Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kabli Van Den Hul


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lete, ja to znalazłem w "oczko" wyższym Cs-122 (miałem tę starszą wersję w zielonej osłonie). Używkę 2x2,5m kupisz za 200zł mniej więcej, może warto spróbować? Chyba że nasz ulubiony kolega z forum - Q21 - wypożyczy Ci Clearwatery na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko porównać do głośnikowego klotza 2,5mm, po podłączeniu w miejsce VDH dźwięk stał się po prostu chudszy w całym zakresie. Obecnie zdecydowanie wolałbym mieć w torze Van Den Hula, ma w sobie cos co powoduje, że dźwięk staje się taki aksamitnie przyjemniejszy w odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 01:39

Panowie, a co powiecie o głośnikowych VdH The Clearwater? 50 zł/1mb nie majątek, ale czy to "gra"? Jest ten VdH'lowski sprężysty, ciepły basik i łagodne górki z nasyconą średnicą?

Chcesz porządny , tani kabel to kup sobie Qed Ruby Anniwersary i zalutuj mu bananki Eagle .

Mi wyparł Albedo Air 1 a gra podobną klasa jak Hotline Blue Spiral ale jest całościowo łagodniejszy i barwniejszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał, czy podróbka?

 

http://allegro.pl/interkonekt-van-den-hul-the-name-i3852459252.html

 

Poszukuję dobrego kabla z ciepłą średnicą bez zabrudzeń do gry z końcówką mocy yamaha MX-830 i pre lampowym. Nie może ciąć za mocno góry, bo już na ten moment dźwięk nie jest natarczywy, a klarowny i dźwięczny (nie chcę zamulić).

Miałem VdH Bay C5 i wg mnie jednak zamulał górę (wycinał 1/3 detalu, blask, etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/van-den-hul-the-wind-mkii-4x3-5-m-i3865487266.html

Kable od forumowicza, chyba uczciwa cena, tylko dla mnie zdecydowanie za długie, szukam 2 x 2,5m. Zastanawiam się tylko, że podobno powinno się żyły skręcać ze sobą. ciekawe, na ile skręcanie skraca całkowitą długość kabla, może ten nadwymiarowy metr "zginie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdzieś wyczytałem aby zwracać uwagę na wtyki u VDH-ula, ponoć brak specyficznego wyfrezowania świadczy o tym że kabel pochodzi z nieznanego źródła

 

van-den-hul-the-name który wygląda na oryginał

http://www.audiosystem.com.pl/media/reviews/The_Name_-_Audio_2009-11.pdf

 

.

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/van-den-hul-the-wind-mkii-4x3-5-m-i3865487266.html

Kable od forumowicza, chyba uczciwa cena, tylko dla mnie zdecydowanie za długie, szukam 2 x 2,5m. Zastanawiam się tylko, że podobno powinno się żyły skręcać ze sobą. ciekawe, na ile skręcanie skraca całkowitą długość kabla, może ten nadwymiarowy metr "zginie"?

 

zartujesz sobie Staszek prawda?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja miałem Winda i nie sprawdziłem czy skręcenie coś zmieni ale myślę że nie bo chyba te kable są dobrze izolowane więc co może zmienić ich skręcenie chyba po prostu ładniej wyglądają wtedy ? :)

Gdyby miał być skręcony to by zapewne tak już by był produkowany tak jak to robi XLO o skręceniu widziałem pisał jeden ze sprzedawców na allegro czy ktoś z was czytał że tak poleca choćby strona VAN den Hul ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Before connecting The WIND Mk II HYBRID to your equipment we advise to mildly twist both leads to keep them together." - to ze strony firmowej. Niby chodzi tylko o to, żeby przewody trzymały się razem ,ale może ktoś w tłumaczeniu poszedł krok dalej i dodał do tego aspekty dźwiękowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobre banany ? trochę poszukałem i nijak się nie natknąłem na takowe .

Bardzo dobre i stosuje je wiele firm :

Tu masz :

http://www.poweraudio.pl/eagle-cable-hollow-banana-wtyk-bananowy-miedz-berrylium-p-1995.html

 

za to wyłapałem różnicę w dźwięku w kablach z konfekcją i bez

Też to słyszę ale czasem wyjścia nie ma i trzeba w coś zakuć . Byle nie skręcane na śrubkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jedynie niewygodne w instalowaniu ( stąd mowa o skręceniu na firmowej stronie ) nie kruszą się natomiast w zamian unikamy zmiany dźwięku spowodowanego przez konfekcję . Jak ktoś ma kilka kabli i nimi żągluje to rozumiem że bez konfekcji ciężej ale jak ma się dobrany główny jeden kabel to wpina się go raz na parę lat . Miedziane albo się przycina co jakiś czas albo zalewa cyną bo śniedzieją .

 

W każdym razie każde dodanie wtyków kończyło się zmianą/degradacją dźwięku im gorszy stop i jakość wtyku tym bardziej zmienia dźwięk.

 

Największe różnice są zauważalne w barwie oraz wybrzmieniach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacm, są też teorie, że "zabielenie" cyną bardziej degraduje dźwięk niż jednorazowe zamontowanie wtyków, np. metodą airlock.

wielu po prostu co jakiś czas odcina po centymetrze i niczym nie zmienia dodatkowo dzwięku , metod jest wiele każdy może wybrać swoją według własnego ucha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.