Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  147 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Ciekawe jak z tymi interkonektami. Mówiąc szczerze: czy i któremu z interkonektów Tellurium odpowiadają brzmieniowo i konstrukcyjnie :-) A sztywny interkonekt to przekleństwo, z tym się zgadzam, zwłaszcza XLR.

 

Tellurium też :)

 

Tellurium jest trochę gładsze na wierzchu :-) I w droższych modelach bawią się w trochę ozdobniejsze zakończenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Ciekawe jak z tymi interkonektami. Mówiąc szczerze: czy i któremu z interkonektów Tellurium odpowiadają brzmieniowo i konstrukcyjnie :-) A sztywny interkonekt to przekleństwo, z tym się zgadzam, zwłaszcza XLR.

 

Tellurium jest trochę gładsze na wierzchu :-) I w droższych modelach bawią się w trochę ozdobniejsze zakończenia itp.

 

Na forum angielskim jeden koles przetedtowal IC5 kontra TQ black i IC5 wypadl lepiej. Nie az taka roznica jak ls25 kontra black ale w dobra strone. Dlatego tez wole poczekac na IC25 :)

 

Tak, tellurium wygladaja lepiej i chyba tylko dlatego wiecej kosztuja ;) Mowa o ls25 kontra Black/UB

Edytowane przez messier57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w serii Ultra nie ma nic imponującego moim zdaniem.

Dopiero Diamond wygląda ekskluzywnie.

 

Ten kabel to inna liga (ale to też zależy z czym się porównuje) ,a nie wspomnę diamond silver..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. Tak z ciekawości. Czego mógłbym się spodziewać po włączenie TQ Black/ultra Black jako IC między Atoll AM200/ST200???

Póko co spięte VdHul Hybrid MK3

...i czy jest sens wymienić Chorda Odysseya II, na głośnikowego blacka II?? Gram na Phoebe 3 z AudioAcademy. ( zbieram kaskę na audio physica nowe 20/ ew. Tempo VI z wtórnego.

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

...i czy jest sens wymienić Chorda Odysseya II, na głośnikowego blacka II??

 

A to jest ciekawe pytanie dla mnie, bo wymieniłem Chord Odyssey 4 na EWA LS-XXV (czyli kabel, jak wiedzą to czytelnicy tego wątku, niejako spokrewniony) i różnica była duża. U mnie było to zwiększenie szczegółowości, większa przejrzystosć na dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak z ciekawości. Czego mógłbym się spodziewać po włączenie TQ Black/ultra Black jako IC między Atoll AM200/ST200???

Póko co spięte VdHul Hybrid MK3

...i czy jest sens wymienić Chorda Odysseya II, na głośnikowego blacka II?? Gram na Phoebe 3 z AudioAcademy. ( zbieram kaskę na audio physica nowe 20/ ew. Tempo VI z wtórnego.

Jak kiedyś wymieniłem QED Genesis na TQ Silver to szczęka wypadła z wrażenia ;)

 

Przede wszystkim TQ grają bardzo szeroką sceną przez co instrumenty nie są ściśnięte a dość luźno rozstawione na scenie. Oczywiście efekt w dużej mierze zależy od kolumn.

Do tego więcej detalu szczególnie na średnicy.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś wymieniłem QED Genesis na TQ Silver to szczęka wypadła z wrażenia ;)

 

Przede wszystkim TQ grają bardzo szeroką sceną przez co instrumenty nie są ściśnięte a dość luźno rozstawione na scenie. Oczywiście efekt w dużej mierze zależy od kolumn.

Do tego więcej detalu szczególnie na średnicy.

 

Dla mnie to inna liga te kable.. choć wiadomo, że każdy inaczej odczuwa dźwięk.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, potrzebuję kupić w prezenciei głośnikowe za ok 500zł. 2x2,5/3m. Jednym z typów jest Blue.

Zależy mi przede wszystkim na dodaniu przestrzeni, powietrza do dźwięku. Bez szczególnego uwypuklania góry, przesadnego basu.

 

Czy Blue to dopry trop, ewentualnie posiadając te kable na to zmienialiście w tym budżecie, co było wyraźnie lepsze.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wyraznie lepszych w tej cenie. Choc pamietaj ze charakter Blue to lekkie sciemnienie.

Twoj opis idealnie pasuje do serii Black ;)

 

Ale czy to ściemnienie to jest dodanie czarnego tła co np wg mnie transparent potrafi zrobić. Niby jest ciemniej, ale de facto nie. Czy Blue zwyczajnie ograniczna górne rejestry. Niechciałbym, aby u taty nastąpił jakiś nieporządany szok :)

Na Black nie mam budżetu, to ma być prezent urodzinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to ściemnienie to jest dodanie czarnego tła co np wg mnie transparent potrafi zrobić. Niby jest ciemniej, ale de facto nie. Czy Blue zwyczajnie ograniczna górne rejestry. Niechciałbym, aby u taty nastąpił jakiś nieporządany szok :)

Na Black nie mam budżetu, to ma być prezent urodzinowy.

Nie chodzi o czarne tło a o lekkie wyciszenie wysokich tonów. Można mieć jasny kabel i super ciemne tło. To tutaj jest adekwatne do ceny kabla.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak nie każdy kabel srebrny gra przesadziście górą, kwestia tylko klasy tego kabla. A to że taki kabel nawet z odpowiedniej półki pokaże więcej szczegółów to już inna bajka.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Colin Wonfor autor kabli i elektroniki TQ i EWA , troche sie zaczal chwalic na angielskim forum swoimi poprzednimi projektami :)

 

http://www.pinkfishmedia.net/forum/threads/in-the-past-before-ewa.210574/

 

26113854_1951711261813612_7271697684362781937_n.jpg?oh=70d277b7c168227fbc3a2a24119f2919&oe=5ABB431D

 

W powyzszym przykladowym slajdzie z 2010 roku Colin mowi:

 

''Za porownywalny kabel inne firmy licza £6000 a my tylko £1000. To dlatego ,ze jest w branzy bardzo duzo chciwosci i klienci placa za duzo."

 

Moim skromnym zdaniem niektore firmy kablowe odlecialy juz w kosmos i sporo klientow sie do tego przyzwyzczailo. Dlatego tez podoba mi sie sie co robi Colin po odejsciu z TQ. Wraca do tego co mowil w 2010roku. Daje nam kabel w postaci LS25 w cenie 2.5 krotnie nizszej nawet od porownywalnego kabla z TQ. Mowa oczywiscie o UB, ktory jak sie odstanio dowiaduje, wypada mniej rowno w porownianiu z LS25. A teraz TQ rzadzi dyrektor marketingowy Geoff, wiec wiadomo co bedzie sie liczylo najbardziej ;)

Edytowane przez messier57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałby ktoś może parę LS25 do udostępnienia na parę dni? mam obecnie TQ Black głośnikowe i XLR ale chętnie spróbowałbym LS. Warunki wypożyczenia do dogadania, coś na wymianę, kaucja, wysyłka. Jak jest ktoś z Lublina lub okolic zdecydowanie ułatwiło by to temat.

Chciałbym spiąć Hegla H200A z Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand.

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

miałby ktoś może parę LS25 do udostępnienia na parę dni? mam obecnie TQ Black głośnikowe i XLR ale chętnie spróbowałbym LS. Warunki wypożyczenia do dogadania, coś na wymianę, kaucja, wysyłka. Jak jest ktoś z Lublina lub okolic zdecydowanie ułatwiło by to temat.

Chciałbym spiąć Hegla H200A z Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand.

 

Wysyłka kabla do Polski to 10F, oni oferują 30 dni testów i zwrot bez pytania, wiec tak chyba najlepiej potestować.

 

Tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość, widzę ze nie mają ich tymczasowo.

 

https://markgrant.co.uk/speaker-cables/350-elsdon-wonfor-audio-ls-xxv-speaker-cables.html

 

Moje kable wracają do mnie za 2tyg, sa na testach u znajomych, nie chce grać bez nich dłużej..

Edytowane przez messier57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.