Skocz do zawartości
IGNORED

jakie wtyki banan. ?


tooma2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę, by miało to jednak wpływ "soniczny"

Nie chodzi o sądzenie , ale o fakty. Fakt jest taki że dwoje ludzi którym ufam i którym powiewa ścieranie się na forach Nextgeny wypróbowało .

A czy są warte tej ceny ?

Jak już masz sprzęt grający na najwyższym poziomie to każde , nawet minimalne zmiany kosztują krocie . Ale jak chcesz te jeszcze ciut lepiej - to bulisz .

 

Ja rozumiem ze dobra jakosc kosztuje, ale nie 250zl za jedno gniazdko RCA. U mnie w koncowce mocy tez ktos pozmienial gniazda RCA. Napewno nie sa to WBT czy cos takiego, a sa bardzo solidne, mozna za nie klocek przenosic i nie odpadna.

Nie chodzi o przenoszenie :) Czy 250 zł to dużo ? Nie wiem , znajomy kupuje kable zasilające po naście koła więc takie kwoty to pikuś. Czy warto dać naście koła za kabel ? Dla niego tak. Ma kasę , super sprzęt i te kable wprowadzają te kilka dla niego cennych %

 

 

Po 28 latach grzebania się w AUDIO wiem że nie ma miejsca na półśrodki i kompromisy .

Teraz wiem , ze mnie na to nie stać. Szkoda czasu i zachodu . Jak mam coś zmieniać to na coś konkretnego i temat zamknąć .

 

Zeby pewne zmiany słyszeć trzeba mieć dobry i przejrzysty sprzęt . Jak ktoś ma zamulacze to nawet poważniejsze zmiany trudno usłyszeć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wtyk, kabel nic nie poprawi, może co najwyżej zepsuć.

 

Przepraszam bardzo :) ale jeśli chodzi o okablowanie to według mnie i dla mojego ucha przykładowo wireworld gra o niebo lepiej jak kabel wczesniej stosowany przy takim samym podpięciu (bi-wire) jamo ... czy ultralink :) Więc dla mnie nie jest obojętne jaki kabelek zastosuję :) i nic nie zepsuło, wręcz poprawiło jakość dzwięku. Przesłuchałem wiele kabli w cenie takiej a nie innej dla mojej kieszeni (xyz) i wire wypadło najlepiej ... ale to tylko moje odczucia moje ucho. A wtyki ? pytam bo mnie to ciekawi :) Powiedzmy uczymy się chodzić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

1. Wtyk, kabel nic nie poprawi, może co najwyżej zepsuć.

 

Przepraszam bardzo :) ale jeśli chodzi o okablowanie to według mnie i dla mojego ucha przykładowo wireworld gra o niebo lepiej jak kabel wczesniej stosowany przy takim samym podpięciu (bi-wire) jamo ... czy ultralink :)

 

A nie pomyślałeś, że malikali może ma rację i ten poprzedni kabelek po prostu psuł dźwięk, a ten tego nie robi i stąd rzekoma poprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie pisze "ogółem" że "wtyk, kabel nic nie poprawi i może co najwyżej zepsuć" . Bo prawdą to nie jest ... odnośnie kabli. Z wtykami ? nie wiem dlatego pytam. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A dlaczego nie "ogółem"?

Jeśli ktoś ma zdanie, opinie, że żaden kabel, wtyk, terminal nic nie poprawi, a może albo tylko zepsuć, albo być neutralnym?

I to właśnie dotyczy "ogółu"... ;)

 

I chyba nie do końca zrozumiałeś, co napisałem wcześniej - dotyczy to akurat kabli, tych, które miałeś, a nie żadnych wtyków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

zauważyłem, że najbardziej gorące tematy to kablarskie i pokrewne. Zauważyłem też powtarzające się twierdzenie, że kabel lub wtyk nie poprawi systemu audio lecz co najwyżej nie specjalnie go zepsuje. To bardzo względny pogląd bo na tej samej zasadzie żaden element systemu nie poprawi dźwięku źródłowego.... A jednak zmieniamy wzmacniacze, odtwarzacze i głośniki. Pisze się w światowych portalach audio, że wtyki w kablach mają wpływ na barwy w 50%. Inaczej zachowują się te same kable zaopatrzone we wtyki rodowane a inaczej w złocone. Jeszcze inaczej "barwią" wtyki mosiężne pozłacane a inaczej miedziane z pozłoceniem. Dobór tychże wtyków (na słuch) wpływa wyraźnie na synergię całego układu, podobnie jak materiały użyte w platformach audio. A więc- jeśli ktoś proponuje przesłuchanie gołych kabli a później zaopatrzonych we wtyki ma rację pod warunkiem, że wtyki będą renomowanych firm. W innej sytuacji jestem przekonany, że gołe kable zabrzmią o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze się w światowych portalach audio, że wtyki w kablach mają wpływ na barwy w 50%.

 

Czyli jak kupie wtyki renomowanej firmy rodowano-palladowano-platynowane to barwa mego systemy polepszy sie o 50%? Ty zartujesz, prawda:)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pomyślmy logicznie, bez emocji.

 

Czy na sprzęcie X po założeniu bananów sprzęt nagle zmienia jakość, nie pardon, barwę i tony ? Czy tam gdzie brakowało basu jest go nagle tyle ile potrzeba i delikatnie masuje nam ciało i duszę ? Czy nagle wokale (szczególnie te damskie) stały się eteryczne, tam gdzie trzeba brzmią jak wamp, a tam gdzie trzeba dominują erotyką ? Pojawiła się przestrzeń scena stała się 3D a nie wielkości paczki zapałek ???

 

 

Tak ? To właściwe uwaliście wzmacniacz niechlujnie podłączając kable...

 

Bo sorry ale zmiany jeśli są (w co ja nie wierzę po prostu) są na pograniczu błędu słyszalności ludzkiego ucha. Bo proszę się zastanowić co to za sprzęt w którym montaż bananów tak zmienił dźwięk. Tego się nie da wytłumaczyć nawet jakby do środka włożyli wam szrot z jakiegoś marketu z 200 zł. Działanie bananów może wytłumaczyć tylko religia, ale ona wytłumaczy wszystko.

 

To o co chodzi ? O to co zawsze: pozycję w stadzie. Bo jak to ja samiec alfa kupiłem wtyczki (lol) za xxxx zł i co ?

Jak to co, to musi grać i to tak żeby reszta samców podkuliła ogony to raz. Dwa ja samiec alfa nie mogę być idiotą którego zrobił jakiś pryszczaty okularnik z zawodowym wykształceniom. Żaden samiec alfa nie przyjmie żadnej z 2 powyższych możliwości do wiadomości. Inaczej dupa z niego a nie samiec Alfa !!!

Ziemia jest płaska i już. Koniec kropka.

Wybaczcie kpinę, ale zasada ja kupiłem, ja mam, to moje - czyli musi być: best of the best towarzyszy nam od zawsze i dotyczy prawie każdej dziedziny życia. Spotykamy się z taką postawą na codzień, a czasami i sami się tak zachowujemy....

 

 

P.S.

O osobach które żyją że sprzedaży tego i owego nie piszę - bo nie warto.

 

Biżuterię na sprzęcie audio lubię i mam, ale dlatego iż fajnie wygląda i nie, podkreślam NIE degraduje dźwięku. A cieszy oko samca alfa, a co ;P

Podobnie jak atrakcyjna kobieta u boku, itd. A co, nie jestem bardziej papieski od papieża ;P

Z samczym pozdrowieniem

S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Octagon napisał: "Czyli jak kupie wtyki renomowanej firmy rodowano-palladowano-platynowane to barwa mego systemy polepszy sie o 50%? Ty zartujesz, prawda:)?"

mam wrażenie, że to Ty żartujesz raczej. "50%" należy traktować jako równy wpływ wtyków jak samego kabla ... Oto przykładowy link do testów wpływu wtyczek-

http://www.hifi-advice.com/3-schukos-conn-compared-review.html

http://www.hifi-advice.com/schukos-conn-compared-2-review.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Powiedzmy uczymy się chodzić :)

Nie. Ty uczysz się latać. ;)

 

Czyli jak kupie wtyki renomowanej firmy rodowano-palladowano-platynowane to barwa mego systemy polepszy sie o 50%? Ty zartujesz, prawda:)?

Nie liczyłbym na to. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo :) ale jeśli chodzi o okablowanie to według mnie i dla mojego ucha przykładowo wireworld gra o niebo lepiej jak kabel wczesniej stosowany przy takim samym podpięciu (bi-wire) jamo ... czy ultralink :) Więc dla mnie nie jest obojętne jaki kabelek zastosuję :) i nic nie zepsuło, wręcz poprawiło jakość dzwięku. Przesłuchałem wiele kabli w cenie takiej a nie innej dla mojej kieszeni (xyz) i wire wypadło najlepiej ... ale to tylko moje odczucia moje ucho.

 

Masz złe podejście, jak wiele osób na tym forum, kabel to naczynie przenosi sygnał z A do B. Załóżmy, że masz kabel idealny taki który przenosi sygnał w stanie niezmienionym, można więc powiedzieć, że to najlepszy kabel dla twojego systemu, bo nie wprowadza zmian, a najlepszy kabel czy wtyk to taki, którego nie ma. Każdy inny który coś zmieni będzie tak naprawdę dźwięk psuł, bo oddali się od ideału, a przebić go już nie może. Jeśli w skrajnym przypadku to pogorszenie czyli oddalenie od transparentności odbierzesz jako poprawę to znaczy, że system nie jest najlepiej dobrany, a jego wady usiłujesz łatać kablem. Podsumowując, jakby kabel coś poprawiał w rozumieniu dodał, to zmianą nie byłoby końca, a to nie jest prawda, dobry kabel (w rozumieniu nic nie zmieni) pokaże ci tylko na ile twój system potrafi dobrze zagrać, nic ponadto!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto przykładowy link do testów wpływu wtyczek-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Iście profesjonalny test. Wpiąłem wtyczkę A i myśłałem, że jest ok, wpiąłem wtyczkę B i wyrwało mnie z kapci, system zagrał dwie klasy lepiej.

Że ludzie naprawdę wierzą w te bezdety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie bananów w kablach głośnikowych to ja mam taką teorię (z którą nie wszyscy muszą się zgadzać), że powinno się je stosować choć nie wnoszą one wiele więcej niż goły kabel wkręcony zacisk. Istotne jest że przy WireWorldach, Qed'ach nie ma śrubek przyczepiających kabel do banana, bo producent wymyślił sobie, że będzie on zaciskany specjalną zaciskarką próżniową (która kosztuje 2500,-) co uniemożliwi dostawanie się do gołego kabla powietrza, które z biegiem czasu będzie powodowało utlenianie się miedzi. Sam sprawdziłem to na swoich leciwych już StraightWire Chorus, które musiałem przycinać, bo pomimo tego że w zaciskach kolumnowych i przy wzmaku były tak przycięte żeby nie wystawały to i tak po jakimś czasie robiły się czarne - to samo w bananach ze śrubkami. Oczywiście miało to wpływ na dźwięk bo po odcięciu tej utlenionej końcówki kabla było słychać więcej szczegółów i lepiej rozciągał się bas. Oczywiście dobrym rozwiązaniem jest też lutowanie odpowiednią cyną (Np. WBT Solder) kabla we wtyku, ale trwałość połączenia jest minimalnie niższa niż takiego zaciśniętego. Tutaj załączam link do filmiku QED'a dot. zarabiania kabla bananami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mam banany od Audioquesta. Cenię sobie wygodę w przepinaniu klocków. Dwie sekundy i piec przepięty. Czy wnoszą coś do brzmienia - nie mam pojęcia. Jeśli ktoś nie testuje sprzętu - nie są konieczne. Drogawe to jest, ale jak ktoś może zapłacić, to niechaj płaci ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Iście profesjonalny test. Wpiąłem wtyczkę A i myśłałem, że jest ok, wpiąłem wtyczkę B i wyrwało mnie z kapci, system zagrał dwie klasy lepiej.

Że ludzie naprawdę wierzą w te bezdety...

wierzyć w te "bzdety" nie musisz, ale powinieneś spróbować i doświadczyć, wtedy wkroczysz w sferę realną a nie jedynie przypuszczeń (to jak recenzować film, którego się nie oglądało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miedź w pcb czy nóżki elementów elektronicznych też wymieniacie we wzmacniaczach? Jakaś zwała ten wątek...

ale powinieneś spróbować i doświadczyć, wtedy wkroczysz w sferę realną a nie jedynie przypuszczeń (to jak recenzować film, którego się nie oglądało).

Czasem mam wrażenie, że Ci co najwięcej piszą baśni, nie mają styczności z takimi zabiegami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

czy ja namawiam do złego? Czy doświadczanie, próbowanie jest naganne? Jeśli ktoś z Was "nie chce wiedzieć co jest za płotem, niech nie zagląda!" Dłużej nie zamierzam namawiać.... ja to pierniczę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierzyć w te "bzdety" nie musisz, ale powinieneś spróbować i doświadczyć, wtedy wkroczysz w sferę realną a nie jedynie przypuszczeń (to jak recenzować film, którego się nie oglądało).

 

Wbrew pozorom nie wszystkiego warto próbować :)

Wiesz, ciężko gadać o wtyczkach kiedy się wie, że cały kabel zasilający nie ma na nic wpływu. Niemniej jakby ktoś chciał, to wpływ wtyczek bardzo łatwo sprawdzić, wystarczy pomierzyć prąd za wtyczką z adamantium i za normalną wtyczką, i zobaczyć czy są jakieś różnice, nawet abstrachując od tego, że gdyby jakieś były to nie mają prawa przełożyć się w żaden sposób na dźwięk. Gdyby jakiekolwiek różnice istniały, to firmy kablarskie by się nimi chwaliły na każdym kroku, jednak konsekwentnie ocenę pozostawiają wyłącznie uszom, a raczej psychice swoich klientów.

Inna spawa, że utlenanie się miedzi to faktycznie jest jakaś kwestia. Co więcej i do pomierzenia i mam wrażenie, że i do wykazania na ucho. Ilekroć obcinam zbrązowiałe już końcówki niezarobionego kabla tylekroć później mam wrażenie, że sprzęt lekko ożywa. Oczywiście nie dam się za to pokroić, ale wrażenie takie mam i jak ktoś ma taką możliwość to końcówki wg. mnie warto sobie porządnie zarobić tak, żeby się nie utleniały. Ja póki co mam jak dla mnie wypasione bananki ze śrubkami i liczę, że to wyraźnie proces utleniania ograniczy. Nie można też odmówić sensu inwestycji we wtyczki które możliwość utleniania ograniczają całkowicie, czy porządnego lutowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja namawiam do złego? Czy doświadczanie, próbowanie jest naganne? Jeśli ktoś z Was "nie chce wiedzieć co jest za płotem, niech nie zagląda!" Dłużej nie zamierzam namawiać.... ja to pierniczę!

Próbowałem i mówię: nie, dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja namawiam do złego? Czy doświadczanie, próbowanie jest naganne? Jeśli ktoś z Was "nie chce wiedzieć co jest za płotem, niech nie zagląda!" Dłużej nie zamierzam namawiać.... ja to pierniczę!

Ale tacy wiedzą bez zaglądania ;)

A miedź w pcb czy nóżki elementów elektronicznych też wymieniacie we wzmacniaczach? Jakaś zwała ten wątek...

Reklamujesz się z robieniem kolumn a piszesz takie bzdety . Lepszej klasy elementy mają nóżki z materiałów niemagnetycznych , miedzi OFC , posrebrzane a nawet srebrne. Lepsze PCB mają ścieżki choćby pozłacane .

Wpływ magnesowania się pewnych elementów można sprawdzić samemu zapuszczając w swoim systemie płytę Densen De Magic

 

Każdy element wpływa na brzmienie . Wpływ ten jest mniejszy lub większy ale jest . W słabych czy mało przejrzystych systemach przeważnie ciężki do odróżnienia .

Ceny kabli czy wtyczek są chore a nawet debilne ale wpływ mają . Sam się broniłem przed zasilającymi . Przypadkiem trafił do mnie DAC20 Xindaka z kablem zasilającym Xindaka za około 1000zł.

Nie chciałem w to wchodzić bo ceny sieciówek są ...

Podłączyłem na kilku źródłach i żebym nie wiem jak się starał nie usłyszeć to zmiany i to pozytywne są .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co mam jak dla mnie wypasione bananki ze śrubkami i liczę, że to wyraźnie proces utleniania ograniczy.

 

Nie licz na to, nie ma różnicy czy zaciśniesz kabel w terminalu, czy we wtyku bananowym, zawsze jest to niezabezpieczone połączenie mechaniczne. Większą szansę na spowolnienie utleniania będzie miało ograniczenie dotykania miedzi dłonią podczas zarabiania końcówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarobienie kabla zgodnie z tutorialem zajmuje 5 minut dla jednego końca. Końce są 4 więc 20 minut na komplet kabli. Dodajmy nawet 10 minutowy zapas.

Taką prostą ręczną robotę wyceniłbym na góra 10 zł za godzinę. Dodajmy do tego nawet piątaka za koniecznośc użycia wypasionego sprzętu. Wychodzi jakieś 7,5 zł netto za pół godziny, więc brutto to powiedzmy 12 zł ;)

 

Dwanaście złotych plus koszt bananków, dajmy na to top klasa bananki nie z platyny 20 zł sztuka. 160+12 i zaokrąglone w górę - 175 zł.

 

Mało czy nie mało? Do tego doliczamy porządny kabel głośnikowy, 10 zł z metra, 6m, czyli 60 zł. Klasa kable 235 zł :]

 

Ale tak w ogóle, to jasne, powiedzmy końcówki w bananku się utleniają w zasadzie jak te bez. Ale też przecież kabel w dwóch miejscach jest silnie dociśnięty śróbką do wewnętrznej ścianki bananka. W tym miejscu teoretycznie nic się nie powinno utleniać bo w tych 4 miejscach (2 styki kabla ze śróbką, 2 punkty dociśnięcia do ścianki) dostępu powietrza nie będzie, albo będzie bardzo poważnie ograniczony, a to, że reszta sobie zaśniedzieje, chyba znaczenia nie ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak w ogóle, to jasne, powiedzmy końcówki w bananku się utleniają w zasadzie jak te bez. Ale też przecież kabel w dwóch miejscach jest silnie dociśnięty śróbką do wewnętrznej ścianki bananka. W tym miejscu teoretycznie nic się nie powinno utleniać bo w tych 4 miejscach (2 styki kabla ze śróbką, 2 punkty dociśnięcia do ścianki) dostępu powietrza nie będzie, albo będzie bardzo poważnie ograniczony, a to, że reszta sobie zaśniedzieje, chyba znaczenia nie ma?

Dla mnie te banany na śrubki to zmoka - chyba że wypełnisz je cyną np WBT - wtedy OK, jeśli nie to nie wiem czy nie lepiej wkręcić kabel bezpośrednio w zaciski. A tak przy okazji - ma ktoś pomysła jak wykonać lub gdzie kupić taką/podobną zaciskarkę jak ma QED tylko nie za dwa i pół klocka :D

 

Każdy element wpływa na brzmienie . Wpływ ten jest mniejszy lub większy ale jest . W słabych czy mało przejrzystych systemach przeważnie ciężki do odróżnienia

I tego się trzymajmy !! to nie będzie bicia piany !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji - ma ktoś pomysła jak wykonać lub gdzie kupić taką/podobną zaciskarkę jak ma QED tylko nie za dwa i pół klocka :D

 

Kombinerki i trochę pary w łapie!

Albo kombinerki i miękki banan, wtedy bez pary w łapie:)

Albo piłka do metalu, rozciąć banan wzdłuż, spiłować nadmiar, i zacisnąć kombinerkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum przeczytałem że te skręcane banany degradują mikrodynamikę. I tak też było.

No pewnie że tak było, bo w te wtyki mrówki wchodzą i podkradają elektrony skubane!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak w ogóle, to jasne, powiedzmy końcówki w bananku się utleniają w zasadzie jak te bez. Ale też przecież kabel w dwóch miejscach jest silnie dociśnięty śróbką do wewnętrznej ścianki bananka. W tym miejscu teoretycznie nic się nie powinno utleniać bo w tych 4 miejscach (2 styki kabla ze śróbką, 2 punkty dociśnięcia do ścianki) dostępu powietrza nie będzie, albo będzie bardzo poważnie ograniczony, a to, że reszta sobie zaśniedzieje, chyba znaczenia nie ma?

 

No nie bardzo nie ma znaczenia, bo jak ci się zbierze spory nalot, a jak wiadomo wyższe częstotliwości biegną skrajem przewodnika to tworzy się dla nich bariera, stąd właśnie obcinanie utlenionego kabla skutkuje takim ożywieniem dźwięku i nie wydaje ci się to, bo to jest fakt :) Dobre terminale też dociskają dobrze kabel, szczególnie te z otworem przez który można go przewlec. W miejscu styku kabel rzadko śniedzieje jeśli jest dobrze skręcony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Poruszyłem temat wtyków. Odpowiedzi co nie miara ... masa. Jest co czytać za i przeciw. Dla sprawdzenia jakości dzwieku kupiłem zamontowałem nie lutując itd. ... dla przypomnienia kable wireworld luna 16/4 lu4 bi-wire. Może coś ze mną nie halo nie tak ale słyszę różnicę w jakości dzwieku po podłączeniu kabli pod wtyczki. Odsłuchy ? dźwięk stał się bardziej stonowany, przygłuszony, nie tak jasny i ... nachalny ? ale czytelny. Kultura aż za nadto. ALE ! pijawiło się lekkie zapiaszczenie . Wina wtyków ? Raczej tak bo nie miałem wcześniej z tym problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wtyków WBT które są mocowane na śrubki nie daje się gołego kabla. Są specjalne tulejki WBT które zaciska się na końcówce kabla i wtedy dopiero tak zabezpieczony kabel z tulejką montujemy do wtyku i zaciskamy śrubką. Nic się nam wtedy nie utlenia i połączenie jest na całej powierzchni styku kabla z wtykiem. Dla pewności tulejkę z kablem można dodatkowo zalutować cyną WBT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym różnią się wtyki za 10 zł/sztuka od 25zł/sztuka

 

Sam sobie odpowiedziałeś. Ceną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.