiarowa scena!!

Kabel co prawda jest bardzo drogi bo u nas ok 15900 zł za 1m XLR czy RCA ale na pewno gra lepiej niż np Valhalla kosztująca tyle samo i zaryzykowałbym tezę, że może zagrać nie gorzej od Nordosta Odin kosztującego ok 50 000 zł!!!

 

Oczywiście to każdy musiałby sprawdzić w swoim systemie.Kabel musi być cały czas podpięty do prądu a jego odłączenie od prądu powoduje jakby rozładowanie ekranowania i ponownie wraca do pełni formy po 12h włączenia do prądu.

O przepływie tego niskonapięciowego prądu informują niebieskie diody świecące się cały czas przy każdym kablu!!

Czas wygrzewania kabla Tesla Apex to 300h jak podaje producent.

Teraz weszły na rynek najnowsze wersje LE które mają jeszcze dodatkowo w każdym kablu drugi port w który wkłada się 1 z 3 tzw bulletów które są w komplecie. Jeden daje brzmienie bardziej ciepłe, drugi bardziej analityczne a trzeci walory obu brzmień na raz!

 

Kabel na pewno warto próby w każdym systemie!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do Synergistica Tesla Apex to poza najwyższymi technologiami jakie w sobie ma oraz wspaniałym brzmieniu to ma też wady.

Dla mnie 2 wady. Jedna to dziwny wygląd jak węże splecione w miłosnym uścisku...hehehe...przez co dziwnie to wygląda i cały kabel jest gruby i nie poręczny.

A druga wada już obiektywna to największa sztywność jaką spotkałem w kablu!!

Apex jest dużo sztywniejszy niż MIT czy Nordost lub inne.

Apex chyba z tego względu występuje dopiero od 1m długości bo to minimum żeby połączyć ze sobą 2 klocki położone nad sobą np na kolejnej półce naszego mebla audio.

Tego kabla nie można tak sobie wyginać!! Można go zaledwie lekko ugiąć i trzeba go tak ułożyć by swobodnie łączył oba klocki i miał miejsce na swobodny przebieg za naszym sprzętem.

 

Jak ktoś ma ciasno, mało miejsca, kabel trzeba jakoś tam upchać to odradzam Apexa bo silne wyginanie, doginanie może uszkodzić to audiofilskie dzieło sztuki.

 

Pozdrawiam

sly30

 

A co to jest prąd 30 volt?

 

Mam tu na myśli napięcie 30 voltów które biegnie przez ten interkonekt czy kabel głośnikowy bo głośnikowe są tak samo ekranowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazam jednakże,że temat dotyczy mit-a....ano mam u siebie takie z zeszłego wieku pierwsze referencyjne

xlr-y mita i ich sie raczej nie pozbedę -poniewaz to jest referencja taka która ma sie proszę Panów od ręki-

-tzn.podłączasz i gra i nie trzeba czekac 12-stu i wiecej godzin aby sie ułozyły wzgledem systemu.

Kabel synergistic tesla apex nawet mniej kosztuje teraz niz mój mit w zeszłym wieku kosztował...więc chyba

mam kable nawet vintage i jestem z nich zadowolony nieustajaco.Były próby z innymi nowymi wyrobami i cóż

ja mam powiedzieć-chyba tylko to,że referencja w kablach mita nawet ta z zeszłego wieku obowiązuje nadal.

Rzeczony konekt tesla apex pewnie jest niezłym kablem-lecz pozwolicie,że pozostanę przy swoich mitach i

transparentach-gdyz nie mam zamiaru przebudowywac i na nowo układac dzwieku-bo jest dobrze i niech tak juz

zostanie.Poza tym tyle teraz mamy nowości-lecz nie wszystkie wydaje mi sie sa oryginałami na rynku wtórnym.

A dystrybutorzy chcą duże kwoty u siebie,a kto mi zagwarantuje,że sie nie pogorszy?

Na pewno będzie inaczej-ale czy lepiej?...w to watpię,szczerze watpię.

 

sly, a jak wypadają wysokie Audioquesty ?

 

W dobrze skonfigurowanym torze audio najlepiej to zapytaj Elberotha-bo posiada takie kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stary audiofil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazam jednakże,że temat dotyczy mit-a....ano mam u siebie takie z zeszłego wieku pierwsze referencyjne

xlr-y mita i ich sie raczej nie pozbedę -poniewaz to jest referencja taka która ma sie proszę Panów od ręki-

-tzn.podłączasz i gra i nie trzeba czekac 12-stu i wiecej godzin aby sie ułozyły wzgledem systemu.

Kabel synergistic tesla apex nawet mniej kosztuje teraz niz mój mit w zeszłym wieku kosztował...więc chyba

mam kable nawet vintage i jestem z nich zadowolony nieustajaco.Były próby z innymi nowymi wyrobami i cóż

ja mam powiedzieć-chyba tylko to,że referencja w kablach mita nawet ta z zeszłego wieku obowiązuje nadal.

Rzeczony konekt tesla apex pewnie jest niezłym kablem-lecz pozwolicie,że pozostanę przy swoich mitach i

transparentach-gdyz nie mam zamiaru przebudowywac i na nowo układac dzwieku-bo jest dobrze i niech tak juz

zostanie.Poza tym tyle teraz mamy nowości-lecz nie wszystkie wydaje mi sie sa oryginałami na rynku wtórnym.

A dystrybutorzy chcą duże kwoty u siebie,a kto mi zagwarantuje,że sie nie pogorszy?

Na pewno będzie inaczej-ale czy lepiej?...w to watpię,szczerze watpię.

 

Ależ ma Pan rację.

po 1- referencyjny MIT to zawsze był "wypas" i nadal jest super grającym kablem.Takim pozostanie przez kolejne dziesiąt lat!!

po 2- nikt nie namawia Pana na zamianę MIT-a na Tesla Apex. Prawdopodobnie grają w zbliżony sposób. Apexa opisałem jako pewnego rodzaju ciekawostkę oraz wysoką technologię w czymś takim jak kabel audio gdzie takie bajery nie pojawiają się.

po 3- też uważam że trzeba być bardzo ostrożnym przy zakupie wszelkich używanych kabli bo faktycznie podróbek jest bardzo dużo ale akurat właśnie Apexa czy MITa chyba najmniej ze względu na fakt że poza kablem tam jest jeszcze puszka(MIT) czy diody, port zasilania i zasilacz(Tesla Apex). Najwięcej podróbek to chyba Tara Labs, Nordost, Audioquest.

 

Można jednak trafić używki od poważnych osób które potrafią wykazać gdzie nabyły kabel jako nowy np w którym sklepie w Polsce.

 

sly, a jak wypadają wysokie Audioquesty ?

 

Myślę, że to firma mocno marketingowa i bazuje raczej na reklamie niż na super technologiach choć słuchałem kiedyś 2 niskich modeli i grały całkiem OK oraz Sky-a i grał bardzo ładnie ale za tą kasę to już wolałbym coś innego!

Jakoś nie ufam tej firmie choć niewątpliwie ma bardzo dobre, uznane modele.

 

Pozdrawiam

sly30

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiecej to podrob Tar i Cardasow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o porównanie MITów z Audioquestem to z racji zmiany kolumn moje MITy CVTS1 grały za osotro w wysokich tonach i wymieniłem je na Audioquest Volcano i wtedy postanowiłem spróbowac zastąpić moje XLRy Shotgun S1 na Audioquest SKY - po wpieciu i czekaniu jedne dzień - wciąż była to porażka - SKY oddalem i wiem ze Sgotgun S1 wymienię tylko na wyższe MITy:-) Co do Volcano to b. dobre kable głosnikowe ale coraz bardziej brakuje mi tego co dawał mi MIT - słuchania muzyki po srodku sceny - dlatego tez teraz czas poszukac jakiś fajnych MITów - bo te moje sprzedałem:-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKY to żyleta aczkowliek gładka ;) niemniej jednak jesli jest coś "ostrego" w torze to tego nie przymaskuje, to kabel jak szkło powiększające.

Do tłustych misiowatych lamp jak najbardziej ;)

Opisuję swoje subiektywne odczucia po tym jak go miałem jakiś czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam.Czy ktoś może posiada Głośnikowe Mity EXp2 i może mi napisać coś o ich brzmieniu,czy są warte swojej ceny,i w jakich konfiguracjach się sprawdzą?

Będe wdzięczny za wasze opinie! Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie z MIT-em jest skromne, lecz treściwe. Te kable mulą jak diabli i spowalniają dzwięk (zwlaszcza pogrubiają bas). Słuchałem u znajomego na zestawie wysokiej klasy (dzielonka Audio Research, JMlab Electra, DAC Thety) głośnikowców: MIT 750tube. Przepięcie na Velumy LS-V pokazało, jak mocno MIT przeiaczał dzwięk i robił tzw. "bułkę" na basie na jakby nie było szybkich kolumnach. Z Velumem znikła kotara dzieląca nas i muzyków, wszystko stało się dokładniejsze, prawdziwsze, bas petarda - krótki, twardy i szybki. Tak więc, osobiście MIT-owi podziękuję, nie moja szkoła prezenacji... Kolega sprzedał te MIT-y na drugi dzień ;) Poszły od razu... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie z MIT-em jest skromne, lecz treściwe. Te kable mulą jak diabli i spowalniają dzwięk (zwlaszcza pogrubiają bas). Słuchałem u znajomego na zestawie wysokiej klasy (dzielonka Audio Research, JMlab Electra, DAC Thety) głośnikowców: MIT 750tube. Przepięcie na Velumy LS-V pokazało, jak mocno MIT przeiaczał dzwięk i robił tzw. "bułkę" na basie na jakby nie było szybkich kolumnach. Z Velumem znikła kotara dzieląca nas i muzyków, wszystko stało się dokładniejsze, prawdziwsze, bas petarda - krótki, twardy i szybki. Tak więc, osobiście MIT-owi podziękuję, nie moja szkoła prezenacji... Kolega sprzedał te MIT-y na drugi dzień ;) Poszły od razu... :)

 

Być może twoje doświadczenie z MIT dotyczy to niskich modeli. Ja też nie lubię mulących kabli i najlepsze jakie znam to właśnie MIT tyle że Oracle.

A te niskie to nie znam ale może tak być. Pewnie podobnie jak Cardasy, choć ten Clear którego teraz testuje powoli się rozkręca.

Na jazzie,klasyce i spokojnej muzyce teraz po wygrzaniu gra całkiem dobrze.

Dobre MIT-y to pewnie od Magnum w górę.

 

Kable MIT są bardzo drogie i MIT tak naprawdę to te dopiero od Magnum a to co poniżej to w większości chińska masówka. Takie czasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly- tanie MIT też nie mulą.To jest raczej kwestia dopasowania do systemu.Kiedy używałem lampy posiadałem zasilającego Furutecha Alpha 3 który naprawdę pięknie zgrywał się ze wzmacniaczem.Po przejściu na tranzystor i podłączeniu Furutecha do preampu -muł niemiłośnierny.

Obecnie mam Shotgun AC1 i Z-cord II (sieciówki) -to tanie MITy ale żadnego zamulenia nie zauważyłem.Faktem jest jednak to że nowym kablom trzeba dać troszkę czasu na wygrzanie -u mnie to trwało około 2 dni. Po tym okresie dzwięk się otwiera , bas jest silny i bardzo dobrze kontrolowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable MIT są bardzo drogie i MIT tak naprawdę to te dopiero od Magnum a to co poniżej to w większości chińska masówka. Takie czasy.

 

Nie takie czasy tylko takie pojecie o dźwięku i taki gust. Dostałem takie zapotrzebowanie na kable: ma być bas rodem z MIT-a :}

 

Czy jest ktoś chętny pod koniec września na test?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się łudziłem że za niwygórowaną kwotę MIT EXp2 nabędę coś solidnego i o nipodważalnej renomie?

Dzięki że mnie oświeciliście,widzę że w tych czasach nie wystarczy kierować się renomą firmy.

Lepiej skożystać z doświadczenia życzliwych Ludzi!!Dzięki pozdrawiam(Początkujący zapaleniec)!!

 

Troche nie na temat ale co tam .Kable to kable.A,jak się mają TRANSPARENTY od modelu SUPER w dół???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kiza

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź we własnym systemie a nie opieraj się o opinie "życzliwych"

Witam.niestety nie stać mnie na tak kosztowne eksperymenty,dlatego tak drąże ten temat. Może dla niptórych bez sensu,ale dla mnie to jedyne żródło informacji.Nie mam gdzi wypożyczyć takich kabli.A nie chcę kupować w ciemno dlatego kombinuję jak koń pod górkę !!?? Każda informacja jest pomocna dla takiego laika w kablach jak ja .Pozdrawiam wszystkich mi życzliwych w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz pecha i możesz się władować w kanał bo każdy kabel inaczej zachowuje się w każdym systemie.

Faktem jest że kable mają swoją sygnaturę brzmieniową ale ta może być uwypuklona lub przytłumiona w zależności od systemu.

Jeśli maiłbym radzić to unikałbym niskich modeli drogich firm bo i MIT i Transparent to bardzo drogie firmy.

A z czym to ma grać i do jakiej muzyki? I jakie ty lubisz brzmienie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz pecha i możesz się władować w kanał bo każdy kabel inaczej zachowuje się w każdym systemie.

Faktem jest że kable mają swoją sygnaturę brzmieniową ale ta może być uwypuklona lub przytłumiona w zależności od systemu.

Jeśli maiłbym radzić to unikałbym niskich modeli drogich firm bo i MIT i Transparent to bardzo drogie firmy.

A z czym to ma grać i do jakiej muzyki? I jakie ty lubisz brzmienie?

 

Dużo w tym racji, kable bywają nawet nieprzewidywalne a raczej całe systemy :)

 

Co do sygnatury kabli to tylko jeden z wielu czynników mających wpływ na brzmienie! W dalszym ciągu jednak mnie dziwi wiara ludzi w to że kable zrobią nam z malucha mercedesa? Kable mają tylko pomóc dobremu sprzętowi bo jeśli on sam w sobie jest dobry to najczęściej ktoś tam po drodze zapomniał go dopieścić do końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz pecha i możesz się władować w kanał bo każdy kabel inaczej zachowuje się w każdym systemie.

Faktem jest że kable mają swoją sygnaturę brzmieniową ale ta może być uwypuklona lub przytłumiona w zależności od systemu.

Jeśli maiłbym radzić to unikałbym niskich modeli drogich firm bo i MIT i Transparent to bardzo drogie firmy.

A z czym to ma grać i do jakiej muzyki? I jakie ty lubisz brzmienie?

Witam.Posiadam CD-S2000,A-S2000 Yamachy,kolumny Sonus Oliva Pana Andrzeja Witka (3 drożne)na Głośnikach Usher Niski ton 2x8133,średni ton 2xYS1325W wysoki Visaton G25FFL.Okablowanie Audioquest głośnikowy Rocket33,XLR King Cobra, sieciówki do CD budżetowa, do wzmacniacza Transparent Audio Power Link Super.Chciałbym zmienić w pierwszej kolejności kable głośnikowe,potem XLRi sieciówkę od CD.Słucham Rocka,Metalu i elektroniki,ale także dużo kapel z wytwórni 4AD.Brzmienie żeby nie było ostro,ale bez mulenia.Myślę że można wyciągnąć więcej z tego zestawu zmieniając Audioquesty i sieciówkę do CD.Może się mylę. Co o tym sądzisz? Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie z MIT-em jest skromne, lecz treściwe. Te kable mulą jak diabli i spowalniają dzwięk (zwlaszcza pogrubiają bas). Słuchałem u znajomego na zestawie wysokiej klasy (dzielonka Audio Research, JMlab Electra, DAC Thety) głośnikowców: MIT 750tube. Przepięcie na Velumy LS-V pokazało, jak mocno MIT przeiaczał dzwięk i robił tzw. "bułkę" na basie na jakby nie było szybkich kolumnach. Z Velumem znikła kotara dzieląca nas i muzyków, wszystko stało się dokładniejsze, prawdziwsze, bas petarda - krótki, twardy i szybki. Tak więc, osobiście MIT-owi podziękuję, nie moja szkoła prezenacji... Kolega sprzedał te MIT-y na drugi dzień ;) Poszły od razu... :)

 

 

tak się składa ze to ja kupiłem te MITY 750 TUBE i z Manleyem nie ma zadnego zamulenia... pasują jak by były w komplecie ze Snapperami... :-)

bas jest szybki, zwarty i jebitnie kontrolowany... nie wspomne o wysokich i kreowaniu szerokiej i trójwymiarowej sceny przez sredniotonowce... po prostu bajka:-)

jak znajde MIT MH 770 TUBE to biore bez zastanowienia !!!

 

czy ja wiem czy te MIT 750 TUBE były takie tanie jak wchodziły na półki sklepowe... ich cena była 8000zł ponad a MIT 770 TUBE 20000zł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zurek

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak...czym lepsze dasz okablowanie tym faktycznie twój system zagra jeszcze lepiej tylko musisz pamiętać o tym że jakość okablowania wzrasta wraz z astronomicznymi cenami.

Wierz mi że jak wepniesz wypasiony interkonent to będzie dużo lepiej tyle że zapłacisz tyle ile za połowe obecnego systemu.

Poza tym twój zestaw choć fajny to miej świadomość że high end to to nie jest i drogie kable nie pokażą swoich możliwości.

W sumie teraz masz całkiem niezłe okablowanie i wymiana go na wyraźnie lepsze to dopłata ok 20000zł(IC+speaker+AC) i nie wiem czy to ma sens.

Jednak lepiej wsadzić kasę w lepszy sprzęt i poprawę akustyki pokoju. Lepszą akustyką pokoju zyskasz 20-40% lepsze brzmienie systemu a wydając 20000 na okablowanie zyskasz też ale mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam CD-S2000,A-S2000 Yamachy,kolumny Sonus Oliva Pana Andrzeja Witka (3 drożne)na Głośnikach Usher Niski ton 2x8133,średni ton 2xYS1325W wysoki Visaton G25FFL.Okablowanie Audioquest głośnikowy Rocket33,XLR King Cobra, sieciówki do CD budżetowa, do wzmacniacza Transparent Audio Power Link Super.Chciałbym zmienić w pierwszej kolejności kable głośnikowe,potem XLRi sieciówkę od CD.Słucham Rocka,Metalu i elektroniki,ale także dużo kapel z wytwórni 4AD.Brzmienie żeby nie było ostro,ale bez mulenia.Myślę że można wyciągnąć więcej z tego zestawu zmieniając Audioquesty i sieciówkę do CD.Może się mylę. Co o tym sądzisz? Pozdrawiam.

 

 

sly30 ma racje... zastanów się nad kupnem kabli za ciężkie pieniądze, bo twój system to nie hi-end i czym drozsze kable nie poprawią w dużym stopniu jakości dźwięku a kase mozesz utopić...niepotrzebnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.