Skocz do zawartości
IGNORED

bowers 804d


klawisz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ale ta manufaktura zawsze proponowała coś więcej na tle zagranicznej konkurencji.

 

W swojej opinii mogę posądzony, że jestem stronniczy bo słucham na Harpiach. Ale ja osobiście uważam to za dobry znak, bo nie polecam czegoś co oglądam tylko w gazetkach...

Nie spinaj się tak bo ci gumka od majtek pęknie ;)

 

A gdzie jest napisane ,że Harpie to dno?

Nie słyszałem więc się nie wypowiadam w przeciwieństwie do ciebie przyjacielu.

Być może w tej kategorii cenowej Harpie to b. dobra alternatywa i jak ktoś je wybrał miał widocznie ku temu jakieś powody i domniemam ,że były to przede wszystkim powody dżwiekowe.

 

A jeżeli chodzi o opinie z gazetek to sam je głosisz a innym to potem zarzucasz.

Skoro B&W 800D/802D to takie dno to napisz proszę kiedy słuchałeś u siebie tych kolumn i skąd je pożyczałeś?

 

I luzik koleżko.... i kiwamy główką w rytm muzyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , klasa AB lepiej sobie radzi z basem przy głośniejszym słuchaniu niż klasa A.

Tak wynika z mojej obserwacji "zjawiska" ;)

 

 

Z optymizmem ma to nie wiele wspólnego.

Trzeba spróbować i tyle.

Ew. pozostaje sub.

Niestety dla dobrego basu i dynamiki potrzeba pudła + odpowiedniej średnicy głośnika basowego.

Fizyki nie oszukasz ale można spróbować czarów , np. Myszo-szczury na kolumny.

Słyszałem ,że czynią cuda ( u niektórych) ;)

 

Jarek Sub to może być ciekawy pomysł, zawsze można go przetestować u siebie. Z myszo-szczurów raczej nie skorzystam :)

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o opinie z gazetek to sam je głosisz a innym to potem zarzucasz.

Skoro B&W 800D/802D to takie dno to napisz proszę kiedy słuchałeś u siebie tych kolumn i skąd je pożyczałeś?

 

I luzik koleżko.... i kiwamy główką w rytm muzyki ;)

 

Dopisałeś mi coś czego nie powiedziałem. Przede wszystkim rozmawiamy o modelu 804 więc polecam przeczytać na temat jakich kolumn rozmawiamy. Co do modeli 800D/8002D to kolega może założyć osobny wątek bo nie one są przedmiotem rozmowy.

 

Kolumna za 16 tyś powinna proponować coś więcej, niż tylko swoją markę. Dwa 6,5" woofery co jest językowym nadużyciem, to istna rewelacja. Pure Hi-End Panie! Idąc dalej możemy rzucić charakterystyki z stereophile:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I jak widzę opis wszystkich technologii typu diament, kewlar, tubka itd a kolumny mają problem utrzymać +/- 3 dB to proszę Cię. Owszem zaraz będzie nie słuchałeś ich, wykresy nie grają itd. Dla mnie to jest produkt inżynierski a nie artystyczny. Najpierw wykresy, pomiary i technologia, potem z tego grona można czegoś słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Dopisałeś mi coś czego nie powiedziałem. Przede wszystkim rozmawiamy o modelu 804 więc polecam przeczytać na temat jakich kolumn rozmawiamy. Co do modeli 800D/8002D to kolega może założyć osobny wątek bo nie one są przedmiotem rozmowy.

 

Kolumna za 16 tyś powinna proponować coś więcej, niż tylko swoją markę. Dwa 6,5" woofery co jest językowym nadużyciem, to istna rewelacja. Pure Hi-End Panie! Idąc dalej możemy rzucić charakterystyki z stereophile:

 

I jak widzę opis wszystkich technologii typu diament, kewlar, tubka itd a kolumny mają problem utrzymać +/- 3 dB to proszę Cię. Owszem zaraz będzie nie słuchałeś ich, wykresy nie grają itd. Dla mnie to jest produkt inżynierski a nie artystyczny. Najpierw wykresy, pomiary i technologia, potem z tego grona można czegoś słuchać.

 

 

Dla jednego jest to hiend a dla drugiego już nie koniecznie i nie tobie o tym sądzić.

W odróżnieniu od ciebie nie jestem fanatykiem jakiejś konkretnej marki , dla której dał bym się pociąć (bo ją własnie posiadam).

Jeżeli usłyszę coś co gra lepiej po prostu bez żalu rozstaję się z poprzednikiem.

Ponadto nie wypowiadam się krytycznie o jakimś produkcie bo moim zdaniem "wykres jest koślawy".

Ty rozumiem masz wybitny słuch i owe +/- 3dB słyszysz?

No to moje gratulacje.

 

Ponadto nie krytykuję żadnego z wyborów, zarówno twojego jak i założyciela wątku w przeciwieństwie do ciebie.

Natomiast pisanie ,że B&W (bądż co bądż kultowa marka) to tylko mebel i stylistyka to jak dla mnie kompromitacja.

Rozumiem ,że ci wszyscy użytkownicy kolumn tej marki nie mają pojęcia o tym ,że są po prostu głusi?

A może po prostu mają inny gust niż ty ?

Pomyśl o tym przez chwilę.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego jest to hiend a dla drugiego już nie koniecznie i nie tobie o tym sądzić.

W odróżnieniu od ciebie nie jestem fanatykiem jakiejś konkretnej marki , dla której dał bym się pociąć (bo ją własnie posiadam).

Jeżeli usłyszę coś co gra lepiej po prostu bez żalu rozstaję się z poprzednikiem.

 

Dokładnie dla każdego Hi-End będzie czymś innym.

Ja nie jestem fanatykiem danej marki, do tego mi daleko. Ale odpowiada mi stosunek cena/jakoś.

Nie należę do osób, które zapłacą legendę. Tym bardziej że przy modelu 804 uważam że więcej marki niż grania za 16 tyś.

 

Ponadto nie wypowiadam się krytycznie o jakimś produkcie bo moim zdaniem "wykres jest koślawy".

Ty rozumiem masz wybitny słuch i owe +/- 3dB słyszysz?

No to moje gratulacje.

 

Proszę Cię, trzeba mieć poważnie uszkodzony słuch żeby nie słyszeć różnicy 3dB przy ekspozycji konkretnej częstotliwości z zakresu średnio tonowego. Żadna to sztuka kolego drogi, myślę że wieloletni operator szlifierki może mieć problem, ale statystyczny człowiek już nie. Więc takiej umiejętności nie odmawiaj sobie, ani mojej osobie, bo to nic wielkiego.

 

 

Ponadto nie krytykuję żadnego z wyborów, zarówno twojego jak i założyciela wątku w przeciwieństwie do ciebie.

Natomiast pisanie ,że B&W (bądż co bądż kultowa marka) to tylko mebel i stylistyka to jak dla mnie kompromitacja.

Rozumiem ,że ci wszyscy użytkownicy kolumn tej marki nie mają pojęcia o tym ,że są po prostu głusi?

A może po prostu mają inny gust niż ty ?

Pomyśl o tym przez chwilę.

 

 

Ja nie piszę że B&W jest feee. Jest to jakaś ikona w historii audio. Ale dalej uważam że miejsce 6,5" wooferów i to co prezentują kolumny pomiarowo powyżej 1KHz, to nie ten przedział finansowy.

 

Ale zgadzamy się na pewno w jednej kwestii. Coś co jest warte 16 tyś, nie koniecznie będzie warte tyle dla drugiego człowieka.

 

Nie spinaj się tak bo ci gumka od majtek pęknie ;)

 

I mówię to bez jakiejkolwiek spiny :).

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey, widzę że temat jest gorący - troszkę się z wami zgadzam, że bas nie jest najlepszy - podobaja się pod względem szczegółowości ( porównywałem je z audio physic sorpio - tez mi się bardzo podobały - lecz wg. mnie miały jeszcze mniej basu.

 

pokój mam 50 m2

 

szukam czegoś - może zaproponujecie inne kolumny do 20 000 zł - które wg. was będą super.

 

nie jestem audiofilem i w wyborze kolumn kieruje sie głównie ceną - uznałem, że czym droższe i znanej firmy tym lepsze....

 

 

słucham właściwie każdego rodzaju muzyki - głównie rocka - najmniej metalu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef Reference 205/2 ?

 

Niestety jakość tych kolumn bywa różna. Znam historię (jeszcze trwającą) rozklejonego egzemplarza Kefa Reference z nowej serii, który od jakichś 3 miesięcy jest w naprawie gwarancyjnej. Kiedyś była to świetna firma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był u nich geniusz od kolumn...Mr.Andrew Jones. Teraz pracuje dla TAD.

 

To w części tłumaczy klasowe granie TAD-ów. Firma ma nieprzypadkowo dobry pomysł na brzmienie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że Mr.Jones to faktycznie geniusz konstrukcji kolumn i uważa tak w zasadzie cały świat audio, nawet konkurencja. Co do kolumn to rewelacja pod każdym względem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz szukam do nich jeszcze wzmacniacza stereo do którego mogę podłączyć amplituner (preamp)

 

budget to ok. 6000 zł - lecz wolałbym coś używanego

Usher 1.5 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc w taką klasę licz się z wydatkiem na wzmacniacz używany od około 8kzł

I tu jakaś końcówka jak ten Usher 1.5 , czy Krell bo Pass150 to jeszcze przedsmak zabawy.

Za około dychę masz Calyx CTI , 12000 to Stello Ai500 i Xindak A600E , A600P

 

Pozwolę sobie zacytować wpis z klubu Xindak

 

W niemieckim audio A600E (tutaj jako Audreal) porownano z takimi tuzami jak: Unison Performance Anniversary i Sugden dzeilony LA 4 + monobloki MPA 4

 

Audreal A 600 E (4.000 Euro) Audreal A 600 E Klangurteil: 125 Punkte Preis/Leistung: sehr gut

Unison Performance Anniversary (11.000 Euro) Klangurteil: 135 Punkte Preis/Leistung: sehr gut

Sugden LA 4 und MPA 4 (2.850 und 9.400 Euro) Klangurteil: 120 Punkte Preis/Leistung: sehr gut

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 804ek można wyciągnąć świetny bas. Tylko trzeba bardzo wydajnego wzmacniacza - bez mocy nie będzie łupnięcia. I trzeba dać im trochę pograć - u mnie najdłużej trwało dotarcie się basu - nawet po miesiącu-dwóch jeszcze się zmieniał.

 

(Żeby było jasne - mówię na przykładzie moich "S" - może "D" są inne)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kla

 

witam, jestem laikiem w temacie sprzetu

 

w przyszłym tygodniu chcę kupić kolumny bowers&wilkinson 804d

 

lecz szukam do nich jeszcze wzmacniacza stereo do którego mogę podłączyć amplituner (preamp)

 

budget to ok. 6000 zł - lecz wolałbym coś używanego

 

moje propozycje to Atoll in 200 lub cambridge audio 851A

 

 

co o tym myślicie, czy może macie jakieś inne typy na wzmacniacz lub też inne kolumny najlepiej do 20000 zł

 

słuchałeś 804 N lub S? to tańsze od D i masz więcej kasy na sensowne połączenie całości. po co się pchasz na 804D nie lepiej zacząć od 804N zostaje tobie więcej kasy na dobry prąd. chyba że lubisz taki charakter góry w D więc nie ma tematu. tak jak wcześniej wspomnieli forumowicze 6000 zybli to troche mało. i powinieneś startować z wartością podobną do wartości kolumn tak to jest mniej więcej przyjęte. aczkolwiek to nie znaczy że nie kupisz dobrego wzmacniacza do 6000zł. pytanie czy wystarczy? B&W potrzebują mocy do kontroli całości, a w szczególności basu. np MF A308, atc sia 150, lub coś więcej min 150/8 też może ciekawie zagrać z 804.... wszystko to zazwyczaj kwestia próby,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kla

 

 

 

słuchałeś 804 N lub S? to tańsze od D i masz więcej kasy na sensowne połączenie całości. po co się pchasz na 804D nie lepiej zacząć od 804N zostaje tobie więcej kasy na dobry prąd. chyba że lubisz taki charakter góry w D więc nie ma tematu. tak jak wcześniej wspomnieli forumowicze 6000 zybli to troche mało. i powinieneś startować z wartością podobną do wartości kolumn tak to jest mniej więcej przyjęte. aczkolwiek to nie znaczy że nie kupisz dobrego wzmacniacza do 6000zł. pytanie czy wystarczy? B&W potrzebują mocy do kontroli całości, a w szczególności basu. np MF A308, atc sia 150, lub coś więcej min 150/8 też może ciekawie zagrać z 804.... wszystko to zazwyczaj kwestia próby,

 

chciałbym kupić 804s niestety nigdzie ich nie ma - może ktoś ma na sprzedaż

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym kupić 804s niestety nigdzie ich nie ma - może ktoś ma na sprzedaż

 

804s trudno jest dostać n rynku wtórnym...

 

nie lepiej poszukać dobrze 803N...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

804s trudno jest dostać n rynku wtórnym...

Bo to dobre kolumny są :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jakość tych kolumn bywa różna. Znam historię (jeszcze trwającą) rozklejonego egzemplarza Kefa Reference z nowej serii, który od jakichś 3 miesięcy jest w naprawie gwarancyjnej. Kiedyś była to świetna firma.

Myślałem, że to dla mnie tylko teoretyczne rozważania, ale sam mam dylemat. Moje Kefy są ok. Natomiast muszę komuś doradzić coś sensownego w podobnej cenie. I tak zastanawiam się nad Kefami 205/2 albo b&w 803D. Może masz jakieś fotki tych rozklejeń? Tak od razu się rozklejiły? One są z grubej sklejki, może np. stały w słońcu, albo obok kaloryfera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to dla mnie tylko teoretyczne rozważania, ale sam mam dylemat. Moje Kefy są ok. Natomiast muszę komuś doradzić coś sensownego w podobnej cenie. I tak zastanawiam się nad Kefami 205/2 albo b&w 803D. Może masz jakieś fotki tych rozklejeń? Tak od razu się rozklejiły? One są z grubej sklejki, może np. stały w słońcu, albo obok kaloryfera?

 

Made in drobne rączki pod Pekinem:) .....jak większość elektronicznych eksperymentów:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Made in drobne rączki pod Pekinem:) .....jak większość elektronicznych eksperymentów:)

Kefy z serii Reference nie są robione w Chnach, niższe serie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to dla mnie tylko teoretyczne rozważania, ale sam mam dylemat. Moje Kefy są ok. Natomiast muszę komuś doradzić coś sensownego w podobnej cenie. I tak zastanawiam się nad Kefami 205/2 albo b&w 803D. Może masz jakieś fotki tych rozklejeń? Tak od razu się rozklejiły? One są z grubej sklejki, może np. stały w słońcu, albo obok kaloryfera?

 

Postaram się dokładniej rozpoznać temat. Właściciel felernych kolumn nie chce za bardzo "chwalić" się uszkodzeniem, bo planuje ich szybką sprzedaż po naprawie. Jest na razie wyleczony z KEF-ów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

(...)

 

w przyszłym tygodniu chcę kupić kolumny bowers&wilkinson 804d

 

lecz szukam do nich jeszcze wzmacniacza stereo do którego mogę podłączyć amplituner (preamp)

 

budget to ok. 6000 zł - lecz wolałbym coś używanego (...)

 

W celu, podzielenia się swoim "doświadczeniem"...

Mam B&W 804s, wcześniej grał z nimi Marantz PM 11s2, ale to to nie było do końca to...

Dopiero połączenie z McIntosh MA6600, wywołało spory uśmiech na twarzy ;) Do amplitunera KD, podłączysz wyjściem "aux"...

"s-ki", widziałem, na allegro, jakieś 3 tyg. temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

804s z Marantzem, nawet dzielonym, to nie jest dobra kombinacja. To nie gra. Natomiast McIntosh to zupełnie inna bajka - bajka właśnie :-)

Warto też posłuchać B&W z Classe - to niejako 'fabryczna' kombinacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem laikiem w temacie sprzetu

 

w przyszłym tygodniu chcę kupić kolumny bowers&wilkinson 804d

Fajne bowersy serii 800, to się zaczynają gdzieś od 801. Posłuchaj Magnat Quantum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.