Skocz do zawartości
IGNORED

Wysokoskuteczne kolumny HI-END!


mirek10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

JBL Everest DD66000 + Mark Levinson

 

Tego zestawu słuchałem na Show 2012.

W mojej, subiektywnej ocenie, dźwięk b. wysokiej klasy.

Pomieszczenie trochę nie domagało, ale mimo tego, muszę oddać ukłon konstruktorom, zestawieniu i organizatorom tego spektaklu.

Nie bez powodu użyłem słowa - spektaklu, ponieważ na tej prezentacji siedząc(ściślej -stojąc) w chyba ostatnim rzędzie, otrzymałem piękną, bez zastrzeżeń, ułożoną, NATURALNEJ WIELKOŚCI scenę.

W kategoriach prezentacji sceny, to imho, absolutne mistrzostwo świata.Oczywiście cały czas mówię o tej, a nie innej prezentacji.

 

Wygląd i ogólna szata Everestów, to sprawa indywidualnych upodobań, jednak gdybym miał odpowiednio duży salon i równie sporą walizkę pieniędzy, to z całą pewnością w/w zestaw wpisałbym na początek listy do odsłuchu/zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Everesty wyglądają jak stare pralki z lat komuny

 

O nie nie! nazwę pralki zastrzegły sobie nazwę B&W801 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Everesty jak everesty, ale czytając światowe fora i recenzje, ważniejszą uwagę zwraca się na elektronikę Mark L. i to ona właśnie to robi co wyczytałem z opisu, inna elektronika nie dawała rady everestom, w niektórych opisach, że Mcintoch nie domagał w pewnych aspektach, ale dla tych kolumn dedykowane są te dwie marki, nie słuchem tylko co wyczytałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by Everesty mogły napędzać tylko Levinsony czy Maki a jeśli tak jest to niezbyt dobrze by to świadczyło o tych kolumnach i mocno ograniczało moźliwość doboru brzmienia systemu pod własne oczekiwania. Ale nie wierzę, że tak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też podobała się prezentacja jbl ale za cholerę nie chcieli puścić moje płyty,dźwięk everesta jest bardzo podobny do Tad 4001 z 1601 który grał u mnie z bat vk600se {naprawdę dobry tranzystor} ale bas jbl był chyba ciut lepszy albo ich płyty były lekko rasowane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez noaudiofil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly30,

No to może na tegorocznym Audio Show 2013 usłyszymy te topowe Focal'e Grande Utopia EM, tak jak na poprzednim Focal'e Stella Utopia EM, które ewidentnie poległy przy Everest DD66000 – tak jak i cała reszta.

 

Dla Ciebie pozostanie posprzątanie po Focal'ach – oczywiście miotłą ;-)

 

A żeś Sylwester podał podobieństwem Everestu do pralek za komuny – pewnie jakieś franie co hehe.

 

W Everescie mamy obudowę łukową, i nawet z przodu nie ma żadnych płaskich, banalnych ścianek – jakich to nie brakuje w Focal'u który to nawet lodówki prędzej przypomina, niż Everest pralki.

 

Patrz aby w tych Focal'ach Utopia, przetworniki – średniaki, tweetery przy bardziej wymagających utworach nie wpadły w zniekształcenia, chaos, bałagan i się nie przepaliły :-).

 

Ponoć dobry poziom trzyma w nich 16'' elektromagnetyczny woofer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Alton, że za wszelką cenę chcesz mi dokopać. Powodzenia jeśli sprawia to tobie przyjemność. Nie będzie Grand Utopii na Audio Show a to co gdzieś tam było w jakimś zestawieniu nie szczególnie mnie interesuje. Gdybyś słuchał muzyki, a nie swoich skleconych ze starych złomów klekotów to znałbyś banalną prawdę, że gra cały system. Wcale nie dziwi mnie, że jakieś kolumny gdzieś tam słabo zagrały. Sam byłem świadkiem gdy znane mi świetne kolumny w innym zestawieniu zagrały bardzo słabo a inne kolumny za którymi nie przepadam w rozsądnym dobrze dobranym zestawieniu potrafiły zagrać nadspodziewanie dobrze. Co więcej słyszałem nawet słabo grające Utopie i bardzo mnie dziwiło jak ktoś mógł tak kiepsko dobrać tamto zestawienie. Ale ty tego nie wiesz bo nie słuchasz innych konstrukcji tylko sklecasz dziadostwo z innych dziadostw.

Skoro tak lubisz Everesty to powinieneś sobie takie sprawić a nie lutować i dokręcać sparciałe 40 letnie przetworniki do równie tandetnych skrzynek z dykty. Choć nie słuchałem Everestów to przypuszczam, że zagrają dużo lepiej od tego wszystkiego co w garażu sklejasz.

 

Najbardziej żałosne jest to, że piszesz o czymś czego na oczy nie widziałeś bo Grand Utopie nie mają z przodu płaskich ścianek tylko łukowe ale tego...nie widać na zdjęciu od frontu... :-).

Jeśli taki jest twój profesjonalizm i obiektywizm w zdobywaniu wiedzy o budowie kolumn a jest on niezbędny jeśli samemu chce się budować dobre kolumny to nie dziwię się, że nie odnosisz sukcesów w swoim hobby z którego chciałbyś uczynić źródło dochodu. To musi być frustrujące, że klienci nie chcą twoich garażowych skrzynek i wolą zapłacić nawet 10x więcej za jakieś Focale, Wilsony, TADy czy Raidho... :-) Rozumiem twój ból.... :-)

 

Co do miotły to sprawię sobie taką audiofilską z carbonu i posprzątam swój system a potem zgodnie z twoimi zaleceniami kupię sobie jakieś JBL a może coś od Azusa, Jego wyglądają całkiem ładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Everescie mamy obudowę łukową, i nawet z przodu nie ma żadnych płaskich, banalnych ścianek – jakich to nie brakuje w Focal'u który to nawet lodówki prędzej przypomina, niż Everest pralki.

 

 

Everesty wzieły bez żenady pomysł Johna E Karlsona; fakt mocno go przekształciły ale to jest ten sam pomysł z wykorzystaniem szerokopasmowego rezonatora który jest właśnie tą obudową łukową :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystkie konstrukcje Rey audio to też podobne.

Akurat nie o to chodzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno kolego alton. Chcąc dokopać moim kolumnom a raczej pewnie mnie, zarzucileś im coś czego nie mają czyli płaską ścianę od frontu jak lodówka i stwierdziłeś że to generalnie banalne i kiepskie.

Cieszę się, że to napisałeś i zaraz dowiesz się dlaczego. Od dawna uważa się, że proste ścianki w kolumnach fatalnie wpływają na brzmienie systemu. Chyba nikt tego nie podważa. Czyli można radykalnie określić to jako coś złego, dziadostwo tak?

Ty teź to potwierdziłeś. Dlatego Everesty mają lukową ścianę przednią i mocno wygietą tylną, dlatego TAD-y mają lekko wygietą ściankę przednią i mocno wygięte boczne a Utopie wszystkie 4 ścianki mają lekko łukowe o czym nie wiedziałeś. Ma to sens i tu się chyba zgadzamy.

 

Kiedyś w tym wątku podniosłem ten temat gdyź wiele tubowych kolumn które tutaj są opisywane są po prostu kanciaste jak zwykła lodówa. Wtedy była oczywiście obrona tychże konstrukcji ale teraz sam potwierdziłeś, że taka budowa kolumn to banalne dziadostwo! Sam się pogrążyłeś bo wiele różnych modeli np JBL to takie właśnie kanciaste banalne skrzynki i takie właśnie sam budujesz. Rozumiem że sam wciskasz ludziom kit?...upss....sprawa się rypła! Głupio co?... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

tak jak na poprzednim Focal'e Stella Utopia EM, które ewidentnie poległy przy Everest DD66000 – tak jak i cała reszta.

 

 

Już kiedyś jeden taki na forum takie brednie pisał jak ty i się skompromitował.

Tak , tak ..... kolumny dzielą się na JBL (które grają w innej lidze) i resztę śmieci.

Ile ty masz lat ,11 jak w twoim nicku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, o tym samym pomyślałem :) - chłopak ma naście lat i jest zauroczony JBL'ami. Świat mu zawirował, a że jeszcze nie potrafi całkowicie sensownie myśleć, to wszystko pozostałe zbiera baty od Everestów :). Ja też, jak miałem naście lat, to myślałem, że Ferrari jest najlepsze na świecie.

A propos: 104 do 108 punktów to rzeczywiście baty! :))

Tak to przynajmniej wygląda, patrząc na wypowiedzi kolegi atlona.

 

Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać, czytając takie brednie.

 

PS. Też mi się straszliwie nie podobają Everesty, co nie znaczy, że automatycznie są gorsze od innych. Z tego, co zdążyłem zaobserwować, to wygląd "przeważnie" nie gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Sly30 puknij się w głowę, aby Tobie w niej trochę się poukładało. Jakoś każdy wie że w Everest chodzi o tylna ściankę łukową, a ty piszesz o przedniej jak jakiś namolny. Z przodu nie ma płaskich powierzchni – czyli ma wiele załamań, rozumiesz.

 

No ale tu mi chodzi głównie o to co mi wmawiasz, czyli swe urojone myśli, a to bardzo nie ładnie!!!

 

Więc musisz przeprosić, bo ci nie popuszczę.

 

Próbujesz wciskać mi jawne banialuki, że sklejam w garażu coś, co ludziom później wciskam!

 

Nawet nie mam zamiaru nic sprzedawać, jedynie jak chcesz tak bardzo to Tobie mogę sprzedać już nie potrzebne części elektroniczne do upgrejdu elektroniki audio, lub zwrotnic, ale nigdy kolumn.

Będziesz wstawiał do swojej elektroniki części z demontażu, jak już tak bardzo chcesz coś kupić – może ci zagra lepiej :-).

 

Focal'e zostały nazwane budkami telefonicznymi przez redaktorów audio.de – i rację mieli.

Tak jak mówisz, że nie będzie na AS 2013 Grande Utopii EM, to po drodze zajedziemy do ciebie posłuchać ich – jakiś problem masz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnego problemu. Nie zajmuje się składaniem starych JBL-i. Rozumiem kwestie budek tel.

Sam napisałem, że faktycznie trochę tak jest. Co do wciskania kitu to fakt jest taki, że składasz kolumny i wiem to nie tylko ja a drugi fakt, że zachwalasz takie modele z płaskimi ściankami jednocześnie uważając, że to jednak złe rozwiazanie do czego się dziś przyznałeś czyli wciskasz kit.

O płaskiej ściance jako czymś złym sam napisałeś. I większość kolumn JBL ma takie właśnie ścianki. Akurat Everesty nie mają. Czy tam są tylko załamania które widać na zdjęciu czy dodatkowo lekkie luki to inna rzecz. Ważne że nie są płaskie. TAD czy Focale teź mają łukowe wszystkie ścianki. Ale różne inne tubowe JBL są kanciaste. I tam tobie to jakoś nie przeszkadza?... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś jeden taki na forum takie brednie pisał jak ty i się skompromitował.

Tak , tak ..... kolumny dzielą się na JBL (które grają w innej lidze) i resztę śmieci.

Ile ty masz lat ,11 jak w twoim nicku?

A ty co się wtrącasz nie proszony! Takie gierki nie ze mną, już kiedyś z Mirkiem10 tak samo pisałeś, czy 10 to jego wiek jak w nicku. Nikt tu nie piszę że reszta to jakieś chłam, no to myśli co mówisz. Ty już nie jednokrotnie się kompromitowałeś i dalej to samo robisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, altonowi popuściły nerwy.... :-) zaczyna gryźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chłopcze. To już ten wiek gdy na wszystko patrzy się z dystansem i ironią. Kiedyś to zrozumiesz.... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę wrócę do tematu, z doświadczenia które mam z poza audio wynika że zarówno JBL jak i Focal ma pewne zacofanie w technologii budowy skrzynek. Pomyślmy jak by to zagrało jak materiały i technologie były by tej klasy co same przetworniki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

A ty co się wtrącasz nie proszony! Takie gierki nie ze mną, już kiedyś z Mirkiem10 tak samo pisałeś, czy 10 to jego wiek jak w nicku. Nikt tu nie piszę że reszta to jakieś chłam, no to myśli co mówisz. Ty już nie jednokrotnie się kompromitowałeś i dalej to samo robisz.

tak jak na poprzednim Focal'e Stella Utopia EM, które ewidentnie poległy przy Everest DD66000 – tak jak i cała reszta.

 

A czytasz to co napisałeś? Jak nie to podkreśliłem tobie twoja wypowiedż.

W przeciwieństwie do ciebie mam trochę pokory i nie jedno mnie już w audio zaskoczyło.

Ale ja nie będę (i nawet nie próbuję) porównywać się do ciebie i twoich jakże infantylnych twierdzeń.

 

Co do wtrącania się i bycia nieproszonym to nie zrozumiałem.

Siedzę u ciebie w domu nieproszony na kanapie ,że mnie wypraszasz ?

Agresję rodzi zazwyczaj bezsilność i brak konstruktywnych argumentów.

I twoja wypowiedż oraz wcześniejsze twoje bajdurzenia są tego klasycznym przykładem.

 

Poza tym gratuluję wyrobionego kategorycznego poglądu na temat audio a w szczególności kolumn.

Nigdy nie przypuszczałem ,że aby dojść do takich ekstremalnych twierdzeń wystarczy posłuchać przez 1 godz czegoś na AS.

 

Ale z drugiej strony jeżeli wiesz już ,że coś jest jedyne i najlepsze na świecie to masz problem z głowy.

Kupuj JBL i słuchaj muzyki. Na co jeszcze czekasz?

To na pewno dobre kolumny.

Czy najlepsze na naszej planecie tego nie wiedziałem ale dzisiaj ty mi to uświadomiłeś.

 

pozdrawiam

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly30,

Ty masz jeszcze jakieś żale, do starych/wintydżowych sprzętów. Jako stary wyjadacz powinieneś coś doceniać!.

Stare AlNiCo mu przeszkadzają, dla starego wyjadacza.

 

Ludzie słuchają na jeszcze starszych, np. na przedwojennych field-coil'ach i co, i im nie przeszkadzają tylko Tobie. A grają fajnie, maja swój brzmieniowy urok, czy to będzie Western Electric, Klangfilm Eurodyn, lub jakieś inne.

 

Pamiętaj, stare ale jare!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AS 2012 Focale nie mogły zjeść Everestów, ani wielu innych kolumn, bo były zasilane Nadem. Jakby tego Nada podłączyć do Everestów to byśmy nic nie usłyszeli.

Same Everesty są fajne, ale grały nachalnie i dość ostro. Myślę że ich problem to właśnie Mark Levinson.

A Trimex lepiej by zrobił jakby wcale Focali nie podłączał bo sobie w stopę strzela. I tak w tym roku nie ma do czego, chyba że walną tego przerośniętego lampowca Unison Research co to już kiedyś tak zrobili. On może mieć i 12x845 ale to i tak będzie za mało mocy. Aż się prosi o Spectrale czy inne Burmestery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pecha słuchać Focali właśnie z topowym Unison Research jak dla mnie zestawienie totalnie bez sensu!!!

 

Podzielam powyższy pogląd może następnym razem Jeff Rowland Model 925 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.