Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  147 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość messier57

(Konto usunięte)

Nie wiem co tym sądzić co piszesz, jakbyś miał na myśli inny kabel nic T Black (absolutne zaprzeczenie tego co ja słyszę) . Jeśli to prawda to ten LS25 to hi-endowa petarda..

 

Ja Was rozumiem. Jak zamienilem stare kable na TQ Black to tez bylem pod wrazeniem.

A pozniej zmienilem kolumny i dzwiek usiadl. Okazalo sie ,ze TQ Black to czynil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbieraj tego źle ale brzmi to po prostu tak że LS25 bardziej spasował się u Ciebie z drugimi kolumnam. Czy porównywałeś oba kable w innym systemie?

Tu nie kompletnie nie chodzi o kwestie wpasowania. LS25 to duzo lepszy kabel pod kazdym wzgledem i tyle.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Oba z Focalami Sopra No2.

 

Do Sporów 2 dałbym inne kable.. np BD albo Harmonixa.. tez bym był ciekawy zastosowania coś z Purista albo od Transparenta.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

 

 

Do Sporów 2 dałbym inne kable.. np BD albo Harmonixa.. tez bym był ciekawy zastosowania coś z Purista albo od Transparenta.

 

Zasluguja one na jeszcze lepsze kable to fakt ,ale na razie tak musi byc. TQ juz na pewno nie kupie, po tym co sie dowiedzialem o panu Geoffie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Hi-Fi(HiEnd)Test

(Konto usunięte)

Skoro nikt jeszcze nie podał tej informacji, to może warto napisać, że miesiąc styczeń tego roku, przyniósł nam kolejną nowość. Firma Tellurium Q wypuściła nową serię przewodów.

Nowa linia nazywa się: STATEMENT. Jeśli chodzi o pozycjonowanie jakościowe i cenowe przewodów z nowej serii, to obydwie wymienione kwestie plasują się powyżej serii Silver Diamond.

Ja już nie mogę się doczekać kiedy będę mógł posłuchać tych kabli. Jeśli mam opierać się na zapewnieniach dystrybutora, co do poziomu jakościowego brzmienia, to kto wie czy nie czeka nasz mała rewolucja :)

post-69074-0-72739700-1516366725_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Niestety takie mamy realia i za bardzo nic na to nie poradzimy. Ewentualnie można nie kupować :-)

 

Można też zacząć o tym mówić, o swoich przemyśleniach w temacie. Myślę ,że dużo ludzi wpadło w ta kablową pułapkę, a jak raz się zapłaci więcej to później jest łatwiej. Stara zasada marketingowa, punkt haczykowy czy jak to się zwie. A im więcej ludzi nic nie mówi, tym więcej ludzi myśli ze to normalne wyceniać kabel w cenie równoważnej z samochodem czy kilkuletnim dorobkiem życia pewnie 80% ludzi na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie TQ Black (w porownaniu do LS25) to brak emocji i dynamiki... gora schowana, srodek niesmialy, bas leniwy... Plus taki ze jest muzykalny i nic nie kluje w uszy jak przy innych tanszych kablach

absolutnie nie zgadzam się że góra w Black schowana, jest po prostu łagodniejsza-nie podana dosadnie, ale nie uboższa w informacje. Środek nieśmiały bas leniwy, dziwne zjawiska opisujesz panie, zjawiska które

u mnie w ogóle nie występują.

Środek równy bas mocny ale kontrolowany, co do jednego się z tobą zgadzam Black jest bardzo muzykalny.

Oczywiście EWA to wyższa półka niż Black tego nie neguję, ale to co piszesz o Black u mnie nie występuje. Znowu kłania się wniosek że kable na różnych systemach grają inaczej.

Mi Black II bardzo odpowiada, choć i tak mam ochotę spróbować LS25.

>whir

jak teraz u ciebie po kilku dniach? Spasowały się? Pamiętaj min. 100h muszą pograć i dopiero po tym czasie podejmuj decyzje, natomiast jeśli się nie wpasują

nie ma co się na siłę przekonywać bo inni(w tym ja) go chwalą, takie moje zdanie

Edytowane przez Andrew149s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt jeszcze nie podał tej informacji, to może warto napisać, że miesiąc styczeń tego roku, przyniósł nam kolejną nowość. Firma Tellurium Q wypuściła nową serię przewodów.

Nowa linia nazywa się: STATEMENT. Jeśli chodzi o pozycjonowanie jakościowe i cenowe przewodów z nowej serii, to obydwie wymienione kwestie plasują się powyżej serii Silver Diamond.

Ja już nie mogę się doczekać kiedy będę mógł posłuchać tych kabli. Jeśli mam opierać się na zapewnieniach dystrybutora, co do poziomu jakościowego brzmienia, to kto wie czy nie czeka nasz mała rewolucja :)

..jaka jest cena tych nowych kabli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Hi-Fi(HiEnd)Test

(Konto usunięte)
..jaka jest cena tych nowych kabli ?

 

Ceny jeszcze nie zostały podane ale orientacyjnie pisząc, mają wyglądać następująco:

- Interkonekt: 23 tyś PLN

- Głośnikowy: 45 tyś PLN

- Zasilający: 20 tyś PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

ale to co piszesz o Black u mnie nie występuje. Znowu kłania się wniosek że kable na różnych systemach grają inaczej.

 

U mnie też nie występowało dopóki nie porównałem. System oczywiście ma znaczenie i trzeba łączyć elementy na odpowiednim poziomie ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie występowało dopóki nie porównałem. System oczywiście ma znaczenie i trzeba łączyć elementy na odpowiednim poziomie ze sobą.

 

Niestety rzadko się zdarza, że np wymieniając system zostawia się te same kable... choć znam takie przypadki... nawet trzy razy ktoś zmieniał system, a Transparenty z serii Ultra i to ze starszej wersji pozostały .. :-) więc można..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ceny jeszcze nie zostały podane ale orientacyjnie pisząc, mają wyglądać następująco:

- Interkonekt: 23 tyś PLN

- Głośnikowy: 45 tyś PLN

- Zasilający: 20 tyś PLN

 

This is a crazy price, we have saying here " A fool and his money are surely parted" and I have the "T" shirt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

This is a crazy price, we have saying here " A fool and his money are surely parted" and I have the "T" shirt.

 

Colin, what a surprise to see you here :)

 

To be fair, I would rather change cables, ports and crossover (redo with better quality elements) inside my speakers than pay that kind of money for speaker cable...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żart. To jest odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony części rynku. Dla niektórych nabywców produkt nie musi być po prostu dobry. Ma być prestiżowy. Jego posiadanie musi być jednoznacznym wskazaniem ich pozycji społecznej. A cała reszta to ch...., zagryziony "niebieską tabletą" z pewnej reklamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czytać o tym słynnym rzekomo kablu głośnikowym Black. Czy on faktycznie jest taki dobry? Mam w podobnej cenie furutecha u2t. Recenzje zbierał pozytywne, zanim go kupiłem, kilka przesłuchałem. A teraz czytam, że Black gra tak, jak kable siedem razy droższe . Zakładam, że to strategia reklamowa

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o kablu głośnikowym, pierwszym wyprodukowanym. , z którym firma ruszyła, Black. Jednak, gdy teraz zacząłem czytać, okazuje się, że Ewa ls-25 jest dużo lepszym kablem. Czy gdzieś można kupić jeszcze ten ls-25?

Edytowane przez jarrro

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://markgrant.co.uk/31_elsdon-wonfor-audio

 

To jedyne miejsce gdzie byly dystrybuowane. Napisz zapytanie o dostepnosc. Ja dlugo czekalem na dostawe ale warto bylo. Nie wiem jak sytuacja wyglada teraz.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

https://markgrant.co.uk/31_elsdon-wonfor-audio

 

To jedyne miejsce gdzie byly dystrybuowane. Napisz zapytanie o dostepnosc. Ja dlugo czekalem na dostawe ale warto bylo. Nie wiem jak sytuacja wyglada teraz.

 

Teraz bezposrednio od Colina jedynie... No ale skoro jest na forum to mozna napisac pw albo przez fb :)

Maja problem z surowcami w tym momencie i stad tez opoznienia...

 

Z Facebooka:

 

Elsdon and Wonfor Audio

11 February at 10:37

The LS25 has suddenly become very popular causing a few solvable problems in time.

So at this moment in time there will be NO UK retailers for EWA cables due to shortages of materials.

I am looking into the whole of the market scene, and the cables will only be available direct for a short period of time direct from EWA until I can solve the shortage problem.

Sorry for the inconvenience folk.

 

However MC5 and LSV are still in stock and as is limited run of LS25

 

Teraz bezposrednio od Colina jedynie... No ale skoro jest na forum to mozna napisac pw albo przez fb :)

 

Ale najlepiej na email Colina (dal mi pozwolenie aby tu podac): [email protected]

Mozna pisac po polsku, Colin odpala google translate ;)

Edytowane przez messier57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.