Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze doświadczenia z MIT-em


gg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Zrobię eksperyment.

Zamiast kiepskich zworek, które aktualnie mam podłącze kolumny "na dwa baty" :))

Na dole zostanie MIT (chwilowo Shotgun S1 bo Magnum MA dopiero do mnie dojedzie), górą pójdzie po YP Reference.

 

Zaraz zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowane przez masza1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze te jumpery jez testowales z kablami mita?

 

Z kolega Masza i tak bede sie widzial to co mi szkodzi wziac takie male pudelko ze soba:)

 

Widzę że się irytujesz.Nie testowałem tych jumperów ale znam dobrze kable Nordosta, podobnie jak kable MIT-a.

Wiem że to zupełnie inne szkoły brzmienia.

Nie jest też tak że każdą pierdołę trzeba przetestować u siebie żeby mieć jakiś pogląd.

Szkoła brzmienia Nordosta jest znana od lat i znana też z autopsji każdemu kto miał z tymi kablami do czynienia.

Pomijając fakt czy to dobra szkoła czy nie to na pewno od lat jest konsekwentna i dopiero teraz nowe serie

mają być inne.

Oznacza to że jumpery Nordosta dadzą zupełnie inne brzmienie niż MIT.

Pewnie że próbę można zrobić ale nie sądzę że ktoś kto lubi brzmienie MIT-a chciał mieć na średnicy i górze

brzmienie Nordosta.

Ale już jumpery Transparenta czy Harmonixa mogłyby się wpasować lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do irytacji mam daleko, ale wez pod uwage, sa kolega masza ma taki sam taka sama koncowke jak ja lampowo i taki experyment kazdemu moze wyjsc na dobre i nie ma co na sile robic z siebie "oracle", ze sie wszystlo tak dobrze wie i potrafi przewidziec:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem aluzję tylko nadal widzę bez sens takiego ruchu. Bo jeśli 80% pasma ma "zasilać" Nordost to po co

komuś MIT? To szkoda kasy. To od razu można podpiąć jednego Nordosta, dołożyć jumpery do kompletu i jest OK.

Z tego co widzę to osoby wchodzące w MIT-a szukają jednak innego brzmienia, cieplejszego, bardziej nasyconego.

Ale masz rację że pobawić się zawsze można.Od nadmiaru porównań głowa nie powinna rozboleć a wiedza się

poszerzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są jumpery Transparenta?

Nigdy się z nimi nie spotkałem a to by mogło zadziałać.

Każda firma produkująca kable głośnikowe i interkonekty ma w swojej ofercie jumpery.

A jeśli nie ma w ofercie to można zamówić jakie się chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem aluzję tylko nadal widzę bez sens takiego ruchu. Bo jeśli 80% pasma ma "zasilać" Nordost to po co

komuś MIT? To szkoda kasy. To od razu można podpiąć jednego Nordosta, dołożyć jumpery do kompletu i jest OK.

Z tego co widzę to osoby wchodzące w MIT-a szukają jednak innego brzmienia, cieplejszego, bardziej nasyconego.

Ale masz rację że pobawić się zawsze można.Od nadmiaru porównań głowa nie powinna rozboleć a wiedza się

poszerzy.

 

Ale Ty nie masz calego systemu okablowanego mitem....

Kolega masza otwarty na experymenty skoro chce probowac yp argentum z mitem. Co z tego wyjdzie sam jestem ciekaw.

Sluchalem tych jumperow z nowym tyr 2 i dzwiek byl cieply i nasycony, jumpery szly na bas, tak je zaleca nordost wkladac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

sly, pewnie, że można ale obawiam się, że cena będzie 1/2 Magnuma :)

 

Wsłuchuję sie teraz w eksperymentalne "dwa baty".

 

YP nie ma i nigdy nie miało sygnatury typowej dla srebrnego okablowania.

Jak grałem tylko na YP to najbardziej mi sie podobała jego góra pasma.

Z tweeterami PAC jest o tyle problem, że wymagają bardzo porządnego doprowadzenia zasilenia a wtedy odwdzięczają się estradą w pokoju.

Edytowane przez masza1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są jumpery Transparenta?

Nigdy się z nimi nie spotkałem a to by mogło zadziałać.

umka ma jumpery Harmonixa,i jest to świetna rzecz,skontaktuj się z nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem tych jumperow z nowym tyr 2 i dzwiek byl cieply i nasycony, jumpery szly na bas, tak je zaleca nordost wkladac

 

Jumpery Norse idace na bas niespecjalnie sprawdzily sie u mnie, bo sam eksperyment zaczalem od takiej konfiguracji. Laczac lampe glosnikowym Baldurem shotgun, ten idzie na bas, a zwory do wysokotonowców. Dzwiek jest zbalansowany i dociazony wtedy. Nie zapominajmy, iz rzeczone jumpery to pojedynczy, posrebrzany solid core z micro mono-filament.

 

Nordost zreszta wcale nie zaleca konfiguracji, ktora podales. Skad taka opinia?

 

Cytujac z opisu na opakowaniu "With the jumpers in place, reconnect your speaker cales to the lower terminals".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jumpery Norse idace na bas niespecjalnie sprawdzily sie u mnie, bo sam eksperyment zaczalem od takiej konfiguracji. Laczac lampe glosnikowym Baldurem shotgun, ten idzie na bas, a zwory do wysokotonowców. Dzwiek jest zbalansowany i dociazony wtedy. Nie zapominajmy, iz rzeczone jumpery to pojedynczy, posrebrzany solid core z micro mono-filament.

 

Nordost zreszta wcale nie zaleca konfiguracji, ktora podales. Skad taka opinia?

 

Od dlera nordosta mam ta informacje.

Baldury same w sobie nie sa cieple i nie schodza bardzo nisko wiec moze taki efekt, z tyr 2 bas byl bardzo nisko.

 

Cytujac z opisu na opakowaniu "With the jumpers in place, reconnect your speaker cales to the lower terminals".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

O wiele, wiele lepiej niż na gównianych zworkach.

 

No cóż, jest teraz jakieś odniesienie przy poszukiwaniu dobrych jumperów.

Jak nie znajdę to będzie musiało zostać "na dwa baty" ;)

 

Ja testowałem różne ustawienia na kliku kolumnach i zawsze bi-wiring / bi-amping grał lepiej niż standardowe podejście.

Na poprzednich kablach również grałem 4 kable na kanał (bi -amping) i to było na prawdę optymalne ustawienie.

Końcówki mam tak zbudowane , że są 4 niezależne tory do zasilania kolumn i różnicę tak jak u ciebie słychać od razu.

 

Gratulacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Góra mi się teraz fajnie wypełniła.

PAC'ki sieją na 360 stopni :)

 

U mnie takie połączenie daje najlepsze efekty (największą różnicę) przy głośniejszym odsłuchu.

Przy spokojnym słuchaniu najlepsze efekty daje w połączeniu z Pure Class A.

Przełącz na normalne podejście kabli i potem na bi-wiring i odkręć potencjometr trochę wyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę kolego , że grubo przesadzasz ze swoimi wypowiedziami na publicznym portalu.

Świń z tobą nie wypasałem w Radomiu tak więc trochę szacunku do innych.

Ubliżanie ludziom , których nie znasz to wynik tylko twojego prostactwa i chamstwa.

 

Oglądając twój profil i przechwałki na nim, świadczą one jedynie o twoim charakterze a podobno skończyłeś MBA i coś tam jeszcze, jeżdzisz Audi V8 itp.itd

Aha no i jeszcze znasz Barracka Obamę.

 

Co kto ma w domu , kim jest i co robi o tym nie masz pojęcia więc nie pouczaj innych swoim protekcjonalnym tonem wypowiedzi i chamskimi odzywkami.

 

 

Myślę , że inni w przeciwieństwie do ciebie nie muszą popisywać się i imponować komuś a nie jeden z nich mógłby nakryć ciebie czapką.

 

Zapewne lista twoich osiągnięć w dziedzinie audio na twoim profilu to tzw. lista twoich marzeń i westchnień.

 

A jak nawet na profilu piszesz prawdę to masz fajny sprzęt ale mi nie zaimponowałeś :)

 

Ale tu się działo. A ja głupi to przegapiłem :) Widać nie tylko mnie wkurzał Mireczek.

 

Tak na marginesie. Właśnie słucham 2 kompletów Mita. Trafiły wreszcie do porównań. Stare i nowe modele. I ucieszę kolegę SLY30. Wreszcie MIT gra jak trzeba.

Poprzedni błąd polegał na niedopasowaniu kabli (Oracle 2.1 i V2.2) oraz stosowaniu go z innymi interkonektami. Po podłączeniu kompletu firmowego wreszcie zaczęło grać. Nie podam nazw okablowania bo szukam właśnie takiego kompletu a jak ktoś ma to zaraz ceny podskoczą. Napiszę tylko, ze wersje do lampki. Propozycję proszę wysyłać na priv. Tylko najwyższe modele w dobrej cenie :)

 

Największy minus kabli sztywność, trudność podłączenia i ciężkie puchy, które mnie niezmiernie wkurw...... Na taboretach je stawiacie czy co?

Dziękuję kilku kolegom i dystrybutorowi za pożyczenie kabli. Bez Was testy by szlak trafił. W grudniu już kończę zabawę z kablami ale kto wie czy u mnie mit nie zagości na dłużej.

 

Posypuję głowę popiołem i powiem Errare humanum est, in errore perservare stultum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ale tu się działo. A ja głupi to przegapiłem :) Widać nie tylko mnie wkurzał Mireczek.

 

Tak na marginesie. Właśnie słucham 2 kompletów Mita. Trafiły wreszcie do porównań. Stare i nowe modele. I ucieszę kolegę SLY30. Wreszcie MIT gra jak trzeba.

Poprzedni błąd polegał na niedopasowaniu kabli (Oracle 2.1 i V2.2) oraz stosowaniu go z innymi interkonektami. Po podłączeniu kompletu firmowego wreszcie zaczęło grać. Nie podam nazw okablowania bo szukam właśnie takiego kompletu a jak ktoś ma to zaraz ceny podskoczą. Napiszę tylko, ze wersje do lampki. Propozycję proszę wysyłać na priv. Tylko najwyższe modele w dobrej cenie :)

 

Największy minus kabli sztywność, trudność podłączenia i ciężkie puchy, które mnie niezmiernie wkurw...... Na taboretach je stawiacie czy co?

Dziękuję kilku kolegom i dystrybutorowi za pożyczenie kabli. Bez Was testy by szlak trafił. W grudniu już kończę zabawę z kablami ale kto wie czy u mnie mit nie zagości na dłużej.

 

Posypuję głowę popiołem i powiem Errare humanum est, in errore perservare stultum.

 

Było, minęło ;)

To stare dzieje i ja się nie obrażam choć czasem niektórzy tu na forum wyznają poniższą maksymę :

 

"Dogodzić wszystkim to niemożliwe ale wku...wić wszystkich to już żaden problem" ;)

 

Ja postawiłem puszki na ..... korkowych klockach do szlifowania papierem ściernym.

Taki high endowy gadżet z Castoramy - cena za szt. chyba 10 pln.

Próbowałem na spikach , które dostajesz w komplecie z kablami i na gumowych półkulach ale ze względu na poziome podejście zacisków w kolumnach podniosłem puchy na wspomnianych klockach i kable nie są idiotycznie powykręcane.

 

Szukasz kabli MIT-a ?

Dobrze zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1- nie wiem jak te MITy które masz ale najwyższe Oracle są bardzo elastyczne, zupełnie nie sztywne.

Aż mnie to nawet zaskoczyło.IC układają się łatwo jak sznurki a głośnikowe są oczywiście znacznie grubsze

ale też dość elastyczne.

 

Po 2- puszki faktycznie są dość ciężkie ale przy zamówieniu nowych kabli można wybrać opcję czy puszka ma być w połowie IC

czy w 1/3.Poza tym może być wersja przelotowa tzn kabel-puszka-kabel albo wersja V gdzie obie części kabla wchodzą do puszki

z tej samej strony. Puszki trzeba ułożyć z tyłu za sprzętem. Warto zamawiać kabel nie 1m a 1.5m bo dopłaty prawie nie ma a właśnie

ze względu na puszki jest wtedy łatwiej i wygodniej to ułożyć.

 

Po-3- od początku pisałem że MIT są rewelacyjne ale jak najwyższe modele. W topowych MA-X nie ma podziału na lampę i SS.

One są uniwersalne.Podział jest w niższych modelach.

 

Po 4- puchy od kabla głośnikowego są mega wielkie i ciężkie ale je się ustawia za kolumnami więc nie powinno być problemu.

 

Pozdrawiam

i miłej zabawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie sprzęty stoją dość wysoko i musiałbym podstawić 10 takich podstawek.

Tak, kupię kolejna parkę okablowania. Traf tym razem chciał, że będzie to Mit. Jak inne kable zagrają lepiej to będę miał na dalsze porównania.

Tylko MIt i Transparent wprowadza tak ciekawy sposób prezentacji wiec muszę mieć coś do dalszych porównań. Może da się lepiej a może inaczej, póki co jestem wreszcie zadowolony z Mita. Zamulenie z poprzednich kabli zniknęło i wreszcie góra gra na właściwym poziomie. Powiem więcej, jest wręcz przepiękna.

 

Starszy głośnikowiec jest sztywny jak jasna cholera. Interkonekt jest miękki ale ma ciężkie puszki, które ciążą przy gniazdach. Nie jest to jednak wielki problem, najważniejsze że wreszcie zaczęły grać jak powinny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Tylko u mnie sprzęty stoją dość wysoko i musiałbym podstawić 10 takich podstawek.

Tak, kupię kolejna parkę okablowania. Traf tym razem chciał, że będzie to Mit. Jak inne kable zagrają lepiej to będę miał na dalsze porównania.

Tylko MIt i Transparent wprowadza tak ciekawy sposób prezentacji wiec muszę mieć coś do dalszych porównań. Może da się lepiej a może inaczej, póki co jestem wreszcie zadowolony z Mita. Zamulenie z poprzednich kabli zniknęło i wreszcie góra gra na właściwym poziomie. Powiem więcej, jest wręcz przepiękna.

 

Starszy głośnikowiec jest sztywny jak jasna cholera. Interkonekt jest miękki ale ma ciężkie puszki, które ciążą przy gniazdach. Nie jest to jednak wielki problem, najważniejsze że wreszcie zaczęły grać jak powinny.

Aktualna seria MIT-a ma kable miękkie jak z waty aż dziw bierze , że to drut a nie sznurek jest w środku.

Nawet ten gruby kabel (jak zasilanie do reaktora w Fukujimie) jest miękki i można go bez problemu ułożyć.

Od puszki do widełek jest chyba z 05. m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem wyżej, że staruszek jest sztywny jak nieboszczyk, a on mnie obecnie interesuje :) Dewiacja na starość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Ja jestem mile zaskoczony głośnikowym mit matrix 18. Zagrał u mnie znakomicie i lepiej niż droższy mit 28. Testowałem z kablem głośnikowym interkonekt matrix 12 oraz terminator 1 , ale niestety poległy z moim systemem, produkując dźwięk bułowaty , ze słaba kontrolą basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Napiszę wam jeszcze jedną ciekawostkę na temat kabli MIT-a.

Rozmawiałem ostatnio (w czwartek) z takim jednym znajomkiem z Monachium.

Facet ma cały topowy zestaw Spectrala, kolumny Magico i oczywiście kable MIT-a.

Wszystkie MITY (IC i głośnikowe) to MA-X2 i wydawało by się , że do Spectrala i Magico wymarzone i dedykowane kable.

I tak sobie z nim gadam o zamianie mojego XLR 1,5m na jego 2,0 m a on mi mówi, że ......nie chce zamieniać bo od 2 tygodni ma kable Schnerzingera do testów.

Na moje pytanie jak się sprawdziły porównania powiedział , że MIT-y poległy sromotnie i nie chce ich więcej a w zamian za nie zostanie chyba przy tym tajemniczym kablu z Niemiec.

To już kolejna osoba, z którą rozmawiałem na ten temat i ma podobne doświadczenia.

 

Coś w tym chyba jednak musi być na rzeczy ;)

 

Szkoda tylko , że przedstawiciel tej tajemniczej firmy nie przyjedzie do Polski i nie wypożycza kabli drogą pocztową.

 

Ale do takiej dyskusji jest inny wątek na AS.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to testy kabli będę robił do emerytury, ciągle coś nowego :)

Boję się tylko, że koledzy z Niemiec chwalą zabawki ze swojego podwórka. My musimy zacząć promować polskie kable...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba mało przebywasz w PL albo niedawno odkryłeś świat hi-end skoro Ancient Audio i Bazodrut Cię dziwi. Oczywiście P. Waszczyszyn to zupełnie inna galaktyka konstrukcji. Mam nadzieję, że ruchańce kojarzysz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.