Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  147 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę ze od strony srebrnej bardziej słyszalne byłyby ale to moje gdybanie ;)

kiedyś miałem nierówne długości kabla miedzianego zwykłego za dwa ileś (jeszcze o audio nic nie wiedziałem) różnica była 1.5 metra i nie wiem czy podświadomość czy co ale miałem wrażenie ze ten krótszy szybciej dźwiękowo docierał do mnie jako słuchacza

 

Potem czytałem ze takie zróżnicowanie nieuchwytne dla ucha jest ....

:))) nie sadze żebyś to wychwycił asterix , skup sie na rzeczach waznych , np czy dzwięk masz dociążony i czy jego waga ma słuszna wartość hee , śmieje sie ale to wazne jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:))) nie sadze żebyś to wychwycił asterix , skup sie na rzeczach waznych , np czy dzwięk masz dociążony i czy jego waga ma słuszna wartość hee , śmieje sie ale to wazne jest

Tera to ja sie skupiam ale dwadzieścia parę lat temu to ja znał technicsa sa 100 i kolumny (nazwę żem zapomniał ;) )

 

poznawszy takich jak Wy i te forum mam w głowie wiedzy i mętlika ale przy okazji pare rzeczy sie słyszy więcej niz w tamtym czasie

 

pozdrawiam panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tera to ja sie skupiam ale dwadzieścia parę lat temu to ja znał technicsa sa 100 i kolumny (nazwę żem zapomniał ;) )

 

poznawszy takich jak Wy i te forum mam w głowie wiedzy i mętlika ale przy okazji pare rzeczy sie słyszy więcej niz w tamtym czasie

 

pozdrawiam panowie :)

No tak buziaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tera to ja sie skupiam ale dwadzieścia parę lat temu to ja znał technicsa sa 100 i kolumny (nazwę żem zapomniał ;) )

 

poznawszy takich jak Wy i te forum mam w głowie wiedzy i mętlika ale przy okazji pare rzeczy sie słyszy więcej niz w tamtym czasie

 

pozdrawiam panowie :)

Wszyscy mamy to za sobą ,to normalne ważne żeby iść dalej ,a forum jest po to żeby nie błądzić i wybrac ta odpowiednią rajkę w lesie dla siebie :)))

 

Wszyscy mamy to za sobą ,to normalne ważne żeby iść dalej ,a forum jest po to żeby nie błądzić i wybrac ta odpowiednią rajkę w lesie dla siebie :)))

Ważne tez jest żeby wiedzieć że nie zawsze zagra wszystko super hiper i nie sądze tez żeby robiły to klocki za 50tys :)) każdy piec i system ma jakies nie domagania ,mniejsze wieksze ale ma , dlatego Asterix kieruj sie własna intuicją z wyczytanych informacji , bo tak naprawde nikt ci nie pomoże i nie wybierze systemu idealnego to nie mozliwe , jest zbyt dużo zależności kablowych akustycznych itp , zawsze idziesz na jakiś kompromis , dlatego dwa systemy cza mieć hee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nie wiem, czy Klub Tellurium jest najlepszym miejscem na publikowanie tej informacji, ale skoro już zaczęliśmy... a EWA to w końcu kuzyn Tellurium... więc wszystko jakby w rodzinie. W każdym razie, streszczając się, przyszły do mnie dziś rano kable głośnikowe EWA LS-XXV, dwumetrowa para. Teraz pracują włączone między Lebena 600 a Spendory 1/2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Nie wiem, czy Klub Tellurium jest najlepszym miejscem na publikowanie tej informacji, ale skoro już zaczęliśmy... a EWA to w końcu kuzyn Tellurium... więc wszystko jakby w rodzinie. W każdym razie, streszczając się, przyszły do mnie dziś rano kable głośnikowe EWA LS-XXV, dwumetrowa para. Teraz pracują włączone między Lebena 600 a Spendory 1/2.

 

Ale mnie zaskoczyłeś! Pozytywnie oczywiście. Fajnie ,ze je też przetestujesz. U mnie pierwsza godzinę trzeba było głośniej słuchać, jakby muzykę trzeba było bardziej przez nie przepchać ;) Daj znać jak się sprawują w Twoim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ciekawe. A z jakich kabli przeszedłeś? U mnie przełączyłem z Chord Odyssey i pierwsze wrażenie było: "wcześniej tępo, teraz ostro". I to natychmiastowe, bez wsłuchiwania się itd. Teraz zaczynam powoli kombinować, co dokładnie słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Ciekawe. A z jakich kabli przeszedłeś? U mnie przełączyłem z Chord Odyssey i pierwsze wrażenie było: "wcześniej tępo, teraz ostro". I to natychmiastowe, bez wsłuchiwania się itd. Teraz zaczynam powoli kombinować, co dokładnie słyszę.

 

Przeszedłem z Tellurium Q Black. I tam było własnie tak przyćmione wszystko. Jakie masz źródło? Z własnego doświadczenia wiem ,ze źródło tu może dużo napsuć. Sam mam teraz linna kimaxa ds1, a on jest bardzo delikatny, muzykalny i gładki. Kupując focale bałem się ,ze beryl będzie się darł za ostro, a okazało się ze muszę 'ośmielić' mój system i LSXXV to sprawił. W każdym razie jak Ci nie przypasuje to możesz go oddać w ciągu 30 dni, choć myślę ze może ucho się musi przyzwyczaić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż czekam. Miałem nadzieje że trochę szybciej przyjdzie.

Nie wiem, czy Klub Tellurium jest najlepszym miejscem na publikowanie tej informacji, ale skoro już zaczęliśmy... a EWA to w końcu kuzyn Tellurium... więc wszystko jakby w rodzinie. W każdym razie, streszczając się, przyszły do mnie dziś rano kable głośnikowe EWA LS-XXV, dwumetrowa para. Teraz pracują włączone między Lebena 600 a Spendory 1/2.

Jestem za połaczeniem obu marek w tym temacie.

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa tylko dwie mozliwosci. Albo TQ ma obecnie bardzo efektywny marketing wsrod producentow albo faktycznie dzwiekowo wypadaja jako jedne z najlepszych na rynku i to byl naturalny wybor dla wystawcow.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Jak tam testy? Jestem niezmiernie ciekawy czy udało się porównać i jakie wnioski.

 

Niestety nie było testu.... koledze zepsuł się CD akurat. W okresie świątecznym kabel wyślę do oceny koledze z o wiele lepszym systemem i doświadczeniami z kabli TQ. Ciekawy jestem jego opinii. Ciekawy jestem tez co koledzy rafa i jozwa napiszą o tym kablu jak już trochę go wygrzeją.

 

Sa tylko dwie mozliwosci. Albo TQ ma obecnie bardzo efektywny marketing wsrod producentow albo faktycznie dzwiekowo wypadaja jako jedne z najlepszych na rynku i to byl naturalny wybor dla wystawcow.

 

Na wystawach nie ma nic przypadkowo. Kazdy produkt to promocja, po to te wystawy są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak tam ten kabel u Ciebie się spisuje?

 

Kolega ma racje. Chodziło mi o ostatnie wypowiedzi związane z występowaniem przewodów Tellurium Q w sześciu pokojach na AVS.

Co do twojego zapytania, właśnie skończyłem testowanie całego setu Black Diamond, zatem już niebawem jako jeden z pierwszych, będziesz mógł przeczytać ten test, oczywiście nie na Audiostereo. Dowiesz się jakie mam wnioski na temat tych przewodów:) Test przedstawię za około 2 tygodnie. Jak wiesz, wczoraj przedstawiłem nie na Audiostereo test porównawczy Hijiri Takumi z Acrolinkiem Mexcelem 9700. A dodam, że to pierwsza w Polsce recenzja Mexcela, bo towar jest mega hot, zatem "naciesz" się najpierw tym testem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Darth Vader <- Już się nie mogę doczekać Twojego testu Black Diamond. :-)

 

Już niebawem opublikuję, muszę tylko zorganizować czas na doszlifowanie tekstu. Jednak czasu mało, bo na tapecie pojawił sie Triple Crown od Siltecha i teraz te przewody testuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość messier57

(Konto usunięte)

Trochę im tutaj nabiliśmy zainteresowanie, a to jednak dwuosobowa manufaktura. A sam przewód nie wygląda na coś, co wyszło z wielkiej fabryki.

 

Tak, wykonanie solidne ale 1mm koszulki u mnie na przyklad brakuje. Widac ,ze reczna robota wykonczeniowa. Ale robi to Mark Grant ,a on w branzy ma renome wiec da sie przezyc. Na trawalosc to nie ma znaczenia, jak i na brzemienie, bo to jest moim zdaniem bardzo dobrze jak na 2tys zl.

 

Tellurium też :)

 

A co do moich zamówionych LS-25 to wciąż czekam na nie...

 

Na stronce maja infomacje ,ze tymczasowo out of stock...

Colin zrobil interkonekt IC-5 i na zamowienie mozna miec xlr, ale pisal ze robi tez IC-25... tyle ze za sztywny na razie jest i ma z tym duzy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.