Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofile ze Szczecina łączcie się


Seband
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poświątecznie.

No niestety, jednak niefortunny czas te święta na takie zabawy. Doszedłem też do wniosku, że jednak moje warunki odsłuchowe, to żadne warunki odsłuchowe i chyba żadne kolumny nie potrafiłyby się wykazać w takich jak u mnie. Trzeba się wziąć porządnie za myślenie o jakiejś chociaż minimalnej adaptacji akustycznej.

Pozdrawiam Jarek

 

PS.

Jak ktoś chciałby jednak u siebie zapoznać się z tymi kolumnami (przed odesłaniem ich) i ma warunki/sprzęcik takie, że miałoby to sens, to nie mówię nie. ;)

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

APSy już odesłane.

Miałem je słuchane przez pre lampowe (klon TT Prophet3).

Podłączałem też bezpośrednio pod CD, bo one mają dopasowanie impedancyjne. Przekonałem się (na swoich uszach) że właściwie nie ma różnicy, czy to leciało przez pre czy bez. Ale ja za swoje uszy głowy nie dam hehe.

Pozdrawiam

 

PS.

Pytanko laika. Zapytam się tutaj Was bo na głównym nie chcę takich prostych pytań stawiać:

 

Waszym zdaniem, jak są dwa "takie same" głośniki (nie kolumny), różniące się mocą o 100% to jest między nimi jakaś różnica w odsłuchu na niskich poziomach?

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak.

Większa moc to również konieczność lepszego odprowadzenia ciepła i takie tam,. . .

Ale po co ta większa moc?

Jak membrana wychyli się dwa razy więcej to wiadomo po co ;)

Ale jak trzeba dostarczyć dwa razy większą moc a membrana drga tak samo, to pewnie kiepska indukcja w szczelinie, kiepskie wykonanie (duża szczelina), itd

Tak czy owak to sztywniejsze zawieszenie zawsze znamionuje mocniejsze głośniki. A więc przy małych mocach te mocniejsze będą pracowały z większymi nieliniowościami.

Postawiłeś ciekawe pytanie. Jest ono podejmowane w literaturze. Nikt tego nie bierze pod uwagę. Wszyscy budują/kupują wypasione konstrukcje a potem przychodzi tego słuchać wśród nocnej ciszy i dupa. . .

Nie mówię, że wielki głośnik musi mieć takie przywary. Mam wielkie o dobrej dynamice, które ruszają się zgrabnie i żwawo. Raczej małe (średnicą) o dużych mocach, mało efektywne (nie zawsze) mogą mieć problemy.

Zależność jest. Ale naprawdę dużo zależy od konstrukcji, liniowości jej zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Pytam o to bo właśnie chcę sobie albo zrobić samemu albo zlecić zrobienie kolumn 3 drożnych ale optymalnych do wieczornego odsłuchu. Tak się właśnie zastanawiam nad doborem odpowiednich głośników.

Myślę o:

1.dość efektywnych

2.w miarę niedużej mocy

Mam nadzieję że tą drogą osiągnę wysoką czułość na sygnał i w ciekawą dynamikę przy spokojnym odsłuchu.

Po odsłuchu aktywnych APSów myślałem że one będą mi odpowiadały pod tym względem. Ale niestety jakoś nie do końca to im się udało. Chociaż ogólnie to b.dobre monitorki.

 

Pozdrawiam

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w DAT-e muszę powiedzieć, ze warunki w nowej siedzibie sa o niebo lepsze niz poprzednio mimo, iz jeszcze nie wszsytko jest wykończone. Juz na wstępie mogę powiedzieć, że akustyka pomieszczenia głównego jest lepsza niż w poprzednich pomieszczeniach. Wreszcie usłyszałem Triangle, które naprawdę grają. Jest potencjał.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze pomieszczenia ale po wykończeniu salonu może. Jeszcze poziomu akustyki "Baszty" nie ma. Wazne, że jest znacznie lepiej niz w "Pasażu". Maja być trzy pokoje odsłuchowe główny plus dwa mniejsze. Zapowida się ciekawie. Teraz trzeba poczekać na pojawiajace się z czasem (mam nadzieje) ciekawe urządzenia. Ostanio byłem mile zaskoczony niezłym brzmieniem i przestrzennością zestawu Raysonica z Trianglami. Dawno nie słyszałem Triangli dobrze brzmiacych (no może na osttnim AS - zdjecia powyżej).

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, co Wy na to, aby w tym wątku stworzyć lokalną giełdę typu: sprzedam, kupię, zamienię. Zawsze można zobaczyć, posłuchać i odebrać osobiście. Mam do sprzedania kolumny i wzmacniacz ale nie chcę być pierwszy, chyba że mogę. Wzmacniacz jeszcze można wysłać w Polskę ale kolumny to już się robi mały problem (oryginalne kartony,pakowanie, waga-różna i traktowanie paczki przez firmę kurierską). Kto pierwszy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zgodnie z umową będę drugi, do sprzedania mam: kolumny Audio Physic YARA 2500,- lub zamiana na kolumny do 1000,- z dopłatą (propozycje na PW proszę) i wzmacniacz LINN INTEK 650,-. Odbiór osobisty lub dowiozę. Jakby był ktoś chętny to mam jeszcze wzm. DENON PMA500V 280,-

POzdrawiam i zapraszam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ze Szczecina

poszukuję osoby ze Szczecina,

która w tym miesiącu (termin obojętny) wybiera się do W-wy autem i wraca.

Potrzebuję przetransportować kolumny ze stolicy do naszego Miasta. Z góry dziękuję za pomoc.

Kwestie finansowe do omówienia telefonicznie, wszelkie info na PW

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Będę pozbywał się niedługo różnych rupci.

Jak są jacyś zapaleni elektronicy to mam do oddania kilka lamp oscyloskopowych z permaloyowymi ekranami, z jeden oscyloskop uszkodzony (monitorujący TV), jeden mały rosyjski 2 kanałowy (20 MHz) i takie tam różności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafik_fafik, 2 Lut 2010, 12:04

 

>Seband, napisz coś więcej, np jaki stan, kolor, wiek a może cena do negocjacji?

 

Stan bardzo dobry. Kolor jak na foto. Wiek nieznany - jestem drugim właścicielem. Poprzedni posiadacz miał ten odtwarzacz bardzo krótko. U mnie był używany sporadycznie, tylko do testów odsłuchowych.

Cena raczej nie podlega negocjacjom.

post-51-100003220 1265409098_thumb.jpg

post-51-100003221 1265409098_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dzień Dobry.

 

Ostatnio rozmawiałem z kilkoma z Nas i padł pomysł aby się spotkać.

Jeszcze nie ma szczegółów.

Zbliża się okres wakacyjny i zdaje się to ostatni dzwonek na spotkanie w najbliższym czasie.

 

Fajnie byłoby pogadać o muzyce i naszych sprzętach.

A więc na razie; stan gotowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.