Skocz do zawartości
IGNORED

Oficjalny pokój "audiostereo DiY", na wystawie Audio Show.


palton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

Panowie, zarezerwowałem pokój 24m2. W opcji jest drugie pomieszczenie (16m2 jak rok temu, a być może drugie 24m2 jak dwa lata temu). Koszt pomieszczenia ze zniżką dla audiostereo : 24m2 - 1900zł

16m2- 1200zł

 

Niestety, nie ma większych wolnych pomieszczeń (>24m2). Niepisaną zasadą organizatora, jest prawo pierwokupu przez firmy zajmujące lokale w poprzednim roku. Od wielu lat, żaden z tych (pięciu) pokoi się nie zluzował i nie ma na co liczyć, że to się zmieni. Sądzę jednak, że 24m2 to już przyzwoite pomieszczenie, więc zabawa powinna być przednia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Tak na marginesie,kiedy bedzie wystawa audio schow/?

 

a co do pokoju to zlitujcie się,na ostatnim audio schow w pokoju diw,widziałem tylko kawaleczek zestawów z korytarza,pokoik był maleńki i masa ludzi słuchajaca gadania o wkładkach gramofonowych,jesli bym dał co łaska na taki pokoik to chetnie bym do niego wszedl jesli sie uda i cos zobaczył,posłuchał>)

 

ale 16 a 24 to inna bajka

 

ew dam kolegom z pokoiku aparat to zrobia zdjecie wtedy moze zobacze sprzet,a i moze nagra co jaki na dyktafon do w domu odsłucham>_) bo moge sie nie dopchac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Ano tak to jest, z jednej strony cieszymy się z dużej frekwencji, a z drugiej martwimy, że nie można zapewnić wszystkim odpowiedniego komfortu. Są osoby, które robią kilka podejść, aż w końcu trafią na większy luz. Zwykle jest to pierwsza i ostatnia godzina dnia wystawy i okolice "obiadowe".

 

Mimo to, zapraszamy serdecznie. Wystawa odbędzie się 8-9.11.2014.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

My oczywiście zaczynamy dzień wcześniej, żeby zgrać konfiguracje. Tak więc zbiórka pod hotelem Sobieskim, w piątek 07,11,2014 o godzinie ok. 13.00 Jak co roku dopuszczamy pewien poślizg, ale żeby zdążyć przetestować wszystko, minimum będzie godzina 18.00

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co pokaże w tym roku (Bednar Audio) dla mnie wygrały pod wzgledem muzykalnoći,oraz głosniki zamontowane w silnikach odżutowych od tupolewa>) piekny bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

1. ahaja:

- Nuda Phono 'Custom' - znany projekt ... lekko podkręcony ;-)

- HusaRiaa - nowy projekt; niestandardowe wyposażenie i możliwości: MM/MCHO/MCLO; bal in/out; rca in/out; regulacja wzmocnienia; regulacja impedancji wejściowej; mono/stereo; filtr subsoniczny; mute

 

2. Piotr_1

- końcówka mocy 2x50W, wzm. napięciowe 27dB

- DAC z regulacją głośności, wejście SPDIF RCA 24/96kHz, wyjścia RCA 2V RMS

- interkonekty

(projekty własne)

 

3. pdyn

- Klony: FirstWatt J2, B1, Aleph 1.7 oraz jak skończę BAT VK500, Aleph J (oczywiście nie wszystko tylko to co ew. forumowicze chcieli by posłuchać lub co się przyda do innych klocków)

 

4. Tomek 1685

- DAC'i, lampowe przedwzmacniacze, tranzystorowe końcówki mocy.

Jeśli byłby przewidziany kącik słuchawkowy, mogę przywieźć kilka różnych wzmaków słuchawkowych.

Mogę zabrać również laptopa + HiFace2 + kabel coax.

 

5. Muzg

Monobloki Ugoda + DAC ten co rok temu, jako zgrany komplet. Do dyspozycji mam także monitory forumowicza Mucha, które grały rok temu i serwer audio, ale to myślę jako rezerwa. Jak uda się projekt dociągnąć do końca to będzie pre gramofonowe Xono Passa. Ponadto mog zabrać słuchawkowca Knut dual mono.

 

6 Jaskiniowiec

Dwie zbalansowane końcówki pracujące w układzie mostkowym inne klocki niż ten co był rok temu który został ukonczony dzień przed wystawą , do tego przedwzmacniacz zbalansowany . Jakieś oryginalne CD , dobrze nagrane . Odtwarzacz Cd i dac ale będą to modyfikowane firmówki - tak na wszelki wypadek .

Możliwe ze kolumny wolnostojące , ale jeszcze ich nie dokończyłem .

Połączenie tiv 250 xs , morela i scana - z pewnoscia drzwiami wejściowymi od hotelu zaruszają .

 

7. Tomek_50177

Kolumny podłogowe na SS 3004 + W15CY + W22EX

 

8. _MUCHA_

Kolumny podłogowe STX + Seas

 

9. piters1986

Gramofon z napędem paskowym + ramię 9,5 cala ( być może również 12 cali )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Robert, nie chcę tutaj wywoływać burzy, ale czy audiostereo.pl to ma być nazwa albo szyld pokoju i zaistnieć w katalogach, www, fb, i takich tam ?

Nie wiem ile właściciel portalu dołoży się do wpłaty ale na razie widzę deklaracje od kilkunastu szalonych facetów i rzucam pytanie - jak to powinno się nazywać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Nie zwróciłem na to uwagi. Już poprosiłem Adama, o przywrócenie pełnej nazwy z poprzedniego roku, czyli "audiostereo.pl DIY". Tak widnieliśmy w spisie treści, oczywiście na drzwiach możemy odwrócić kolejność i napisać "DIY audiostereo.pl".

Mam obiecane od Dawida Skrzypczaka dopełnienie brakującej kasy. Na tą chwilę mamy 1400zł, więc brakuje 400-500zł. Myślę, że tą kwotę możemy liczyć. Jeśli dozbieramy coś, to najwyżej będzie jak co roku na tradycyjne piwo w Harendzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mnie się mocno plany pokrzyżowały , nie zdążyłem zrobić końcówek mocy które chciałem zabrać .

Miały to być końcówki zaprojektowane od podstaw , przeze mnie , łącznie z obudową, radiatorami - odlewy . Oczywiście produkcja w chinach . Wzmacniacz obsługiwany dotykowo z wyświetlacza TFT . Panel przedni wykańczany złotem . itp .Ogólnie kawał masakrycznego pieca .

Po prostu cały proces produkcyjny mi się przeciągnął i dopiero będę miał takie piece gotowe w grudniu .

 

Z racji tego zabiorę ta końcówkę co rok temu ( tylko po upgrade )i przedwzmacniacz kolegi nerwowy - właściwie przyjedziemy razem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Trochę szkoda :( W tamtym roku graliśmy z jednej końcówki (klon accu 7100 zdaje się), ale miałeś w zanadrzu inną. Może lepiej ją zabrać, niż pokazywać drugi raz niemal to samo? Nie mam nic przeciwko, ale akurat wzmacniaczy jest sporo.

 

Nie wiem jak dodać kolejną pozycję więc napisze tak:

 

7. Kolumny podłogowe na SS 3004 + W15CY + W22EX.

 

Tomek, miałeś kłopoty z transportem kolumn, coś załatwiłeś?

 

3. pdyn

- Klony: FirstWatt J2, B1, Aleph 1.7 oraz jak skończę BAT VK500, Aleph J (oczywiście nie wszystko tylko to co ew. forumowicze chcieli by posłuchać lub co się przyda do innych klocków)

pdyn, jak z BAT-em?

 

Ogólnie pytanie do wszystkich, wyrobicie się ze wszystkim? Napiszcie jak postępy w pracach, żeby mieć rozeznanie. Jeśli ktoś jeszcze chce dołączyć, to proszę jak najszybciej dopisać się do listy. Wolałbym wiedzieć co mamy faktycznie dostępne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... Transport mozliwe ze bedzie do warszawy. Nie jestem pewny natomiast kiedy... Ciezko bedzie mi dojechac nawet na 16. Wszystko bedzie zalezalo od kolegi z sasiedniego forum. Jak tylko dowiem sie co i jak to dam znac.

 

To juz mniej wiecej wiadomo. Kolega bedzie jechal w sobote tak aby byc na godzine 10-11.00. Nie wiem czy wam to odpowiada..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie przeszkadza wam ze kolumn nie posluchaciei beda dopiero w sobote czyli jak juz dzwi AS beda otwarte??? Moge tez zabrac klona e450 jezeli chcecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Muzg

Monobloki Ugoda + DAC ten co rok temu, jako zgrany komplet. Do dyspozycji mam także monitory forumowicza Mucha, które grały rok temu i serwer audio, ale to myślę jako rezerwa. Jak uda się projekt dociągnąć do końca to będzie pre gramofonowe Xono Passa. Ponadto mog zabrać słuchawkowca Knut dual mono.

 

 

Ja na razie leżę i kwiczę, sprzęt niestety nie gotowy. Na tą chwilę tak to wygląda:

- monobloki Ugoda ciągle nie poskładane do końca, chociaż już dawno uruchomione,

- DAC jest po upgrade i gra cały czas - gotowy,

- monitory od "Muchy" mają wymienioną wysokotonówkę na Seas 27tbfc/g - teraz wysokie są miazga - gotowe,

- serwer audio ma rozgrzebany system, narazie stoi odłogiem,

- Xono w powijakach,

- Knut gotowy, z sukcesem może robić za preamp.

 

Mam też uruchomiony wzmacniacz 2 x 300W w klasie D, ale bez budy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Czyli nie przeszkadza wam ze kolumn nie posluchaciei beda dopiero w sobote czyli jak juz dzwi AS beda otwarte??? Moge tez zabrac klona e450 jezeli chcecie

Oczywiście źle w pośpiechu przeczytałem. Kolumny muszą być w piątek, tak jak pozostałe klocki. W sobotę ne ma czasu na testy, ne zaryzykuję nie sprawdzonej rzeczy. Musimy pomyśleć o innym transporcie, lub coś wymyślić. Odezwę się późnym wieczorem na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś mam tylko Firstwatt J2 mały wzmacniacz tylko na jfetach. Schemat jakimś cudem udało mi się pozyskać od Nelsona Passa. Wszystko mam na Aleph J i właśnie składam. Ale to też nie za duży mocowo wzmacniacz dla raczej niewymagających kolumn 8ohm. Schemat BAT VK 500 też udało mi się zdobyć od jego twórcy Victora Khomenko ale bez wartości elementów. Powstały 2 nieudane prototypy 3ci jest już ok ale nie wyrobię się z tym wzmacniaczem na AS2014.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

1. ahaja:

- Nuda Phono 'Custom' - znany projekt ... lekko podkręcony ;-)

- HusaRiaa - nowy projekt; niestandardowe wyposażenie i możliwości: MM/MCHO/MCLO; bal in/out; rca in/out; regulacja wzmocnienia; regulacja impedancji wejściowej; mono/stereo; filtr subsoniczny; mute

 

2. Piotr_1

- końcówka mocy 2x50W, wzm. napięciowe 27dB

- DAC z regulacją głośności, wejście SPDIF RCA 24/96kHz, wyjścia RCA 2V RMS

- interkonekty

-kolumny podstawkowe 3way, moje stare po nowych przeróbkach.

(projekty własne)

 

3. pdyn

- Klony: FirstWatt J2, B1, Aleph 1.7 oraz jak skończę BAT VK500, Aleph J (oczywiście nie wszystko tylko to co ew. forumowicze chcieli by posłuchać lub co się przyda do innych klocków)

 

4. Tomek 1685

- DAC'i, lampowe przedwzmacniacze, tranzystorowe końcówki mocy.

Jeśli byłby przewidziany kącik słuchawkowy, mogę przywieźć kilka różnych wzmaków słuchawkowych.

Mogę zabrać również laptopa + HiFace2 + kabel coax.

 

5. Muzg

Monobloki Ugoda + DAC ten co rok temu, jako zgrany komplet. Do dyspozycji mam także monitory forumowicza Mucha, które grały rok temu i serwer audio, ale to myślę jako rezerwa. Jak uda się projekt dociągnąć do końca to będzie pre gramofonowe Xono Passa. Ponadto mog zabrać słuchawkowca Knut dual mono.

 

6 Jaskiniowiec

Dwie zbalansowane końcówki pracujące w układzie mostkowym inne klocki niż ten co był rok temu który został ukonczony dzień przed wystawą , do tego przedwzmacniacz zbalansowany . Jakieś oryginalne CD , dobrze nagrane . Odtwarzacz Cd i dac ale będą to modyfikowane firmówki - tak na wszelki wypadek .

Możliwe ze kolumny wolnostojące , ale jeszcze ich nie dokończyłem .

Połączenie tiv 250 xs , morela i scana - z pewnoscia drzwiami wejściowymi od hotelu zaruszają .

 

7. Tomek_50177

Kolumny podłogowe na SS 3004 + W15CY + W22EX

 

8. _MUCHA_

Kolumny podłogowe STX + Seas

 

9. piters1986

Gramofon z napędem paskowym + ramię 9,5 cala ( być może również 12 cali )

 

 

Po kolejnych przeróbkach zabieram kolumny, czyli cały system zabieram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście źle w pośpiechu przeczytałem. Kolumny muszą być w piątek, tak jak pozostałe klocki. W sobotę ne ma czasu na testy, ne zaryzykuję nie sprawdzonej rzeczy. Musimy pomyśleć o innym transporcie, lub coś wymyślić. Odezwę się późnym wieczorem na PW.

Witam,

Czy jest przewidziany jakiś harmonogram odsłuchów w pokoju DIY czy też wszystko bedzie odbywać się żywiołowo?

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Fajnie byłoby przyjąć jakiś harmonogram, ale nie da się ustalić, na którą godzinę kto dotrze. To jest jednak piątek, nie każdy może być na otwarcie, zresztą nie ma takiej potrzeby. Dobrze, gdyby wszyscy byli do 18.00, żeby zdążyć ze wszystkim. Kilka osób poza konstruktorami, zadeklarowało pomoc w organizacji pokoju. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie więc sprawnie.

 

Dobrze byłoby ustalić muzykę, żeby nie grać z dwóch płyt jak rok temu.

Tak, to byłoby dobre, choć bardziej istotne dla nas. Odwiedzający przeważnie słuchają kilkanaście minut, wystarczyłyby więc trzy utwory, tylko my byśmy wtedy oszaleli :)

 

Do samych porównań w piątek, optymalne byłoby 5-6 nagrań, więcej nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mam niepotrzebny stolik SST SoundArtu, na pięć półek, dość duży. Mogę go przywieźć na wystawę, jeśli potrzeba. Ponieważ i tak go nie potrzebuję, najchętniej bym go opchnął komuś chętnemu po wystawie za kilka stówek, żeby nie wozić go do domu. Teraz marnuje się w garażu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprzyrządowanie zmieściło się w metalowych pudełkach. Może tym razem nikogo nie zabije prąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Piotrek, ze złotymi zębami i złotymi śrubami, nie wpuszczamy do pokoju ;)

A serio, to nieźle to wyszło. Cieszę się, na spotkanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.