Skocz do zawartości
IGNORED

Adaptacja salonu 23m2 z dużą ilością karton-gipsu oraz pustych ścian i sufitu.


morfeusz_

Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę odkopać temat, już po tym jak na suficie zostały zamontowane pochłaniacze, a na tylnej scianie w rogach pułapki basowe- zdjęcia poniżej.

 

Ogólnie słychać że czas pogłosu jest już mniejszy, lecz podczas słuchania muzyki, a nawet ogladania samej telewizji, dialogi w filmach oraz wysokie tony strasznie dokuczają, aż w uszach przemawia. Mam wrażenie, ze jest to bardziej dokuczliwe, niż miało miejsce wczesniej stąd moje zaskoczenie....

Podobno bierze się to z faktu, ze brakuje drzwi do pomieszczenia, które odkryte jest na korytarz, dalej kuchnie, wejscie na piętro (po wyjściu z pokoju na lewo znajdują się schody na górę) i dzwięk wydobywający się z pokoju do niego wraca...

 

Co do drzwi - niestety nie mam mozliwości wstawienia drzwi do pokoju, a więc jestem na etapie zamawiania u stolarza-sąsiada coś w rodzaju parawanu mobilnego, który to ma przysłonić wejście, miałby on być zbudowany z 2 płyt wiórowych, pomiędzy nimi guma EPDM do zniwelowania drgań, dookoła uszczelka, aby było szcelnie wszystko miałoby być dociskane do ściany za pomocą metalowych zapięć.

 

Zdjęcia poniżej przedstawiają pochłaniacze szerokopasmowe na suficie oraz pułapki basowe bez maskownic dla pokazania perforacji, jedynie pułapka po prawej stronie zakryta jest maskownicą.

Proszę zobaczyć jak to wygląda, może pojawią się jakieś nowe sugestie....

 

hxMZ2df.jpg

 

 

wSSZmJL.jpg

 

 

nEXtSSA.jpg

 

 

5h1rPdr.jpg

 

 

3IjqLa0.jpg

 

 

RQenjtF.jpg

 

 

buFdYND.jpg

 

 

ltYPHO1.jpg

 

 

KNEvDWL.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
podczas słuchania muzyki, a nawet ogladania samej telewizji, dialogi w filmach oraz wysokie tony strasznie dokuczają, aż w uszach przemawia. Mam wrażenie, ze jest to bardziej dokuczliwe, niż miało miejsce wczesniej stąd moje zaskoczenie....

Podobno bierze się to z faktu, ze brakuje drzwi do pomieszczenia, które odkryte jest na korytarz, dalej kuchnie, wejscie na piętro (po wyjściu z pokoju na lewo znajdują się schody na górę) i dzwięk wydobywający się z pokoju do niego wraca...

 

 

przy takim umiejscowieniu drzwi ta hipoteza nie ma żadnego oparcia w znanej fizyce, ktokolwiek tak Koledze radzi... nie wiem, dlaczego to robi, tak to ujmę taktownie

 

a poza tym widzę, że wykonał Kolega masę sensownej roboty z wyjątkiem odbić bocznych

 

co do problemu z wysokimi tonami w ogóle trudno to wytłumaczyć akustyką, obawiam się, że to raczej problem sprzętowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takim umiejscowieniu drzwi ta hipoteza nie ma żadnego oparcia w znanej fizyce, ktokolwiek tak Koledze radzi... nie wiem, dlaczego to robi, tak to ujmę taktownie

 

a poza tym widzę, że wykonał Kolega masę sensownej roboty z wyjątkiem odbić bocznych

 

co do problemu z wysokimi tonami w ogóle trudno to wytłumaczyć akustyką, obawiam się, że to raczej problem sprzętowy

 

Kto mi radzi?? Radziła mi osobą wtajemniczona, zajmujaca się akustyką, zresztą dostępna na forum, tożsamości zdradzał na razie nie będę, być może się odezwie i sama wyrazi opinie na ten temat

Problem sprzętowy mówisz?? Może sprawa się wyjaśni w tym miesiacu jak przetestuje nowy piecyk dedykowany własnie pod moje kolumny.

 

Chyba nie do końca zrozumiałeś..., bo nie tylko chodzi o problem podczas słuchania muzyki, ale również podczas oglądania np. filmu, (przed chwilą własnie skończyłem oglądać film)

Miejsce w którym oglądam tv jest również miejscem odsłuchowym i to właśnie w okolicach tego miejsca wysokie tony jak również dialogi wydobywające się z głośnika TV ewidentnie dokuczają, powstaje coś na zasadzie pogłosu/pobudzania szczególnie słyszalne podczas męskiej rozmowy lub jakiś muzycznych ciągnących się wstawek, nie wiem jak to ująć słowami - poprostu dzwięki aż przeszkadzają, kłują więc gdzie tutaj wina sprzętu ?? TV cały czas mam ten sam.

Tutaj ewidentnie jest wina akustyki, tylko nie wiem gdzie jest problem, być może przez zamontowane pochłaniacze na suficie, postały jakieś nowe rezonanse, które dokuczają, inaczej płynie podzwięk po pokoju, poprostu nie wiem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że sporo kasy poszło w ten pokój i osoba, która to robiła (pomiary, ustroje itd.) powinna to naprawić bo ewidentnie jest spi3rdolone. Nie muszę się znać na akustyce by powiedzieć, że to jest bzdura z tym "powracającym dźwiękiem". Otwórz okno, :D "kłujące" męskie dialogi będą miały którędy wyjść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

rozumiem, może to ściany boczne - pozostają puste, mogą to być jakieś echa między nimi, tu bym próbował szukać przyczyny

 

Być może, ale informację jaka dostałem to przede wszystkim brak drzwi do pokoju.

 

Domyślam się, że sporo kasy poszło w ten pokój i osoba, która to robiła (pomiary, ustroje itd.) powinna to naprawić bo ewidentnie jest spi3rdolone. Nie muszę się znać na akustyce by powiedzieć, że to jest bzdura z tym "powracającym dźwiękiem". Otwórz okno, :D "kłujące" męskie dialogi będą miały którędy wyjść.

 

No cóż za późno, ponieważ zamówiłem już wykonanie mobilnej zabudowy u stolarza, zobaczymy czy jest to prawdą....

 

Swoją drogą dlaczego piszesz, ze jest to spier...e?? Twoim zdaniem pochłaniacze na suficie i pułapki to zły pomysł, czy o co chodzi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi raczej o końcowy efekt. Rozumiem, że dodatkowe ustroje załatwią sprawę i wyeliminują niedogodności ponieważ projekt nie został wykonany w 100%.

Jeżeli po pomiarach i wstawieniu wszystkiego nie osiągnięto zamierzonego efektu to jest coś nie tak. Osoba zajmująca się takimi rzeczami zawodowo powinna wiedzieć co robi a nie napychać to tu to tam różnych ustroi a może się "zestroi".

Moja reakcja raczej z punktu widzenia klienta (odbiorcy usługi) była tu przedstawiona ponieważ myślałem, że to już koniec i tak ma być.

Chętnie się dowiem o końcowym efekcie.

 

Dziwna jest dla mnie teoria, że dźwięk wraca do pokoju. Wysokie i średnie tony inaczej się rozchodzą niż bass, który jest trudniejszy do okiełznania.

 

Ile metrów przebył dźwięk by wrócić do Ciebie i zszargać nerwy? Tym bardziej, że im dalej to dźwięk traci na sile a jak on wyszedł i wrócił, poodbijał się we wszystkie kierunki, to jakieś nieporozumienie jest.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, może to ściany boczne - pozostają puste, mogą to być jakieś echa między nimi, tu bym próbował szukać przyczyny

 

Patrząc na pokój, wystarczy postawić w miejsca pierwszych odbić bocznych 2 materace. Jeśli efekt ustąpi, śmiało można podejść do bardziej profesjonalnego rozwiązania niż materac.

Jeśli ktoś robił pomiary i bierze za to kasę, to wypadało by dać to klientowi. Jako dowód poprawnie wykonanej pracy. Więc będzie można ocenić temat dość szybko.

 

Dziwna jest dla mnie teoria, że dźwięk wraca do pokoju. Wysokie i średnie tony inaczej się rozchodzą niż bass, który jest trudniejszy do okiełznania.

 

Nie ma w niej nic dziwnego i jest to normalna teoria. Jedynie tłumaczenie problemu kolegi, tym że zjawiskiem jest dyskusyjne.

 

Nie muszę się znać na akustyce by powiedzieć, że to jest bzdura z tym "powracającym dźwiękiem"

 

Na pewno się nie znasz, a bzdurą to nie jest. Czasami warto ugryźć się w język, bo tutaj nie masz zupełnie racji.

 

No cóż za późno, ponieważ zamówiłem już wykonanie mobilnej zabudowy u stolarza, zobaczymy czy jest to prawdą....

 

Jeśli mobilna zabudowa tyczy się drzwi, to niema co płakać.

Podbarwienie będzie mniejsze, a tło akustyczne tylko zyska.

Bez większego rozwijania.

 

Finalnie jeśli będziesz miał "pseudo" drzwi, które będą szczelne powinieneś uzyskać poprawę.

Co do kłujących wysokich, jest duże prawdopodobieństwo w odbiciach bocznych. Sprawdzenie tego jak widzisz jest bardzo proste (do testu starczą 2 materace itp.).

 

Jeśli ktoś robił to odpłatnie, to poproś o pomiar przed i po.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się nie znasz, a bzdurą to nie jest. Czasami warto ugryźć się w język, bo tutaj nie masz zupełnie racji.

 

Sam tej zasady jednak nie stosujesz. Napisałem przewrotnie, że znać się nie muszę. Twoja odpowiedź raczej świadczy o tym, że to Twój tok rozumowania jest nielogiczny.

Wątpię byś zostawił mój post bez odpowiedzi więc uprzedzę Cię i napiszę byś spojrzał na to tak:

Dźwięk przebywa około 4,5-5 metrów po czym "wychodzi" z pokoju. Tam odbija się kilka razy by wrócić przez ten sam otwór, przebywa kolejne 2,5 metra by z wystarczającą mocą zakłuć w ucho. To jest według Ciebie "normalna teoria".

 

Na pewno się nie znasz...

Teraz już wiem, że Ty na pewno się znasz.

 

Przepraszam.

 

:]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk przebywa około 4,5-5 metrów po czym "wychodzi" z pokoju. Tam odbija się kilka razy by wrócić przez ten sam otwór, przebywa kolejne 2,5 metra by z wystarczającą mocą zakłuć w ucho. To jest według Ciebie "normalna teoria".

 

Widzisz ja robię pomiar z otwartymi drzwiami i zamkniętymi.

Ale chętnie usłyszę od Ciebie jak wyglądają twoje doświadczenia pomiarowe.

Poza tym chyba nie doczytałeś co napisałem dokładnie.

 

Teraz już wiem, że Ty na pewno się znasz.

 

Przepraszam.

 

:]

 

Na tyle, by pomiarowo widzieć, że ma to znaczenie.

Jeszcze udowodnię Ci, że bardzo słabo czytasz, bo wystarczyło przeczytać:

 

Nie ma w niej nic dziwnego i jest to normalna teoria. Jedynie tłumaczenie problemu kolegi, tym że zjawiskiem jest dyskusyjne.

 

Co do kłujących wysokich, jest duże prawdopodobieństwo w odbiciach bocznych. Sprawdzenie tego jak widzisz jest bardzo proste (do testu starczą 2 materace itp.).

 

Więc napiszę, dla Ciebie raz jeszcze bardzo prosto. Natarczywe wysokie częstotliwości, z dużym prawdopodobieństwem będą wynikiem pierwszych odbić bocznych. Stąd cytat do graafa w mojej poprzedniej wypowiedzi, bo było już to poruszone.

 

Dodatkowo odgrodzenie się od pomieszczenia, które będzie wprowadzało dodatkowy pogłos do pomieszczenia odsłuchowego jest bardzo dobrą radą. Jak wspomniałem i piszę kolejny raz dla Ciebie, poprawi to tło akustyczne pomieszczenia właściwego. Ale bardzo mało prawdopodobne jest, by to było przyczyną problemów kolegi. Stąd dla szybkiego zbadania problemu poleciłem "sklecenie" czegoś co będzie niwelować odbicia boczne. Prostą rzeczą będą materace.

 

 

Jeszcze raz odnosząc się do twojego kąśliwego stwierdzenia:

 

Teraz już wiem, że Ty na pewno się znasz.

 

Przepraszam.

 

:]

 

Otwórz sobie książkę Everesta (dostępna w pdf i jest po polsku). Możesz sobie poczytać rozdział o ceramicznych rezonatorach. Rezonator bez tłumienia i o bardzo dużej skuteczności (ceramiczne właśnie takowe są) stają się źródłem pogłosu w pomieszczeniu (chodzi tutaj o pewne "przetrzymanie" dźwięku wewnątrz). Jest to jedno z tłumaczeń, dlaczego zbyt wysoka skuteczność rezonatorów, nie jest mile widziana. Będziesz mógł poczytać o dzbanach montowanych w ściany i ich wypełnieniu. Wszystko to ma miejsce wiele lat do tyłu, przeczytasz będziesz wiedział ile.

 

Teraz zastanów się, co wspólnego ma murowane pomieszczenie, z ceramicznym dzbanem. Jak to się odnosi do wspomnianej przez Ciebie "dziwnej" teorii? Bardzo mocno, ale to sobie musisz przyswoić.

Naprowadzając Cię trochę, otwarte pomieszczenie łączące się z pomieszczeniem odsłuchowym działa jak wspomniany dzban.

 

Więc jak już wszystko na spokojnie przeczytasz i dojdziesz do sensownych wniosków, chętnie usłyszę przepraszam.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ceramiczny dzban. To wszystko wyjaśnia.

 

Jeszcze dopiszę.

Nie, nie robiłem pomiarów z zamkniętymi i otwartymi drzwiami. Obawiam się, że nawet jeśli jakaś różnica w pomiarach widoczna jest na wykresach to takowej niestety nie słychać. Jeśli pokój obok ma wpływ na dźwięk to wyobrazić sobie tylko mogę jaka to malutka "klitka" jest. Nie miałem nigdy przyjemności słyszeć wpływu innego pomieszczenia na odsłuch. Może to się zdarza. Nie wiem.

 

Jeszcze coś.

:)

Twój poprzedni post zrozumiałem i to co w nim napisałeś. Nie musisz pisać specjalnie dla mnie i w dodatku w prosty sposób. Odbieram to jak dyskredytacje i zastanawiam się czy aby na pewno chcesz na takim poziomie prowadzić rozmowę.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morfeusz,

Dla przestrogi napisz kto dokonał adaptacji akustycznej bo do tej chwili nikt się nie "przyznał"

 

Na razie nie chcę pisać publicznie kto wykonywał, chociaż to nie powinna być zadna tajemnica, ale poprostu nie chce wywoływać większych sensacji.

 

Chodzi mi raczej o końcowy efekt. Rozumiem, że dodatkowe ustroje załatwią sprawę i wyeliminują niedogodności ponieważ projekt nie został wykonany w 100%.

Jeżeli po pomiarach i wstawieniu wszystkiego nie osiągnięto zamierzonego efektu to jest coś nie tak. Osoba zajmująca się takimi rzeczami zawodowo powinna wiedzieć co robi a nie napychać to tu to tam różnych ustroi a może się "zestroi".

Moja reakcja raczej z punktu widzenia klienta (odbiorcy usługi) była tu przedstawiona ponieważ myślałem, że to już koniec i tak ma być.

Chętnie się dowiem o końcowym efekcie.

 

Dziwna jest dla mnie teoria, że dźwięk wraca do pokoju. Wysokie i średnie tony inaczej się rozchodzą niż bass, który jest trudniejszy do okiełznania.

 

Ile metrów przebył dźwięk by wrócić do Ciebie i zszargać nerwy? Tym bardziej, że im dalej to dźwięk traci na sile a jak on wyszedł i wrócił, poodbijał się we wszystkie kierunki, to jakieś nieporozumienie jest.

 

Pozdrawiam.

 

Zgadza się, projekt jeszcze nie do końca został zrealizowany, dlatego odświeżając temat napisałem jakie ustroje znajdują się w pomieszczeniu, jake sa tego efekty i prosiłem o dalesze propozycje, przy okazji chcąc zweryfikować co z tego się potwierdzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Morfeusz przechodzę bardzo podobną drogę co Ty, również przymierzam się do założenia tematu o akustyce mojego pomieszczenia ( pomieszczeń ).

Twój pokój ma potencjał, słuchałem w podobnym tylko proporcjonalnie mniejszym pokoju 10 lat i było przyzwoicie, bez specjalnej adaptacji.

Zazdroszczę Ci akceptacji żony, której ja niestety nie mam i żaden "ustrój" nie ma prawa bytu na stałe, baa najchętniej w...liła by cały ten sprzęt i przedewszystkim obleśne kolumny, które przyćmiły jej wnętrze ehhh.

Do rzeczy, chciałem odnieść się do sprzętu, ponieważ miałem caspiana i przez chwilę u siebie w domu minasy mogę więc co nieco napisać jak to gra i Twoje niezadowolenie z dźwięku, może być spowodowane wg mnie kolumnami, które u mnie zagrały tragicznie podbarwionym basem w średnim zakresie, jak ktoś słucha Marcusa Millera to wie jak ważny jest właśnie średni bas i tego w ogóle nie dało się słuchać na nich, podbita do tego bucząca część pasma , w której "chodzi" gitara, ogólnie bas odebrałem jako nieprzyjemny i właśnie kartonowy.

wysokie są dosyć mocno zaznaczone w tych kolumnach ale wg mnie kopółka morela daje bardzo fajną górę pasma nic nie można się przyczepić.

Średnie tony ładne w barwie ale atakująco bliskie, pierwszty plan jest natarczywy wręcz, kuleje przez to też głębia i dalsze plany są niezbyt dalekie :)

Słuchałem ich ze swoim asr emitterem i lampowym mastersoundem, efekt na jednym i drugim podobny , caspiana akurat wtedy nie miałem.

Dodam jeszcze, żebym nie był atakowany za krytykę, że może to byc spowodowane kiepską akustyką właśnie ( choć inne kolumny grają w nim naprawdę ok min. 16 hz aries, esa neo3se, ap tempo 6 czy obecne mezzo utopie)

lub niedopasowaną elektroniką, po odsłuchu minasów pozostała jedynie kwaśna mina, ponieważ miałem wielką nadzieję, że to będzie to po przeczytaniu masy optymistycznych opinii, ja ich nie podzielam.

Dodam jeszcze, że był u mnie pewien forumowicz ( pozdrawiam) z ariesami 16 hz i te odebrałem jako bardzo dobre, równo grające kolumny z fajnym niepodkolorowanym basem, naprawdę dużo lepsze od minasów choć w moim 40m pokoju były nieco za małe.

Caspian to moja ulubiona mała integra, tak w skrócie gra z prawie wszystkim co się mu zaserwuje.

Teraz mi się oberwie pewnie...

 

Dodam jeszcze, że z caspianem pięknie zagrały tempo 6, tylko szybkość basu trochę kulała.

Nie daj się zwariować z akustyką, masz piękne wnętrze i milion rozpraszaczy spowoduje, że straci ono swoją domową atmosferę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie Ty Szymon? ;-) koncentracja na suficie przypomina mi Twój styl ;-P

Absorbery z wełny na suficie to raczej pomyślałem o Tobie :)

Może wykonawca się przyzna bo sam jestem ciekaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja w ogóle odradzam absorbery z wełny, coś Ci się pomieszało ;-)

 

na pewno nikt się nie przyzna, idę o zakład, no ale nie taki o 10 tys. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja w ogóle odradzam absorbery z wełny, coś Ci się pomieszało ;-)

 

na pewno nikt się nie przyzna, idę o zakład, no ale nie taki o 10 tys. ;-)

Wreszcie w czymś się zgadzamy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc co zamiast absorberów na suficie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Takie pochłaniacze na suficie jak przedstawione na foto to są dostępne w sprzedaży, czy robione były konkretnie pod zamówienie?

I czemu wełna na suficie to nienajlepszy pomysł? Proszę o odp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu wełna na suficie to nienajlepszy pomysł?

 

generalnie wełnę na suficie można spróbować, ale nie zamiast innych potrzebnych rzeczy i bez przesady

 

zdecydowanie lepiej odbicie od sufitu rozpraszać - szczególnie, że dość dobrze się nadaje do tego - kąty odbicia i odległość dyfuzora od słuchacza sprzyjają prawidłowemu działaniu, inaczej niż to najczęściej bywa w przypadku odbić bocznych przyległych

 

z sufitem jest jeszcze ten problem, że pierwsze odbicie od sufitu trzeba rozpatrywać łącznie z pierwszym odbiciem od podłogi, redukcja czy podkolorowanie odbicia od sufitu za pomocą ustrojów może pogłębić problematyczność odbicia od podłogi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem o wełnie na suficie dla tego że najbardziej chciałbym coś zrobić z buczącym basem. Z całej reszty jestem w dużym stopniu zadowolony tylko jeszcze bas potrafi w niektórych momentach i na niektórych utworach zabuczeć, szczególnie przy wyższej głośności. Zbudowałem pułapki basowe w dwóch przednich rogach od sufitu do samej podłogi na bazie isover pt80 i jest bardzo duża poprawa. Wyraźnie słyszę że praca nie poszła na marne, ale jeszcze nie jest idealnie stąd pomysł z pochłaniaczami na suficie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem o wełnie na suficie dla tego że najbardziej chciałbym coś zrobić z buczącym basem. Z całej reszty jestem w dużym stopniu zadowolony tylko jeszcze bas potrafi w niektórych momentach i na niektórych utworach zabuczeć, szczególnie przy wyższej głośności. Zbudowałem pułapki basowe w dwóch przednich rogach od sufitu do samej podłogi na bazie isover pt80 i jest bardzo duża poprawa. Wyraźnie słyszę że praca nie poszła na marne, ale jeszcze nie jest idealnie stąd pomysł z pochłaniaczami na suficie.

 

jak skonstruowane są te pułapki? jakie są ich wymiary?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery maskownice ze sklejki 6mm o wymiarach 600x600mm. Wewnątrz upchana wełna isover pt80 szczelnie owinięta folią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.