Skocz do zawartości
IGNORED

Metronome C8 vs.CH Precision vs. DCS Vivaldi


Gość jarek&ania

Rekomendowane odpowiedzi

 

Do siebie tez moge zaprosic bedzie pewien przedspiew tego oczym pisze.

 

Przedśpiew to pewnie jakaś przemowa; czyż nie tak, będziesz opowiadał o audio ?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zalezy od zrodla! Jak zrodlo jest na wysokim poziomie lampa tutaj NIC nie wniesie. A wlasciwie wniesie utrate szczegolow, utrate basu, utrate melodyki i co dziwne utrate prawdziwosci muzycznych barw. A zamiast blaszanych intsrumentow perkusyjnych uslyszycie nie ich metaliczny perlisty dzwiek tylko szarosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż w kraju jeszcze końcówka upałów tak ze alkohol łatwo uderza do głowy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umów się w studiu nagrań i każ im z topowego pre mikrofonowego wyrzucić lampy :)

W przedwzamcnianiu lampa to co innego, chociaz i ja bedzie mozna ominac z czasem, tak sadze.

 

tasiop posłuchaj sobie nagrań zrobionych topowym cyfrowym mikrofonem Neumanna :D

Bardzo mozliwe ze tak jest, chyba nawet slyszalem takie jedno nagranie Anny Netrebko (jesli sie nie myle), wyjatkowo trudne dla sprzetu, ale to moim zdaniem nie mikrofon jest winny ale tor pozniejszego odtwarzania, tak przynajmniej ja mam takie wrazenia.

 

Zreszta z nagran cyfrowych ECM tez sie smiano i co??? Teraz uwazaja je za najlepsze nagrania zrobione w DDD! Ja tez tak uwazam ;)

 

Zreszta gdyby takie nagranie nagrane takim cyfrowym mikrofonem odtworzyc na Vivaldim to i tak bedzie gladkie jak dupcia niemowlaka ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W przedwzamcnianiu lampa to co innego, chociaz i ja bedzie mozna ominac z czasem, tak sadze.

 

 

 

Myślę że to nie czas ani Twój ani nasz no ale czekajmy przynajmniej na czymś słuchając :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Stasiu przeciez wiesz ,ze wszystkie Staski to fajne chlopaki ale daj juz spokoj z tymi porownaniami i kategorycznymi stwierdzeniami.

 

To jakies deja vu .

 

Ostatnio dales nam wyklad na temat YG Acoustic i Magico i wyzszosci aluminium nad innymi materialami a teraz czepiles sie lampy jak pijak latarni.

 

Wszyscy juz zdazyli pojac jaki niewybaczakny blad popelnili przy zakupie sprzetu audio i nie da rady juz tego naprawic.

Przyjdzie nam jakos z tym zyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Zreszta z nagran cyfrowych ECM tez sie smiano i co??? Teraz uwazaja je za najlepsze nagrania zrobione w DDD! Ja tez tak uwazam ;)

 

 

 

No cóż pierwsze przetworniki A/D nie były genialne a na takich nagrywano, cały system nagrywania na taśmę w PCM też nie był genialny. W sumie to nie tylko to ,studia używają np. przetworników Weissa a i tak jak ktoś siadzie za konsoletą z dziwnymi upodobaniami to wyjdzie z tego kaszanka. ECM używa lampowego sprzętu np. do nasycenia talerzy no ale to też trzeba wiedzieć lub przynajmniej usłyszeć, np. ostatnia płyta Stańki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECM używa lampowego sprzętu np. do nasycenia talerzy no ale to też trzeba wiedzieć lub przynajmniej usłyszeć, np. ostatnia płyta Stańki.

Milo wiedziec :) plyte znam fajna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zreszta gdyby takie nagranie nagrane takim cyfrowym mikrofonem odtworzyc na Vivaldim to i tak bedzie gladkie jak dupcia niemowlaka ;)

No cóż jak zapiszesz bas to kontra tenoru nie usłyszysz.To samo jest z naleciałościami cyfrowymi na przetwornikach A/D.

 

 

Milo wiedziec :) plyte znam fajna

Fajna ale kurcze w krzywym zwierciadle i gdzie tu High End?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jak zapiszesz bas to kontra tenoru nie usłyszysz.To samo jest z naleciałościami cyfrowymi na przetwornikach A/D.

 

Zaklocenia ;)

 

Fajna ale kurcze w krzywym zwierciadle i gdzie tu High End?

Zaklocenia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zaklocenia ;)

Zakłócenia zapisane będą później wiernie odtworzone; tyle i tylko tyle.

 

A Jarek pewnie ze śmiechu zamiast dotrzeć do baru wpadł do basenu i takowego napitku skosztował.

 

Jarek żyjesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaklocenia w dziedzinie czasu a nie czestotliwosci. Ale to tylko moje domorosle przypuszczenia. Na temat nagrywania to Ty jestes ekspert zreszta. Mowie to tylko na podstawie zabaw z przetwarzaniem D/A w druga strone jest chyba zupelnie inaczej, mysle ze sa mniejsze problemy? A moze nic na ten temat nie wiem...;)

W kazdym badz razie na topowych klocka odtwarzajacych wszystko gra super a najbardziej nagrania zrobione super prymitywnym sprzetem i nedznymi mikrofonami ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowie to tylko na podstawie zabaw z przetwarzaniem D/A w druga strone jest chyba zupelnie inaczej, mysle ze sa mniejsze problemy? A moze nic na ten temat nie wiem...;)

 

Posłuchaj sobie pierwszych parę lat nagrań cyfrowych DDD może twój sprzęt jednak coś przeniesie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj sobie pierwszych parę lat nagrań cyfrowych DDD może twój sprzęt jednak coś przeniesie?

No wlasnie u mnie graja BARDZO dobrze, co szok? Sluchalem na Vivaldim jest podobnie tylko ze lepiej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie z którego roku nagranie bo jak pamiętamy cyfra ma już ponad 25 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie z którego roku nagranie bo jak pamiętamy cyfra ma już ponad 25 lat.

Cala kolekcja nagran z lat 80 rocka czy tez pop, rowniez nagrania Archiw, DG i ECM-u ;)

Komputer+plik+Jplay+dobry DAC taki ma wlasnie potencjal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trawie nagrań DG z początku cyfry.

hahahaha :D tez tak mialem. rzeczywistosc jest inna, graja bardzo dobrze a i wartosc Muzyczna na najlepszym poziomie ;)

To czas, czas jest prawdziwym problemem w cyfrowce ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

 

Zakłócenia zapisane będą później wiernie odtworzone; tyle i tylko tyle.

 

A Jarek pewnie ze śmiechu zamiast dotrzeć do baru wpadł do basenu i takowego napitku skosztował.

 

Jarek żyjesz?

Zyje ale musialem ochlonac od upalu i od ...... Stasia ;)

 

Jade na lody i shopping . Do wieczora.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za trzy lata to ja nie wiem czy jeszcze bede zyl ;)

 

A tak na serio to chlopaki z Metronome sa na tyle elastyczni , ze wykonaja mi kilka rzeczy w specjalnym wykonaniu np. kolor obudowy zasilaczy i dac - a oraz dlugosc kabli.

Nie kazda firma chce rozmawiac o specjalnych wykonaniach sprzetow .

Jak widac maja zdrowe podejscie do klienta ;)

 

 

Mariusz , dobrego wina sie napiles?

We Francji? ;)

A ile musiales tego wina wypic aby bylo dobre? ;)

 

 

 

Mysle, ze twoj znajomy nie ma racji .

Na temat Orpheusa pisalem juz wczesniej, ze to nic szczegolnego a poza tym firma wydmuszka (uwazam ,ze nie przetrwaja).

Poza tym nie chce mi sie wierzyc, ze Panowie z CH Precision zakladali by firme aby produkowac gorsze brzmieniowo urzadzenia.

Jaki bylby sens takich dzialan?

 

 

 

 

Jarek,

 

Wez Ty raz odzaluj troche kasy i kup sobie Chateau Haut Brion najlepiej 1989 lub 1991 , do tego dobry , swiezo wypieczony chleb, maslo i oliwki - zadnych past, serow i innych wypelniaczy.

I potem juz do tych wloskich cienkuszy - roznych Brunello, Barolo i Valpolicelli nie ma powrotu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wytłumacz mi co jest złego w teście 2 DAC-ów gdy sygnał do każdego idzie jednym kablem cyfrowym, zresztą bardzo dobrym z transportu CD?

 

Po pierwsze - zruinowałeś jakość sygnału cyfrowego. Na słabej jakości sygnale cyfrowym, przetworniki nie będą w stanie pokazać na co je stać. Co gorsza, lepszy przetwornik zostanie zrównany do poziomu tego gorszego, zgodnie z zasadą najsłabszego ogniwa.

 

Druga bardzo istotna rzecz - dCS jest świadom ograniczeń interface'u SPDIF i dlatego NIE REKOMENDUJE tego połączenia dla swoich urządzeń, tak samo jak BMW nie rekomenduje opon Dębica Frigo do BMW M5 (oczywiście cały czas mówimy o sytuacji, w której obiekt ma pokazać na co go stać).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie jest zrujnowanie sygnału SPDIF gdy z transportu CD który ma 3 wyjścia wychodzą 2 kable cyfrowe, po jednym do każdego DAC-a?

Poza tym skoro dCS nie rekomenduje połączeń SPDIF to dlaczego swój dedykowany transport CD trzeba podłączać podwójnym AES/EBU a nie specjalnym firmowym połączeniem jak ma EMM Labs czy Orpheus?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie jest zrujnowanie sygnału SPDIF gdy z transportu CD który ma 3 wyjścia wychodzą 2 kable cyfrowe, po jednym do każdego DAC-a?

 

Bo to bardzo delikatny i wrażliwy na zniekształcenia sygnał, a ty przepuściłeś go przez dodatkowy kabel, dodatkowy odbiornik sygnału cyfrowego w tym drugim DACu i dodatkowy nadajnik sygnału cyfrowego, za każdym razem dodając jakąś ilość zniekształceń (jittera).

 

Jeżeli naprawdę uważasz, że sygnał cyfrowy jest dobry tak długo jeżeli nie rwie ci się dźwięk, odsyłam cie do mojego testu konwerterów USB/SPDIF w Audio/Video 6/12, w którym wszystkie te urządzenia różniły się tylko ... jakością sygnału cyfrowego.

 

Poza tym skoro dCS nie rekomenduje połączeń SPDIF to dlaczego swój dedykowany transport CD trzeba podłączać podwójnym AES/EBU a nie specjalnym firmowym połączeniem jak ma EMM Labs czy Orpheus?

 

Bo jeszcze jednym, oddzielnym kablem BNC przesyła sygnał zegara !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly30 sluchal tylko samego DAC-a Vivaldiego, moim zdaniem aby to zagralo to musi byc jeszcze zegar i upsampler najmniej, no i jesli juz koniecznie CD to MUSI to chodzic z CD/DVD rowniez Vivaldiego z uwagi na synchronizacje zegarem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.