Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze doświadczenia z MIT-em


gg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie takie czasy tylko takie pojecie o dźwięku i taki gust. Dostałem takie zapotrzebowanie na kable: ma być bas rodem z MIT-a :}

 

Czy jest ktoś chętny pod koniec września na test?

 

 

Ja mogę dokonać porównania z IC Sonus Oliva :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Co do sprzętu to zdaję sobie sprawę że to budżetowe klocki,ale na takie tylko było mnie stać.Może kiedyś?? zmienię na coś lepszego.Co do kabli,jeśli uważacie że te AudioQuesty nie są takie złe to chyba sobie odpuszcze, zmienie tylko sieciówkę w CD.Dzięki za pomoc.Jeżeli macie jeszcze jakiś kablarskie pomysły,to chętnie rozważę.Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jaki masz jest bardzo dobry i chyba dobrze wydałeś tą kasę. Ciesz się muzyką i nie zawracaj sobie głowy eksperymentami tym bardziej jeśli nie masz dużo wolnej kasy.

Zabawa w High End to studnia bez dna i nawet gdybyś wydał na system 200 000zł to szybko okaże się że są dużo lepsze sprzęty!

 

Gdybyś miał tylko fabryczne, zwykłe kable no to trzeba by je wymienić na coś lepszego czyli interkonekt za ok 1000-1500 i głośnikowe za 2000-4000 ale ty już masz tego typu kable i to całkiem niezłe.

Następne trochę lepsze to interkonekty w cenie 3000-5000zł a głośnikowy ok 10000zł.

Potem kolejny próg gdy słychać poprawę to IC za 12000-18000zł i SP 30000-50000zł. Jest jeszcze liga ultra high end gdzie masz IC nawet do 70000zł np Synergistic Research Galileo, czy głośnikowce za ponad 100 000zł.

Tak to wygląda.

Oczywiście w danej klasie są rożne kable i jakiś może z twoim systemem grać lepiej niż inny z tej samej grupy cenowej a poza tym ważne jest też co ty lubisz i co bardziej się akurat tobie podoba. Ale do takich testów musiałbyś wpinać wygrzane kable w swój system w swoim pokoju a pisałeś już że nie masz takiej możliwości.

Najłatwiej wybrać dla siebie porównując dwójkami i tak eliminować te które przegrały pojedynek. Inaczej się pogubisz.

 

Zasilajacy i nie drogi a godny polecenia to Shunata Diamondback i Copperhead. Mam oba i fajnie grają, dynamicznie, szybko, z detalami.

Wiadomo że są lepsze ale za np 5000zł Shunyata Python CX.

 

Prędzej pomyśl o akustyce pokoju. Nie wiem co tam masz ale 2 fajne dyfuzory za sprzętem i np 2 za miejscem słuchania mogą poprawić brzmienie no i bass Trapy dużo zmieniają na plus. A to niekoniecznie muszą być wysokie koszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dokonać porównania z IC Sonus Oliva :)

 

To spokojnie wystarczy model podstawowy G-UP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla oszczędnych lub ciekawych,moduł który zamieni budżetowy kabel w MIT`a:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiza, kup jakies stare wysokie audoquesty lub wireworld, na ogol sa tanie w porownaniu do innych marek jakich MIT, TA czy Nordost.

Ale nie przesadzaj, no i pamietajk, ze lepszy kabel nie zawsze moze wyjsci Twojemu systemowi na zdrowie, bo moze sie tak stac, ze np uwypukli slabe cechy systemu. Generalizuje w tym miejscu, poniewaz zestaw Yamahy pasuje do siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jaki masz jest bardzo dobry i chyba dobrze wydałeś tą kasę. Ciesz się muzyką i nie zawracaj sobie głowy eksperymentami tym bardziej jeśli nie masz dużo wolnej kasy.

Zabawa w High End to studnia bez dna i nawet gdybyś wydał na system 200 000zł to szybko okaże się że są dużo lepsze sprzęty!

 

Gdybyś miał tylko fabryczne, zwykłe kable no to trzeba by je wymienić na coś lepszego czyli interkonekt za ok 1000-1500 i głośnikowe za 2000-4000 ale ty już masz tego typu kable i to całkiem niezłe.

Następne trochę lepsze to interkonekty w cenie 3000-5000zł a głośnikowy ok 10000zł.

Potem kolejny próg gdy słychać poprawę to IC za 12000-18000zł i SP 30000-50000zł. Jest jeszcze liga ultra high end gdzie masz IC nawet do 70000zł np Synergistic Research Galileo, czy głośnikowce za ponad 100 000zł.

Tak to wygląda.

Oczywiście w danej klasie są rożne kable i jakiś może z twoim systemem grać lepiej niż inny z tej samej grupy cenowej a poza tym ważne jest też co ty lubisz i co bardziej się akurat tobie podoba. Ale do takich testów musiałbyś wpinać wygrzane kable w swój system w swoim pokoju a pisałeś już że nie masz takiej możliwości.

Najłatwiej wybrać dla siebie porównując dwójkami i tak eliminować te które przegrały pojedynek. Inaczej się pogubisz.

 

Zasilajacy i nie drogi a godny polecenia to Shunata Diamondback i Copperhead. Mam oba i fajnie grają, dynamicznie, szybko, z detalami.

Wiadomo że są lepsze ale za np 5000zł Shunyata Python CX.

 

Prędzej pomyśl o akustyce pokoju. Nie wiem co tam masz ale 2 fajne dyfuzory za sprzętem i np 2 za miejscem słuchania mogą poprawić brzmienie no i bass Trapy dużo zmieniają na plus. A to niekoniecznie muszą być wysokie koszty.

Witam.Dzięki za pocieszenie , że klocki moje to nie całkiem takie mizeroty i za sprowadzenie na ziemię w kwesti kabli-wyczerpująco i na temat.Masz rację ,teraz pokombinuję sobie z akustyką zmienię sieciówkę w CD, a reszta kasy na płyty.Dzięki, pozdrawiam serdecznie!

 

kiza, kup jakies stare wysokie audoquesty lub wireworld, na ogol sa tanie w porownaniu do innych marek jakich MIT, TA czy Nordost.

Ale nie przesadzaj, no i pamietajk, ze lepszy kabel nie zawsze moze wyjsci Twojemu systemowi na zdrowie, bo moze sie tak stac, ze np uwypukli slabe cechy systemu. Generalizuje w tym miejscu, poniewaz zestaw Yamahy pasuje do siebie.

Dzięki za odzew.Teraz już w kwesti kabli trochę mnie podszkoliliście,tak bym wydał kasę,a efekt by mógł być mizerny.Dzięki za wskazówki co do Audioquesta.Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Zgadzam sie z tym co napisał <stary audiofil>. Tak się składa że ja także mam już spory bagaż audiofilskich doświadczeń i po wieloletnich poszukiwaniach kabli gośnikowych i interkonektów od kilku lat gram na okablowaniu MIT Oracle . I na razie w tym temacie dałem sobie spokój.Oczywiście "przepuściłem " przez swój system wiele kabli wartych uwagi firm choćby: Kimber, Transparent Audio,Audioqest etc. Przygodę z kablami MITa zacząłem od niższych modeli np. MH 770 Tube ale szybko przesiadłem się na Oracle.Moim zadniem starsze modele z tej serii są bardziej godne uwagi niż nowsze . Te nowsze graja może nieco bardziej szczegołowo i dokładnie ale nie mają już tego "analogowego" , naturalnego brzmienia , przynajmniej moim zdaniem .Nie zuważyłem aby te kable zamulały dzwięk.Natomiast grają dzwiękiem bardzo dynamicznym zarówno w skali makro jak i mikro ,bogatym barwowo, ze zrównóważonym pasmem i wspaniałą przestrzenią.Dają też duże poczucie że odtwarzany spektakl muzyczny odbywa się w naszym pokoju odsłuchowym .Oczywiście kable te nie zagrają same z siebie . Aby pokazały pełnię swoich możliwosci muszą być wpięte w odpowiedniej klasy system audio.Ale warto się pomęczyć ze skompletowaniem takowego by móc się cieszyć pięknem muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiza, kup jakies stare wysokie audoquesty lub wireworld, na ogol sa tanie w porownaniu do innych marek jakich MIT, TA czy Nordost.

Ale nie przesadzaj, no i pamietajk, ze lepszy kabel nie zawsze moze wyjsci Twojemu systemowi na zdrowie, bo moze sie tak stac, ze np uwypukli slabe cechy systemu. Generalizuje w tym miejscu, poniewaz zestaw Yamahy pasuje do siebie.

Witam.P.Wojtku proszę jeszcze o jedą informację,tak na przyszłość.Stare wysokie AudioQuesty,niestety nie orientuje się w tych modelach.Czy możesz mi podać konkretne modele,i może orientujesz się w jakich kwotach można je dostać.

Ostatnie pytanie-czy przy kupnie tych starszych modeli trzeba Też uważać na podróbki??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Esoterica55 że nie jest tak że stare MIT Oracle grały lepiej niż nowe.Nie wiem jakie modele kolega porównywał ale Oracle to kilka modeli od serii 3, serii 2, serii 1 aż w górę przez MA, MA-X a od kilku miesięcy doszedł najwyższy Oracle MA-X2.

Starsze były oczywiście bardzo dobre ale nowe są znacznie lepsze.Taki jest postęp i nie ma na to rady.Teraz topowy jest MA-X2 a jak a 2-3 lata wyjdzie MA-X3 a za kolejne 3 będzie pewnie MA-X4 to na pewno będą jeszcze lepsze.

Z każdym modelem mają coraz bardziej zaawansowaną technologię.

Stare Oracle wydawały się bardziej analogowe i grały za lekką jakby mgiełką ale to złudzenie.Nowe są równie analogowe ale mają dużo lepszy, jeszcze lepiej kontrolowany bas, jeszcze lepszą, bardziej dźwięczną i szczegółową górę,ogromną przestrzeń i trójwymiarową scenę.

Ponieważ w nowych Oracle jest więcej informacji, więcej się dzieje i wszystko jest wyraźniejsze i przestrzenniejsze to uwaga musi się podzielić między średnice a resztę pasma a w starszych wersjach siłą rzeczy uwaga skupia się na średnicy dlatego jest takie złudzenie że jest bardziej analogowy. Gdyby słuchać na nowych Oracle a następnie wpiąć starsze to będzie odczucie zmatowienia, mniejszego blasku i mniejszej przestrzeni.

 

Zresztą zauważyłem podobny efekt w testowanym Cardas Clear który wydaje się bardziej analogowy bo ma po prostu gorszą górę, matową i uśredniony kluchowaty bas, z mniejszą kontrolą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiza -ile chcesz przeznaczyć na sieciówkę?

Używanego Transparęta Power Link Super kupiłem za 800zł i mam go wpiętego pod wzmacniacz.Nie wiem czy do CD też szukać T.A. Super czy coś innego.Kwota do wydania podobna.Ja miałem w planach jednak T.A Super.

Pozdwiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.Kupiłem MITa Z-Cord 2,a mam także T.A Super i zauważyłm że przewody są takie same.

Różnica jest tylko w puszkach i oczywiście w cenie.Mój stary T.A ma 3 puszki ,a MIT dwie.

CZY obie firmy używają tych samych przewodów??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wcześniejsze wpisy tego wątku to znajdziesz odpowiedź.

Czytałem.Jeżeli MIT poszedł dalej ,a T.A stoi w miejscu(tak wyczytałem)to myślałem że kablami też się różnią , nie tylko puszkami??

Chyba trzeba więcej czytać nż myśleć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak nie jest że T.A. nic nie zmienia i nie idzie do przodu ale faktycznie mają mniejszy wybór modeli kabli i mniej zaawansowane technologie.

Jak porównasz obecne wysokie modele obu firm to różnią się bardzo.

 

Jak trafiłeś MIT-a sprzed lat to on faktycznie może być bardzo podobny do jakiegoś modelu T.A.

MIT jest bardziej nowatorski i w mojej ocenie lepszy ale kable T.A. też mają świetne opinie i bardzo dobrze "grają". Ludzie je sobie chwalą.

Kupując nowe wolałbym MIT-a ale jak trafi ci się okazja na T.A.to warto spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak nie jest że T.A. nic nie zmienia i nie idzie do przodu ale faktycznie mają mniejszy wybór modeli kabli i mniej zaawansowane technologie.

Jak porównasz obecne wysokie modele obu firm to różnią się bardzo.

 

Jak trafiłeś MIT-a sprzed lat to on faktycznie może być bardzo podobny do jakiegoś modelu T.A.

MIT jest bardziej nowatorski i w mojej ocenie lepszy ale kable T.A. też mają świetne opinie i bardzo dobrze "grają". Ludzie je sobie chwalą.

Kupując nowe wolałbym MIT-a ale jak trafi ci się okazja na T.A.to warto spróbować.

Za jakiś czas będe szukał Głośnikowych o ciepłym brzmieniu max 2tys.Właśnie myślę o Micie lub T.A.Tylko nie wiem na jakie modele polować??

Kable mam zamiar kupić używane!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i słusznie bo możesz dobre używki wyrwać za 30% ceny nowych a jeśli nie używał tego "skończony osioł" lub ktoś mający dzieci-szkodniki, a takie czasem się zdarzają, łamią kable, zaginają, niszczą itd to będziesz miał kabel pełnowartościowy, wygrzany i posłuży na wiele lat.

Z drugiej strony za 2000zł cudów nie oczekuj ale coś dobrego może trafisz, bo powinien to być kabel który jako nowy kosztuje ok 6000 zl.

Powodzenia w szukaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i słusznie bo możesz dobre używki wyrwać za 30% ceny nowych a jeśli nie używał tego "skończony osioł" lub ktoś mający dzieci-szkodniki, a takie czasem się zdarzają, łamią kable, zaginają, niszczą itd to będziesz miał kabel pełnowartościowy, wygrzany i posłuży na wiele lat.

Z drugiej strony za 2000zł cudów nie oczekuj ale coś dobrego może trafisz, bo powinien to być kabel który jako nowy kosztuje ok 6000 zl.

Powodzenia w szukaniu.

Myślę że do mojego budrzetowego grania wydawanie większych kwot mija się z celem? Jak byś napisał na co polować w tym przedziale cenowym bym był wdzięczny!

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do mojego budrzetowego grania wydawanie większych kwot mija się z celem? Jak byś napisał na co polować w tym przedziale cenowym bym był wdzięczny!

Pozdrawiam.

 

Nie będę wciskał kitu że wiem gdyż nie słuchałem tańszych MIT-ów czy Transparentów. Zdecydowanie bierz MIT-a jeśli jest okazja.

Popatrz na ich stronę Mitcables i zobacz co tam jest w ludzkiej cenie. Sprawdź u nas na rynku używek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na ebay.com, ja tam znalazlem kilka MITów (CTV S1 czy Shotgun S1) - takie będa w okolicach 600USD - będziesz musiał tylko załatwic transport - paczka jakieś 56usd i celnik - z VATem 23%

natomiast z tych o ciepłym brzmieniu to AVT s1 - jak sie uda to używane znajdziesz za 170-180uds i tak samo zapłacisz za transport - jak sie uda to moze celnik nie zatrzyma (wartość poniżej 200uds od osoby prywatnej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez maxflo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady,jak pisałem wyżej teraz kupiłem siećówki i jestem bez kasy. Dopiero za jakiś czas będe się przymieżał do głośnikowych.Kwestie zasilania mam z głowy i jestem z tych kabli b.zadowolony.

Głośnikowe to trochę większy wydatek.Przy moich skromnych zarobkach będe musiał trochę pociułać, ale jak zacznę polowanie będe chociaż wiedział co ustrzelić?

Wielkie ukłony w stronę STAREGO AUDIOFILA który doradził mi że zabawę z kablami mam zacząć od porządnego zasilania.To dzięki Niemu poznałem T.A.Wcześniej nie miałem pojęcia o istnieniu takij firmy.

Pozdrawiam wszystkich zwolenników dobrych kabli niekoniecznie odrazu tych najwyższych modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe... Stary jeździ i zaraża miłością do Transparenta

Ja też się zaraziłem i "bezpuszkowce" już mi nie grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez L3VY

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem niedawno zestawe EAR spietego okablowaniem MIT Magnum MA,. Super neutralnosc, wielka scena. Absolutnie niczego temu zestawowi nie brakowalo. Tylko ta cena(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to świetne kable są.Ostatnie dni przerabiam trochę interkonektów,potrzebuję akurat jednego.

No i jazda,Fadel Coherence,jakiś najwyższy van den Hul,Transparent,Tara,itd.

Zawsze czegoś tam brakowało,wpinam MITa,czy to Magnum MA,czy MA-Xa,i gra super,żadnych zastrzeżeń,tylko trzymać się za kieszeń :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to świetne kable są.Ostatnie dni przerabiam trochę interkonektów,potrzebuję akurat jednego.

No i jazda,Fadel Coherence,jakiś najwyższy van den Hul,Transparent,Tara,itd.

Zawsze czegoś tam brakowało,wpinam MITa,czy to Magnum MA,czy MA-Xa,i gra super,żadnych zastrzeżeń,tylko trzymać się za kieszeń :).

 

Jaką Tarę porównywałeś? Czekam na RS-1 ale jakoś nie mogę się doczekać.

A jak wypada porównanie Magnum MA-X z Acrolinkiem 6300?

 

Magnum jest chyba tańsze od tego topowego Acrolinka. Ale znów topowy MIT Oracle MA-X2 jest droższy więc trudno to porównywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarę 0.8.

Acrolinka w tej konfiguracji bezpośrednio nie porównywałem,jest wpięty w innym miejscu toru.

Magnum dużo tańszy od Acrolinka,to prawda,co do MA-X,to jest kablem znakomitym,zalety były na forum opisywane :),mogę tylko potwierdzić :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę tyko moją krótką opinie na temat okablowania Transparent Audio. Nie wiem jak wygląda porównanie najwyższej

ligi TA i MIT, ale w linii Transparenta, tak od modelu Ultra, są potężne różnice na korzyść oczywiście tych najwyższych

modeli. W US większą popularnością cieszą się produkty Transparenta, chociaż te dwie firmy pochodzą z jednego podwórka

i z jednej piaskownicy. Transparent od poziomu Reference, to przede wszystkim przepiękna barwa. Nie słyszałem lepszej !

Trochę gorzej z rozdzielczością i właśnie wysokie modele, począwszy od Reference w górę, zapewniają nam mieszankę

pięknej barwy i przejrzystości (detalu). W konfrontacji z wysokimi Nordostami (Valhalla), model Reference-Transparenta,

wypada na trójkę w skali pięciostopniowej, biorąc pod uwagę właśnie przejrzystość (detal). No, ale gdy w grę wchodzi

wokal, dęciaki i np. bas (mówię tutaj o kreacji dzwięku kontrabasu i jego barwie, a nie o zejściu niskich tonów), to

Transparent nie ma sobie równych. Korzystam z tych dwóch firm i przepinam, w zależności jakie jest zapotrzebowanie na dzwięk i z jakimi kolumnami kable mają współpracować. Powyższa teoria oparta jest na własnych doświadczeniach w tym

samym systemie i w tym samym pomieszczeniu.

 

Pozdr, M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najwyższych MIT-ach Oracle MA-X i MA-X2 masz to wszystko razem, super barwy, rozdzielczość, przestrzeń i scena 3D. Tyle że cena jest zabójcza ale z drugiej strony za Valhalle i Transparenta razem w sumie zapłacisz chyba zbliżoną kwotę a nie musiałbyś nic przepinać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najwyższych MIT-ach Oracle MA-X i MA-X2 masz to wszystko razem, super barwy, rozdzielczość, przestrzeń i scena 3D. Tyle że cena jest zabójcza ale z drugiej strony za Valhalle i Transparenta razem w sumie zapłacisz chyba zbliżoną kwotę a nie musiałbyś nic przepinać.

 

Czy słyszałeś konfigurację z Transparent Opus lub Nordost Odin ? Jeżeli podałeś przykład Oracle MA-X i MA-X2, to

rozumiem, że porównywałeś najwyższą ligę tych trzech producentów w jakimś adekwatnym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.