Skocz do zawartości
IGNORED

Oficjalny pokój "audiostereo DiY", na wystawie Audio Show.


palton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zgodnie z prośbą napiszę małe conieco.

Konstrukcja z napędem paskowym + silnik synchroniczny niskiego napięcia. Silnik izolowany od obudowy na zawieszeniu silikonowym które bardzo ładnie tłumi wibracje. Na chwilę obecną zmiana prędkości poprzez przełożenie paska na rolce napędowej z dwoma średnicami. Mam w planie to zmodernizować poprzez dodanie pod spodem przełącznika mechanicznego obrotów. W odróżnieniu od większości spotykanych rozwiązań tego typu zastosowałem prosty system naciągu paska - poprzez odsunięcie silnika od osi podtalerzyka. Łożysko ślizgowe tradycyjne: oś nierdzewna + tuleja z brązu + delikatny film olejowy. Funkcję łożyska oporowego jak u większości spełnia kulka + podkładka w tym wypadku teflonowa. Talerz to stop aluminium, waga nieco ponad 3kg, przy czym starałem się aby maksimum masy jak najbardziej odsunąć od osi obrotu. Mata zdobyczna gumowa.

Ramię własnego pomysłu na czterech igłach hartowanych na wskroś opartych na panewkach z tzw. szafiru syntetycznego o twardości 9 mohs. Długość 9,6", masę wraz z wkładką skalkulowałem na 13g co przy podatności 2MRed daje strojenie w przedziale 10-12Hz. Po dwóch, może trzech próbach ze zmianą masy stwierdziłem, że tak gra najlepiej w moim pokoju. Rurka węglowa w technologii owijania tkaninami, winda bazuje jak większość na tłumieniu olejem a to co widać na zdjęciu to efekt kilku nieudanych konstrukcji. Antyskating tradycyjnie. Ramie posiada możliwość zmiany niezbędnych ustawień. Przyłącze DIN. Nóżki regulowane poprzez wykręcanie i amortyzowane na mikrogumie. Plinta to MDF lakierowany jak widać na czarny połysk - polerowałem to chyba ze 3 godziny, czarny podobno najtrudniejszy do uzyskania dobrego efektu. Poza malowaniem oraz toczeniem talerza wszystko robiłem u siebie w domu. No to chyba już zdradziłem wszystkie tajemnice:) Jeśli coś pominąłem pytajcie. Poniżej kilka szczegółowych zdjęć.

2c6b4d4f1bcbce7f.jpg

dee36a716ff8f4a8.jpg

e6329dce7181866f.jpg6ee616773f4cfad8.jpg

03b21a1164578161.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vittorio

(Konto usunięte)

Ma to sens w przypadku stosowania silnika synchronicznego taki, że mając do dyspozycji taki silnik (niekoniecznie 50Hz a na przykład 400Hz) można się pokusić o zrealizowanie stabilizacji obrotów talerza bez wpływu np. poślizgu silnika a także nie mechaniczną zmianę prędkości obrotowej, całkowicie elektroniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiedziałem, że to Seas :)

To ciekawe że Cię nie poznałem ;)

 

Poniżej kilka szczegółowych zdjęć.

Piękna rzecz !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Fajnie Witek, że się odzywasz, brakowało mi Ciebie... Mam nadzieję, że zdrowie pozwoli nam się jeszcze spotkać.

Pozdrawiam

 

To ciekawe że Cię nie poznałem ;)

Kojarzę sytuacje, natomiast twarzy już nie...

 

Ogólnie szkoda, że tak wielu kolegów nie przedstawiło się w pokoju. Szkoda, zawsze fajnie kilka słów zamienić w realu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vittorio

(Konto usunięte)

Jak na razie to zdrowie pozwala mi tylko na virtualne spotkania w necie i zazdrość mnie ogarnia gdy widzę fotografie z Harendy ( zwłaszcza gdy widzę w Twoim sąsiedztwie przy stole postać Sz.Pani mysioperz a Ty co ...? miast adorować kobitkę zęby opalasz do StasioP'a ),

 

a tak zupełnie na poważnie to jestem pod wrażeniem zdolności konstruktorskich autora tego gramofonu, pełen szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Tak, zgadzam się, gramofon bardzo estetyczny, zresztą w tym roku, większość sprzętów była dopieszczona. Sądzę, że wiele osób nabrało by się, gdyby nasz system ustawić w pokoju komercyjnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24402-0-99487900-1415833004_thumb.jpg

Do gramofonów mamy szczęście, w poprzednim roku przecież też mieliśmy ładnie i estetycznie wykonany, a do tego nieźle grający gramofon zwykłego druta:

post-24402-0-89888100-1415832691_thumb.jpg

 

PS. Zapewne wiele osób z forum robiło u nas zdjęcia, może ktoś doda kilka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

Ogólnie szkoda, że tak wielu kolegów nie przedstawiło się w pokoju. Szkoda, zawsze fajnie kilka słów zamienić w realu.

 

A zastanowiłeś się kolego czemu tak jest ??. To bardzo proste wyjaśnienie wbrew pozorom.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanowiłeś się kolego czemu tak jest ??. To bardzo proste wyjaśnienie wbrew pozorom.

 

Ja nie przywitałem się ze wszystkimi... skoro odpowiedź jest prosta, napisz dlaczego... a później ja napiszę poprawną odpowiedź jeśli Twoja będzie błędna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

A zastanowiłeś się kolego czemu tak jest ??. To bardzo proste wyjaśnienie wbrew pozorom.

 

Pozdrawiam.

Co roku ktoś pisze coś w Twoim stylu... Znam odpowiedź, którą chcesz usłyszeć- kogoś nie lubisz, nie witasz się z nim.

Ok. można i tak, tylko czemu później negatywnie piszesz o wszystkim na forum, skoro w twarzą w twarz nie miałeś odwagi? Nie można pominąć tego, że mając uprzedzenia związane z jedną osobą (np. moją), krytykujesz to co dużym wysiłkiem zbudowali koledzy. Niemal wszyscy chwalą dźwięk w naszym pokoju. Jakoś tak dziwnie się składa, że nie podobało się tym kilku, którzy mieli zatargi z moderacją. Powiedz, że to przypadek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

Co roku ktoś pisze coś w Twoim stylu... Znam odpowiedź, którą chcesz usłyszeć- kogoś nie lubisz, nie witasz się z nim.

Ok. można i tak, tylko czemu później negatywnie piszesz o wszystkim na forum, skoro w twarzą w twarz nie miałeś odwagi? Nie można pominąć tego, że mając uprzedzenia związane z jedną osobą (np. moją), krytykujesz to co dużym wysiłkiem zbudowali koledzy. Niemal wszyscy chwalą dźwięk w naszym pokoju. Jakoś tak dziwnie się składa, że nie podobało się tym kilku, którzy mieli zatargi z moderacją. Powiedz, że to przypadek.

 

Widzisz kolego Palton Ty myślisz jednokierunkowo. Jak ktoś krytykuje to wróg i pewnie głuchy jakiś. Ja rozumiem wzajemną adorację i wszechobecny prosty palec w pewnej części ciała. I z przyjemnością poinformuję. Ja akurat nie miałem problemu by Ci powiedzieć w oczy co myślę o Waszym/Twoim postępowaniu, a także o tym co mnie nie interesuje. Przypomnisz sobie moją osobę w mig bo właśnie to był ewenement gdyż jak sam zauważyłeś nikt inny nie miał odwagi. A czemu nie mieli inni??. Bo mocni są w gębie za ekranem monitorów i klepiąc w klawiaturę udając przy tym fachowców że hoho.

Przykładem niech będzie kolega Stasiop, był na AS w Waszym pokoju ??. Jestem bardzo ciekawy.

Pytasz o dźwięk jaki słyszałem. Mnie się nie bardzo podobał. Za dużo basu bo on przysłaniał resztę. O stereofonii już wspominałem. W pokoju gdzie były Raidho było nieporównywalnie lepiej i nie tylko w tym. Poza tym powiedz mi tak szczerze. Czy faktycznie w domu siedzisz z nosem w kolumnach ??. Znaczy się metr z hakiem od kolumn??. Wątpię. A to jest przyczynek do tego by wytknąć wasze "doświadczenie" na temat poprawnych odległości itp.

I może Cię zaskoczę. Gramofon w kwestii wykonania super jak na amatorskie dłonie, a i z obsługą nie widziałem większych kłopotów. Jak widzisz nie krytykuje wszystkiego, a jedynie zawsze i wyłącznie brak obiektywizmu podparte wazeliniarstwem. Pisanie, że w Waszym pokoju był "dźwięk wystawy" to jakiś żart, ale że był on zupełnie pozbawiony dobrych cech też będzie niesprawiedliwe.

Radzę zapoznać się z wypowiedziami kolegi jaś. Jak mało który celująco podsumował wystawę AS i za to go lubię, nie tylko w sieci ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Mieliśmy co najmniej dwa systemy (dwie pary kolumn, które determinowały brzmienie w największym stopniu). W zależności od upodobań, jeden system podobał się bardziej pewnej grupie osób, drugi odwrotnie. Ci, co się zachwycają, trafili na swój ulubiony sposób przekazu, ci mniej entuzjastyczni, zapewne odwrotnie. Nie wykluczone, że i oni byliby zachwyceni, gdyby przyszli w innym momencie, tyle, że mieli mniej szczęścia.

 

Teraz domyślam się, że stałeś pod ścianą, gdzie z czerwonych kolumn nieco mógł się wzbudzać bas. Z Seasów, nawet tam było nieźle, za to średnica była wtedy mniej wypełniona. Kwestia upodobań.

 

Co do kadzenia, to najbardziej entuzjastyczne wypowiedzi, pochodzą od nieznanych mi osób. Nie wiem, czemu ludzie mieliby kłamać? Ktoś opisał, że w którymś momencie rozległy się entuzjastyczne oklaski! Nigdy takiego czegoś wcześniej nie widziałem, w żadnym pokoju. To też było stronnicze?

 

 

Kolega StasioP, był w naszym pokoju, doradzał i pomagał.

 

Myślisz, że będąc złośliwym, jesteś obiektywny? Mylisz się, neutralne bądź życzliwe nastawienie, może nosić znamiona obiektywności. Złość po banach na forum, nie jest dobrym doradcą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kolego Palton Ty myślisz jednokierunkowo. Jak ktoś krytykuje to wróg i pewnie głuchy jakiś. Ja rozumiem wzajemną adorację i wszechobecny prosty palec w pewnej części ciała. I z przyjemnością poinformuję. Ja akurat nie miałem problemu by Ci powiedzieć w oczy co myślę o Waszym/Twoim postępowaniu, a także o tym co mnie nie interesuje. Przypomnisz sobie moją osobę w mig bo właśnie to był ewenement gdyż jak sam zauważyłeś nikt inny nie miał odwagi. A czemu nie mieli inni??. Bo mocni są w gębie za ekranem monitorów i klepiąc w klawiaturę udając przy tym fachowców że hoho.

Przykładem niech będzie kolega Stasiop, był na AS w Waszym pokoju ??. Jestem bardzo ciekawy.

Pytasz o dźwięk jaki słyszałem. Mnie się nie bardzo podobał. Za dużo basu bo on przysłaniał resztę. O stereofonii już wspominałem. W pokoju gdzie były Raidho było nieporównywalnie lepiej i nie tylko w tym. Poza tym powiedz mi tak szczerze. Czy faktycznie w domu siedzisz z nosem w kolumnach ??. Znaczy się metr z hakiem od kolumn??. Wątpię. A to jest przyczynek do tego by wytknąć wasze "doświadczenie" na temat poprawnych odległości itp.

I może Cię zaskoczę. Gramofon w kwestii wykonania super jak na amatorskie dłonie, a i z obsługą nie widziałem większych kłopotów. Jak widzisz nie krytykuje wszystkiego, a jedynie zawsze i wyłącznie brak obiektywizmu podparte wazeliniarstwem. Pisanie, że w Waszym pokoju był "dźwięk wystawy" to jakiś żart, ale że był on zupełnie pozbawiony dobrych cech też będzie niesprawiedliwe.

Radzę zapoznać się z wypowiedziami kolegi jaś. Jak mało który celująco podsumował wystawę AS i za to go lubię, nie tylko w sieci ;-)

Kolego, powstrzymaj się troszkę ze swoimi insynuacjami. O jakim Ty "towarzystwie wzajemnej adoracji" wyjeżdżasz.

Jaki masz interes w obrazaniu nas?

Ja np pierwszy raz udzieliłem się w organizacji AS, kol. Paltona znam z kilku spotkań. Wiedział, że coś tam sobie w domu dłubię, to mnie zaprosił. Nie odmówiłem, jak pewnie wielu innych. Sprzet, który wg Ciebie grał na wystawie byle jak zestawialiśmy całe popołudnie i wiekszą część nocy z piątku na sobotę. Każdy przywieziony sprzęt miał szansę. Czy zauważyłeś aby ktoś kto przywiózł cokolwiek żalił się, że jego nie grało, a przecież było takie super? Ja nie zauważyłem takich głosów.

Kolego, konstruktywną krytykę zarówno ja, jak i pozostali koledzy przyjmiemy z pokorą, nikt z nas nie przyjechał tam aby zdobyć królewską koronę i nikomu ona nie z głowy spadła.

AS się odbyło, był pokój DIY, lepszy czy gorszy niż poprzednie, niech tak zostanie i oby jeszcze tym kilku osobom na przyszłość chciało się podjąć inicjatywę organizacji. Byłem tam, widziałem, Paltona wspieram tutaj w całej rozciagłości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak wszystkie opinie, te dobre i złe, trzeba to "przyjąć na klatę", a nie się bulwersować.

Wiadomo co trzeba poprawić, dodać, zmienić, wszystkie możliwości można wypróbować za rok.

Nie ma sensu to drążyć.

Jeżeli w następnym roku również będzie organizowana impreza w pokoju diy, dalej będę ją wspierał, również i sprzętem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Tak czy siak wszystkie opinie, te dobre i złe, trzeba to "przyjąć na klatę", a nie się bulwersować.

Ależ Spox :) Przyjmujemy wszystko na klatę (szczególnie peany pochwalne ;), tyle, że jak coś pachnie nieobiektywnością ze względu na porachunki forumowe, to trudno nie protestować. Można być fałszywie skromnym, można też otwarcie mówić o swoich odczuciach. Ja wolę to drugie, więc powtarzam, było całkiem nieźle, choć mieliśmy dwie różne prezentacje. Ja doceniam obydwie, jednak są osoby o silnych upodobaniach. Jeśli taka osoba nie trafiła na prezentacje bliższą jej gustowi, mogła mieć przeciętne odczucia.

 

Zapomniałem dodać o jeszcze jednym. Wyśmiewanie się z osób, które entuzjastycznie wypowiedziały się o naszej prezentacji, jest zwykłym chamstwem. To tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Jakieś zdjęcie dla odmiany...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

>>kolego Tomek wskaż mi moment w którym was obrażam??. Mówisz o palcu czy wzajemnej adoracji ??. Proszę Cię, bo odbiorę to jako coś co Cię strasznie zabolało i okazało się trafnym spostrzeżeniem. Ponadto jak zawsze w takich sytuacjach dopowiadasz coś sobie by było tak że to znów się ktoś czepia. W moim wpisie chcesz widzieć coś czego nie napisałem, a nie napisałem że system był źle skonfigurowany czy też ktoś się przy mnie żalił. Napisałem wyraźnie że mi dźwięk nie przypadł do gustu. I Palton to nie były te czerwone, a te wpięte w system który jak byłeś uprzejmy wyjaśniać waszym zdaniem najlepiej się spasował ze wszystkich rzeczy które tam były. W porządku. Waszym zdaniem i ludzi którzy taki charakter dźwięku lubią. Mi on nie odpowiada, mogę tak uważać??, czy mi nie wolno bo się nie znam, głuchy jestem czy może z innych mi nieznanych powodów. Ponadto nie odpowiedziałeś moim zdaniem na dośc merytoryczne pytanie. Czy w u siebie też siedzisz tak blisko kolumn, bo z mojej wiedzy jest chyba inaczej. Potwierdź proszę lub zaprzecz, choć w jednym i drugim przypadku nieco się pogrążysz, no ale to moje subiektywne zdanie i nikt nie musi mi przyklaskiwać ;-).

I jeszcze jedno. Wytłumacz mi czemu namawiasz do opisywania szczerych i otwartych odczuć, a potem nazywasz to wyśmiewaniem się. Czy prawda jest tylko Twoja/Wasza ??. Takim własnie sposobem sam sobie strzelasz w stopę.

 

Pozdrawiam.

 

ps. Jozwa a czym są uwagi merytoryczne Twoim zdaniem. Klepaniem po plecach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

>>kolego Tomek wskaż mi moment w którym was obrażam??.

Jeśli chodzi o nas (w sensie organizatorów pokoju), to sprawa jest drugorzędna. Obrażasz takie osoby jak Wuelem czy Sz@tynbury, bo o nich była mowa w kontekście pozytywnych opinii.
Ja rozumiem wzajemną adorację i wszechobecny prosty palec w pewnej części ciała.

 

 

 

 

Ponadto nie odpowiedziałeś moim zdaniem na dośc merytoryczne pytanie. Czy w u siebie też siedzisz tak blisko kolumn, bo z mojej wiedzy jest chyba inaczej. Potwierdź proszę lub zaprzecz, choć w jednym i drugim przypadku nieco się pogrążysz, no ale to moje subiektywne zdanie i nikt nie musi mi przyklaskiwać ;-).

Nie za bardzo rozumiem... miejsca były bliżej i dalej, jak kto lubi. Najbliżej do kolumn było z pierwszego rzędu (mało zaskakujące), czyli z kanapy. Słuchanie z tego miejsca powodowało, że pomiędzy kolumnami było nadal mniej, niż od każdej z nich do ucha słuchacza. Szczerze mówiąc, dziwaczne dla mnie jest czepianie się odległości. W mojej opinii, każde z miejsc siedzących, było niezłe. Jedynie miejsca pod ścianami, a szczególnie tam gdzie stałeś (o ile się nie mylę), czyli pod samą tylną ścianą, były w mojej opinii kiepskie. Optymalne dla mnie, było na środku, czyli w drugim z trzech rzędów.

 

I jeszcze jedno. Wytłumacz mi czemu namawiasz do opisywania szczerych i otwartych odczuć, a potem nazywasz to wyśmiewaniem się. Czy prawda jest tylko Twoja/Wasza ??. Takim własnie sposobem sam sobie strzelasz w stopę.

 

Wytłumaczyłem w pierwszym akapicie powyżej. Opinia opinią, a wyśmiewanie się z pozytywnych opinii innych osób, to różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

Palton widzę że Ty nie rozumiesz, albo nie chcesz rozumieć i celowo piszesz co piszesz. Może za rok Ci to wyjaśnię bo widzę że nie łapiesz sedna mojego pytania. A jeśli będziesz ciekawy o czym jest mowa daj znać na pw, bo tutaj dalsza dyskusja mija się z celem.

 

ps. I nie nadinterpretuj pewnych zdań, to uwłacza redaktorowi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paltonie masz cierpliwość ;)

 

Jak to się nie przywitałem ? przecież powiedziałem "dzień dobry" ;)

Nie wiem co to za jakieś spiskowe teorie .

 

Pokoje były takie jakie były . Nie wiem może powinni chłopaki burzyć ściany ?

A może kolega maximus zwyczajnie zafunduje za rok salę w brystolu ?

Mnie jak na razie nie stać bo bym zafundował ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

>>kolego raven, kolega maxiums niczego fundować nie zamierza, ma bardziej wartościowe wydatki ;-). Natomiast gwoli podsumowania.

Nie zarzucam nikomu i nie krytykuje że mogło się podobać w pokoju DIY. Jedni wolą blondynki inni szczerbate. Lecz wyrażanie kategorycznych sądów iż tylko brunetka najlepsza jest w seksie jest w moich oczach co najmniej żałosne. Rozumiesz ??.

Pisanie o pokoju DIY że to najlepszy dźwięk wystawy jest po prostu wazeliną w czystej postaci bo sam Palton nawet tak nie pisze, a jeśli pokusi się o takie stwierdzenie w co wątpię to oznaczałoby to, że uciera nosy takim "wielkim" jak Franco Serblin i innym szanowanym markom na rynku audio. Odważni Ci co woleliby zestaw z pokoju DIY od takich krezusów jak MAC/Rockport, Leben/ Spendor, Transrotor itp. Choć muszę przyznać, że Franco w parze z Jadis mnie nie ujął, ale stawiam na to iż to wynik wcześniejszego słuchania (sobota rano), bo jak wynika z opisów w niedzielę już było dużo lepiej.

 

O teraz to było merytorycznie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>kolego Tomek wskaż mi moment w którym was obrażam??. Mówisz o palcu czy wzajemnej adoracji ??. Proszę Cię, bo odbiorę to jako coś co Cię strasznie zabolało i okazało się trafnym spostrzeżeniem.

 

Kolego nie prowokuj mnie bo stanę się niesympatyczny. Dla mnie EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.