Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofile ze Szczecina łączcie się


Seband
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Koledzy!

Buduję zestaw pomiarowy wspomagający projektowanie, budowę i pomiary kolumn głośnikowych i całych zestawów audio.

Oparty będzie na programie Speaker Workshop. Występuje tak komponent techniczny nazywający się „jig”. Właśnie go buduję. Rezystory wzorcowe jestem w stanie dobrać z dokładnością 0,15%.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany, za jednym machem mogę wyprodukować tego więcej. Jakością będzie lepszy od tych jakie można zobaczyć na stronach właściwych programowi, np.: http://www.akustyk.com/pomiary/hardware/audua.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jak na razie audiofil ze nie żaden (jeszcze..), ale wlaśnie pomalutku wkraczam w ten magiczny świat..

Na razie czytam sporo, także tu na forum.

Jestem na etapie planowania pierwszych zakupów i nie powiem mam spory dylemat.

Dziedzina dla mnie nowa, ilośc marek i rozwiązań kosmiczna, a moja wiedza znikoma.

 

Ponieważ mieszkam w Szczecinie, chętnie nawiazałbym kontakty z doświadczonymi kolegami, celem poszerzania moje skromnej wiedzy...

W miare możliwości (i czasu) mogę się włączyc w jakieś działania klubowe.. bo widzę, że chętni sa ale jakoś brak spiritus movens. :)

 

Pozdrawiam wszystkich

Być moze do zobaczenia na jakims spotkaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisałem Jarkowi na PW.

Mam kartę USB E-MU 0404. Ma wewnętrzny przedwzmacniacz na wejściach z zasilaniem fantom dla mikrofonu pomiarowego. Jak się okazało, jest problem z jig`iem w klasycznym układzie. Tego którego buduję nie ma więc sensu powielać.

Jak zbiorę jakieś doświadczenia dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szczecińskich i nie tylko audiomaniaków. Jest to mój pierwszy post, jeśli pozwolicie to dołącze do Waszego grona. Mam na imię Piotr, mieszkam pod Szczecinem (Przecław). Przygodę audio zacząłem jakieś 25 lat temu, ale klocków miałem dosłownie kilka więc doświadczenie w tym temacie żadne. Mam nadzieję poznać tu fajnych ludzi, którzy pomogą mi w nabywaniu nausznych doświadczeń.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej sunjammer.

Masz sąsiada o zamiłowaniach audio obok siebie :)

Napisz do Piotra (nick na forum: piomaz). Może się odwiedzicie ze swoimi klockami i zrobicie testy porównawcze. Cętnie bym sam posłuchał Twoich AP :)

A swojego czasu to były po za forumowe odsłuchy ale tak jak to zbuj pisał że na szybko. Lecz po paru kawałkach już czasem wiadomo czy to jest to czego sie szuka czy też nie :)

 

Pozdro

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

hmm...

 

ja mam żółte lamborgini na gaz, czyli sejczento sporting ;-D i też mógłbym kogoś zabrać ale żona mnie nie chce nim puścić... więc chyba też wybiorę chrobrego - tym bardziej, że mam fajna książkę ;-)

myslę też, że zostanę na dwa dni.

Waldi, a czym Ty pędzisz do wawy?

 

pozdrawiam,

kvist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze wzgledów rodzinnych wracam ok 17tej ,

ponadto mam problem ostanich kilku mil - z dworca do domu o tej porze nic nie jeździ (mieszkam w sypialni obok miasta) dlatego sumarycznie dla mnie auto to dobra propozycja,

jadę samochodem i mam miejsce, jak ktos chętny to proszę bardzo - info na PW, lub tel

 

nie powiem, że nie zostałbym, ale nie dam rady,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

5 czy 6 raz byłem i dźwiekowo nie robi to już na mnie wrażenia jak 10-12 lat temu (z małymi wyjątkami). Raczej ciekawosc mnie pognała znowu. W sumie nie żałuję. myśle , ze warto jeździć raz na dwa, trzy lata.

post-8986-100008951 1259696617_thumb.jpg

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie :)

 

Mam pytanko i prośbę o pomoc jednocześnie. Potrzebuje na "gwałt", znaczy w miarę szybko, jakiś naprawdę dobry CDek (RCA) i preamp (z XLR). Właśnie mam na odsłuchu APS AEONY, jeszcze nie wygrzane co prawda, ale są i sobie graja. I jak na razie na moim sprzęcie nie mogą one pokazać na co je stać (lub na co ja miałem nadzieję). Widocznie mój marantz a może klon pre (w o mnie) czy kabelki (na pewno) są wąskim gardłem? No i jeszcze muszę się przyznać kabelkologia (IC) to u mnie niestety jeszcze marketówka. XLRy mam od producenta przysłane z Monitorami.

Naczytałem się o Aeonach naprawdę sporo i nabrałem ogromnego apetytu ale na razie powiedzmy, że nie wykazują się tak jak miałem nadzieję, więc wygrzewam je sobie na razie. Jak ktoś może zaoferować, to znaczy wpaść do mnie do POLIC ze swoim cedeczkiem czy preampem to było by mi bardzo miło. Oczywiście mogę przywieść-odwieść, nie ma problemu. Nadmienię jedynie, że mimo iż 40stkę minąłem, to w audio dopiero raczkuję. Tak więc i doświadczenia też będzie mi miło jakiegoś od kolegów nabyć. Płytoteka u mnie też marna więc jakieś dobrze nagrane płytki też byłyby mile widziane przy okazji. Osobiście nie mam wyrobionego szczegółowego gustu muzycznego ale raczej spokojniejsze rzeczy od nawalanek wolę. :) Telefon do mnie w o mnie zawieszę na ten czas.

 

Warunki mam raczej skromne(akustycznie też) więc na razie, o ile chętni byliby Aeonów posłuchać to pierwszeństwo mają oferenci pomocowi. :)

 

A jak już uda się wygrzać monitory(ok.2tyg, bo od dziś dopiero grają) i będzie na czym je faktycznie zaprezentować (bo na moim przeciętnym sprzęcie, to nie wiem czy będzie sens) to pomyślę o odsłuchu dla ewentualnych chętnych. Słowem chciałbym móc się przekonać że byłby to dobry zakup.

 

Pozdrawiam

Jarek

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.