Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze doświadczenia z MIT-em


gg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MIT ma puchy a w nich elementy bierne (poprawnie piszę? ) czyli rezystory i kondensatory. W efekcie każde wypięcie tych kabli na godzinę czy dłużej skutkuje tym że po wpięciu potrzebują kilkunastu godzin na powrót do poziomu z przed wypięcia. Kable nowe potrzebują więcej czasu (sam już nie pamiętam czy to było 36 czy 72 godziny grania).

 

Krótki odsłuch i przepinanie kabli w przypadku MIT`a mija się z celem. Jeśli te z systemu kolegi były aktualnie używane i grały dłuższy czas to z pewnością szybciej doszły do siebie po przepięciu do twojego systemu.

 

Mogę sobie wyobrazić system w który Magnum MA się nie sprawdzi więc obiektywnie rzecz biorąc po mimo iż to bardzo dobry przewód, nie jest uniwersalny.

 

Music Link nie jest odpowiednikiem Magnuma MA, zestawiaćgo trzeba raczej z Reference XL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PMD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIT ma puchy a w nich elementy bierne (poprawnie piszę? ) czyli rezystory i kondensatory. W efekcie każde wypięcie tych kabli na godzinę czy dłużej skutkuje tym że po wpięciu potrzebują kilkunastu godzin na powrót do poziomu z przed wypięcia. Kable nowe potrzebują więcej czasu (sam już nie pamiętam czy to było 36 czy 72 godziny grania).

 

Krótki odsłuch i przepinanie kabli w przypadku MIT`a mija się z celem. Jeśli te z systemu kolegi były aktualnie używane i grały dłuższy czas to z pewnością szybciej doszły do siebie po przepięciu do twojego systemu.

 

Mogę sobie wyobrazić system w który Magnum MA się nie sprawdzi więc obiektywnie rzecz biorąc po mimo iż to bardzo dobry przewód, nie jest uniwersalny.

 

Podobnie mają kable Synergistic Research które mają aktywne ekranowanie i do kabla wpinamy w specjalne wtyki które w nim są kabelki od zasilacza który jest w komplecie z głównym kablem.

Sam kabel na wygrzanie potrzebuje ok 300h a potem za każdym razem po wypięciu go z zasilania np przenosząc go do innego domu na testy to potrzebuje ok 12h żeby ekranowanie naładowało się.

Dlatego trudno jest jest porównywać tak na szybko. Trzeba wpiąć go do zasilania ale nie wpinać w klocki audio i dać mu 12h a dopiero potem wypinać, wpinać w klocki na zmianę z innymi kablami ale

cały czas musi być podłączony do zasilania.Nie ma z tym problemu bo kabelki od zasilacza są długie.Można więc go wypiąć ze sprzętu i położyć obok szafki audio nie wypinając zasilania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Music Link nie jest odpowiednikiem Magnuma MA, zestawiaćgo trzeba raczej z Reference XL.

 

W takim razie zrobiłem niezły interes kupując Magnumy MA s/h

 

Transparent Balanced Reference XL, Cena: 32 600 zł

Transparent Balanced Reference, Cena: 16 300 zł

Transparent Balanced Music Link Ultra, Cena: 8 200 zł

 

Magnum MA, Cena: 7000 zł nowe na promocji w grudniu 2011 w Audio Forte

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2010 r. kupiłem Transparent Music Link Ultra 1 metr RCA w stanie idealnym za 1000 zł - to był niezły interes;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mimat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2010 r. kupiłem Transparent Music Link Ultra 1 metr RCA w stanie idealnym za 1000 zł - to był niezły interes;)

 

Jeśli kupiłeś oryginał to tak!! Transparent to bardzo uznana i ceniona marka która trzyma cenę na wtórnym rynku.

Jeśli nowy kosztuje ponad 8000zł to używka będzie chodzić za ok 4000zł bez względu na to czy będzie mieć 1 rok czy 5 lat.

Kogoś mogło przycisnąć i sprzedał za 3000zł ale wątpię by sprzedał za 1000zł.

Wątpię też by kabel Transparenta miał ktoś kto zupełnie nie wie co to jest i ile jest warte.

Oczywiście teoretycznie jest to możliwe tak jak to że ktoś sprzedał 10000 euro licząc euro po 1zł mimo że kosztuje 4zł.

 

Przypuszczam jednak że to po prostu dobrze wykonana podróba. Kable Transparenta są często podrabiane i te podróbki nieźle

wyglądają. To podobnie jak z Audioquestami Sky których wiele krąży po Polsce ale to nie są oryginały.Część ludzi w ogóle nie ma

pojęcia że to są podróby a część które przypuszcza że dała się wpuścić w kanał próbuje się tego pozbyć i znaleźć następnego

jelenia.Krążą chamskie tanie podróby ale są też te lepiej wykonane podróby i wtedy jeleniowi wciska się kit że to Sky na rynek Azjatycki....hehehe

 

Czytałem nawet opinie jelenia który wmawiał sobie i innym, że ta podróba gra bardzo dobrze i lepiej od wielu innych, oryginalnych kabli....hehehe

Brak słów!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może któryś z Was testował interkontekty gramofonowe MITa? Np. Studio Phono? Jakieś opinie, wrażenia, zasłyszenia? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś oryginał to tak!! Transparent to bardzo uznana i ceniona marka która trzyma cenę na wtórnym rynku.

Jeśli nowy kosztuje ponad 8000zł to używka będzie chodzić za ok 4000zł bez względu na to czy będzie mieć 1 rok czy 5 lat.

Kogoś mogło przycisnąć i sprzedał za 3000zł ale wątpię by sprzedał za 1000zł.

 

8000zł to kosztuje Ultra w wersji MM2. Używany Ultra MM2 odpowiednio mniej, Ultra MM (1) jeszcze mniej, a taki zwykły Ultra co może mieć i 20 lat ... to może i 1000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8000zł to kosztuje Ultra w wersji MM2. Używany Ultra MM2 odpowiednio mniej, Ultra MM (1) jeszcze mniej, a taki zwykły Ultra co może mieć i 20 lat ... to może i 1000zł.

 

20 LAT TEMU NIE BYŁO TRANSPARENTA ULTRY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1993

Transparent begins to design, distribute, and manufacture Transparent Cables starting with a complete audio cable line up with the Ultra Series as the flagship product

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zrobiłem niezły interes kupując Magnumy MA s/h

 

Transparent Balanced Reference XL, Cena: 32 600 zł

Transparent Balanced Reference, Cena: 16 300 zł

Transparent Balanced Music Link Ultra, Cena: 8 200 zł

 

 

 

dżyzys, co za obłęd, a mi się wydawało że to MIT już sięga granic absurdu - chociaż jak przejdziemy na model Oracle to też skończym gdzieśna 36k zł :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeciez nawet Transparent Opus nie zostal wymieniony...:)

Ze zlota by je uplesc to by byly tansze;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny Transparenta są faktycznie obłędne...ale te wysokie kable grają...pamiętam sesję u SA, który uzywał wtedy Transparentów i grało świetnie...MIT też gra wybornie, sam tego doświadczam od kilku dni. Wierzyć się nie chce jak on przedstawia dźwięk...barwy są wyborne...nie za ciepło i nie za zimno...poza tym fenomenalna przestrzeń i piękno ludzkich głosów ale bez żadnych osłodzeń;-)

 

Życie jest okrutne bowiem to co wyjątkowe jest po prostu drogie... żadna filozofia fanów DIY ani innych zapaleńców Antykabli tego nie obali... to że MITy są jednymi z bardziej ulubionych kabli do prezentacji sprzętu w USA to coś mówi... i nie tylko chodzi o kasę i prestiż ale również o dźwięk... one potrafią przenieść słuchanie muzyki na inny poziom jakości odbioru dźwieków...

 

Czytałem dziś test samochodów sportowych Audi, Bmw i Porsche... to ostatnie okazało się najlepsze i oczywiście najdroższe... a ludzie którzy dostają pół miliona premii lub ubezpieczenia po tragicznie zmarłych rodzicach i tak będą za niego płacić po 560 tyś PLN... bo dostaję się dzieło sztuki a nie samochód... to samo jest z wysokimi modelami MITa czy Transparenta... dobrze więc że istnieje rynek kabli z drugiej ręki... gdzie średnio zarabiający zjadacz chleba może się rzucić na zakup i doznać czegoś na swój sposób wyjątkowego.

 

Jutro posłucham kolumn Serblina Accordo... ciekawe czy to też będzie coś wyjątkowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem system SA na transparentach, ale On uzywa rowniez YP Argentum, tanie IC ze srebra, ostatnio chwali diy DAC ktory kasuje podobno MDA1000, AC sam posiadam, majac wczesniej wysokie Nordosty. To wszystko nie jest takie oczywiste jak by sie moglo wydawac. Ostatnio u kumpla moj niedrogi kabel zasilajacy Nordosta zagral ciekawiej z lampowa koncowka BATa niz 3 krotnie drozszy ENERR czy Gigawatt, nie mam 100 procent pewnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem system SA na transparentach, ale On uzywa rowniez YP Argentum, tanie IC ze srebra, ostatnio chwali diy DAC ktory kasuje podobno MDA1000,

 

System SA z dzielonym McIntoshem grał wybornie...nigdy w życiu nie słyszałem lepiej odtworzonego fortepianu koncertowego jak w tym systemie. Jak sie ma taki system to najepiej po prostu usiąść i słuchać bo szkoda czasu na eksperymenty...nerwoza audiofiloza to straszna choroba;-)

 

... ale to temat o MIT więk koniec o innych zabawkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fr@ntz
tagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie jest okrutne bowiem to co wyjątkowe jest po prostu drogie... żadna filozofia fanów DIY ani innych zapaleńców Antykabli tego nie obali...

Nieprawda, absolutnie nie w audio ! Kiedyś do tego dojdziesz....to wymaga czasu....na razie podrajany jesteś metkami....dla ostudzenia zobacz sobie np. jak badziewnie wykonany jest "prestiżowy" Acoustic Revive RD 3 przy cenie 1800 zł....Transparenty i Mity z glutami wewnątrz i badziewnym prowadzeniem przewodów na granicy zwarcia to też najlepszy przykład i masz tu całą wyjątkowość.....widziałeś kiedyś tak wykończone Porsche ? Nie ? Ano właśnie....audio to największa ściema i wyciąganie maksimum zysku przy minimalnych nakładach....a DIY, szczególnie w przypadku kabli absolutnie bym nie poniżał, bo można się nieźle zdziwić....a antykable ? - no cóż trzeba mieć system, który nie wymaga czarów i korekt by grał....prostota jest często najlepsza....tak jak w przypadku zasilania prosta filtracja pasywna jest najlepsza...tak zwykły, prosty antydrut często daje najwięcej...ale nie o tym jest ten wątek...a o MIT-ach, więc jarajcie się nadal- na zdrowie ! :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyziu

Bardzo szanuję Twoje zdanie, masz wiele racji w tym co piszesz ale MITa to nie dotyczy. Być moze puszki i dziesiątki elementów w nich nie są zgodne ze zdrowym rozsądkiem ale to działa. Chce się słuchać. To nie jest playmate of the month, jak purepower ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z MIT-ów bardzo zadowolony i porównywałem z wielom innymi kablami i na razie nic nie zagrało lepiej.

Faktem jednak jest że ceny są chore!

Jakiś absurd!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z MIT-ów bardzo zadowolony i porównywałem z wielom innymi kablami i na razie nic nie zagrało lepiej.

Faktem jednak jest że ceny są chore!

Jakiś absurd!

Dla czego tak uważasz, przecież to nie produkt pierwszej potrzeby :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czego tak uważasz, przecież to nie produkt pierwszej potrzeby :)

 

Otóż dlatego że miedzy podstawowym ich modelem a topowym nie powinien być aż tak duży przyrost ceny!!

Topowy ich IC Oracle MA-X2 ma w USA cenę 16000$ a głośnikowy 40000$ !!

To nie jest przegięcie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż dlatego że miedzy podstawowym ich modelem a topowym nie powinien być aż tak duży przyrost ceny!!

Topowy ich IC Oracle MA-X2 ma w USA cenę 16000$ a głośnikowy 40000$ !!

To nie jest przegięcie?

Nie marudź, tylko kup, może w końcu zaznasz odrobiny spokoju, zanim nie wypuszczą jeszcze droższy model :-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż dlatego że miedzy podstawowym ich modelem a topowym nie powinien być aż tak duży przyrost ceny!!

Topowy ich IC Oracle MA-X2 ma w USA cenę 16000$ a głośnikowy 40000$ !!

To nie jest przegięcie?

 

Dla czego nie? ja się już ponad dwa miesiące męczę z wykonaniem pary kabli głośnikowych może u nich robi go 100 osób ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT

Zarówno IC jak i głośnikowe wpompowują tyle powietrza i przestrzeni w muzykę jak mało które druty.

EOT

Podobnie ja ww MITy i Transparenty)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś oryginał to tak!! Transparent to bardzo uznana i ceniona marka która trzyma cenę na wtórnym rynku.

Jeśli nowy kosztuje ponad 8000zł to używka będzie chodzić za ok 4000zł bez względu na to czy będzie mieć 1 rok czy 5 lat.

Kogoś mogło przycisnąć i sprzedał za 3000zł ale wątpię by sprzedał za 1000zł.

Wątpię też by kabel Transparenta miał ktoś kto zupełnie nie wie co to jest i ile jest warte.

Oczywiście teoretycznie jest to możliwe tak jak to że ktoś sprzedał 10000 euro licząc euro po 1zł mimo że kosztuje 4zł.

 

Przypuszczam jednak że to po prostu dobrze wykonana podróba. Kable Transparenta są często podrabiane i te podróbki nieźle

wyglądają. To podobnie jak z Audioquestami Sky których wiele krąży po Polsce ale to nie są oryginały.Część ludzi w ogóle nie ma

pojęcia że to są podróby a część które przypuszcza że dała się wpuścić w kanał próbuje się tego pozbyć i znaleźć następnego

jelenia.Krążą chamskie tanie podróby ale są też te lepiej wykonane podróby i wtedy jeleniowi wciska się kit że to Sky na rynek Azjatycki....hehehe

 

Czytałem nawet opinie jelenia który wmawiał sobie i innym, że ta podróba gra bardzo dobrze i lepiej od wielu innych, oryginalnych kabli....hehehe

Brak słów!!

 

Bosz..Jak Ty się jarasz tą kasą jaką wydajesz na kable, wzmacniacze itp. Ochłoń trochę...Nie tylko Ty możesz posiadać fajne kabelki.

 

Mój kabelek jest na 100% oryginalny - mam model Transparent ML ULTRA 4480 XL. Kabel kupiłem od koleszki, który miał cały zestaw okablowany wyższymi modelami Transparenta (Reference XL). Akurat przechodził na totalne zbalansowanie systemu - więc pozbył się modelu RCA (szczęŚliwie dla mnie). Nawet wysłałem maila do transparenta bo byłem ciekawy z którego roku jest ten kabelek - odpowiedzieli, że ten numerek wyszedł z fabryki w 2001 r;)

 

Wogóle co to za bzdury z podrabianiem Transparenta opisujesz - nie spotkałem się z jakimkolwiek przypadkiem podrobionego kabla od SUPER w górę. Te kabelki (szczególnie modele przed serią MM) cholernie ciężko było podrobić z uwagi na charakterystyczną budowę filtra.

Podaj proszę jakiekolwiek źródło Twoich informacji o podrabianych transparentach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosz..Jak Ty się jarasz tą kasą jaką wydajesz na kable, wzmacniacze itp. Ochłoń trochę...Nie tylko Ty możesz posiadać fajne kabelki.

 

Mój kabelek jest na 100% oryginalny - mam model Transparent ML ULTRA 4480 XL. Kabel kupiłem od koleszki, który miał cały zestaw okablowany wyższymi modelami Transparenta (Reference XL). Akurat przechodził na totalne zbalansowanie systemu - więc pozbył się modelu RCA (szczęŚliwie dla mnie). Nawet wysłałem maila do transparenta bo byłem ciekawy z którego roku jest ten kabelek - odpowiedzieli, że ten numerek wyszedł z fabryki w 2001 r;)

 

Wogóle co to za bzdury z podrabianiem Transparenta opisujesz - nie spotkałem się z jakimkolwiek przypadkiem podrobionego kabla od SUPER w górę. Te kabelki (szczególnie modele przed serią MM) cholernie ciężko było podrobić z uwagi na charakterystyczną budowę filtra.

Podaj proszę jakiekolwiek źródło Twoich informacji o podrabianych transparentach.

 

A skąd ty wiesz ile wydaje na kable?....hehehe....Jeśli kupiłeś od znajomego to dobrze i dobrze że znana jest historia kabla.

Podrabia się teraz wszystko a szczególnie to co jest w oryginale bardzo drogie.

Sam unikam aukcji i zakupów nie pewnego pochodzenia ale słyszałem o podróbkach wielu kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ty wiesz ile wydaje na kable?....hehehe....

He, he, he....bo wytryskasz za każdym razem jak piszesz o cenach, nawet wirtualnie to czuć :-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ja sie wtrace. oczywiscie zaznacze ze moja opinia bazuje na sluchaniu "bieda MITow" - Terminator RCA i glosnikowe i Shotgun RCA

Generalnie kable podbijajace bas, niekontrolujace go i przeklamujace dziwiek.

z mojego doswiadczenia Tara Labs i Acrolink lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, he....bo wytryskasz za każdym razem jak piszesz o cenach, nawet wirtualnie to czuć :-))))

 

Nie chodzi o ceny tylko na nich można zobrazować utratę wartości i szanse na podróbkę.

Pewność to nie jest ale po co ktoś miałby sprzedawać świetny kabel za 12% jego wartości skoro moźe go sprzedać za 30% wartości nowego.

Dla mnie zawsze wzbudza to nie ufność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.