Skocz do zawartości
IGNORED

Maszyna do ćwiczeń


Gość Cadam

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Wszystkim, którzy mają rower treningowy w domu polecam ćwiczenie składające się z trzech 30-to sekundowych serii. Siadamy na rowerek, ustawiamy jakieś lekkie obciążenie i przez 30 sekund ciśniemy ile pary w nogach. Potem chwila odpoczynku i robimy drugą serię, a potem trzecią. Na początku wystarczały mi dwie takie serie, bo po trzeciej to już bym chyba nie wstał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w domu Orbitreka, żonka na nim pedałuje, nie ukrywam, że i mnie namawia od dłuższego czasu, ale ja chiba należę do ludzi leniwych i chyba ten obrazek pasuje do mojej osoby;)

1623656_625601277513586_255654024_n.jpg

 

A tak na poważnie to muszę rzucić tych parę kilo ( 182cm i 108kg) dla lepszego samopoczucia, tylko żeby to było takie proste i bez pedałowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij małymi kroczkami. Zacznij mniej słodzić kawę, czy herbatę. Ja zawsze słodziłem 2 dorodne łyżeczki. teraz nie słodzę wcale. Przyzwyczaiłem się i nawet jedna łyżeczka cukru to dla mnie za dużo, po prostu taka herbata jest dla mnie za słodka.

Zamień ziemniaki z masełkiem na ryż lub kaszę do obiadu. Po kilku tygodniach zrób następny krok. efekty przyjdą z czasem. chyba, że ci się śpieszy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy normalnym treningu (orbitrek, rower) organizm zaczyna spalać tkankę tł. tak po 20 minutach od początku treningu

 

To jest bardzo niepełny punkt widzenia.

 

Po pierwsze każdy wysiłek zużywa energię, więc nawet jeśli początkowo spalane są głównie węglowodany, to na dobę spalane jest więcej kalorii.

 

Po drugie wysiłek poprawia przemianę materii. Organizm zaczyna spalać więcej, w tym również tłuszcze w ciągu całej doby. Najbardziej jednak pobudzają przemianę materii cięzkie i intesnywne ćwiczenia: interwały i ćwiczenia siłowe.

 

Zamiast biegać godzinę wolnym tempem, można więc robić interwały przez 15 minut. Efekt będzie nawet lepszy.

 

Ponadto korzystne dla spalania tłuszczu jest ograniczenie spożycia węglowodanów (a nie tłuszczów właśnie). Przy pewnym niedoborze węglowodanów, organizm przyzwyczaja się do korzystania z zapasów tłuszczu również przy mniejszym i krótszym wysiłku.

 

Wszystkim, którzy mają rower treningowy w domu polecam ćwiczenie składające się z trzech 30-to sekundowych serii. Siadamy na rowerek, ustawiamy jakieś lekkie obciążenie i przez 30 sekund ciśniemy ile pary w nogach. Potem chwila odpoczynku i robimy drugą serię, a potem trzecią. Na początku wystarczały mi dwie takie serie, bo po trzeciej to już bym chyba nie wstał.

 

To jest bardzo dobry trening wytrzymałościowy. Wytrzymałość się zwiększa, bo zwiększa się efektywność usuwania dużego nadmiaru kwasu mlekowego. Polecam 20 sekund, ale z jeszcze wyższym tempem: ma boleć jak cholera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Interwały podobno są dobre. Tylko jakoś wątpię, że łatwo się zmusić co najmniej 3x w tygodniu do 15-20 minut interwałów na rowerze(katorga do porzygu). Ale jeśli ktoś bardzo chce, to przecież rower można kupić za 200-300 zł. Czy na orbitreku da się robić interwały?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mnie uprzedził ale właśnie miałem napisać skąd wy te bzdury bierzecie o spalaniu tłuszczu po 20min...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smalec smalcem a przemiana materii zrobi swoje bo sa jeszcze węglowodany, jak nie przyspieszysz przemiany materii to możesz sobie tak robić co chcesz a nic to nie da

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprite słodzony słodzikiem. Smakuje jak kupa! To wszystko dla Waszego zdrowia. Nawet na butelce napisane jest że zdrowiej. Wczoraj miałem ochotę się napić, mówię a co tam, czasem można zaszaleć. A tutaj jęzor wykręca, w ogóle nie słodkie. Smakuje jak 3 cytryny z Radomia! Najpierw był syrop glukozowy, teraz już słodzik. Pragnienie nie ma szans? Chyba odwrotnie, u mnie Sprite nie ma szans! Na zdrowie! Już kilka razy czułem słodzik we Fancie i Cocacoli, oczywiście na etykietach nie było informacji o tym. Teraz już są!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś sprawdzony menu dnia, takie aby dawało efekt nie przybierania na wadzę, a nawet odwrotnie, nie przepadam za kuchnią wegetariańską, potrzebuje normalnie pojeść jak facet;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie chciałeś jeść to samo?

 

Powinieneś iść do jak najlepszego dietetyka, forum audio to nie jest dobre miejsce żeby sobie ustalać dietę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. menu miesięczne, albo na cały rok;-)

 

Kurka wodna, czego ja oczekuje, trzeba się wziąć za siebie, mniej żreć i zacząć ćwiczyć, to wtedy może będą jakieś efekty;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrezygnuj z wszystkich produktow macznych,spruboj chociaz na dwa tygodnie a potem sam zdecyduj czy warto.

 

oh przepraszam,nie zauwazylem ze lubisz pojesc jak facet czyli wszystko zagryzane pajda chleba ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli mam zrezygnować z podstawy " pieczywo " to co w zamian?

 

Kiedyś sobie niczego nie odmawiałem i efekty jakie są to są, dzisiaj się leczę na ciśnienie, nieraz słyszałem od mojego doktora, jeśli się nie wezmę za siebie to mogę nie dożyć 50-tego roku życia, trochę przykra przepowieść .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj jest problem, ludzie na całym świecie jedzą chleb czymś tłustym. To całkiem niezły wariant. Myślę że najlepiej jest zwiększyć jakość posiłków, wtedy apetyt spada i będziesz mógł mniej jeść. Już niedługo wiosna, lato, będzie mnóstwo dobrych świeżych owoców, warzyw, kiełków, nasion. Przeczytaj wątek od początku, a szczególnie filmy które były na początku obejrzyj. Powinieneś robić tak, żeby połowa rzeczy którą jesz była właśnie surowa i świeża. Alu musisz sobie szukać dobrych rzeczy, tak żeby smakowały. A to nie jest proste. Wiadomo jak kiepski frukt bywa w marketach. Na targu często to samo - z hurtowni. Trzeba wyczulić swój smak i zmysły, wyeliminować jałowiznę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś iść do jak najlepszego dietetyka, forum audio to nie jest dobre miejsce żeby sobie ustalać dietę.

+

Dzięki

Pozdr.

Tomasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna, czego ja oczekuje, trzeba się wziąć za siebie, mniej żreć i zacząć ćwiczyć, to wtedy może będą jakieś efekty;(

To są niestety podstawy, a wymyślne diety są układane specjalnie tak, żeby ich przestrzeganie było niemożliwe.

Każdy aktor serialowy czy reklamowy jest dzisiaj dietetykiem i pier**li bez sensu co mu ślina na język przyniesie,

a prawda jest taka, że jak dokładnie się przyjrzeć tabelom żywieniowym, to nie ma większego znaczenia co jesz,

bo wszystko zawiera podobne proporcje wartości odżywczych, czy to jest kasza, ryż czy makaron, mięso takie czy siakie,

to w rzeczywistości jeden ch*j i nie ma powodu, żeby się przejmować pierdołami jak 10% różnicy w zawartości czegoś tam.

Podstawową kwestią jest ilość tego żarcia no i bezwzględnie wysiłek fizyczny, żadne tam jogi, spacery i inne bzdety,

tylko konkretny zapierdol na ostro przynajmniej trzy razy w tygodniu, przez co najmniej trzy miesiące bez przerwy.

Mniej żreć, więcej ćwiczyć i masz efekty. Cała reszta to marketingowy bełkot i pseudonaukowa otoczka

służąca głównie sprzedawaniu "mądrych"książek i wciskaniu "zdrowej" żywności, która oprócz cztery razy wyższej ceny

niczym szczególnym się nie różni od "syfu" z supermarketu, a często gęsto jest dokładnie tym samym.

Sam znam osobiście gościa, co na straganie handluje jajkami, owocami i warzywami kupowanymi hurtowo w Tesco,

które sprzedaje jako "z własnej hodowli" w cenie x2 a ludziska to kupują jak głupie i jeszcze mlaskają jakie dobre.

No i na zdrowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczenia, bieganie i pływanie, dokładnie to samo mówi mój doktor, ale jemu też niczego nie brakuje;-)

 

---------------------------------------------------------------------

Dobra jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprite słodzony słodzikiem. Smakuje jak kupa! To wszystko dla Waszego zdrowia. Nawet na butelce napisane jest że zdrowiej. Wczoraj miałem ochotę się napić, mówię a co tam, czasem można zaszaleć. A tutaj jęzor wykręca, w ogóle nie słodkie. Smakuje jak 3 cytryny z Radomia! Najpierw był syrop glukozowy, teraz już słodzik.

 

 

z gazowanych ciekawych napojów odkryłem ;) napoje gazowane carrefour. Są na cukrze i stevii(bez wstrętnych aspartamów). Całkiem pijalne, po nich "oryginalne" napoje są zbyt słodkie. Ok. 50kcal/250ml więc chyba dobry wynik. Oczywiście pewien specyficzny smak to ma, ale jest bez porównania do tych wszystkich "light". No i stevia jest "naturalna", więc zamknie ryja wszystkim nawiedzonym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może teraz coś dla równowagi.

 

I nie mówcie, że jest za późno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żreć cukierków i ciastek.Nie popijać coli i innych podobnych .Rowerek co dzień min 20-30 km.,co 2-3 dni kulka kettlebell (16 kg na początek- treningi w necie) i chudniemy.I nabierasz dobrych mięsni.W robocie trening izometryczny za biurkiem.Przy tym można jeść normalne a nawet jakieś schabowe ,golonki ,żeberka.Ale najlepiej wołowinkę i warzywka.Piwka nie trzeba odstawiać ani gorzałki byle nie przeginać. Diety restrykcyjne i wyliczanie białek ,kalorii to bym zostawił dla sportowców .A maszyny do ćwiczeń robią u ludzi za wieszaki na pranie.Szkoda kasy.

Ja robiłem nieraz po 250 km dziennie rowerkiem i schudłem na wiór .Ale przy tym zanikły mięśnie u rąk.Także wszystko z umiarem i będzie super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żreć cukierków i ciastek.Nie popijać coli i innych podobnych

i za to szklana dobrej studziennej wody się należy!!!

to są tak proste a jednocześnie tak trudne rzeczy

- że szukamy kwadratowych jaj - maszyn cuda niewida - a podstawy zostawiamy na później...

najważniejszy pierwszy krok - zostawić śmieciowe żarcie - cukier i przetworzone na jego bazie wyroby...

- cukier w owocach w zupełności wystarczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to i ja coś napiszę.

Ponad 2 lata temu miałem wagę ponad 160kg, pisze ponad bo tak naprawdę to nie wiem ile.

Jak byłem u lekarza i kazał mi wejść na wagę to pokazała max a była skalowana do 160kg.

Dzisiaj ważę 118, mój cel to okolice setki.

Te 2 lata temu tenże znajomy lekarz powiedział mi: chłopie nie odchudzisz się normalnie, nie masz szans, jedyne wyjście to zmniejszenie żołądka lub daj się zamknąć na 2 miesiące na jakimś obozie kondycyjnym (koncentracyjnym) z wyżywieniem typu marchew, sałata, no i codziennie bieganie itp.

Bieganie? boże ja wtedy bałem się czy przejdę o własnych siłach 100m.

Zrobiłem to po swojemu, żadnych diet, dukanów, kapuścianych i innych badziewi - szkoda zdrowia.

Pisze to bo większości przypadków koledzy piszecie odrealnione bzdury, przynajmniej z mojego punktu widzenia.

Interwały, rowerek, biegi - gdybym się do tych rad wtedy zastosował to pewnie przy moim nicku byłaby dzisiaj czarna wstążeczka.

Uwagi ogólne - najważniejszą rzeczą w odchudzaniu jest:

1. Motywacja (bez mocnej nic nie zrobisz - efekt jojo)

2. Rozum

3. Słuchanie własnego organizmu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie -:). Diety bym zostawił w spokoju.A jadł dobre rzeczy.Tyle że bez cukru i innych niepotrzebnych wynalazków .Można miodzik.No i mniej jeść.

A bez ruchu nic sie nie osiagnie.Nie znam nikogo kto schudł na samej diecie i nie upasł sie potem gorzej .A jak jakaś kobitka albo facet odchudzi sie na samej diecie bez treningu fizycznego i mu to zostanie to z automatu postarza się zewnętrznie o 10 lat.Wyglądają jak chorzy na poważną chorobę.Kolega dio napisał że nie uprawiał żadnego ruchu fizycznego jak rowerek ,biegi .Więc też nie wiem jak on schudł i ma się dobrze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.