Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  147 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość messier57

(Konto usunięte)

Ktoś porównywał te LS 25 z referencyjnymi kablami innych uznanych marek ? Np Cardas albo Transparent Audio .

 

LS25 to kabel za 2tys złotych. Myślę ze bardzo równy kabel, nie ma slaby stron. Ale nie jest to kabel doskonały. Z referencjami za kupę kasy nie ma raczej szans. Może za to spokojnie powalczyć z kablami dwa, trzy a może nawet 4 razy droższymi. Do weryfikacji. Moj jest teraz na testach u bardziej doświadczonej osoby i jak dostanie dokładniejsze opinie na jego temat to się tu podzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka kabla do Polski to 10F, oni oferują 30 dni testów i zwrot bez pytania, wiec tak chyba najlepiej potestować.

 

Tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość, widzę ze nie mają ich tymczasowo.

 

https://markgrant.co.uk/speaker-cables/350-elsdon-wonfor-audio-ls-xxv-speaker-cables.html

 

Moje kable wracają do mnie za 2tyg, sa na testach u znajomych, nie chce grać bez nich dłużej..

 

Wysyłają nowe, czy grane? Jest zauważalna różnica po wygrzaniu?

Widać z informacji na stronie, że rozwijają też sieć dystrybucji, to może i w Polsce będzie ktoś handlował. Po niewątpliwym sukcesie TQ na rynku może i LS podążą tym samym tropem

skontaktuję się mailowo, może coś siędowiem

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

LS25 to kabel za 2tys złotych. Myślę ze bardzo równy kabel, nie ma slaby stron. Ale nie jest to kabel doskonały. Z referencjami za kupę kasy nie ma raczej szans. Może za to spokojnie powalczyć z kablami dwa, trzy a może nawet 4 razy droższymi. Do weryfikacji. Moj jest teraz na testach u bardziej doświadczonej osoby i jak dostanie dokładniejsze opinie na jego temat to się tu podzielę.

Anl ten LS25 to nie jest odpowiednik ultra Black ? Z wyglądu i budowy przypomina ultra a nie podstawowego Black .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Anl ten LS25 to nie jest odpowiednik ultra Black ? Z wyglądu i budowy przypomina ultra a nie podstawowego Black .

 

Ten sam twórca, Colin Wonfor założył TQ, od jego pomysłu kabla się zaczęło i później stworzył także ultra.

LS-5 jest niżej, jakby konkurent dla blacka.

LS-25 jest jakby konkurencja dla UB.

Oba myślę biją swoje odpowiedniki z TQ i brzmieniowo i cenowo. Niedługo powinienem znać więcej szczegółów jako ,że mój kabel jest na testach w doświadczonych rękach.

 

Wysyłają nowe, czy grane? Jest zauważalna różnica po wygrzaniu?

Widać z informacji na stronie, że rozwijają też sieć dystrybucji, to może i w Polsce będzie ktoś handlował. Po niewątpliwym sukcesie TQ na rynku może i LS podążą tym samym tropem

skontaktuję się mailowo, może coś siędowiem

 

Wysyłają nowe, ale zapotrzebowanie chyba duże i są spore opóźnienia. Najlepiej @ do Marka Granta napisać, jako ,ze aktualnie wisi napis: Temporary out of stock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w dyskusji :)

Czy ktoś miał okazję przetestować zgranie się Tellurium Black II głośnikowca z KEF R500 i Marantz PM7004 lub podobnym? Jadę obecnie na Cardas Crosslink i dość muli mi wysokie tony w porównaniu z Q500 (co wynika z charakterystyki tych Q500 vs. R500) ale wiem ze słuchanek w salonie, że R500 mogą więcej. Zastanawiam się nad tymi właśnie Tellurium Black II lub iść w wyższe modele Cardas (Iridium lub Parsec). Ciekaw jestem czy ktoś ma jakieś doświadczenia w takiej lub podobnej konfiguracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Chyba doszedłem do sedna sporu w zarządzie TQ.

 

Prześledź pieniądze ,a dojdziesz do prawdy.

 

Geoff mial 49%, Colin 49% a ksiegowy 2% w firmie IPI Technology limited , która miała 90% własności Tellurium Q.

W 2015 Geoff odkupił udziały od księgowego i miał wtedy 51% IPI Technology ,czyli kontrole nad TQ.

Colin został na lodzie, założył sprawę w sądzie którą przegrał.

 

Tutaj link to historii wlasnosci IPI Techonlogy:

https://beta.companieshouse.gov.uk/company/06383382/filing-history

Tutaj fotka z linku powyżej z końca roku finansowego 2015 - pokazujaca to przejecie: 49% Colin, 51% Geoff

post-68066-0-49182600-1515438963_thumb.jpg

 

A poprzedni rok 2014 wyglądał jak ponizej.:

post-68066-0-53927000-1515439054_thumb.jpg

 

Podobno Facebook zmusiło Colina wtedy do uśnięcia poniższego listu ,bo Goeff nie chciał ,aby informacje o sprawach w TQ wyszły na jaw (miał kontrole nad firma już)

W tym liście to co pisze Colin potwierdza co można znaleźć na stronach rządowych spółek. Goeff przejął za plecami Colina 2 procent od księgowego i przejął kontrole IPI, a tym samym nad TQ. Po czym zatrudnił swoja zonę jako dyrektora TQ.

Widać czarno na białym ,ze go wykolegowali. Wyciągi z historii firm potwierdzają słowa Colina.

 

https://twitter.com/cj14wonfor

 

A letter that Facebook forced me to remove because Geoff wanted the truth hidden.

post-68066-0-27672200-1515439218_thumb.jpg

 

Faktycznie w zarządzie TQ jest zona Goeffa.

https://beta.companieshouse.gov.uk/company/06973055/officers

 

Tu historia TQ ze strony rządowej i widać w pdfach ze 90% TQ należy do IPI Technolgy (annual return):

https://beta.companieshouse.gov.uk/company/06973055/filing-history

 

Z dokumentów wynika ze w Listopadzie 2017 IPI Technology została rozwiązana.

Colin pewnie zadowolony był z dyrektorowania w TQ, a przegapił ,ze przejęli firmę matkę IPI za jego plecami.

Stad sprawa w sadzie którą przegrał. Wszystko legalnie, ale nieetycznie i niemoralnie. Słowem, został wykolegowany.

Po przejęciu IPI Technology Colin mial 49% IPI ale usunięto go z TQ...

W zarządzie są teraz tam osoby o których pisze ze ma do nich zal o okłamanie i oszukanie go. Geoff, jego zona i jakaś Amanda.

 

Konto FB Colina (wyczyszczone z wszystkiego przed 2015... pewnie duzo o TQ było)

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009251212044

Edytowane przez messier57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

UB kosztuje prawie 5 K . Jeśli pisanie że jest kablem rewelacyjnym w swojej cenie nie jest napinaniem się ale faktem to ten LS 25 w tej cenie jest zjawiskiem .

 

Colin napisal wczoraj na forum, ze nowe kable TQ nie sa jego,a sa bazowane na jego pracy. A nowe kable EWA (LS5 i LS25) to by byly prawdopodobnie nowe kable TQ (jakby nie odszedl) - w domysle Balck i Ulatra Black. Kolega z forum co testowal mojego LS25 i porownal go z UB i i diamond napisal mi wczoraj ze to sie zgadza. Ze LS25 gra jak poprawiona wersja UB. Daleko mu do serii diamond ,ale za ta cene (2k zl) to jest wyjatkowy kablek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze słowem "wyjątkowe" bym uważał, bo jak nazwiesz kiedyś kabel po odsłuchu typu SD jak będziesz miał u siebie ten kabel czy też inny w tej klasie.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Ze słowem "wyjątkowe" bym uważał, bo jak nazwiesz kiedyś kabel po odsłuchu typu SD jak będziesz miał u siebie ten kabel czy też inny kabel w tej klasie.

 

Przeczytaj uważnie jeszcze raz:

 

ale za ta cene (2k zl) to jest wyjatkowy kablek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - Kolego ja dokładnie wiem co miałeś na myśli, zapewne inaczej podchodzimy do sprawy. Ja nawet jeśli coś jest dobre w danej cenie (gdzie powiedzmy uważam, że np kabel gra lepiej niż to co kosztuje) to pewnych słów nie używam, zostawiam takie słownictwo na te z górnej półki. I żeby nie było niezrozumienia :-) nie uważam, że ten kabel którego miałeś na myśli jest słaby) Pozdrawiam.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Hej - Kolego ja dokładnie wiem co miałeś na myśli, zapewne inaczej podchodzimy do sprawy. Ja nawet jeśli coś jest dobre w danej cenie (gdzie powiedzmy uważam, że np kabel gra lepiej niż to co kosztuje) to pewnych słów nie używam, zostawiam takie słownictwo na te z górnej półki. I żeby nie było niezrozumienia :-) nie uważam, że ten kabel którego miałeś na myśli jest słaby) Pozdrawiam.

 

Znowu wracasz uwagę na jedno słowo ,a tu chodzi o cały zwrot. Uważam ,ze w cenie 2 tysięcy złotych to jest wyjątkowy kabelek.

A słowo wyjątkowy nie jest zarezerwowane na produkty z najwyższej polki cenowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nic takiego sie nie dzialo. Testowalem z czterema kablami i wszystko dzialalo jak nalezy. Moze jakis pechowy egzemplarz (albo moj szczesliwy). U mnie zostal ten DAC. Spodobal mi sie. Zywe granie:)

 

Laaaaaa lubie PMC :) Fajne paczki. Szczegolnie przy cichym sluchaniu. Wiadomo, ze linia transmisyjna ma swoje wady (wszystko ma), ale lubie ten dzwiek :) Na wyspach z TQ problemow racze miec nie bedziesz ;) Warto przetestowac. Polecam.

witam muglbys wyjasnic wade lini transmisyjnej????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Wysyłka kabla do Polski to 10F, oni oferują 30 dni testów i zwrot bez pytania, wiec tak chyba najlepiej potestować.

 

Tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość, widzę ze nie mają ich tymczasowo.

 

https://markgrant.co.uk/speaker-cables/350-elsdon-wonfor-audio-ls-xxv-speaker-cables.html

 

Moje kable wracają do mnie za 2tyg, sa na testach u znajomych, nie chce grać bez nich dłużej..

 

I mam informacje ze EWA LS25 zagral tak samo muzykalnie jak UB. Lepiej na wysokich tonach ,bardziej ''doswietlone'' - UB jest podobno troche niesmialy w tym rejonie. Dzwiek bardziej otwarty i wyrownany w calym pasmie. Jak na 40% ceny to calkiem niezly wynik :)

Edytowane przez messier57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miaLem blacki I i II u siebie 2 tygodnie. Jak stwierdziłem na początku że mi obcielo bas na dole tak po 2 tygodniach zwróciłem. Sprzedawca od razu wiedział o co mi chodzi i wypożyczył mi tellurium ultra blu razem blackiem II dla porównania. Proszę posłuchać i nie pytać o cene. I od razu po podłączeniu bas zszedł nisko tak jak tego chciałem, po wpięciu blacka sytuacja się potwierdziła znów brakowało niskiego basu. Dlatego ultra blu został a black zwróciłem do sklepu. Pomimo że Ultra blu jest tańszy niż black to dla mnie w moim systemie zagrał lepiej niż droższy brat, ba nawet zagrał dla mnie dużo lepiej niż kimber 12tc który był dla mnie przezroczysty tj. nie wprowadził żadnych poprawek w dźwięku jakich oczekiwałem.

Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u sobie ultra Blue a obecnie Black I. Generalnie zgadzam się z waszymi opiniami tylko nie bardzo rozumiem dlaczego brakuje najnizszego basu w Blacku . On temperuje i dodaj dynamiki na basie ale przynajmniej u mnie na Pylonach Diamondach nie ma takiego problem . Bardzo dobrze czuć wibracje , masowanie boczków jak ja to nazywam. :))

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miaLem blacki I i II u siebie 2 tygodnie. Jak stwierdziłem na początku że mi obcielo bas na dole tak po 2 tygodniach zwróciłem. Sprzedawca od razu wiedział o co mi chodzi i wypożyczył mi tellurium ultra blu razem blackiem II dla porównania. Proszę posłuchać i nie pytać o cene. I od razu po podłączeniu bas zszedł nisko tak jak tego chciałem, po wpięciu blacka sytuacja się potwierdziła znów brakowało niskiego basu. Dlatego ultra blu został a black zwróciłem do sklepu. Pomimo że Ultra blu jest tańszy niż black to dla mnie w moim systemie zagrał lepiej niż droższy brat, ba nawet zagrał dla mnie dużo lepiej niż kimber 12tc który był dla mnie przezroczysty tj. nie wprowadził żadnych poprawek w dźwięku jakich oczekiwałem.

moim skromnym zdaniem 2 tyg na nowy kabel to troszke malo.ale to tylko moje zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miaLem blacki I i II u siebie 2 tygodnie. Jak stwierdziłem na początku że mi obcielo bas na dole tak po 2 tygodniach zwróciłem. Sprzedawca od razu wiedział o co mi chodzi i wypożyczył mi tellurium ultra blu razem blackiem II dla porównania. Proszę posłuchać i nie pytać o cene. I od razu po podłączeniu bas zszedł nisko tak jak tego chciałem, po wpięciu blacka sytuacja się potwierdziła znów brakowało niskiego basu. Dlatego ultra blu został a black zwróciłem do sklepu. Pomimo że Ultra blu jest tańszy niż black to dla mnie w moim systemie zagrał lepiej niż droższy brat, ba nawet zagrał dla mnie dużo lepiej niż kimber 12tc który był dla mnie przezroczysty tj. nie wprowadził żadnych poprawek w dźwięku jakich oczekiwałem.

A jak u Ciebie wyszło ze średnicą i górą po zmianie? U mnie najwyższe ssssyczały conieco w Black II.

Edytowane przez whir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syczenie ustąpi taki sam efekt był u mnie i po około 100h się uspokoiło, tak jak pisał Tomek Blac II ma najniższy bas tyle że dobrze kontrolowany jak masz "szczupłe" głośniki to może masy brakować, trzeba by dać coś co podbija ten zakres.

Może faktycznie ultra blue byłby lepszy u ciebie?

Edytowane przez Andrew149s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie blacki podbiły wysokie i obciely dół. Pisalem już wcześniej o tym. Powiem tak gdybym słuchał jeden rodzaj muzyki np.vocal z gitarą brałbym blacki bo na tych kabelka ch słychać to przepięknie ale słucham wszystkiego po trochu i potrzebowałem kabelka bardziej uniwersalnego który dociążył by mi dół. Przy black cięższe brzmienia mnie meczył górą bo ten kabelek pokazuje każdy szczegół a rock przeważnie jest źle nagrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak widać nie u każdego sprawdzi się ten sam kabelek. Ja pozbyłem sie Ultra Blue ponieważ męczył mnie miesistym basem i schowaną górą. Black dał mi to czego potrzebowałem. Rozumiem jednak że w jasnym systemie przy deficycie basu nie będzie dobrym wyborem - tu pełna zgoda.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

U mnie TQ Black (w porownaniu do LS25) to brak emocji i dynamiki... gora schowana, srodek niesmialy, bas leniwy... Plus taki ze jest muzykalny i nic nie kluje w uszy jak przy innych tanszych kablach

Edytowane przez messier57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.