Skocz do zawartości
IGNORED

Elegancja


vcore

Rekomendowane odpowiedzi

Za luźne marynarki na nikim nie wyglądają dobrze, poza ewentualnie koszykarzami w latach 90.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No cóż jestem za niski jak na koszykarza bo tylko 190cm a Ty ile masz wzrostu że tak źle na Tobie wyglądaja luźne marynarki.

 

Przypomniała mi się sytuacja jak kiedyś przymierzyłem marynarkę po członku mojej rodziny 188cm i 110kilo wagi; faktycznie była za luźna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za luźne marynarki na nikim nie wyglądają dobrze, poza ewentualnie koszykarzami w latach 90. (a i co do tego zdania są podzielone). Moda na długie i wielkie marynarki pojawiła się gdzieś w latach 90. i dawno minęła. Sprawa jest prosta: za luźne są za luźne, podobnie jak za ciasne są za ciasne.

 

Wśród koszykarzy NBA to była moda która jednak trwała dość długo. W zasadzie nie wiem skąd się wzięła, ale pierwsze co przychodzi mi na myśl to obwisłe stroje obwieszonych złotem raperów.

 

post-123-0-41892700-1378921687.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród koszykarzy NBA to była moda która jednak trwała dość długo. W zasadzie nie wiem skąd się wzięła, ale pierwsze co przychodzi mi na myśl to obwisłe stroje obwieszonych złotem raperów.

 

post-123-0-41892700-1378921687.jpg

 

Odpowiedź jest banalna na dużej masie mięśni garnitury tak elegancko nie wyglądają gdyż tzw. wieszak jest mocno nierówny.

 

i dlatego panowie trzymajcie sie spodni a najlepiej...rosporka.

 

Tutaj akurat bronią karnego; co się Muls czepiasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ich workowate garnitury były i tak szyte na miarę - nie mogli dopasować czegoś, jak na drugim zdjęciu? To również szyte na miarę, bo żaden producent nie ma w ofercie takich rozmiarów. Czyli jednak, jeśli się chce to można… Ubiór ma maskować niedoskonałości naszej sylwetki (jeśli te są) ale sztuką jest znalezienie optimum, bez uciekania się do skrajności - bo to żadna sztuka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ciekawe, że ci faceci prawdopodobnie szyli swoje futerały na miarę u drogich krawców. Ciekaw byłbym, który koszykarz zapoczątkował ten trend, czyli zamówił sobie takiego powiewnego batmana, a potem poszedł do kumpli, obrócił się z dumą wokół osi i zapytał: I co, chłopaki, dobre? To musiało być mocno nowatorskie posunięcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs na przyszłość to ten że rząd puści swoich obywateli bez gatek i co to będzie za moda :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że ci faceci prawdopodobnie szyli swoje futerały na miarę u drogich krawców. Ciekaw byłbym, który koszykarz zapoczątkował ten trend, czyli zamówił sobie takiego powiewnego batmana, a potem poszedł do kumpli, obrócił się z dumą wokół osi i zapytał: I co, chłopaki, dobre? To musiało być mocno nowatorskie posunięcie.

A tam mocne, wyszło to od sportowych ubrań takie luźne fatałaszki zasłaniały przeciwnikowi piłkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze aktualna.Obywatele sa tego warci.

 

Kurs na przyszłość to ten że rząd puści swoich obywateli bez gatek i co to będzie za moda :(

a rzad powinien im kupic te gatki???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moda to reklama soli nas przeczyszczenie.kcesz brac...udział?????

Nie załapałeś się na reklamę hemoroidów? już wszystkie dziewczyny z tymi imionami z reklamy chodz po mieście z wypiekami.

 

zawsze aktualna.Obywatele sa tego warci.

 

a rzad powinien im kupic te gatki???

Nie! rząd powinien zdjąć swoje żeby naród mógł im skopać (dalej moderacja prosi o wysoki poziom dyskusji tak że kończę tylko mówiąc dobranoc)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż w dobrym tonie i elegancko powinniśmy pisać najwyżej o podagrze.

 

Tym razem już

 

Dobranoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam mocne, wyszło to od sportowych ubrań takie luźne fatałaszki zasłaniały przeciwnikowi piłkę.

Może to jest jakis trop.

Zwróciłbym tez uwagę na kulturę hip-hopową której znakiem był (przynajmniej kiedyś) krok w okolicy kolan i luźna góra.

Może po to, żeby tak ubranego faceta trudniej było trafić z giwery w coś cennego (np. w jaja)?

 

Z jednej strony koszykarze musieli pokazać, ze maja kasy jak lodu a z drugiej puścic oko do swoich wielbicieli. Stąd drogie garnitury o workowatym kroju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Może to jest jakis trop.

Zwróciłbym tez uwagę na kulturę hip-hopową której znakiem był (przynajmniej kiedyś) krok w okolicy kolan i luźna góra.

Może po to, żeby tak ubranego faceta trudniej było trafić z giwery w coś cennego (np. w jaja)?

 

Albo żeby odwrotnie, mógł tam jakiegoś shotguna zmieścić. Zresztą ukrywanie broni pod pozornie za luźną marynarką też ma uczciwe gangsterskie tradycje. Fachowiec mógł tak przemycić nawet thompsona :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że ci faceci prawdopodobnie szyli swoje futerały na miarę u drogich krawców. Ciekaw byłbym, który koszykarz zapoczątkował ten trend, czyli zamówił sobie takiego powiewnego batmana, a potem poszedł do kumpli, obrócił się z dumą wokół osi i zapytał: I co, chłopaki, dobre? To musiało być mocno nowatorskie posunięcie.

Sądzę, iż Chłopaki liczyli na to, że jeszcze urosną...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancki, to jest George Clooney czy Brad Pitt na ten przykład (nawet z papierosem)

 

Z tą elegancja Clooneya na przedstawionym zdjęciu to bym nie przesadzał. Sportowy zegarek na bransolecie do smokingu i koszuli ze spinkami z elegancją niewiele ma wspólnego.

Pitt w świecącym garniturku z poliestru, z wytłaczanym paskiem oraz wielkim krzyżem na piersi wpisuje się w kanon elegancji... lat 70' :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, co takie obwiesie z prowincji jakieś tam Kluneje czy Pity o elegancji wiedzieć mogą. Ten taki, tamten siaki...

Co innego [moderacja], to jest dopiero szyk i klasa, że z zachwytu spazmów można dostać normalnie. Kanon elegancji... gangu Olsena ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-6358-0-17519400-1379455270_thumb.jpg

post-6358-0-71516300-1379455282_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parantullo.

Zwolnij... Fakt posiadania na koncie wielu milionów świadczy na początek o tym, że taka osoba jest bogata. Nie przekłada się to automatycznie na to, że jest elegancka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Pitt wygląda jak wygląda, ale nikt chyba jeszcze nie próbował podciągnąć go pod pojęcie klasycznej elegancji. Parantulla jest pierwszy. Może dostanie całusa od Angeliny.

 

A ten trzeci dżentelmen to kto niby jest, bo wygląda jakoś dziwnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to kto? Słynny na całym świecie projektant i kreator mody czerpiący z najnowszych przecież trendów.

Nie poznajesz wpływu dwóch pierwszych na tego trzeciego, który z obu wziął co najlepsze i połączył w jedno?

A że było to jakieś 40 lat wcześniej (kiedy kręcili Gang Olsena) to świadczy tylko o tym jaki wielki był z niego wizjoner :)

Rozumiem, że jak pod zdjęciem jakiegoś dziwaka nie ma podpisu "Rudolfinio Gandolfinio - światowej sławy stylista"

to nie może być elegancki, bo wygląda jakoś dziwnie? Wygląda dokładnie tak samo dziwnie jak dwóch pozostałych,

tylko tamci mają widać lepszy bajer i skuteczniejszy marketing, skoro uchodzą za wzór ... hmm, nie wiem co tu napisać,

żebyś mi znowu nie powycinał za obrazę majestatu Panów dobrze pod sześćdziesiątkę określeniem "podstarzali amanci" :)

 

Parantullo.

Zwolnij... Fakt posiadania na koncie wielu milionów świadczy na początek o tym, że taka osoba jest bogata. Nie przekłada się to automatycznie na to, że jest elegancka.

Ja tam się nie znam.

Po prostu tak mi tylko przyszło do głowy, że jeśli jako facet z przyjemnością mogę patrzeć na jednego i drugiego,

czego niestety nie mogę powiedzieć o dwóch pozostałych, bo dla mnie najzwyczajniej w świecie są po prostu obleśni...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A ten trzeci to Benny "Klawo jak cholera Egon".

 

To moim zdaniem nie pasuje trochę do towarzystwa, czy nie?

 

żebyś mi znowu nie powycinał za obrazę majestatu Panów dobrze pod sześćdziesiątkę określeniem "podstarzali amanci" :)

 

To może pisz już bezpośrednio o mnie? Też jestem "panem pod 60-kę". Czemu sobie żałować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się tylko nie zrobił tu odział geriatryczny :)

 

Starsi panowie byli eleganccy

uid_af721a1f5bea9f5cddc9692fca4e1f801290019723807_width_700_play_0_pos_3_gs_0.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jeremi Przybora zakładając Kabaret Starszych Panów miał 44 lata. A panowie mają na sobie dzienny strój formalny, czyli żakiety. Żakiet jest dziennym odpowiednikiem fraka, którego z kolei używa się podczas formalnych sytuacji wieczorowych ("white tie").

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Eleganckim można być w jeansach i t-shircie jak i w garniturze. Eleganckość nie równa się sztywność, tylko równa się styl.

 

Niestety, jakieś 90% polskich facetów - niezależnie od wieku - chodzi ubranymi jak przysłowiowi studenci informatyki, tylko tego zupełnie nie zauważa. W Polsce pragnie się by kobieta była piękna i w ogole - a facet może mieć brzuch i ubierać się w Tesco na promocji.

Teraz już nie ma takich par - odstrzelona kobieta i byle jaki facet. Ja jestem wolny - więc się staram i się lepiej czuję. A wy - zróbcie to samo sami dla siebie i własnych połówek, albo razem z nimi.

Tylko mi nie mówicię - nie trzeba, nie potrzebuję pieniędzy itd itp. Niewiele wysiłku wystarczy włożyć, a życie się zupełnie zmienia.

 

Odnośnie panów tutaj w wątku - niektórzy to już taki trochę przerost modowy formy nad treścią. Nie czytałem całego, ale polecam wątek MrVintage - mimo że chłop często przesadza a ostatnio ubrał się jak 15-latka, i jest niewolnikiem zasad i chłonie je moim zdaniem ślepo jak gąbka, to dużo ciekawych rzeczy pisze i można fajne rzeczy pooglądać. Aczkolwiek ze zdrowym dystansem, facet ze sweterkowca stał się bogiem polskim facetów - ale (nie tylko moim zresztą zdaniem) jest przejechana poglądami i ubiorem. Ale warto sie dowiedzieć różnych rzeczy.

 

I buty - TAKIEJ TRADEGII jak u polskich facetów to ciężko znaleźć. Ja od wielu lat kupuję buty tylko ze skóry - innych nie toleruję. I szukam ładnych fasonów - dużo butów mimo skóry wygląda jak z targu za 50PLN.

 

Bycie eleganckim nie jest trudne - zamiast czytać recenzję niewiadomo którego zestawu kolumn za 1500, weźcie i pooglądajcie jak chodzą faceci ubrani. I nie ubieracje zegarka divers do garnituru bo to wiocha. (I nie paplać mi tu że Agent 007 nosi taką Omegę do Garnituru - ale ona pasuje idealnie do jego stylu bycia). Naprawdę niewiele trzeba, żeby wyglądać świetnie. Plus fryzjer co 3-4 tygodnie, trochę gumy, suszarka.

 

Elegnacja to jest to, w czym się wygląda ładnie, schludnie i na czasie. Możesz być klasyczny na czasie - jak zegarki Maurice Lacroix (szkoda że mnie nie stać na któregoś Pontosa). Możesz być nowoczesny - musztardowe spodnie, trampki i undercut na głowie. Możesz być po środku - jest w czym wybierać. Maksymalnie 3 kolory, albo 4. Fajne dodatki. Męska moda jest fajna, polecam się zaprzyjaźnić, bo jak się patrzy panowie na zdjęcia ze spotkań, to chyba wszyscy z daleka omijacie takie sklepy.

Macie kogoś kto się na tym zna - weźcie kogoś takiego i idźcie na zakupy. Najlepiej dzień wolnego i w tajemnicy przed żoną. Zacząć od fryzjera :) Potem galeria handlowa na 4-5 godzin, przekopcie promocje - kupcie z 3 fajne zestawy, ubierzcie się tak, do tego klata do przodu, no i sami zobaczycie.

Ładnym jest w życiu łatwiej. Ale ładny to nie oznacza że się taki urodził - połowa ładnych ludzi jest ładna, bo się o to stara.

 

A kreacje Pana Woostera to tzw moda ekstremalna - chłop sie już tym bawi. Ale zapewniam Was, że jakby poszedł na przyjęcie do Królowej, to by wyglądał jak wycięty z żurnala klasyk. Poza tym ma też pełno fajnych, normalnych stylizacji. Jedyne co, czasem za młodzieżowo jak na swój wiek się robi.

 

 

A teraz, że potrzebuję w miarę elegancki zegarek do pracy, to pomóżcie panowie który :) pracuję w fabryce jako samotny finansista, więc ma dodawać mi trochę prestiżu i elegancji.Który więc? :) POdaję też numery SEIKO, jakbyście chcieli pooglądać inne fotografie zegarków.

 

SSB097

SSB097P1.jpg

SNDC33

Seiko-Sndc33P1-Black2FBlack-Chronograph-0204-535124-1-product2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba te zegarki nie mają nic wspólnego z elegancją. Abstrahując już zupelnie od tego, że są brzydkie. Co do Twojej przemowy o elegancji w trampkach to chyba jest z tym podobnie jak z tymi przykładami zegarków do pracy, które podałeś. Niestety z zadnej strony nie da się tego ugryźć. Ani nie ma w tych zegarkach prestiżu , ani elegancji wiec nie chcialbym nawet zobaczyć na dolączonym zdjeciu jak kolega chodzi ubrany do tej pracy, bo się domyslam.....Może lepiej podaj ile ma taki zegarek kosztować to cos będzie można doradzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.