Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofile ze Szczecina łączcie się


Seband
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów w Nowym Roku. Mam pytanie, czy któryś z Was ma może do odsłuchania słuchawki:

 

BEYERDYNAMIC DT-880

SENNHEISER HD-600

SENNHEISER HD-650

 

Zamierzam dokupić drugą parę do moich AKG K701 i chciałbym porównać sonicznie w/w modele

 

Dysponuje wzmacniaczem słuchawkowym Forum608 i nie ukrywam, że chętnie posłuchałbym czegoś droższego.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani audiofile ze Szczecina! A nie widział któś z Was tam gdzieś w Szczecinie Przemka - miał przed migracją tego forum nick: laa83.

Bo już daaaaaawno zrobił mi ponoć mojego Pioniera A-705 i chyba zgubił mój adres. Co prawda parę razy twierdził, że wysłał go już , ale nic nigdy nie dojszło ;-(((. Dajcie znać jak go namierzyć bo po migracji forum nie wystepuje już jako laa83!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaruje się może coś w sprawie porównania tych dacków. Urlop się kończy pomału :) Nieomal dziś kupiłem A.rDaca :) Ale się spóźniłem. A posłuchać to bym posłuchał :). Ewentualnie pożyczyłbym do posłuchania za jaką półlitrówkę :).

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaruje się może coś w sprawie porównania tych dacków. Urlop się kończy pomału :) Nieomal dziś kupiłem A.rDaca :) Ale się spóźniłem. A posłuchać to bym posłuchał :). Ewentualnie pożyczyłbym do posłuchania za jaką półlitrówkę :).

 

Pisałem w tej sprawie do Waldka, obiecał coś zorganizować w tej sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w tej sprawie do Waldka, obiecał coś zorganizować w tej sprawie :)

Acha. No to fajnie by było. Urlop mam jedynie do połowy przyszłego tygodnia jakby co :). Później może być gorzej, bo mam kumpla parapetówę w weekend(14'ego). Wziąłbym może mojego CD aby sprawdzić czy nadaje się jako napęd dla dacka.

 

A co lampowi koledzy ze Szczecina myślą o niedalekiej wycieczce:

http://tiny.pl/hcr2f

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Chłopaki,

Lutek zaprasza proponując tą sobotę lub niedzielę. Może byłby ktoś chętny do przysłowiowego paliwka się dorzucić? :) Ostatecznie i za darmo wezmę :))). Zawsze to przyjemniej w kompani jechać. Bo samemu to tak trochę nie za bardzo chce się wybierać. Chociaż przyznam, że po zaproszeniu zbiera mi się determinacja :).

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Lutka?

Dla niego to wszystko brzmi tak samo ;)

A skoro tak samo;

To po co tak daleko jechać?...

Skromnie powiem, że jeżeli słychać wszystko tak samo ale za to z trafieniem we własny gust, to czemu się nie cieszyć, że nie da się tego zepsuć. To też może być zaleta. No a powaznie...

150 km... nie przesadzajmy że to daaleeko :) Daleko to pod suwałki gdzie te wzmaki robią.

No to jedno już wiemy, kolega Grzegorz7 raczej nie chce :))).

Może są inni? :)) Ja wiem, że Szczeciniaki to niezbyt ruchawe chłopaki :)). Ja też potrzebuję KOPA na rozruch aby dupsko gdzieś przenieść. Ale u mnie to już chyba domena wieku i związanego z tym lenistwa :))). Jednej (pierwszej)osobie sponsoruję gratis wyjazd. Przydałaby się osoba z doświadczeniem aby z Lutkiem sobie pogadać bo ja Lutkowi doświadczenia raczej nie przywiozę :). Jak się znajdą dwie to płacą razem tylko 1/2 ceny paliwka. Trzecia się nie zmieści bo jak zdecydowałbym się to pewnie wziąłbym Primke. A w bagażniku nie mam miejsca bo graty musiałbym wyrzucać. Po za tym nie chciałbym aby tam marzła :P.

Edytowane przez jarkog

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ślepym teście,nie poznasz który jest który,możemy sięzałożyć:)

A kto powiedział, że był to wyjazd na ślepe testy? :) Tryby Aurisa to nie ślepe testy. Mnie np interesował Auris i jego tryby oraz obsługa. A Marka bardziej same Monitory. Niektórzy potrafią być jacyś tacy monotematyczni :).

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Lutka?

Dla niego to wszystko brzmi tak samo ;)

A skoro tak samo;

To po co tak daleko jechać?...

 

A gdzie i kto tak napisal ? Bo na pewno nie ja.

Ot..., chocby wczoraj, wzmacniacze nie graly tak samo, o czym zapewne moga poswiadczyc moi mili goscie: jarkog i Imacman wraz z malzonka, ktora rowniez doskonale wszystko wyslyszala. Jak widze z powyzszego wpisu Imacman-a, chlopaki na temat wczorajszych odsluchow napisza w zalozonym w tym celu watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda formowa ;)

Już Ci taką łatkę przypięto…

 

Ale spoko. To żaden zarzut. Wręcz doszukiwanie się różności tam gdzie jej nie ma to fiksacja…

U mnie kilaka osób zwątpiło w różnice brzmienia między wzmacniaczami :). Były to jednak solidne wzmacniacze tranzystorowe.

To miło, że słyszycie różnice, prawdopodobnie w bardzo różnorodnych wzmacniaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda formowa ;)

Już Ci taką łatkę przypięto…

 

Ale spoko. To żaden zarzut. Wręcz doszukiwanie się różności tam gdzie jej nie ma to fiksacja…

U mnie kilaka osób zwątpiło w różnice brzmienia między wzmacniaczami :). Były to jednak solidne wzmacniacze tranzystorowe.

To miło, że słyszycie różnice, prawdopodobnie w bardzo różnorodnych wzmacniaczach.

 

Grzegorz, słuchaliśmy (porównywaliśmy) dwie amplifikacje:

 

Tranzystorową - Rotel RA985BX

oraz

Lampową - PrimaLuna ONE na EL34

 

Źródło Rotel RCD-971

 

Kolumny Tannoy SRM SX12

 

Dodatkowo Black Box :) zdjęcie poniżej.

 

Na obu wzmakach ustawiona i zmierzona mikrometrem identyczna głośność (wzmocnienie). Wszystko starannie połączone.

 

Grane były fragmenty utworów 5 sek x 3, po czym przełączanie na drugi wzmacniacz. Procedura powtarzana parokrotnie.

 

Generalnie wzmacniacze grały prawie identycznie.

post-11945-053276100 1294691825_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast miedzy Rotelem a lampowym Aurisem, to juz roznice bardzo wyrazne na tyle, iz nawet przelaczajac recznie kabelki ( przerwa w sekwencjach muzycznych w odroznieniu od przelaczania w mgnieniu oka przelacznikiem, co jest metoda zdecydowanie lepsza), zapewne bez problemu daloby sie je wylapac. Jedynie w trybie single-ended sa problemy z uslyszeniem roznic miedzy tymi wzmakami - slyszymy jakby gral ten sam wzmak po przelaczaniu z jednego na drugi.

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie podobne wrażenia jak ja i moi goście.

 

Natomiast jak dawaliśmy mocno w palnik to i owszem, dało się rozróżnić w sposób jednoznaczny.

 

Nie wiem Lutku czy gdzieś na Forum widziałeś moje przełączniki. Słyszałem, że również coś zmajstrowałeś. Ja na co dzień wykorzystuję swoje do sterowania jednych zespołów głośnikowych z dwóch końcówek na fronty.

Dzięki natychmiastowemu przełączeniu (poniżej 5ms) jestem w stanie wyeliminować czas na przełączanie… i ulegać po nim iluzji ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wzmacniacze grały prawie identycznie.

Ale te prawie pokazywało, że Rotel grał jednak trochę kompletniejszym dźwiękiem :). Natomiast w trybie bez sprzężenia zwrotnego PL One nie dała się na Tannoy praktycznie słuchać.

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie podobne wrażenia jak ja i moi goście.

 

Natomiast jak dawaliśmy mocno w palnik to i owszem, dało się rozróżnić w sposób jednoznaczny.

 

Nie wiem Lutku czy gdzieś na Forum widziałeś moje przełączniki. Słyszałem, że również coś zmajstrowałeś. Ja na co dzień wykorzystuję swoje do sterowania jednych zespołów głośnikowych z dwóch końcówek na fronty.

Dzięki natychmiastowemu przełączeniu (poniżej 5ms) jestem w stanie wyeliminować czas na przełączanie… i ulegać po nim iluzji ;).

 

Grzegorz, podoba mi się Twoje ostanie stwierdzenie - "... i ulegać po nim iluzji."

 

Wielu naszych forumowych kolegów słyszy to, czy tamto i mają do tego prawo. Tylko myślę, że nie powinni się wyśmiewać z innych słyszących inaczej.

 

Po doświadczeniach u Lutka, bałbym się uogólnienia, że np. wzmacniacze lampowe mają lampową sygnaturę dźwięku i grają inaczej od tranzystorów.

 

Nie twierdzę, że jest tak w każdym przypadku, bo tryby Aurisa pokazały różnicę, tak jak i zabawa feedback'iem w Jarkowej PrimaLunie.

 

A tak na marginesie, to bardzo chętnie wprosiłbym się do Ciebie na jakiś odsłuch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracąc czas na przełączanie niestety ale tracimy możliwość porównania. Po drodze łyk herbaty, wymiana poglądów z uczestnikami, presja „aby zagrało inaczej”.

I gra inaczej…

W sytuacji natychmiastowego przełączenia wzmacniaczy, źródeł, kabli (jak jeszcze uda się to robić na tym samym fragmencie muzycznym) mamy namacalne dowody.

 

Odsłuch? Myślę, że coś pomyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert%20WSH.JPG

 

Panowie, może zna ktoś tego kolegę audiofila ze Stargardu Szcz.? Jak tak, to poproszę o jakieś info o nim. Lub proszę dać mu znać, że chciałbym odświeżyć z nim kontakt. To on mi zasiał ziarno :). A może sam tu zagląda czasem? :)

Jarek

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, podoba mi się Twoje ostanie stwierdzenie - "... i ulegać po nim iluzji."

 

Wielu naszych forumowych kolegów słyszy to, czy tamto i mają do tego prawo. Tylko myślę, że nie powinni się wyśmiewać z innych słyszących inaczej.

 

Po doświadczeniach u Lutka, bałbym się uogólnienia, że np. wzmacniacze lampowe mają lampową sygnaturę dźwięku i grają inaczej od tranzystorów.

 

Nie twierdzę, że jest tak w każdym przypadku, bo tryby Aurisa pokazały różnicę, tak jak i zabawa feedback'iem w Jarkowej PrimaLunie.

 

A tak na marginesie, to bardzo chętnie wprosiłbym się do Ciebie na jakiś odsłuch :)

 

Zamiast bawic sie przelacznikami proponuje jkazdemu z uczestniow porobic notatki niezaleznie od siebie.Opisac dzwiek, czyge by wiecej sobie zyczyli co im doskwiera w dzwieku. Nastepnie , zmienic konfiguracje i od poczatku to samo.

Po odsluchach porownac notatki i jaka jest zbieznosc...czy to nie lepsza metoda?

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bawic sie przelacznikami proponuje jkazdemu z uczestniow porobic notatki niezaleznie od siebie.Opisac dzwiek, czyge by wiecej sobie zyczyli co im doskwiera w dzwieku. Nastepnie , zmienic konfiguracje i od poczatku to samo.

Po odsluchach porownac notatki i jaka jest zbieznosc...czy to nie lepsza metoda?

 

Wojtku, każda metoda prowadząca do upatrzonego celu jest dobrą metodą. Myślę, że połączywszy obie metody można osiągnąć jeszcze więcej.

Mam tylko małe ale do porównywania tych notatek. Zauważyłem, że na forum jest mnóstwo różnego rodzaju określeń, czy całych zwrotów opisujących wrażenia słuchowe. Byłem też kiedyś świadkiem takiej rozmowy i przyznam się, że niektórych określeni nie rozumiałem, lub trudno mi było powiązać to z moimi odczuciami. To tak jak dla facetów, niektóre nazwy kolorów nic nie mówią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zacząć od ponagrywania próbek dźwiękowych (fragmentów utworu) pozmienianych korektorem a potem do tego książeczkę z opisem każdej próbki co ona sobą przedstawia w mniemaniu audiofilów :) I nieporozumienia by znikły. Kto się podejmuje? :)

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.