Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  147 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

wklejam link:

http://allegro.pl/tellurium-q-ultra-black-i7021619137.html#thumb/5

okazja czy Chiny? ;)

Jeszcze nie slyszalem zeby ktokolwiek podrabial kable TQ. Cena chyba odpowiednia za kabel z drugiej reki. Przy istnieniu LS25 to raczej wyzsza byc nie powinna.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Jeszcze nie slyszalem zeby ktokolwiek podrabial kable TQ. Cena chyba odpowiednia za kabel z drugiej reki. Przy istnieniu LS25 to raczej wyzsza byc nie powinna.

 

Na wyspach tez zaczeli je sprzedawac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, mam TQ Silver i mam zamiar je zmienić na Albedo Monolith. Czy ktoś z forumowiczów miał okazje je słyszeć i jest w stanie co nieco o nich napisać?

Do lekko ocieplonych ,neutralnych systemów bardzo dobre kabelki(słuchałem głośnikowe wersja druga)

w klubie Monolith-a więcej tak jak wspomniał freju

 

Ps Do czego chciałbyś je podłączyć ( jakie masz inne komponenty systemu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych.

Podłączyć bym chciał do AP Classic 20 z Jolidą 502BRC (źródła to Naim CDX2 i gramofon Nottingham Analogue Spacedeck). Słucham głównie rocka ale również klasyki i muzyki filmowej stąd moje obawy czy aby gitary nie zabrzmią płasko i bez "mięsa". Jak w ogóle one sobie radzą w muzyce rockowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Najnowszy test Tellurium Q Statement

http://www.highfidelity.pl/@main-3252&lang=

 

Przeczytalem pierwsze zdanie i na starcie klamstwo. Geoff nie jest konstuktorem kabli. To jest marketingowiec ,ktory przejal firme ktora zalozyl wspolnie z konstruktorem Colinem Wonforem. A pozniej go wykolegowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konstruktora ok, a co do wykolegowania to kwestia podejścia, w Sądzie obaj Panowie byli i niezawisły Sąd w UK nie przychylił się do argumentacji C.W. Co nie zmienia faktu, że różnie mogło być, ale trzeba było to udowodnić w Sądzie.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Colina pisal ze jest osoba lekko autystyczna. Taki cwaniak jak Geoff wiedzial o tym od poczatku i to wykorzystal. Takie cos to swinstwo niesamowite i dziwie sie ze musze to tlumaczyc. Geoff przekonal Colina aby zalozyc firme matke gdzie obaj maja po 49% i ksiegowy 2%. A pozniej przejal 2% ksiegowego. A ta firm matka miala 100% tellurium ltd. Geoff oczywiscie ze zamataczy zgodnie z prawem. Ale wykorzystywanie podatnej, ufnej osoby, z racji kondycji, jest ponizej wszystkiego. To byl jego model na biznes od poczatku. Colin mowil ze polowal na niego zanim sie poznali. A odnosnie tych kabli statement to Colin pisal ze beda mogli poprawic diamond jak procesy technologiczne beda doskonalsze. Wiec bardzo prawdopodobne ze to jest przyczyna czemu jest nowy model. Zadne inzynierowanie tylko lepszy proces technologiczny, ktory moze zaoferowac dostawca materialowy... pewnie gdzies w Chinach. Geoff to marketingowiec i on nie bedzie placil kupe kasy jakiemus magikowi aby poprawil mu kabel. A ze Pacula takie bzdury pisze to tylko pokazuje ile te recenzje recenzentow sa warte...rece opadaja

Edytowane przez messier57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The latest Tellurium Q Statement test

http://www.highfidelity.pl/@main-3252&lang=

 

I found a funny, gold, silver, or anything except crap.

 

As to court, and TQ.

I was recovering from a heart repair. Geoff had the money.

He did not know his friend. I did not know my lawyer.

A Not fare or justice system at all.

 

But what the heck I have but a few month left on the cruel evil world then I am dust. So why care."

 

"OK editor why does the result print a completely different list of word to what I write on this forum, it make what I write look silly, thanks a bunch."

Edytowane przez CJWonfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colina pisal ze jest osoba lekko autystyczna. Taki cwaniak jak Geoff wiedzial o tym od poczatku i to wykorzystal. Takie cos to swinstwo niesamowite i dziwie sie ze musze to tlumaczyc. Geoff przekonal Colina aby zalozyc firme matke gdzie obaj maja po 49% i ksiegowy 2%. A pozniej przejal 2% ksiegowego. A ta firm matka miala 100% tellurium ltd. Geoff oczywiscie ze zamataczy zgodnie z prawem. Ale wykorzystywanie podatnej, ufnej osoby, z racji kondycji, jest ponizej wszystkiego. To byl jego model na biznes od poczatku. Colin mowil ze polowal na niego zanim sie poznali. A odnosnie tych kabli statement to Colin pisal ze beda mogli poprawic diamond jak procesy technologiczne beda doskonalsze. Wiec bardzo prawdopodobne ze to jest przyczyna czemu jest nowy model. Zadne inzynierowanie tylko lepszy proces technologiczny, ktory moze zaoferowac dostawca materialowy... pewnie gdzies w Chinach. Geoff to marketingowiec i on nie bedzie placil kupe kasy jakiemus magikowi aby poprawil mu kabel. A ze Pacula takie bzdury pisze to tylko pokazuje ile te recenzje recenzentow sa warte...rece opadaja

 

Równie dobrze można napisać, że dziwne jest to, że ktoś trzyma wyłącznie jedną stronę nie znając tak naprawdę zdania tej drugiej strony. Tak jak pisałem do Sądu idą prawnicy, a nie Kowalski i Nowak, a każdy powinien o siebie i swoje interesy zadbać w firmie. Sąd w UK jest apolityczny i każda ze stron miała szanse na udowodnienie swoich racji.

Nie wspomnę o tym, że jeśli komuś się wmawia publicznie pewne rzeczy, których w Sądzie nie udowodniono plus pisanie, że to marketingowiec i ktoś nie chce wydawać kasy na inżyniera celem ulepszania kabli można się przejechać na takich tezach i to boleśnie. Osobiście bym się bał w taki sposób pisać nie mając na to dowodów, ale internet wszytsko

Patrząc generalnie na kable Tellurium i sprzedaż tych kabli to wychodzi, że ludzie cenią sobie tego Producenta, bo sprzedaż jest całkiem dobra i wiele osób ma takie czy inne kable tej firmy, choć ja nie mam, ale to nie oznacza żebym w sposób obiektywny odniósł się do kabli Tellurium. Czytając testy wysokich modeli również zagranicznych ciężko znaleźć coś co by te kable dyskwalifikowało. Najwyższy model testuje Kolega i zobaczymy jak to wyjdzie, a jest prywatną osobą i za testy nie dostaje kasy, więc na pewno odniesie się neutralnie tak jak do tej pory to czynił.

Cały świat jest taki, że o swoje interesy trzeba dbać i ludzie kłócą się tam gdzie jest kasa i jednym z najlepszych przykładów jest spór bratobójczy Braci Dassler, gdzie jeden był wizjonerem twórcą butów, a drugi marketingowiec, ale czy dzisiaj ktoś patrzy na to i nie kupuje butów Adidasa czy też Pumy, czy Pumy od marketingowca są gorsze od butów wizjonera Adidasa? I tak jak mówię to byli Bracia, a żony ich były najlepszymi przyjaciółkami. Kwestia kto co lubi i to kupuje. Nikt nie wraca do tych czasów gdzie mało się nie pozabijali i całe rodziny były skłócone o biznes rodzinny. Życie jest takie, a nie inne i trzeba dbać o siebie i swoją rodzinę. A do wspólników zawsze trzeba mieć ten krok dystansu , bo rożnie to jest ze wspólnikami.Ale w większości przypadków wina leży po środku w mniejszym bądź większym stopniu.

 

A teraz chciałbym poczytać i myślę , że nie tylko ja coś o tellurium, a nie o problemach jednego z założycieli, któremu jako człowiekowi współczuje, ale to nie jest tematem tego wątku.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The latest Tellurium Q Statement test

http://www.highfidelity.pl/@main-3252&lang=

 

I found a funny, gold, silver, or anything except crap.

 

As to court, and TQ.

I was recovering from a heart repair. Geoff had the money.

He did not know his friend. I did not know my lawyer.

A Not fare or justice system at all.

 

But what the heck I have but a few month left on the cruel evil world then I am dust. So why care."

 

"OK editor why does the result print a completely different list of word to what I write on this forum, it make what I write look silly, thanks a bunch."

 

indeed it reads a bit funky - like being translated by google or else ;)

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Równie dobrze można napisać......

 

A teraz chciałbym poczytać i myślę , że nie tylko ja coś o tellurium, a nie o problemach jednego z założycieli, któremu jako człowiekowi współczuje, ale to nie jest tematem tego wątku.

 

Ty to ciagle ciagniesz. Fakty sa takie ze Colina chamsko wydymano ,a Ty bronisz tej firmy jakbys mial w tym jakis udzial. Pogodz sie z faktami to nie bedzie pisania o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zobacz kto zaczyna te dyskusje i pytanie również można postawić czy nie masz w tym interesu, bo ja sam z siebie nie zaczynam o tym pisać. A Ty co jakiś czas tak wklejasz problem dla programu o ludzkich problemach.

I najważniejsze niezawisły Sąd wydał inny wyrok w tej całej sprawie. Więc można by powiedzieć, że stawiasz się ponad wszystko bo podważasz wyrok Sądu UK. Więc nie wiem kto ma większy interes w bronieniu jednej ze stron. I tyle o problemach ludzkich w temacie poświęconym kablom TQ.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Tylko zobacz kto zaczyna te dyskusje i pytanie również można postawić czy nie masz w tym interesu, bo ja sam z siebie nie zaczynam o tym pisać. A Ty co jakiś czas tak wklejasz problem dla programu o ludzkich problemach.

I najważniejsze niezawisły Sąd wydał inny wyrok w tej całej sprawie. Więc można by powiedzieć, że stawiasz się ponad wszystko bo podważasz wyrok Sądu UK. Więc nie wiem kto ma większy interes w bronieniu jednej ze stron. I tyle o problemach ludzkich w temacie poświęconym kablom TQ.

 

Najwazniejsze ciagle przegapiasz.

Geoff zafundowal Colinowi walke w sadzie jak ten byl po zawale. Wiedzial ze moze go to bardzo niebezpieczne dla jego zdrowia i zycia i dalej to robil. Jak takie cos nazwac?

 

Nie mam zamiaru tego ciagnac, wiec przestan odpowiadac na moje posty i bedzie po problemie. Pacula klamie piszac ze Geoff to inzynier (w polsce na inzyniera mowi sie konstruktor tez), Geoff to czlowiek od marketingu i nie ma pojecia o fizyce, mechanice kwantowej czy calej wieczy potrzebnej aby zrobic dobre okablowie. Wie jedynie to co dowiedzial sie od Colina w celach marketingowych ,aby pozniej dawac super wyklady jak ten w q21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy się kłócicie, a kolega Rosek chce uzyskać od nas konkretną informację:

 

Witam i wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych.

Podłączyć bym chciał do AP Classic 20 z Jolidą 502BRC (źródła to Naim CDX2 i gramofon Nottingham Analogue Spacedeck). Słucham głównie rocka ale również klasyki i muzyki filmowej stąd moje obawy czy aby gitary nie zabrzmią płasko i bez "mięsa". Jak w ogóle one sobie radzą w muzyce rockowej?

 

Fajny system, ja też mam Jolidę 502BRC ze źródłem analogowym. Używam przewodów głośnikowych TQ Silver, wcześniej miałem TQ Black. Zmieniłem dla większej otwartości wysokich tonów oraz dla większego zróżnicowania i lepszej kontroli na basie. Płasko TQ na pewno nie zagrają, bez obaw, też często słucham cięższej muzy i jest dobrze. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze ciagle przegapiasz.

Geoff zafundowal Colinowi walke w sadzie jak ten byl po zawale. Wiedzial ze moze go to bardzo niebezpieczne dla jego zdrowia i zycia i dalej to robil. Jak takie cos nazwac?

 

Nie mam zamiaru tego ciagnac, wiec przestan odpowiadac na moje posty i bedzie po problemie. Pacula klamie piszac ze Geoff to inzynier (w polsce na inzyniera mowi sie konstruktor tez), Geoff to czlowiek od marketingu i nie ma pojecia o fizyce, mechanice kwantowej czy calej wieczy potrzebnej aby zrobic dobre okablowie. Wie jedynie to co dowiedzial sie od Colina w celach marketingowych ,aby pozniej dawac super wyklady jak ten w q21.

 

To zależy co rozumiemy pod słowem co jest najważniejsze. Dla mnie najważniejszym jest fakt, że w sprawie został wydany wyrok przez niezawisły Sąd w UK, a mnie wychowywano w taki sposób, że wyroków Sądów się nie podważa i jest on prawomocnym do czasu, kiedy druga strona zadecyduje, że jeszcze chce coś w tej sytuacji zmienić i wygra kolejną batalię z "przeciwnikiem". A po drugie wiem ile może kosztować podważanie wyroków publicznie czy też oczernianie publiczne osób i nie jedna osoba się już o tym dobitnie przekonała. Kolejna sprawa to raz jeszcze mówię Ci to nie Kowalski czy Nowak wygrywa sprawę, tylko ich prawnicy, a skoro reprezentowali obu Panów to rozumiem, że obaj byli zdrowi i w pełni sił mogli zająć się sprawami, za które byli odpowiedzialni wobec tych, którzy ich wynajęli.

Nikt w Polsce czy generalnie w jakimś Państwie X nie podważa kto był inżynierem w TQ, tylko w dzisiejszych czasach ale i w tych starszych co przykładem była firma dwóch Braci, o których wspominałem wcześniej nie musi być tak, że Prezes ma być inżynierem, specjalistą od tego co się produkuje. Wiadomo kto jest jak to Ty piszesz marketingowcem w firmie TQ, ale choćby w przypadku tych dwóch braci, jeden z nich również był zielony na temat jak się konstruuje buty, jaki materiał użyć itp, a pomimo tego, że był tylko marketingowcem doszedł do takiej sławy i pieniędzy, że wielu z nas chciałoby być takim marketingowcem. W przypadku TQ jak widać też sobie "chłop" radzi i nie narzeka, przynajmniej na stan dzisiejszy. Ważne w tym wszystkim jest fakt, aby taki"marketingowiec" miał kogoś w firmie, kto mu technologiczne sprawy ogarnie. Czy myślisz, że w tych wszystkich sławnych firmach Prezesi to sa mega fachowcy od tego czym się zajmuje dana fabryka? Poczytaj sobie w necie to sie zdziwisz nieźle. Taki prosty przykład jak myślisz kim z zawodu jest założyciel i Prezes Albedo ? Sławnym inżynierem od kabli ?? Nie, jest złotnikiem i daje sobie radę, bo troszkę poczytał, troszkę nabrał doświadczenia, ale przede wszystkim ma ludzi od tego, aby technologię mu opanowali w Jego kablach.

 

Przestanę odpowiadać na Twoje posty, kiedy zaczniesz pisać rzeczowo czyli w temacie o firmie zajmujacej sie kablami - będziemy rozmawiać o kablach, a nie o problemach zdrowotnych, finansowych i wszystkich innych jednego z założycieli firmy TQ. Tak jak to było na innym forum, gdzie został założony temat i kilka postów w temacie było, ale inni, których to nie interesowało nie musieli czytać w temacie Tellurium o wspomnianych problemach, bo każdy z nas je ma zarówno finansowe jak i zdrowotne. A wchodząc w dany temat człowiek ma chęć poczytać o konkretnych sprawach. Załóż temat odpowiedni, a sam wpisze, że jako człowiekowi mu współczuje, ale nie interesuje mnie to czy będzie miał jutro na chleb czy też nie.. z prostego powodu, że każdy z nas mając rodzinę musi o to zadbać i nikt nie będzie się interesował nami czy dajemy radę czy też nie. Takie jest życie, czasem okrutne, ale innego nie ma i albo umiemy w nim egzystować, albo trzeba się poddać i powiedzieć sobie, że może przyszedł czas na robienie czegoś innego. A przejmować się musimy swoimi najbliższymi w rodzinie i im pomagać, a każdy z nas pewnie ma komu pomagać lub kogo wspierać.NIe wspominając o Kumplach, przyjaciołach...

I na koniec Kolego bardzo proszę o pisanie z wielkiej litery takie słowo jak ..."w polsce"... choćby ze względu na sam szacunek do Państwa w którym się urodziliśmy, wychowaliśmy, wykształciliśmy. Dziękuję.

 

Messier i żeby nie było nic do Ciebie nie mam, zapewne jesteś fajnym Gościem, który z jakiegoś powodu lubi tego Pana i dobrze, ale piszmy o tym w odpowiednim temacie, a w klubie tellurium wypada na wzgląd innych, którzy chcą poczytać o kablach tej firmy pisać właśnie o tych, a nie innych rzeczach związanych z tym Producentem. Z mojej strony tyle. Amen.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Panowie, ja również mam informacje na temat konfliktu pomiędzy CW a GM, ale nie zajmowałem się kolportowaniem ich tutaj, bo jest to miejsce publiczne i uważam, ze nie mamy możliwości i nie powinniśmy tutaj rozsądzać takich spraw. Oczywiście nie mogę nikomu nic nakazywać, ale mogę proponować. Proponuję zająć się tym, jak dobre są produkty, a nie sprawami personalnymi osób, których nie znamy osobiście. Osobiście przykro mi z powodu, w jaki został potraktowany nasz kolega z forum, Colin, ale nie pomożemy mu wałkując tam i z powrotem jego sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek wspólczuję doświadczeń życiowych .

Świat jest po trosze takim jakim go sami czynimy a także którą stronę popierany a także odwracaniem głowy i udawaniem że nic nie widzimy . To jest wątek dotyczący Tellurium i jak dla mnie to istotna informacja by nie wspierać ludzi którzy czynią z tego świata bagno .

Messier dzięki za info i za zwykłe człowieczeństwo . Tak trzymaj oby jak najwięcej ludzi chodziło po świecie jak Ty .

Pozdrawiam

Jacek

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The latest Tellurium Q Statement test

http://www.highfidelity.pl/@main-3252&lang=

 

I found a funny, gold, silver, or anything except crap.

 

As to court, and TQ.

I was recovering from a heart repair. Geoff had the money.

He did not know his friend. I did not know my lawyer.

A Not fare or justice system at all.

 

But what the heck I have but a few month left on the cruel evil world then I am dust. So why care."

 

"OK editor why does the result print a completely different list of word to what I write on this forum, it make what I write look silly, thanks a bunch."

 

I wish you health and may life be better for you .

 

This picture best describes some of the people of this world

post-5152-0-21383200-1522770679_thumb.jpg

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Zastanawiam się, jakie udoskonalenia wprowadza Tellurium do oryginalnych projektów, skoro zdecydowali się na rozstanie akurat z projektantem tych kabli. Niestety firma nic nie pisze o materiałach i konstrukcji. W tej sytuacji przypuszczam (ale tylko PRZYPUSZCZAM) że Tellurium może korzystać wciąż z tego samego projektu, dając materiał o większej czystości i doskonalszy dielektryk. Bezpieczny wydaje się też zabieg lekkiego zwiększenia oddalenia przewodu gorącego i zimnego, np. o pół centymetra. To wszystko nie może zaszkodzić (a więc jest bezpieczne), a potencjalnie może przynieść lekki postęp. To, plus drogie bijou na końcówki, i można wprowadzić do oferty wyższy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja również mam informacje na temat konfliktu pomiędzy CW a GM, ale nie zajmowałem się kolportowaniem ich tutaj, bo jest to miejsce publiczne i uważam, ze nie mamy możliwości i nie powinniśmy tutaj rozsądzać takich spraw. Oczywiście nie mogę nikomu nic nakazywać, ale mogę proponować. Proponuję zająć się tym, jak dobre są produkty, a nie sprawami personalnymi osób, których nie znamy osobiście. Osobiście przykro mi z powodu, w jaki został potraktowany nasz kolega z forum, Colin, ale nie pomożemy mu wałkując tam i z powrotem jego sprawy.

 

Dokładnie ja mam to na myśli, można założyć wątek odpowiedni i tam pisać sobie o problemach w tej sprawie, ale tutaj jest temat o kablach Tellurium i chcę o tym czytać. A nie znając zdania drugiej strony w danej sprawie to już co najmniej jest śmieszne, że to niby ma pomóc w danej sprawie i konkretnej osobie. I generalnie do rozstrzygania takich spraw jest Sąd i on w tej sprawie wydał wyrok, który jest prawomocny.

 

Jacm nie musisz mi współczuć, nie potrzebuje tego, a pomagam tym, którzy nie mieli szansy na to żeby normalnie funkcjonować, bo np matka z ojcem wódkę bardziej cenili jak własne dziecko , a jak mieli zły dzień to jeszcze taki dzieciak dostał, żeby im się humor poprawił, kiedy nie mieli kasy na wódkę... Widziałeś takie dzieci kiedyś na oczy, nosiłeś je na rękach Kolego, czy miałeś okazję czuć jak bardzo takie dzieci potrzebują miłości i czułości od osób, które się nimi zajmują w Domu Dziecka. Bo inni dorośli nie staneli na wysokosci zadania. I co chcesz mi powiedzieć że Ten Pan jest biedniejszy od takich dzieci , bo został "oszukany" w cudzysłowiu dlatego, że Sąd inaczej zdecydował. A sam przez dobrych kilka lat nie potrafił zadbać odpowiednio o swoje interesy I został być może oszukany, a co on jedyny, to może porozmawiajmy o Amber gold i o tych starszych ludziach, którzy całe swoje oszczędności dali złodziejom w dobrej wierze. Oni są w lepszej sytuacji? Tylko to chyba ni ejest temat o Życiu i problemach.. Świat jest taki, a nie inny, ale żeby być obiektywnym na 100% to trzeba znać wersje obu stron w danym konflikcie wtedy człowiek może pomagać , współczuć itp. A tak jak zna się jedną wersję na jednego Pana to mi to tylko jedno przypomina, ale nie będę pisał co..

 

Zastanawiam się, jakie udoskonalenia wprowadza Tellurium do oryginalnych projektów, skoro zdecydowali się na rozstanie akurat z projektanta tych kabli. Niestety firma nic nie pisze o materiałach i konstrukcji. W tej sytuacji przypuszczam (ale tylko PRZYPUSZCZAM) że Tellurium może korzystać wciąż z tego samego projektu, dając materiał o większej czystości i doskonalszy dielektryk. Bezpieczny wydaje się też zabieg lekkiego zwiększenia oddalenia przewodu gorącego i zimnego, np. o pół centymetra. To wszystko nie może zaszkodzić (a więc jest bezpieczne), a potencjalnie może przynieść lekki postęp. To, plus drogie bijou na końcówki, i można wprowadzić do oferty wyższy model.

 

Kolego tak może być jak piszesz, ale również może być to, że jednak jakieś poprawki wprowadza i nie że on sam jest taki wielki, tylko ktoś mu w tym pomaga, kto ma wiedzę w tym temacie. Ale nie możemy zakładać z góry, że nic nie robi.. bo to głupie czy też naiwne. A patrząc, ze naprawdę wiele osób kupuje kable tej firmy to chyba jednak coś robi, bo cały czas na tym samym koniu to za długo jeździec nie pojedzie.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Akurat bardzo czysty materiał (a więc drogi, bo powyżej pewnego stopnia czystości robi się drogo) oraz jakiś super duper teflon-na-zimno itp. to mogą być poproawki, które w bardzo przejrzystych systemach dadzą słyszalną zmianę. Tylko na takie akurat modyfikacje swojego produktu trzeba już mieć poważne pieniądze. Kiedy ktoś mówi mi o "zmianach na granicy słyszalności", to zawsze przypominam sobie, jak słuchałem u Elberotha systemu na GM70, źródle w postaci sterty dCS oraz Avalonach. W tym systemie różnica w brzmieniu różnych kabli łączących pre z końcówką mocy (!!) była równie ewidentna, jak pomarańczowa opalenizna Trumpa. Przełączaliśmy wtedy interkonekty AQ i Nordosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.